Etusivulle - Index
Historiaa - History
Koirani - My Dogs
My Cats / Maine CoonUutisia - News
Pentuja - Puppies
Tulevat pentueet - Upcoming littersDobermann
Kääpiöpinseri - Miniatyre Pinscher
KääpiöpinserivaliotJalostusuroksia - Males for Breeding
Galleria - Gallery
In Memoriam




 

 

 

 

 

 

 

 

 


OMAT KOIRAMME/OUR DOGS


Hiro, Brando, Heta, Opal (mother of our spring litter, not living in our house),
 Tinka, Leevi, Sanni, Golan & Alma
Spring 2015

 




Our oldies Alma, Leevi & Golan
March 2016


Hiro 20.6.2015



Leevi 25.7.2012

 



FI, EE, LT, LV & BALT  CH, FI JW-11, EE JCH, EE & LV VCH
A'DREAMS BLACK CANDIDA
, "Alma"





14.10.2017 VETERAN BOB LV VCH


 

s. 20.7.2009

isä: FI, RU & LV CH. FinnSg
Golan Me Beit Ha'maayan

emä:
INT, FIN, EST,RUS, LTU, LV & BALT CH,
LTUW-06, LVW-07, FinnSg
A'dreams Black Status

Näyttelyt:

13.4.10 Vilna, Liettua ROP-PENTU
14.4.10 Vilna, Liettua ROP-PENTU
10.4.10 Rakvere, Eesti VSP-PENTU
18.4.10 Vaasa Int ROP-PENTU
25.4.10 Lahti Int JUN ERI 1 PN 1 SERT VSP

23.5.10 Helsinki Int JUN ERI 2 PN 4
4.7.10 Pori Int JUN ERI 3
10.7.10 Oulu Int JUN ERI 2
11.7.10 Oulu Int JUN ERI 1 PN 4
18.7.10 Ylivieska Int JUN ERI 2
6.8.10 Kuopio Int JUN ERI 1 PN 3 VARA-SERT
7.8.10 Kuopio Int JUN ERI 2
8.8.10 Kuopio Int JUN ERI 1 PN 4
12.9.10 Porvoo JUN ERI 2 PN 4
2.10.10 Erikoisnäyttely JUN ERI 1 PN 3 VARA-SERT
ROP-JUN, BIS 3 JUN

9.10.10 Tuulos JUN ERI 1 PN 2 VARA-SERT
24.10.2010 Seinäjoki Int JUN ERI 1 PN 1 SERT VSP
6.11.2010 Tarto Int JUN EX 1 JUN-SERT ROP-JUN
7.11.2010 Tarto Int JUN EX 1 JUN-SERT ROP-JUN
14.11.2010 Jyväskylä Int JUN ERI 2
11.12.2010 Helsinki Int JUN ERI 2
12.12.2010 Helsinki Int JUN ERI 1
 FINNISH JUNIOR WINNER 2010
8.1.2011 Tarto JUN EX 1 JUN-SERT VSP-JUN PN 1 VSP
EE JCH
16.1.2011 Lahti NUO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
23.1.2011 Turku Int NUO ERI 1 SA PN 2 SERT VARA-CACIB
11.2.2011 Tallinna Int NUO EX 1 PN 4

