AC STADIN SISSIT ry.

Johtoryhmä

Ota yhteyttä

 

JALKAPALLO:

 

Edustusjoukkue 5. div

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

Europort 6. div

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

KKI35 YKKÖNEN

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

Naiset 5. div

Kalenteri

Taustahenkilöt

 

FUTSAL

 

Edustusjoukkue

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

 

Päivitetty 7.10.2017


KALENTERI 2009

Harjoituksissa varusteet päällä kopissa 20min ennen alkamisaikaa, harjoitusotteluissa 45min ja virallisissa peleissä 60min!

Pv Pvm Klo Paikka Peli Vastustaja Taso Tulos Raportti
to 23.10. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 30.10. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 6.11. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 13.11. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 20.11. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 4.12. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 11.12. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 18.12. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 1.1. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 8.1. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 15.1. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 18.1. 20:30 Talin halli(vieras) harjoituspeli 80min FC POHU/2 4. div 1-1 (0-0)
to 22.1. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 25.1. 20:30 Talin halli(vieras) harjoituspeli 80min FC Puotila 4. div 1-4 (0-2)
to 29.1. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 5.2. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 8.2. 21:00 Tapiolan Arena(vieras) harjoituspeli 1h EsPa 3. div 1-2 (0-0)
to 12.2. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 15.2. 20:30 Talin halli(koti) harjoituspeli 1h FC POHU/2 4. div 0-2 (0-0)
ti 17.2. 19:30 Liikuntamylly juoksuharjoitukset (1+2-jouk.)      
to 19.2. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ti 24.2. 19:30 Liikuntamylly juoksuharjoitukset (1+2-jouk.)      
to 26.2. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 1.3. 20:30 Talin halli(koti) harjoituspeli 1h PPJ 4. div 0-3 (0-0)
to 5.3. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 8.3. 20:30 Talin halli(vieras) harjoituspeli 1h MPS/Atletico Malmi 4. div 0-4 (0-3)
ti 10.3. 19:30 Liikuntamylly juoksuharjoitukset (1+2-jouk.)      
to 12.3. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 19.3. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
la 21.3. 15:30 Pallokenttä 6(vieras) harjoituspeli 1½h PuiU 3. div 0-7 (0-4)
to 26.3. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ti 31.3. 19:30 Liikuntamylly juoksuharjoitukset (1+2-jouk.)      
to 2.4. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
la 4.4. 15:00 Pallokenttä 7(vieras) harjoituspeli 1½h FC Degis 3. div 1-2 (1-1)
ma 6.4. 17:30 Pirkkola H2 harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ti 7.4. 19:30 Liikuntamylly juoksuharjoitukset (1+2-jouk.)      
ke 15.4. 18:30 Pirkkola H2 harjoitukset 1½h Huom! taktiikat      
to 16.4. 18:30 Pirkkola H2 harjoitukset 1½h Huom! erikoistilanteet      
pe 17.4. 17:30 Pirkkola H2(koti) POHU/2-turnaus 1h Vesa
4. div
1-0 (0-0)
la 18.4. 11:40 Lassila H(vieras) POHU/2-turnaus 1h Zenith
4. div
0-1 (0-1)
su 19.4. 09:10 Lassila H(vieras) POHU/2-turnaus 1h PuM
5. div
3-1 (2-0)
su 19.4. 14:30 Lassila H(vieras) POHU/2-turnaus 1h FC POHU/2
4. div
3-1 (2-1)
ti 21.4. 19:30 Liikuntamylly lihaskuntoharjoitus        
ke 22.4. 19:15 Pirkkola H1(koti) Suomen Cup 2. kier HeKuLa
5. div
3-2 (2-2)
pe 24.4. 19:00 Finnair Stadium(koti) harjoituspeli 1½h SUMU 3. div 2-6 (1-2)
pe 24.4. 20:45 Kauden avauspalaveri kokous 2h Finnair Stadium      
su 26.4. 18:00 Lassila(koti) 4. divari KäPa/PuLe 4. div 1-3 (0-2)
ma 27.4. 18:30 Pirkkola H2 harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ma 4.5. 18:00 Oulunkylä H(vieras) 4. divari Vesa
4. div
0-5 (0-2)
ke 6.5. 19:00 Myllypuron vapaanurmi harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
to 7.5. 19:45 Pirkkola H1(koti) Suomen Cup 3. kier MPS 3. div 0-4 (0-1)
su 10.5. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari PPJ 4. div 1-5 (1-1)
ma 11.5. 17:00 Pirkkola H2 harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
to 14.5. 21:00 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
su 17.5. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari PH-99 4. div 3-1 (3-0)
