AC STADIN SISSIT ry.

Johtoryhmä

Ota yhteyttä

 

JALKAPALLO:

 

Edustusjoukkue 5. div

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

Europort 6. div

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

KKI35 YKKÖNEN

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

Naiset 5. div

Kalenteri

Taustahenkilöt

 

FUTSAL

 

Edustusjoukkue

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

 

Päivitetty 7.10.2017


KALENTERI 2007

Harjoituksissa varusteet päällä kopissa 20min ennen alkamisaikaa, harjoitusotteluissa 45min ja virallisissa peleissä 60min!

Pv Pvm Klo Paikka Peli Vastustaja Taso Tulos Raportti
pe 5.1. 21:00 Pallokenttä 6 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 10.1. 21:00 Myllypuron uusi halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
la 13.1.   FUTSAL          
ke 17.1. 21:00 Myllypuron uusi halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
pe 19.1. 21:00 Pallokenttä 6 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 24.1. 21:00 Myllypuron uusi halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 31.1. 21:00 Myllypuron uusi halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
pe 2.2. 21:00 Pallokenttä 6 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 4.2. 20:30 Talin halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 7.2. 21:00 Myllypuron uusi halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 14.2. 21:00 Myllypuron uusi halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
la 17.2.   FUTSAL          
ke 21.2. 21:00 Myllypuron uusi halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 28.2. 21:00 Myllypuron uusi halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
pe 2.3. 21:00 Pallokenttä 6(koti) harjoituspeli PPJ 5. div 2-1 (0-1)
la 3.3.   FUTSAL          
ke 7.3. 21:00 Myllypuron uusi halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 11.3. 21:30 Talin halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 14.3. 21:00 Myllypuron uusi halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
pe 16.3. 21:00 Pallokenttä 6(koti) harjoituspeli Ellas 5. div 3-1 (1-0)
ke 21.3. 22:00 Käpylän Juniorihalli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
pe 23.3. 21:00 Pallokenttä 6 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 28.3. 21:00 Myllypuron uusi halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
pe 30.3. 18:30 Sokos Hotel Presidentti AC StaSi -ilta 1+2-joukkueet       
ke 4.4. 21:00 Myllypuron uusi halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 11.4. 21:00 Myllypuron uusi halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
                 
to 12.4. 19:00 Laajasalo H(vieras) Suomen Cup 2.k. YJK 4. div 1-0 (0-0)
ke 18.4. 19:30 Pirkkola H2 harjoitukset 1½h koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 23.4. 19:15 Pirkkola H1(koti) 4. divari HPS 4. div 1-3 (1-2)
ke 25.4. 19:30 Pirkkola H2 harjoitukset 1½h koko kenttä(1+2-jouk.)      
pe 27.4. 21:00 Pallokenttä 6 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 2.5. 18:00 Pitäjänmäki(vieras) 4. divari FC Populus 4. div 0-2 (0-1)
pe 4.5. 18:30 Käpylä H2(koti) Suomen Cup 3.k. Honka/A A/1. div 0-3 (0-1)
to 10.5. 17:00 Pukinmäki H harjoitukset koko kenttä      
la 12.5. 14:00 Pallokenttä 6(vieras) 4. divari Vesa 4. div 3-6 (0-3)
ma 14.5. 18:00 Pirkkola H1(koti) 4. divari PP FC 4. div 2-0 (1-0)
to 17.5. 17:00 Pukinmäki H harjoitukset koko kenttä      
ma 21.5. 18:00 Pirkkola H1(koti) 4. divari HDS/Mondial Stars 4. div 0-1 (0-1)
to 24.5. 17:00 Pukinmäki H harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ti 29.5. 19:40 Pallokenttä 6(vieras) 4. divari PH-99 4. div 3-1 (2-0)
to 31.5. 17:00 Pukinmäki H harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 4.6. 18:00 Pirkkola H1(koti) 4. divari Kiffen/2 4. div 2-1 (2-1)
to 7.6. 17:00 Pukinmäki H harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 11.6. 19:30 Siltamäki H harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 13.6. 19:30 Pirkkola H1(koti) 4. divari Zyklon 4. div 1-2 (0-1)
su 17.6. 18:30 Tali H1 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 18.6. 18:00 Herttoniemi(vieras) 4. divari ECL 4. div 2-2 (x-x)
*Raportti
ti 26.6. 18:00 Pirkkola N(vieras) 4. divari Gnistan/2 4. div 1-1 (0-1)
*Raportti
su 1.7. 18:30 Tali H1 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ti 3.7. 19:00 Tali N1(koti) 4. divari SAYKUS 4. div 6-4 (2-2)
                 