13.2.2011 Lohja NUO ERI 2 SA PN 3
5.3.2011 Kouvola erikoisnäyttely NUO ERI 2 SA PN 2 VARA-SERT
12.3.2011 Riika, Int NUO EX 1 SA PN 3 VARA-CACIB
10.4.2011 Vaasa Int NUO ERI 1 SA PN 3 VARA-CACIB
23.4.2011 Lahti Int NUO ERI 1 SA PN 3 CACIB
8.5.2011 Tampere Int NUO ERI SA PN 2 SERT VARA-CACIB
22.5.2011 Hamina Int NUO ERI 1 SA PN 2 CACIB
4.6.2011 Tallinna Int NUO EX 1 PN 3
18.6.2011 Pärnu Int NUO EX 1 PN 4 VARA-CACIB
19.6.2011 Pärnu Int NUO EX 1 PN 1 SERT CACIB VSP
3.7.2011 Kokkola Int NUO ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT
6.8. Kuopio Int AVO ERI 1 SA
7.8. Saarijärvi AVO ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
13.8. Joensuu Int AVO ERI 2 SA PN 4 VARA-SERT
14.8. Joensuu AVO ERI 2 SA PN 4 VARA-SERT
21.8. Heinola AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
SUOMEN MUOTOVALIO/FINNISH CHAMPION
29.8. Tervakoski Int VAL ERI 1 SA PN 2 VARA-CACIB
11.9.2011 Porvoo VAL ERI 1 SA PN 2
30.10.2011 Seinäjoki Int VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP
8.7.2012 Kokkola Int VAL ERI 2 SA PN 2 VARA-CACIB
21.7.2013 Tornio Int VAL ERI 2 SA PN 3

2014

12.7. Ogre, Latvia
CH EX 1 CQ BF 3
13.7. Ogre, Latvia
CH EX 1 CQ BF 2

19.7. Ukmerge, Lithuania
CH EX 1 CAC N-CAC BOS
LITHUANIAN CHAMPION


20.7. Ukmerge, Lithuania
CH EX 1 CAC N-CAC BOB

11.10. Valmiera, Latvia
CH EX 1 CQ BF 2 CAC -
LV & BALT CH

19.8.2017 Tallinn Int
VET EX 1 CQ VET-CAC BOB-VET BF 4
 EE VCH

 20.8.2017 Tallinn Int
VET EX 1 CQ  BOB-VET

14.10.2017 Valmiera, Latvia
VET EX 1 CQ VET-CAC BF 1 BOS BOB-VET  LV VCH

 

TERVEET POLVET JA SILMÄT
/healthy eyes and knees 10.3.2011 and 14.11.2012
Kaihi vasemmassa silmässä 14.10.2014
 

 

C.I.B. FI, SE, EE, LT, LV & BALT  CH, RU CH
ESTONIAN WINNER 2012 & ESTONIAN JUNIOR WINNER 2012,
BALTIC JUNIOR WINNER 2012
(BOB & BIG 4)
ISPU JUNIOR WINNER 2012
(BOB & BIS 3 JUN & BIS 3)
ESTONIAN JUNIOR CHAMPION
HELSINKI WINNER 2013
FINNISH WINNER 2013
FINNSIEGER

KADEN TIKRAS BICIULIS
, "Brando"

13 months

ISPU SIEGER SHOW 25.8.2012
JUN EX 1 JUN-CAC BOB-JUN BM 1 BOB BIS 3 JUNIOR BIS 3 EE JCH ISPU JUNIOR WINNER 2012


13 months

BALTIC WINNER SHOW 18.8.2012
JUN EX 1 JUN-CAC BOB-JUN BM 1 BOB BIG 4

 






9 months

9 months

13 months

BALTIC WINNER SHOW 18.8.2012
JUN EX 1 JUN-CAC BOB-JUN BM 1 BOB BIG 4




26.5.2013 KUOPIO INT
INTERM EX 1 CQ BM 1 CAC CACIB BOB BIG 2


Brando 15.6.2013


Brando in WW 8.8.2014
 

Born 20.7.2011
 

Sire: RUS, MD, MK, BY & UA CH, RUS KL. JCH
Sant Kreal Jakomo Kazanova

Dam: LV, PL, RUS, UKR CH, KI.N'08, LT, BY JCH
Duvinal Pavlina Pikolina

Breeder Natalja Zybailo, Lithuania


HEALTHY EYES
(last checking 19.1.17)
 & KNEES!