ma 18.5. 17:00 Pirkkola H2 harjoitukset 1½h (2-jouk.)      
ti 19.5. 19:00 Kannelmäki(vieras) 4. divari FC POHU/2 4. div 1-1 (1-1)
to 21.5. 21:00 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
su 24.5. 19:30 Myllypuro tn harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ma 25.5. 17:00 Pirkkola H2(koti) harjoituspeli 1½h AC StaSi/Europort 6. div 1-1 (0-0)
to 28.5. 20:15 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
su 31.5. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari FC POHU 4. div 1-5 (1-1)
ma 1.6. 17:00 Pirkkola H2 harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
to 4.6. 20:15 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
su 7.6. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari HDS/Mondial 4. div 0-7 (0-0)
ma 8.6. 17:00 Pirkkola H2 harjoitukset 1½h (2-jouk.)      
ti 9.6. 19:45 Pallokenttä 7(vieras) 4. divari Kiffen/2 4. div 3-2 (1-1)
to 11.6. 20:15 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
su 14.6. 19:30 Myllypuro tn harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ma 15.6. 19:15 Tali H1(vieras) 4. divari Strikers/Bertil 4. div 3-1 (2-1)
ma 22.6. 17:00 Pirkkola H2 harjoitukset 1½h (vain 1-joukkue)      
to 25.6. 18:00 Kivikko Tonox Areena paintball        
to 25.6. 20:15 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
su 28.6. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari MPS/Old Stars 4. div 5-0 (4-0)
      kesätauko          
to 16.7. 20:15 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
su 19.7. 19:30 Myllypuro tn(koti) harjoituspeli 1½h AC StaSi/Europort 6. div 2-3 (1-3)
to 23.7. 20:15 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
su 26.7. 19:30 Myllypuro tn(vieras) 4. divari FC POHU 4. div 0-7 (0-4)
ma 27.7. 17:00 Pirkkola H2 harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ke 29.7. 20:00 Pirkkola nurmi(vieras) harjoituspeli 1½h HPS 3. div 1-8 (0-4)
to 30.7. 20:15 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
su 2.8. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari Vesa 4. div 0-2 (0-1)
ma 3.8. 17:00 Pirkkola H2 harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ke 5.8. 18:30 Pallokenttä 6(vieras) 4. divari PH-99 4. div 2-2 (1-1)
su 9.8. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari Gnistan/Ogeli 4. div 3-6 (0-4)
to 13.8. 18:30 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset (1+2-jouk.)      
su 16.8. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari FC POHU/2 4. div 2-2 (2-1)
ti 18.8. 18:30 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ke 19.8. 19:15 Tapuli H(vieras) 4. divari KäPa/PuLe 4. div 0-3 (0-1)
su 23.8. 19:30 Myllypuro tn harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ke 26.8. 18:30 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
pe 28.8. 19:15 Laajasalo H(vieras) 4. divari HDS/Mondial 4. div 0-7 (0-2)
su 30.8. 19:30 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
ti 1.9. 18:00 Myllypuro H1(koti) 4. divari Kiffen/2 4. div 0-10 (0-3)
pe 4.9. 16.30 Etelä-Haaga PALIS CUP        
la 5.9. 08:00 Etelä-Haaga PALIS CUP        
ti 8.9. 18:30 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
su 13.9. 16:15 Pirkkola H1(koti) 4. divari Strikers/Bertil 4. div 1-1 (0-0)
ti 15.9. 18:00 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ke 16.9. 19:15 Oulunkylä FPA(vieras) 4. divari Gnistan/Ogeli 4. div 2-3 (0-2)
ma 21.9. 18:00 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ke 23.9. 19:45 Pallokenttä 6(vieras) 4. divari PPJ 4. div 3-2 (2-0)
ma 28.9. 17:00 Pirkkola H2(koti) harjoituspeli 1½h AC StaSi/Europort 6. div 2-4 (1-3)  
ke 30.9. 17:30 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
pe 2.10. 18:00 Tapuli H(vieras) 4. divari MPS/Old Stars 4. div 2-4 (0-2)
la 24.10. 18:00 Esport Fitness Helsinki kaudenpäättäjäiset "kokous"      
la 24.10. 20:05 ei vielä tiedossa kaudenpäättäjäiset "ruokailu"      
la 24.10. 22:30 Apollo Live Club kaudenpäättäjäiset "biletys"      
                 

NELONEN LOHKO 1

FC POHU

22

16

5

1

74-19

53

HDS/Mondial

22

15

2

5

73-35

47

Gnistan/Ogeli

22

12

3

7

68-37

39

KäPa/PuLe

22

12

3

7

54-42

39

Vesa

22

12

2

8

51-30

38

Kiffen/2

22

10

6

6

60-46

36

PPJ

22

8

5

9

51-48

29

MPS/Old Stars

22

7

3

12

29-50

24

FC POHU/2

22

6

5

11

28-41

23

AC StaSi

22

5

4

13

33-79

19

Strikers/Bertil

22

4

2

16

35-75

14

PH-99

22

4

2

16

38-92

14

Sarjataulukko 4. div.
Suomen Cup