AC STADIN SISSIT ry.

Johtoryhmä

Ota yhteyttä

 

JALKAPALLO:

 

Edustusjoukkue 5. div

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

Europort 6. div

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

KKI35 YKKÖNEN

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

Naiset 5. div

Kalenteri

Taustahenkilöt

 

FUTSAL

 

Edustusjoukkue

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

 

Päivitetty 7.10.2017


KALENTERI 2010

Harjoituksissa varusteet päällä kopissa 20min ennen alkamisaikaa, harjoitusotteluissa 45min ja virallisissa peleissä 60min!

Pv Pvm Klo Paikka Peli Vastustaja Taso Tulos Raportti
ke 21.10. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 28.10. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 2.11. 21:10 Talin halli harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ke 4.11. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 9.11. 21:10 Talin halli harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ke 11.11. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 16.11. 21:10 Talin halli harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ke 18.11. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 23.11. 21:10 Talin halli harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ke 25.11. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 30.11. 21:10 Talin halli harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ke 2.12. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 7.12. 21:10 Talin halli harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ke 9.12. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 14.12. 21:10 Talin halli harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ke 16.12. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 21.12. 21:10 Talin halli harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ke 23.12. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 28.12. 21:10 Talin halli harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ke 30.12. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 6.1. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 11.1. 20:45 Arena Center Myllypuro harjoitukset koko futsal-kenttä      
ke 13.1. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 18.1. 20:45 Arena Center Myllypuro harjoitukset koko futsal-kenttä      
ke 20.1. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 25.1. 20:45 Arena Center Myllypuro harjoitukset koko futsal-kenttä      
ke 27.1. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 1.2. 20:45 Arena Center Myllypuro harjoitukset koko futsal-kenttä      
ke 3.2. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 7.2. 20:30 Talin halli (koti) harjoituspeli 1h AC StaSi/Europort 6. div 2-1 (2-1)
ma 8.2. 20:45 Arena Center Myllypuro harjoitukset koko futsal-kenttä      
ke 10.2. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 14.2. 17:00 Liikuntamylly Myllypuro juoksuharjoitukset (1-jouk.)      
ma 15.2. 20:45 Arena Center Myllypuro harjoitukset koko futsal-kenttä      
ke 17.2. 20:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ke 17.2. 21:45 Arena Center Myllypuro SAUNAILTA kisastudio olympialätkä      
la 20.2. 21:00 Talin halli (koti) Suomen Cup, 1.kie. PuiU 3. div 0-2 (0-1)
su 21.2. 17:00 Liikuntamylly Myllypuro juoksuharjoitukset (1+2-jouk.)      
ma 22.2. 20:45 Arena Center Myllypuro harjoitukset koko futsal-kenttä      
ke 24.2. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 28.2. 17:00 Liikuntamylly Myllypuro juoksuharjoitukset (1-jouk.)      
ma 1.3. 20:45 Arena Center Myllypuro harjoitukset koko futsal-kenttä      
ke 3.3. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 7.3. 17:00 Liikuntamylly Myllypuro juoksuharjoitukset (1+2-jouk.)      
ma 8.3. 20:45 Arena Center Myllypuro harjoitukset koko futsal-kenttä      
ke 10.3. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 14.3. 20:30 Talin halli (koti) harjoituspeli 1h FC POHU/2 4. div 0-2 (0-1)
ma 15.3. 20:45 Arena Center Myllypuro harjoitukset koko futsal-kenttä      
ke 17.3. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 22.3. 20:45 Arena Center Myllypuro harjoitukset koko futsal-kenttä      
ke 24.3. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 28.3. 21:30 Talin halli (vieras) harjoituspeli 1h FC POHU/2 4. div 1-2 (1-0)
ma 29.3. 20:45 Arena Center Myllypuro harjoitukset koko futsal-kenttä      
ke 31.3. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 1.4. 18:40 Finnair Stadium STASI CUP 1h Arsenal 4. div 2-0 (0-0)
pe 2.4. 10:10 Pallokenttä 6 STASI CUP 1h Naantalin VG-62 4. div 0-5 (0-5)
pe 2.4. 17:10 Pallokenttä 6 STASI CUP 1h Jämsänkosken Ilves 3. div 1-2 (0-1)
pe 2.4. 20:40 Pallokenttä 6 STASI CUP 1h FC Puotila 4. div 4-1 (3-0)
