AC STADIN SISSIT ry.

Johtoryhmä

Ota yhteyttä

 

JALKAPALLO:

 

Edustusjoukkue 5. div

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

Europort 6. div

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

KKI35 YKKÖNEN

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

Naiset 5. div

Kalenteri

Taustahenkilöt

 

FUTSAL

 

Edustusjoukkue

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

 

Päivitetty 7.10.2017


KALENTERI 2008

Harjoituksissa varusteet päällä kopissa 20min ennen alkamisaikaa, harjoitusotteluissa 45min ja virallisissa peleissä 60min!

Pv Pvm Klo Paikka Peli Vastustaja Taso Tulos Raportti
to 1.11. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 8.11. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 15.11. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 22.11. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 29.11. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 6.12. 19:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 13.12. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 20.12. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoituspeli 1½h HIFK/2 4. div 1-2 (1-1)  
la 22.12. 17:30 Talin halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 27.12. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 3.1. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 10.1. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 17.1. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 24.1. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 31.1. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 7.2. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 14.2. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 17.2. 20:30 Talin halli harjoituspeli 1h HPS 4. div 1-3 (0-0)
to 21.2. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 28.2. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 6.3. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 13.3. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 17.3. 18:15 Pirkkola kuntotreeni +lenkki(1+2-jouk.)      
to 27.3. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset (1+2-jouk.)      
ma 31.3. 18:15 Pirkkola kuntotreeni +lenkki (1+2-jouk.)      
to 3.4. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset (1+2-jouk.)      
pe 4.4. 18:00 Tali H1 harjoitukset (1+2-jouk.)      
la 5.4. 11:50 KAUDENAVAUSJUHLA pakollinen aktiviteetti + sauna      
ma 7.4. 18:00 Pirkkola H2 harjoitukset (1+2-jouk.)      
to 10.4. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset (1+2-jouk.)      
la 12.4. 16:00 Talin halli(koti) harjoituspeli 1½h PPJ 5. div 1-0 (0-0)
su 13.4. 13:30 Pallokenttä 6(vieras) harjoituspeli 1½h FC Degis 3. div 0-1 (0-0)
su 13.4. 21:30 Kauniaisten tekonurmi harjoituspeli 1h FCK Salamat 3. div 0-4 (0-1)
ke 16.4. 19:00 Tali H1(koti) Suomen Cup, 2. k. KäPa/A A1. div 2-1 (0-0)
pe 18.4. 18:00 Tali H1(koti) harjoituspeli 1½h Kiffen/2 4. div 1-5 (0-3)
ma 21.4. 18:15 Pirkkola kuntotreeni +lenkki      
ke 23.4. 20:00 Pirkkola H2 harjoitukset (1+2-jouk.)      
to 24.4. 19:30 Pirkkola H1(koti) harjoituspeli 1½h HPS 4. div 2-2 (0-0)
ma 28.4. 18:00 Kallio tn(vieras) 4. divari Strikers/Bertil 4. div 2-0 (1-0)
su 4.5. 13:30 Lappeenranta(vieras) Suomen Cup, 3. k. PEPO/2 4. div 1-3 ja.(1-1)
ti 6.5. 20:00 Laajasuo H kunto+harjoitukset (1+2-jouk.)      
su 11.5. 20:00 Myllypuro tn(koti) 4. divari RoU 4. div 0-2 (0-1)
ti 13.5. 20:00 Laajasuo H kunto+harjoitukset (1+2-jouk.)      