SHOW RESULTS:

10.3.12 Vilna Int Lithuanian Winner Show BOB PUPPY
11.3.12 Vilna Int BOB PUPPY
17.3.12 Riga Int Latvian Winner  BOB & BIS 5 PUPPY
18.3.12 Riga BOB PUPPY
8.4.12 Lappeenranta BOB PUPPY
14.4.12 Talllinna Int BOB PUPPY

29.4.12 Lahti Int JUN EX 1 CQ BM 1 CAC BOB
6.5.12 Lahti  JUN EX 1 CQ BM 1 CAC BOB
12.5. Hamina Int JUN EX 1 CQ BM 1 CAC BOB BIG 4
13.5. Tampere Int JUN EX 2 CQ RES-CAC
26.5. Uppsala Int Sweden
JUN EX 1 CQ BM 1 CAC BOB
27.5. Stockholm Int JUN EX 1 CQ BM 3
2.6. Tallinna Int JUN EX 1 JUN-CAC BOB-JUN BM 1 BOB EE W-12 & EE JW-12
16.6. Helsinki Int JUN EX 1 CQ BM 1 CAC BOB BIG 2
17.6. Kotka Int JUN EX 1 CQ BM 2 CAC
7.7. Karjaa Int JUN EX 1 CQ BM 2 CAC
8.7. Kokkola Int JUN EX 1 CQ BM 2 CAC
15.7. Oulu Int JUN EX 1 CQ BM 2 CAC
BOB-JUN BIS 2 JUN
28.7. Mikkeli Int JUN EX 1 CQ BM 3 RES-CAC
29.7. Pori Int JUN EX 1 CQ BM 2 CAC
3.8. Kuopio Int JUN EX 3 CQ
4.8. Kuopio Int JUN EX 1 CQ BM 1 CAC BOB
5.8. Kuopio Int JUN EX 1 CQ BM 3 CAC
11.8. Helsinki JUN EX 1 CQ BM 1 CAC BOB BIG 3
18.8. Tallinna Int Baltic Winner show
JUN EX 1 JUN-CAC BOB-JUN BM 1 BOB
BIG 4
25.8. Tallinna ISPU SIEGER SHOW
JUN EX 1 JUN-CAC BOB-JUN BM 1 BOB
BIS 3 JUNIOR & BIS 3
ISPU JUNIOR WINNER 2012
ESTONIAN JUNIOR CHAMPION
26.8. Tallinna Snautseri-Pinseri erikoisnäyttely
JUN EX 1  BOB-JUN BM 1 BOB
BIS 2 JUNIOR & BIS 3
1.9. Helsinki
JUN EX 1 CQ BM 1 CAC BOB BIG 1

20.10.12 Turku Int
INTERM EX 1 CQ BM 1 CAC CACIB BOB

4.11. Tarto Int INTERM EX 1 CQ BM 1 CACIB BOO

10.11. Jyväskylä Int INTERM EX 1 CQ BM 2 CACIB RES-CAC

20.1.2013 Turku Int INTERM EX 1 CQ  BM 2 CACIB RES-CAC

30.3.2013 Latvia Int INTERM EX 1 CQ BM 4
31.3.2013 Latvia INTERM EX 1 CQ BM 1 CAC BOB
13.4.2013 Tallinna Int INTERM EX 1 CQ BM 2 RES-CACIB (will be CACIB)
14.4.2013 Vaasa Int INTERM EX 1 CQ BM 2
RES-CAC CACIB
27.4.2013 Lahti Int INTERM EX 1 CQ BM 2 CAC RES CACIB (will be CACIB)
5.5.2013 Tampere Int INTERM EX 1 CQ BM 2 CAC RES-CACIB (will be CACIB)
11.5.2013 Hamina Int INTERM EX 1 CQ BM 1 CAC CACIB BOB


