AC STADIN SISSIT ry.

Johtoryhmä

Ota yhteyttä

 

JALKAPALLO:

 

Edustusjoukkue 5. div

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

Europort 6. div

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

KKI35 YKKÖNEN

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

Naiset 5. div

Kalenteri

Taustahenkilöt

 

FUTSAL

 

Edustusjoukkue

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

 

Päivitetty 7.10.2017


KALENTERI 2006

Harjoituksissa varusteet päällä kopissa 20min ennen alkamisaikaa, harjoitusotteluissa 45min ja virallisissa peleissä 60min!

Pv Pvm Klo Paikka Peli Vastustaja Taso Tulos Raportti
su 30.10. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset koko kenttä      
ti 1.11. 19:30 Pallokenttä 6 keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
to 3.11. 20:00 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
la 5.11.   FUTSAL          
su 6.11. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
to 10.11. 20:00 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
su 13.11. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
la 19.11.   FUTSAL          
su 20.11. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
to 24.11. 19:00 Pallokenttä 6 keinonurmi harjoituspeli(1h) HIFK Soccer/1 3. div 0-5 (0-3)  
su 27.11. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
su 4.12. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
to 8.12. 19:00 Pallokenttä 6 keinonurmi harjoituspeli(1h) HIFK Soccer/2 5. div 1-0 (1-0)  
la 10.12.   FUTSAL          
su 11.12. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
su 18.12. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
to 22.12. 19:00 Pallokenttä 6 keinonurmi harjoituspeli(1h) FC Populus 4. div  5-1 (3-0)  
su 1.1. 21:00 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
pe 6.1. 21:00 PK-halli keinonurmi harjoituspeli(1h) Boca Seniors 5. div  2-2 (1-0)  
su 8.1. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
su 15.1. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
la 21.1.   FUTSAL          
su 22.1. 20:30 Talin halli keinonurmi harjoituspeli(1h) Gnistan/Ogeli 3. div 2-0 (1-0)  
su 29.1. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
pe 3.2. 21:00 PK-halli keinonurmi harjoituspeli(1h) FC POHU/2 5. div 5-1 (2-0)  
su 5.2. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
su 12.2. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
la 18.2.   FUTSAL          
su 19.2. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
la 25.2. 18:30 Talin halli keinonurmi harjoituspeli(1h) FC POHU/2 5. div 2-0 (1-0)  
su 26.2. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
pe 3.3. 21:00 PK-halli keinonurmi harjoituspeli(1h) HPS 5. div 0-4 (0-3)  
su 5.3. 20:30 Talin halli keinonurmi harjoituspeli(1h) SAPA 3. div 2-0 (0-0)  
la 11.3.   FUTSAL          
su 12.3. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
ke 15.3. 21:00 Sahara keinonurmi harjoituspeli(1h) HIFK Soccer/2 5. div 2-1 (0-0)  
pe 17.3. 17:00 Silja Serenade/Stockholm avausristeily ´06 les chics 1. lk    
su 19.3. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
la 25.3. 10:30 Talin halli keinonurmi harjoituspeli(1½h) Gnistan/Ogeli 3. div 3-2 (1-1)
su 26.3. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä      
la 1.4. 18:30 Talin halli keinonurmi harjoituspeli(1h) MPS/A2 A/1. div 2-1 (1-1)
su 2.4. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä    
 
pe 7.4. 21:00 PK-halli keinonurmi harjoituspeli(1h) HooGee 1 4. div 7-4 (2-1)
su 9.4. 21:30 PK-halli keinonurmi harjoitukset ½ kenttä    
 
                 
ma 10.4. 19:30 Sahara keinonurmi Suomen Cup 2.k. HDS/1 4. div 3-1 (1-0)
ti 11.4. 21:00 Tali H1 harjoitukset ½ kenttä    
 
ke 12.4. 21:00 Tali H1 harjoituspeli(1½h) HPS 5. div 2-2 (1-1)
ti 18.4. 18:30 Pirkkola H1 harjoituspeli(1½h) FC Degis 4. div 3-0 (0-0)
to 20.4. 18:30 Pirkkola H1 harjoituspeli(1½h) PP FC 4. div  2-5 (0-1)
su 23.4. 21:00 Tali H1 harjoitukset koko kenttä      
ti 25.4. 18:00 Finnair Stadium(koti) 4. divari Zenith 4. div 0-3 (0-2)
la 29.4. 15:00 Pirkkola H1 harjoitukset ½ kenttä    
 
ti 2.5. 20:30 Pallokenttä 6(koti) Suomen Cup 3.k. HIFK Soccer/1 3. div 0-6 (0-3)
to 4.5. 18:00  Pallokenttä 7(koti)  4. divari SUMU 4. div 2-3 (1-2)
su 7.5. 20:00 Tali H1 harjoitukset      
 
ti 9.5. 19:15 Vuosaari H(vieras) 4. divari FC Kuitu 4. div 0-4 (0-3)
su 14.5. 20:00 Talin vapaa-alue nurmi harjoitukset      
 