ke 7.4. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 12.4. 20:45 Arena Center Myllypuro harjoitukset koko futsal-kenttä      
ke 14.4. 21:10 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
la 17.4. 17:30 Pallokenttä 6(vieras) harjoituspeli FC Degis 4. div 3-4 (2-2)
ma 19.4. 21:15 Arena Center Myllypuro harjoitukset koko futsal-kenttä      
ke 21.4. 18:00 Pirkkola H2(koti) harjoituspeli Kiffen/2
4. div
1-4 (0-1)
pe 23.4. 19:00 Arena Center Myllypuro futsalharjoitukset +SAUNAILTA      
ma 26.4. 18:00 Pirkkola harjoitukset lenkki+lihaskunto      
ke 28.4. 18:00 Pirkkola H2 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 2.5. 19:30 Myllypuro tn(koti) harjoituspeli HerTo 3. div 0-4 (0-2)
ti 4.5. 19:00 Tali H2 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 6.5. 19:30 Tali H1(koti) harjoituspeli AC StaSi/Europort
6. div
7-1 (3-1)
su 9.5. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari Ellas 4. div 1-1 (1-0)
ti 11.5. 19:00 Tali H2 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
pe 14.5. 20:15 Tapanila tn(vieras) 4. divari FC Puotila 4. div 2-2 (1-2)
su 16.5. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari LPS/Kuninkaat 4. div 0-2 (0-1)
ti 18.5. 19:00 Tali H2 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 23.5. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari FC Pihlajisto/LEPRE 4. div 0-2 (0-1)
ti 25.5. 19:00 Tali H2 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 27.5. 18:00 Kurkimäki(vieras) 4. divari FC Kontu/2 4. div 0-2 (0-1)
su 30.5. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari Herrasmiehet 4. div 1-4 (0-1)
ti 1.6. 19:00 Tali H2 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 3.6. 20:00 Myllypuro tn harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 6.6. 19:30 Myllypuro tn harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk)      
ti 8.6. 18:00 Pihlajamäki(vieras) 4. divari MaKu/Nelonen 4. div 0-0 (0-0)
to 10.6. 20:00 Myllypuro tn harjoitukset koko kenttä(vain 1-jouk.)      
su 13.6. 19:30 Myllypuro tn harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ti 15.6. 19:00 Tali H2 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 16.6. 18:00 Väinämöinen(vieras) 4. divari HIFK/2 4. div 3-1 (0-1)
to 17.6. 21:00 Myllypuro tn harjoitukset koko kenttä      
su 20.6. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari MPS/Old Stars 4. div 1-2 (0-0)
ti 22.6. 19:00 Tali H2 harjoitukset koko kenttä(vain 1-jouk.)      
su 27.6. 19:30 Myllypuro tn harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ti 29.6. 19:00 Tali H2 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 30.6. 19:15 Kartano tn(vieras) 4. divari FC Kuitu/1 4. div 3-8 (2-5)
to 1.7. 21:00 Myllypuro tn harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 4.7. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari Gnistan/Ogeli 4. div 2-4 (1-2)
      kesätauko          
to 22.7. 20:00 Myllypuro tn harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 25.7. 19:30 Myllypuro tn(koti) harjoituspeli AC StaSi/Europort 6. div 2-2 (x-x)  
ti 27.7. 19:15 Laajasalo H(vieras) 4. divari LPS/Kuninkaat 4. div 0-3 (0-2)
to 29.7. 20:00 Myllypuro tn harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 1.8. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari MaKu/Nelonen 4. div 2-3 (2-2)
ti 3.8. 19:00 Tali H2 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 8.8. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari FC Kuitu/1 4. div 3-0 (0-0)
ti 10.8. 19:00 Tali H2 harjoitukset koko kenttä(vain 1-jouk.)      
su 15.8. 19:30 Myllypuro tn(koti) 4. divari FC Puotila 4. div 1-3 (1-1)
ti 17.8. 19:00 Tali H2 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 19.8. 18:00 Pihlajamäki(vieras) 4. divari FC Pihlajisto/LEPRE 4. div 1-5 (1-3)
ti 24.8. 19:00 Tali H2 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 29.8. 14:15 Pallomylly tn(koti) 4. divari FC Kontu/2 4. div 1-5 (1-3)
ti 31.8. 18:00 Puistola H(vieras) 4. divari Herrasmiehet 4. div 1-3 (1-3)
pe 3.9. 18:00 Elmo Sports & Grill elmobaari.fi SAUNAILTA+JATKOT      
ke 8.9. 18:30 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset 1½h        
su 12.9. 17:00 Talin halli(koti) harjoituspeli HJK-j/Kmäki 4. div 2-5 (0-4)
ke 15.9. 18:00 Kartano tn(koti) 4. divari HIFK/2 4. div 1-4 (0-2)
la 25.9. 12:00 Tapuli H(vieras) 4. divari MPS/Old Stars 4. div 3-1 (1-1)
ma 27.9. 19:15 Kurkimäki(vieras) 4. divari Ellas 4. div 1-1 (1-0)
ti 5.10. 19:15 Oulunkylä FPA(vieras) 4. divari Gnistan/Ogeli 4. div 1-3 (0-0)
pe 15.10. 20:00 Ravintola Vltava kaudenpäättäjäiset "kokous+ruokailu"      
pe 15.10. 23:30 ei vielä tiedossa kaudenpäättäjäiset "jatkot"      
                 

Sarjataulukko 4. div.
Suomen Cup