12.5.2013 Helsinki Int INTERM EX 1 CQ BM 1 CAC CACIB BOB


26.5.2013 Kuopio Int INTERM EX 1 CQ BM 1 CAC CACIB BOB
BIG 2


15.6.2013 Porvoo Special show
INTERM EX 2 CQ BM 2 RES-CAC

16.6. Kotka Int
INTERM EX 1 CQ BM 1 CAC CACIB BOB
BIG 4

13.7.2013 Oulu Int
INTERM EX 1 CQ BM 1 CAC CACIB BOB

14.7.2013 Oulu Int
INTERM EX 1 CQ BM 1 CAC CACIB BOS

20.7.2013 Ylivieska Int
OPEN EX 1 CQ BM 3 CAC
FI, SE & LV CH
 
 20.7.2013 Tornio Int
CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB

27.7.2013 Helsinki Int
CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB

 BIG 3

2.8.2013 Druskininkai Int, Lithuania
OPEN EX 1 CQ BM 1 CAC CACIB BOO
LT CH

3.8.2013 Druskininkai Int, Lithuania
OPEN EX 1 CQ BM 1 CAC CACIB BOB

4.8.2013 Druskininkai snautcher-pinscer special show
OPEN EX 1 CQ CAC

10.8.2013 Joensuu Int
CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB

11.8.2013 Joensuu Int
CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB

25.8.2013 Tervakoski Int
CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB

7.9.2013 Vantaa
CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB

5.10.13 Klaukkala, Minpin Special Show
CH EX 1 CQ BM 1 BOB
BIS 1

2.11.13 Tarto Int
CH EX 1 CQ BM 1 CAC CACIB BOB
C.I.B, BALT & EE CH

13.12.13 Helsinki Int
CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB
HELSINKI WINNER 2013

14.12.13 Helsinki Int
CH EX 1 CQ BM 2 RES-CACIB

15.12.13 Helsinki Int
CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB
FINNISH WINNER 2013

 
SHOWS 2014

19.1.14 Turku Int Int
CH EX 1 CQ
BM 1 CACIB BOO


21.4.14 Imatra  Int
CH EX 1 CQ
BM 1 CACIB BOB


3.5.14 Tampere  Int
CH EX 1 CQ
BM 1 CACIB BOB

11.5.14 Helsinki Int
CH EX 1 CQ
BM 1 CACIB BOB

 
17.5.2014 Joensuu Int
CH EX 1 CQ
BM 1 CACIB BOB BIG 2

18.5.2014 Joensuu
CH EX 1 CQ
BM 1  BOB

26.7.2014 Helsinki
CH EX 1 CQ BM 1
BOB

1.8.2014 Kuopio Int
CH EX 1 CQ BM 2 res-CACIB

2.8.2014 Kuopio Int
CH EX 1 CQ BM 1
CACIB BOO

3.8.2014 Kuopio Int
CH EX 1 CQ BM 2 res-CACIB


8.8.2014 WDS Helsinki

     CH EX3 (best non-cropped Champion male, 27 dogs in class)


23.8.2014 Kouvola
CH EX 1 CQ
BM 1 BOS

23.8.2014 Heinola
CH EX 1 CQ
BM 1 BOB BIG 2
 

4.7.2015 Minpin Special Show Lappeenranta
CH EX 1 CQ BM 1 BOS

13.12.2015 Nordic Winner Stockholm
CH EX 3 CQ BM 3

27.2.2016 St.Petersburg,
RUSSIA
CH EX 1 CAC res-CACIB
RU CH

28.2.2016 St.Petersburg,
RUSSIA
CH EX 1 CAC CACIB BOB

 
C.I.E.
BH, BALT, EE, LV & LT JCH,
TLN JW-14,OGRE JW-14

FINNISH DOBERMANN CLUBS SHOWDOG OF THE YEAR 2014

SANT KREAL JAKHONT,
"Hiro"

     



NEW INTERNATIONAL SHOW CHAMPION 13.6.16


2 YEARS


24.5.2015

31.5.2015

31.5.2015
Estonian Special show 31.5.
 BEST BROWN MALE BIS 3
 Sant Kreal Jakhont
BEST BROWN FEMALE BIS 4
Efkeria's Ivana Trump