to 15.5. 20:30 Myllypuro tn harjoitukset (1+2-jouk.)      
la 17.5. 18:00 Herttoniemi(vieras) 4. divari HerTo 4. div 2-4 (1-1)
ti 20.5. 20:00 Laajasuo H kunto+harjoitukset (1+2-jouk.)      
to 22.5. 20:30 Myllypuro tn harjoitukset (1+2-jouk.)      
su 25.5. 20:00 Myllypuro tn(koti) 4. divari SUMU 4. div 1-5 (0-2)
ti 27.5. 20:00 Laajasuo H kunto+harjoitukset (1+2-jouk.)      
ke 28.5. 18:00 Vesala(vieras) 4. divari FC Kuitu 4. div 4-6 (1-4)
su 1.6. 20:00 Myllypuro tn(koti) harjoituspeli 1½h AC StaSi/3 6. div 2-2 (0-0)
ti 3.6. 18:00 Pukinmäki H(vieras) 4. divari FC Pihlajisto 4. div 5-1 (1-0)
to 5.6. 20:30 Myllypuro tn harjoitukset (1+2-jouk.)      
ti 10.6. 20:00 Laajasuo H kunto+harjoitukset (1+2-jouk.)      
to 12.6. 20:30 Myllypuro tn harjoitukset (1+2-jouk.)      
pe 13.6. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari Zenith 4. div 1-1 (1-0)
su 15.6. 20:00 Myllypuro tn(koti) 4. divari LPS/Kuninkaat 4. div 2-3 (1-1)
ti 17.6. 20:00 Laajasuo H kunto+harjoitukset (1+2-jouk.)      
ma 23.6. 19:00 Kallio tn(koti) 4. divari HDS/Mondial 4. div 1-3 (0-2)
to 26.6. 20:30 Myllypuro tn harjoitukset (1+2-jouk.)      
su 29.6. 20:00 Myllypuro tn(koti) 4. divari Herrasmiehet 4. div 4-1 (0-0)
ti 1.7. 18:30 Käpylä N2(vieras) 4. divari Gnistan/2 4. div 1-4 (0-1)
      KESÄLOMA          
to 24.7. 21:00 Myllypuro tn harjoitukset (1+2-jouk.)      
su 27.7. 20:00 Myllypuro tn(koti) 4. divari Strikers/Bertil 4. div 3-2 (0-1)
ke 30.7. 19:15 Laajasalo N(vieras) 4. divari RoU 4. div 4-2 (3-1)
to 31.7. 20:30 Myllypuro tn harjoitukset (1+2-jouk.)      
ti 5.8. 20:00 Laajasuo H kunto+harjoitukset (1+2-jouk.)      
su 10.8. 20:00 Myllypuro tn(koti) 4. divari Gnistan/2 4. div 2-1 (2-0)
ti 12.8. 20:00 Laajasuo H kunto+harjoitukset (1+2-jouk.)      
to 14.8. 18:00 Jakomäki(vieras) 4. divari SUMU 4. div 0-3 (0-0)
ti 19.8. 20:00 Laajasuo H kunto+harjoitukset (1+2-jouk.)      
pe 22.8. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari FC Kuitu 4. div 1-0 (0-0)
ti 26.8. 20:00 Laajasuo H kunto+harjoitukset (1+2-jouk.)      
pe 29.8. 19:15 Myllypuro tn(koti) 4. divari FC Pihlajisto 4. div 3-0 (0-0)
ma 1.9. 19:15 Puotila(vieras) 4. divari Zenith 4. div 2-2 (1-0)
pe 12.9. 18:00 Myllypuro H1(vieras) 4. divari LPS/Kuninkaat 4. div 0-6 (0-1)
ma 15.9. 19:00 Kallio tn(vieras) 4. divari HDS/Mondial 4. div 1-4 (0-2)
ti 23.9. 20:00 Laajasuo H kunto+harjoitukset (1+2-jouk.)      
to 25.9. 18:00 Puistola H(vieras) 4. divari Herrasmiehet 4. div 0-1 (0-1)
ma 29.9. 18:30 Myllypuro H1(koti) 4. divari HerTo 4. div 1-4 (0-2)
ti 30.9. 20:00 Laajasuo H kunto+harjoitukset (1+2-jouk.)      
pe 10.10. 17:00 Finnair Stadium + PK PALIS CUP www.paliscup.net      
la 11.10. 08:00 Finnair Stadium + PK PALIS CUP www.paliscup.net      
la 11.10. 20:00 Presidentti Club CLUB PALIS www.paliscup.net      
to 23.10. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
la 25.10. 16:00 KAUDENPÄÄTTÄJÄISET Tonox Party Club Antinkatu 2      
        Vaakuna SAUNA Asema-aukio 2      
        Kellarikrouvi Pohj. makasiinikatu 6      

NELONEN LOHKO 1

HerTo

22

18

1

3

69-27

55

SUMU

22

15

4

3

61-26

49

HDS/Mondial

22

15

3

4

61-24

48

Gnistan/2

22

10

4

8

43-30

34

LPS/Kuninkaat

22

10

2

10

41-43

32

Zenith

22

7

6

9

39-42

27

AC StaSi

22

8

2

12

40-55

26

Herrasmiehet

22

7

3

12

32-42

24

FC Pihlajisto

22

7

2

13

31-68

23

Strikers/Bertil

22

5

5

12

31-49

21

RoU

22

5

5

12

31-49

20

FC Kuitu

22

4

5

13

30-54

17

Sarjataulukko 4. div.
Suomen Cup