su 22.7. 18:30 Tali H1 harjoitukset koko kenttä      
ma 23.7. 18:30 Käpylä N2(vieras) 4. divari HPS 4. div 3-2 (1-1)
su 29.7. 18:30 Tali H1 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 30.7. 18:00 Pirkkola H1(koti) 4. divari FC Populus 4. div 0-3 (x-x)
*Raportti
ke 1.8. 18:30 Talin vapaa-alue nurmi harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 6.8. 18:00 Pirkkola H1(koti) 4. divari Vesa 4. div 1-3 (1-1)
ti 7.8. 18:30 Talin vapaa-alue nurmi harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 13.8. 18:00 Pallokenttä 7(vieras) 4. divari PP FC 4. div 1-6 (1-1)
ke 15.8. 18:30 Talin vapaa-alue nurmi harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 22.8. 17:30 Talin vapaa-alue nurmi harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
pe 24.8. 19:30 Kallio tn(vieras) 4. divari HDS/Mondial 4. div 0-2 (0-2)
ti 28.8. 18:00 Talin vapaa-alue nurmi harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 29.8. 18:00 Pirkkola H1(koti) 4. divari PH-99 4. div 1-1 (1-0)
pe 31.8. 17:00 Finnair Stadium+PK PALIS CUP useita      
la 1.9. 8:00 Finnair Stadium+PK PALIS CUP useita      
ma 3.9. 18:00 Kumpula H1(vieras) 4. divari Kiffen/2 4. div 3-3 (0-2)
ke 5.9. 18:00 Talin vapaa-alue nurmi harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 10.9. 18:00 Kannelmäki(vieras) 4. divari Zyklon 4. div 1-2 (0-0)
*Raportti
ma 17.9. 18:00 Pirkkola H1(koti) 4. divari ECL 4. div 0-2 (0-1)
ke 19.9. 18:00 Talin vapaa-alue nurmi harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 24.9. 18:00 Pirkkola H1(koti) 4. divari Gnistan/2 4. div 3-0 (2-0)
su 30.9. 12:00 Kallio tn(vieras) 4. divari SAYKUS 4. div 6-0 (3-0)
la 6.10. 16:00 Tonox Areena päätösjuhla Kivikonlaita 3      
    18:30 Vallilan sauna päätösjuhla Aleksis Kiven katu 17      
    20:00 Kellarikrouvi päätösjuhla Pohjoinen Makasiinikatu 6      
                 

NELONEN LOHKO 1

Zyklon

22

14

5

3

56-29

47

FC Populus

22

13

4

5

55-32

43

HPS

22

11

5

6

52-33

38

PH-99

22

10

6

6

47-44

36

Gnistan/2

22

10

5

7

50-33

35

Vesa

22

9

5

8

46-38

32

HDS/Mondial

22

8

5

9

36-47

29

Kiffen/2

22

7

5

10

53-58

26

AC StaSi

22

7

4

11

40-47

25

PP FC

22

7

4

11

55-65

25

ECL

22

7

4

11

48-61

25

SAYKUS

22

2

2

18

32-83

8

Sarjataulukko 4. div.
Suomen Cup