16 months, Klaipeda Lithuania
 July 2014        

Summer 2014



11 weeks


14 weeks


17 weeks

17 weeks

6,5 months

24.11.2013 HELSINKI PUPPYSHOW
 
In the age 8,5 months
(1000 puppies)
BOB BIG 1 BIS 4


1 year

13 months
TALLINN JUNIOR WINNER 2014 & ESTONIAN JUNIOR CHAMPION


Estonian Dobermann Special show 31.5.2015
BEST BROWN MALE BIS 3
Sant Kreal Jakhont
BEST BROWN FEMALE BIS 4
Efkeria's Ivana Trump


Born 1.3.2013

Sire: Multi CH
Pride of Russia Sidor

Dam: Sant Kreal Citadel

Breeder: Elena Kruglova, Russia


Hips B/B
Eyes Healthy
Elbow's 0/0
LTV 0
VA 0
SP 2
CAH M0
 HEART ULTRA & ECG NORMAL (A)
5.11.2015

SHOWS:

Seinäjoki Int 20.10.13
BOB PUPPY

Helsinki puppy show 23.-24.11.13
(1000 puppies)
BOB
BIG 1 BIS 4

Jyväskylä Int 23.2.14
JUN EX 1 CQ BM 3

1.3.14 Tallinn JUN EX 1 CQ JUN-CAC BOO-JUN BM 2

2.3.14 Tallinn JUN EX 1 CQ JUN-CAC BOB-JUN BM 2

12.4.14 Tallinn JUN EX 1 CQ JUN-CAC BOB-JUN BM 4
TALLINN JUNIOR WINNER 2014 & ESTONIAN JUNIOR CHAMPION

3.5.2014 Tampere Int
JUN EX 1 CQ BM 1 CAC BOB

11.5.2014 Helsinki Int
JUN EX 1 CQ BM 2 CAC

17.5.2014 Joensuu Int
JUN EX 1 CQ BM 2 CAC

18.5.2014 Joensuu
JUN EX 1 CQ BM 1 CAC BOO

24.5.2014 Helsinki
Dobermann Special Show
JUN EX 1 CQ
BEST JUNIOR MALE BOS-JUN

(15 jun males)

