AC STADIN SISSIT ry.

Johtoryhmä

Ota yhteyttä

 

JALKAPALLO:

 

Edustusjoukkue 5. div

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

Europort 6. div

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

KKI35 YKKÖNEN

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

Naiset 5. div

Kalenteri

Taustahenkilöt

 

FUTSAL

 

Edustusjoukkue

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

 

Päivitetty 7.10.2017


KALENTERI 2009

Harjoituksissa varusteet päällä kopissa 20min ennen alkamisaikaa, harjoitusotteluissa 45min ja virallisissa peleissä 60min!

Pv Pvm Klo Paikka Peli Vastustaja Taso Tulos Raportti
to 23.10. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 30.10. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 6.11. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 13.11. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 20.11. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 4.12. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 11.12. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 18.12. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 21.12. 20:30 Talin halli(vieras) harjoituspeli Töölön Taisto 6. div 1-6 (0-3)
to 1.1. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 8.1. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 15.1. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 22.1. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 29.1. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 5.2. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 12.2. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ti 17.2. 19:30 Liikuntamylly juoksuharjoitukset (1+2-jouk.)      
to 19.2. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ti 24.2. 19:30 Liikuntamylly juoksuharjoitukset (1+2-jouk.)      
to 26.2. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 5.3. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ti 10.3. 19:30 Liikuntamylly juoksuharjoitukset (1+2-jouk.)      
to 12.3. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 19.3. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 26.3. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ti 31.3. 19:30 Liikuntamylly juoksuharjoitukset (1+2-jouk.)      
to 2.4. 21:30 Myllypuron PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ma 6.4. 17:30 Pirkkola H2 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ti 7.4. 19:30 Liikuntamylly juoksuharjoitukset (1+2-jouk.)      
ke 15.4. 18:30 Pirkkola H2 harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 16.4. 18:30 Pirkkola H2(koti) harjoituspeli FC POHU/Shrimps 6. div 1-1 (0-0)  
ma 20.4. 19:15 Myllypuro H1(vieras) Suomen Cup 2.k. FC East 7. div 2-3 (0-1)  
ti 21.4. 19:30 Liikuntamylly lihaskuntoharjoitus        
to 23.4. 18:30 Pirkkola H2(koti) harjoituspeli Käpylän Sekunda 6. div ei tulosta  
ma 27.4. 18:30 Pirkkola H2 harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ke 29.4. 18:30 Pirkkola H2(koti) harjoituspeli Zyklon/2 6. div 4-1 (2-1)  
ma 4.5. 19:45 Lauttasaari(vieras) 6. divari Grumset
6. div
0-0  
ke 6.5. 19:00 Myllypuron vapaanurmi harjoitukset (1+2-jouk.)      
ma 11.5. 17:00 Pirkkola H2 harjoitukset (1+2-jouk.)      
ti 12.5. 19:45 Pirkkola H2(koti) 6. divari Sheikit
6. div
0-0  
to 14.5. 21:00 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
ma 18.5. 17:00 Pirkkola H2 harjoitukset (2-joukkue)      
to 21.5. 21:00 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
su 24.5. 19:30 Myllypuro tn harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ma 25.5. 17:00 Pirkkola H2(vieras) harjoituspeli 1½h AC StaSi 4. div 1-1 (0-0)  
ke 27.5. 18:00 Pitäjänmäki(koti) 6. divari HDS/Express
6. div
2-1 (2-0)  
to 28.5. 20:15 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
ma 1.6. 17:00 Pirkkola H2 harjoitukset (1+2-jouk.)      
to 4.6. 20:15 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
ma 8.6. 17:00 Pirkkola H2 harjoitukset (2-joukkue)      
ti 9.6. 18:00 Tali H1(koti) 6. divari FC Bombers
6. div
1-2 (0-2)  
to 11.6. 20:15 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
su 14.6. 19:30 Myllypuro tn harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ti 16.6. 19:45 Oulunkylä(vieras) 6. divari KPR
6. div
2-2 (1-2)  
ma 22.6. 19:45 Kumpula H(vieras) 6. divari Käpylän Sekunda 6. div 0-2 (0-0)  
to 25.6. 18:00 Kivikko Tonox Areena paintball        
to 25.6. 20:15 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
      kesätauko          
to 16.7. 20:15 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
su 19.7. 19:30 Myllypuro tn(vieras) harjoituspeli 1½h AC StaSi 4. div 3-2 (3-1)  
to 23.7. 20:15 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
ma 27.7. 17:00 Pirkkola H2 harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
to 30.7. 20:15 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
ma 3.8. 17:00 Pirkkola H2 harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ke
5.8.
18:30 Pallokenttä 7(koti) 6. divari Ompun Pomppu 6. div 4-1 (0-1)  
to 13.8. 18:30 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset (1+2-jouk.)      
ma 17.8. 19:45 Lauttasaari(vieras) 6. divari FC POHU/Swigu 6. div 1-1 (1-1)  
ti 18.8. 18:30 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
su 23.8. 19:30 Myllypuro tn harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ke 26.8. 18:30 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
su 30.8. 19:30 Myllypuro tn harjoitukset 1h (1+2-jouk.)      
ke 2.9. 18:00 Väinämöinen(vieras) 6. divari FFR/Väiski 6. div 3-0 (1-0)  
pe 4.9. 16.30 Etelä-Haaga PALIS CUP        
la 5.9. 08:00 Etelä-Haaga PALIS CUP        
ti 8.9. 18:30 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ti 15.9. 18:00 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ke 16.9. 20:10 Pallokenttä 6(koti) 6. divari Vesa/Töölö 6. div 0-5 (0-3)  
ma 21.9. 18:00 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
ma 28.9. 17:00 Pirkkola H2(vieras) harjoituspeli 1½h AC StaSi 4. div 4-2 (3-1)  
ke 30.9. 17:30 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset 1½h (1+2-jouk.)      
la 24.10. 18:00 Esport Fitness Helsinki kaudenpäättäjäiset "kokous"      
la 24.10. 20:05 ei vielä tiedossa kaudenpäättäjäiset "ruokailu"      
la 24.10. 22:30 Apollo Live Club kaudenpäättäjäiset "biletys"      
                 

Sarjataulukko 6. div.
Suomen Cup