pe 19.5. 18:15 Tali H1(koti) 4. divari ToTe/Avauspotku 4. div 1-1 (1-1)
ma 22.5. 19:30 Pirkkola H1(koti) harjoituspeli(1½h) Kiffen/2 3. div 2-2 (2-0)
su 28.5. 14:00 Kallio keinonurmi(vieras) 4. divari Spartak 4. div 1-0 (1-0)
ti 30.5. 18:00 Kontula H(vieras) 4. divari FC Kontu/Arctic 4. div 1-2 (0-1) * Raportti 
su 4.6. 20:30 Tali H1 / vapaa-alue harjoitukset        
ti 6.6. 18:00 Tali H1(koti) 4. divari HerTo 4. div 1-3 (1-2) * Raportti
su 11.6. 20:30 Tali H1 / vapaa-alue harjoitukset        
ma 12.6. 19:45 Pallokenttä 6 tn(vieras) 4. divari Tavastia 4. div 1-1 (0-1) * Raportti
su 18.6. 20:30 Tali H1 / vapaa-alue harjoitukset        
ke 21.6. 19:15 Tali N1 nurmi(koti) 4. divari SAYKUS 4. div 4-3 (3-1) * Raportti
ma 26.6. 18:15 Pitäjänmäki(vieras) 4. divari PiTa 4. div 4-0 (1-0) * Raportti
to 29.6. 18:00 Kumpula H(vieras) 4. divari KäPa/PuLe 4. div 0-0 (0-0) * Raportti
ma 3.7. 19:45 Kivenlahti H(vieras) Uusimaa Cup 1.k. Punainen Mylly 5. div 2-5 (2-1) * Raportti
                 
su 23.7. 20:30 Tali H2(koti) harjoituspeli(1½h) AC StaSi/2 7. div 4-2 (0-0) * Raportti
ti 25.7. 19:45 Myllypuro N1(vieras) 4. divari Zenith 4. div 1-1 (0-1) * Raportti
pe 28.7. 18:15 Tali H1(koti) 4. divari KäPa/PuLe 4. div 2-1 (1-1) * Raportti
to 3.8. 19:15 Jakomäki(vieras) 4. divari SUMU 4. div 1-0 (0-0) * Raportti
su 6.8. 20:00 Tali H1 / vapaa-alue harjoitukset        
to 10.8. 18:00 Tali H1(koti) 4. divari FC Kuitu 4. div 0-4 (0-1) * Raportti
su 13.8. 20:00 Tali H1 / vapaa-alue harjoitukset        
pe 18.8. 18:00 Kumpula H(vieras) 4. divari ToTe/Avauspotku 4. div 4-0 (0-0) * Raportti
to 24.8. 18:00 Tali H1(koti) 4. divari Spartak 4. div 1-5 (0-2) * Raportti
su 27.8. 19:30 Tali H1 / vapaa-alue harjoitukset        
ma 28.8. 18:00 Pallokenttä 6 tn(koti) 4. divari FC Kontu/Arctic 4. div 1-4 (0-3) * Raportti
pe 1.9. 17:00 Pallokenttä&Finnair St. Palis Cup useita      
la 2.9. 09:00 Pallokenttä&Finnair St. Palis Cup useita      
ma 4.9. 18:00 Herttoniemi(vieras) 4. divari HerTo 4. div 1-4 (0-2) * Raportti
su 10.9. 19:30 Tali H1 / vapaa-alue harjoitukset        
to 14.9. 19:15 Tali H1(koti) 4. divari Tavastia 4. div 2-2 (2-0) * Raportti 
su 17.9. 19:00 Tali H1 / vapaa-alue harjoitukset        
ma 18.9. 18:00 Tali H1(vieras) 4. divari SAYKUS 4. div 2-2 (1-0) * Raportti
pe 22.9. 18:00 Finnair Stadium 4. divari PiTa 4. div 3-2 (0-0) * Raportti 
pe 22.9. 20:00 Finnair Stadium saunailta kaljakori+baari      
pe 27.10.  18:00  Ravintola VLTAVA päätösjuhla ruoka+juoma+baari      
                 

NELONEN LOHKO 2

HerTo

22

16

3

2

70-23

54

FC Kontu/Arctic

22

16

3

3

60-16

51

SUMU

22

13

2

7

56-42

41

Spartak

22

13

1

8

65-38

40

KäPa/PuLe

22

10

3

9

40-35

33

FC Kuitu

22

8

4

10

37-40

28

AC StaSi

22

7

6

9

33-45

27

SAYKUS

22

7

5

10

42-51

26

Zenith

22

6

7

9

33-40

25

ToTe/Avauspotku

22

6

2

13

35-56

21

Tavastia

22

5

5

12

28-56

20

PiTa

22

2

2

18

35-92

8

Sarjataulukko 4. div.
Suomen Cup
Uusimaa Cup