31.5.2014 Tallinn Winner
JUN EX 2 CQ
(only non cropped male
 in BM ring)

1.6.2014 Estonian Special Show
JUN EX 1 CQ BM 2 BROWN
BIS 3 JUN

15.6.2014 Kotka Int
INTERM EX 2 CQ BM 2 res-CAC res-CACIB

5.7.2014 Pärnu Int
INTERM EX 1 CQ

12.7.2014 Ogre, Latvia
JUN EX 1 CQ JUN-CAC BM 3
LATVIAN JUNIOR CHAMPION
OGRE JUNIOR WINNER

19.7. Ukmerge, Lithuania
JUN EX 1 JUN-CAC BOB-JUN BIS 3 JUN

20.7. Ukmerge, Lithuania
JUN EX 1 JUN-CAC BOB-JUN - LT & BALT CH

26.7.2014 Helsinki
INTERM EX 1 CQ BM 1 CAC BOS

2.8.2014 Kuopio Int
INTERM EX 1 CQ BM 1 CAC CACIB BOS

3.8.2014 Kuopio Int
INTERM EX 1 CQ BM 1 CAC CACIB BOB

23.8.2014 Kouvola
INTERM EX 1 CQ BM 1 CAC BOB
BIG 2

24.8.2014 Heinola          INTERM EX 1 CQ BM 1 CAC BOB BIG 3

31.8.2014 Tervakoski Int
INTERM EX 1 CQ BM 1 CAC CACIB BOB

2015

28.2.2015 Tallinn
INTERM EX 1 CQ BM 1 BOS

1.3.2015 Tallinn
OPEN EX 1 CQ BM 1 CAC BOS
(at same day he became 2 years!)

23.4.2015 Lahti
BH trial approved

10.5.2015 Lahti
OPEN EX 1 CQ BM 1 CAC BOB
(in group shortlisted within 7 best)

23.5.2015 Hamina Int
OPEN EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB

24.5.2015 Helsinki Int
OPEN EX 2 CQ BM 2 res-CACIB

31.5.2015 Tallinn
ESTONIAN SPECIAL SHOW
OPEN EX 1 CQ BM 1 BROWN
BIS 3

11.7.2015 Ogre, Latvia
OPEN EX 1 CQ BM 2 CAC

18.7.2015 Ukmerge, Lithuania
OPEN EX 1 CAC BM 1 N-CAC BOS

25.7.2015 Helsinki Int
OPEN EX 1 CQ BM 1 CACIB BOS

15.7.2015 Norrköping Int, Sweden
OPEN EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB

11.6.2016 Vejen, Danmark
OPEN EX 1 CQ BM 1 CACIB BOS 
C.I.E.
 

C.I.B., FI, LT & LV CH, RU CH, EE CH, BALT CH
EE & LV JCH, TLN JW-15, TLN W-15, OGRE WINNER -15, KAUNAS WINNER -16,
 LITHUANIAN WINNER 2017

HENNESSI FOR A'DREAMS IZ ZAMKA PRIORA, "Heta"


2.6.2015

26.3.2016 NEW INTERNATIONAL CHAMPION (C.I.B.)



16 weeks

16 weeks


Heta 17 weeks


4,5 months



7 months

8 months

8 months


18 months

Born 22.10.2013

Sire: RU JCH
Fantasy Fire Chernaya Liniya

Dam:
Slavjanka Fantastika

Breeder: Natalia Veselova, Russia


Shows:

