AC STADIN SISSIT ry.

Johtoryhmä

Ota yhteyttä

 

JALKAPALLO:

 

Edustusjoukkue 5. div

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

Europort 6. div

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

KKI35 YKKÖNEN

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

Naiset 5. div

Kalenteri

Taustahenkilöt

 

FUTSAL

 

Edustusjoukkue

Kalenteri

Historia

Saavutukset

Taustahenkilöt

 

 

Päivitetty 7.10.2017


KALENTERI 2012

Harjoituksissa varusteet päällä kentällä 10min ennen alkamisaikaa, harjoitusotteluissa 30min ja virallisissa peleissä 45min!

Pv Pvm Klo Paikka Peli Vastustaja Taso Tulos Raportti
ke 2.11. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 9.11. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 16.11. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 23.11. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 30.11. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 7.12. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 14.12. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 21.12. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 28.12. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 4.1. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 11.1. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 18.1. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 25.1. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 1.2. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 8.2. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 12.2. 21:30 Talin halli(vieras) harjoituspeli 1h AC StaSi 5. div 0-3 (0-2)  
ke 15.2. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 22.2. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 29.2. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 7.3. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 14.3. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 21.3. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 28.3. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 4.4. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
to 5.4 19:00 Sonera Stadium STASI CUP HuPaVeikot   5-0 (3-0)  
pe 6.4 13:10 Sonera Stadium STASI CUP Club Latino Espanol
7. div
2-2 (1-2)  
pe 6.4 15:30 Sonera Stadium STASI CUP Punavuoren Maradonat
harr.
0-1 (0-1)  
ke 11.4. 20:45 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 15.4. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ti 17.4.   omatoiminen lenkki          
to 19.4. 19:30 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
la 21.4. 14:30 Tali tn(koti) Regions Cup FC HEIV
5. div
2-3 ja. (1-1)  
la 21.4. 20:00 Sokos Hotel Vaakuna SAUNAILTA (1+2-jouk.)      
su 22.4. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ti 24.4.   omatoiminen lenkki          
ke 25.4. 18:00 Töölö PK 7 tn(vieras) 6. divari AC Balls
6. div
1-4 (0-3)  
to 26.4. 19:30 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
la 28.4. 10:00 Myllypuro tn hallitalkoot koko kenttä(1+2-jouk.)      
la 28.4.   Myllypuro tn harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 29.4. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ti 1.5.   omatoiminen lenkki          
la 5.5. 14:30 Töölö PK 6 tn(vieras) 6. divari FC POHU/Shrimps
6. div
0-0  
su 6.5. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ti 8.5.   omatoiminen lenkki          
to 10.5. 18:00 Väinämöinen H(koti) 6. divari Ruila
6. div
2-0 (1-0)  
su 13.5. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ti 15.5.   omatoiminen lenkki          
ke 16.5. 19:45 Töölö PK 7 tn(vieras) 6. divari HakPa 6. div 3-0 (2-0)  
to 17.5. 19:30 Myllypuro tn harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 20.5. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ti 22.5.   omatoiminen lenkki          
ke 23.5. 19:45 Töölö PK 7 tn(vieras) 6. divari FC FC 6. div 0-4 (0-2)  
su 27.5. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ti 29.5.   omatoiminen lenkki          
to 31.5. 19:30 Töölö PK 7 tn(koti) 6. divari Zoom 6. div 2-1 (2-0)  
su 3.6. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
to 7.6. 18:00 Herttoniemi H(koti) 6. divari KPPK 6. div 2-2 (0-1)  
to 7.6. 19:30 Myllypuro tn harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ti 12.6. 17:45 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 17.6. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ma 25.6. 18:30 Myllypuro vapaa-alue harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ti 26.6. 18:00 Herttoniemi H(koti) 6. divari Arsenal/2 6. div 1-3 (0-2)  
      KESÄTAUKO          
to 19.7 19:30 Myllypuro tn harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
su 22.7. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ma 23.7 19:00 Myllypuro harjoitukset lihaskunto+pelit      
to 26.7 19:30 Myllypuro tn(vieras) harjoituspeli AC StaSi
5. div
2-10 (1-6)  
su 29.7. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ma 30.7. 19:00 Myllypuro harjoitukset lihaskunto+pelit      
ti 31.7. 18:00 Tali tn(vieras) 6. divari FC Playmates
6. div
0-2 (0-2)  
to 2.8. 19:30 Myllypuro tn harjoitukset koko kenttä      
su 5.8. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ma 6.8. 19:00 Myllypuro harjoitukset lihaskunto+pelit      
ti 7.8. 20:00 Ratiopharm Areena(koti) harjoituspeli Geishan Pallo
6. div
0-2 (0-2)  
su 12.8. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ma 13.8. 19:00 Myllypuro harjoitukset lihaskunto+pelit      
ke 15.8. 18:00 Väinämöinen(vieras) 6. divari Kullervo
6. div
1-2 (1-2)  
su 19.8. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ma 20.8. 19:00 Myllypuro harjoitukset lihaskunto+pelit      
to 23.8. 18:00 Laajasalo H(koti) 6. divari HeKuLa
6. div
1-6 (0-4)  
su 26.8. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ma 27.8. 18:00 Väinämöinen(vieras) 6. divari Käpylän Sekunda
6. div
0-0  
su 2.9. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ma 3.9. 18:00 Väinämöinen(koti) 6. divari Geishan Pallo
6. div
0-4 (0-3)  
to 6.9. 18:00 Väinämöinen(koti) 6. divari Tavastia/Mojo
6. div
1-1 (0-0)  
su 9.9. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
to 11.9. 18:00 Oulunkylä H(vieras) 6. divari SS Stanley
6. div
0-1 (0-0)  
su 16.9. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
su 23.9. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
ke 26.9. 17:30 Pallomylly(vieras) harjoituspeli AC StaSi
5. div
1-2 (1-0)  
su 30.9. 19:30 Töölö PK 7 tn harjoitukset ½ kenttä(1+2-jouk.)      
su 7.10. 12:00 Myllypuro tn hallitalkoot        
pe 12.10. 17:00 PALIS CUP harrasteturnaus Sonera Stadium+PK      
la 13.10. 09:00 PALIS CUP harrasteturnaus Sonera Stadium+PK      
ke 17.10. 21:00 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
ke 24.10. 21:00 Myllypuro PK-halli harjoitukset koko kenttä(1+2-jouk.)      
pe 26.10. 18:00 Ravintola Vltava kaudenpäättäjäiset "kokous+ruokailu"      

Sarjataulukko 6. div.