31.5.14 Estonian Winner Int
BOB-PUPPY

15.6.2014 Kotka Int
BOB-PUPPY

5.7.2014 Pärnu Int
BOB-PUPPY

6.7.2014 Pärnu Int
BOB-PUPPY, BIS 3

12.7.2014 Ogre, Latvia
BOB-PUPPY

13.7.2014 Ogre, Latvia
BOB-PUPPY

19.7.2014 Ukmerge. Lithuania
BOB-PUPPY

20.7.2014 Ukmerge. Lithuania
BOB-PUPPY

26.7.2014 Helsinki
JUN EX 1 CQ BF 1 CAC BOS

1.8.2014 Kuopio Int
JUN EX 1 CQ BF 4 RES-CAC

2.8.2014 Kuopio Int
JUN EX 3 CQ

3.8.2014 Kuopio Int
JUN EX 1 CQ BF 2 CAC

8.8.2014 WDS Helsinki
JUN EX

23.8.2014 Kouvola
JUN EX 1 CQ BF 1 CAC BOB

24.8.2014 Heinola
JUN EX 1 CQ BF 1 CAC BOS

27.9.2014 Tallinn
JUN EX 1 CQ JUN-CAC BF 1 BOB JUN  BOB

28.9.2014 Tallinn
JUN EX 3 CQ BF 3

11.10.2014 Valmiera, Latvia
JUN EX 1 CQ JUN-CAC BF1 BOS

9.11.2014 Tarto Int
JUN EX 1 CQ JUN-CAC BOB-JUN BF 3

6.12.2014 Helsinki Winner
JUN EX 3 CQ

7.12.2014 Finnish Winner
JUN EX 4 CQ

28.2.2015 Tallinn
JUN EX 1 CQ JUN-CAC BOB-JUN BF 1 BOS
EE & LV JCH

1.3.2015 Tallinn
JUN EX 1 CQ  BOB-JUN BF 1 BOS

21.3. Lahti Int
INTERM EX 1 CQ BF 2 CACIB res-CAC

11.4. Tallinn Int
JUN EX 1 CQ BF 1
BOB-JUN BOB
TALLINN JUNIOR WINNER -15
TALLINN WINNER -15


10.5. Lahti
INTERM EX 1 CQ BF 1 CAC BOB

30.5. Tallinn, Estonian Winner Show
INTERM EX 1 CQ BF 2 res-CACIB (will be cacib)

4.7.15 Minpin Special Show Lappeenranta
INTERM EX 2 CQ

11.7.15 Ogre, Latvia
INTERM EX 1 CQ BF 2 CAC
OGRE WINNER 2015
 
26.7.15 Mikkeli Int
INTERM EX 1 CQ BF 3 res-CAC res-CACIB (will be CACIB)


16.8.2015 Eskilstuna, Sweden
INTERM EX 1 CQ BF 2 res-CAC

17.1.2016 Lahti
OPEN EX 1 CQ BF 1 CAC BOS
FI & LV CH

30.1.2016 Kaunas Int, Lithuania
OPEN EX 1 CAC BF 1 N-CAC CACIB BOS
LT CH
KAUNAS WINNER 2016


31.1.2016 Kaunas Int, Lithuania
OPEN EX 1 CAC res-CACIB

27.2.2016 St.Petersburg, Russia
OPEN EX 1 CAC RES-CACIB
RU CH

26.3.2016 Imatra Int
CH EX 1 CQ BF 1 CACIB BOB
C.I.B.

2.4.2016 Lahti Int
CH EX 2 CQ BF 2 res-CACIB


2.4.2016 Tallinn Winter Cup  Int
CH EX 1 CQ BF 3 CAC
EE & BALT CH

4.3.2017 Vilna Int,
Lithuania
CH EX 1 CAC N-CAC
CACIB BOS

LITHUANIAN WINNER 2017



HEALHTY EYES & KNEES
(2.nd time 19.1.17)

C.I.B., FI, SE, DK, EE, LV, LT, BALT & NORD CH
OGRE JUNIOR WINNER 2015
BALTIC JUNIOR WINNER 2015
ESTONIAN JUNIOR CHAMPION
LATVIAN JUNIOR CHAMPION
RUSSIAN JUNIOR CHAMPION
NORDIC JUNIOR WINNER 2015
HELSINKI JUNIOR WINNER 2015
KAUNAS JUNIOR WINNER 2016
TALLINNA WINTER CUP WINNER 2016
TALLINNA WINTER CUP JUNIORWINNER 2016
OGRE WINNER 2016
A'DREAMS BLACK WALENTINA, "Tinka"

2,5 years old


8,5 months

5 months



16 weeks



6 weeks


6 weeks

Born 10.10.2014

Sire:
MULTI CH WW-13-14 Slavjan Winner

Dam:
MULTI CH ADB Jade

SHOWS:

28.2.15 Tallinn
BABY 1. HP BOB-BABY

1.3.15 Tallinn
BABY 1. HP BOB-BABY

11.4.15 Tallinn Winner Show
BOS-PUPPY
(BOB was her brother)

10.5.2015 Lahti puppy show
1. HP BF 2 PUPPY
(BOB was her brother)

23.5.2015 Hamina Int
1. HP BOS-PUPPY
(BOB was her brother)

23.5.2015 Helsinki Int
1. HP BOS-PUPPY
(BOB was her brother)

30.5.2015 Estonian Winner Show
BOS-PUPPY
(BOB was her brother)

4.7.2015 Minpin Special Show Lappeenranta
 1. HP BF 1 PUPPY
BOS-PUPPY


11.7.2015 Ogre, Latvia
JUN EX 1 CQ JUN-CAC BF 1 BOS
OGRE JUNIOR WINNER 2015

25.7.2015 Helsinki Int
JUN EX 1 CQ

26.7.2015 Mikkeli Int
JUN EX 1 CQ BF 1 CAC BOB

15.7.2015 Norrköping Int, Sweden
JUN EX 1 CQ BF 2 CAC

22.8.2015 Tallinn, Estonia
Baltic Winner Int
JUN EX 1 CQ JUN-CAC BF 3 BOS-JUN
BALTIC JUNIOR WINNER 15

13.9.2015 Porvoo
JUN EX 2 CQ BF 2 res-CAC

26.9.2015 Tallinn
JUN EX 2 CQ BF 3

27.9.2015 Tallinn
JUN EX 1 CQ JUN-CAC
BOS-JUN BF 2

17.10.2015 Rakvere, Estonia JUN EX 1 CQ JUN-CAC BOS-JUN BF 3
ESTONIAN  & LATVIAN
JUNIOR CHAMPION

18.10.2015 Rakvere, Estonia
JUN EX 1 CQ BOS-JUN BF 2

25.10.15 Seinäjoki Int
JUN EX 1 CQ BF 1 CAC BOS

7.11.2015 Tarto Int
JUN EX 1 CQ BOS-JUN

8.11.2015 Tarto Int
JUN EX 2 CQ

21.11.2015 Jyväskylä Int
JUN EX 2 CQ BF 4

22.11.2015 Jyväskylä Int
JUN EX 1 CQ BF 3 res-CAC

5.12.2015 Helsinki Int
JUN EX 1 CQ BF 2 CAC
HELSINKI JUNIOR WINNER 2015

13.12.2015 Nordic Winner Stockholm
JUN EX 1 CQ
NORDIC JUNIOR WINNER 2015

30.1.2016 Kaunas Int, Lithuania
JUN EX 1 JUN-CAC BF 1
BOB-JUN BOS


6.2.2016 Tallinn Int,
 Winter Cup
JUN EX 1 CQ BOB-JUN BF 1 BOS
TLN JWC'15 TLN WC'16


26.2.2016 St Petersburg Int
RUSSIA
JUN EX 1 JUN-CAC RU JCH
BOB JUN

27.2.2016 St. Petersburg Int
RUSSIA
JUN EX 1 JUN-CAC
BOB JUN

28.2.2016 St. Petersburg Int
RUSSIA
JUN EX 1 JUN-CAC
BOS JUN

16.4.2016 Tallinn Winner Show, Int
INTERM EX 1 CQ BF 2 res-CACIB

21.5.2016 Helsinki Int
INTERM EX 1 CQ res-CAC

22.5.2016 Hamina Int
INTERM EX 1 CQ BF 2 CAC CACIB

11.6.2016 Vejen, Danmark
INTERM EX 1 CQ BF 1 CAC CACIB BOB

12.6.2016 Vejen, Danmark
INTERM EX 1 CQ BF 4
res-CACIB (will be CACIB)

3.7.2016 Karjaa
INTERM EX 1 CQ BF 1 CAC BOS

16.7.2016 Ogre, Latvia
INTERM EX 1 CQ BF 2 CAC
OGRE WINNER 2016

5.3.2017
Vilna, Lithuania
OPEN EX 1 CAC N-CAC
CACIB BOS

2.6.2017
Luige, Estonia
OPEN EX 1 CQ BF 2 CAC
EE, FI, SE, DK, LV, LT, BALT & NORD CH

9.7.2017 Karjaa
CH EX 2 CQ BF 2

15.7.2017 Oulu Int
CH EX 1 CQ BF 2 CACIB

C.I.B.

19.8.2017 Tallinn Int
CH EX 1 CQ BF 1 CACIB BOB


20.8.2017 Tallinn Int
CH EX 1 CQ BF 1 CACIB BOB

23.9.2017 Tallinn Int
CH EX 1 CQ BF 2 CACIB



HEALTHY EYES & KNEES
6.7.2016
 
 
A'DREAMS BLACK BABINA, "Iina"



1 year

1 year


11 months

11 months

7,5 kk


7 kk



6,5 months


6 months



6 months



5 months


4,5 months


4 months

8 weeks


Father:
RU, EE, LT, LV & BALT JCH, OGRE JW-15
HKI JW-15, HKI W-15,
TLN WC'16, TLN W-16,
FI, SE, DK, NORD, LV & RU CH,
C.I.B., EE CH, TLN WC'17
A'dreams Black Winner JR

Mother:
C.I.B., FI, EE, LT, LV & BALT CH,
 RU CH, EE & LV JCH, TLN JW-15,
TLN W-15, OGRE WINNER -15,
KAUNAS WINNER -16, LITHUANIAN WINNER 2017
Hennessi for A'dreams Iz Zamka Priora

SHOWS:
8.4.2017 Tallinn Winner Show, Estonia
PUPPY 1. HP BOS-PUPPY
(brother BOSS was BOB)

23.4.2017 Puppy Show Helsinki
1. HP BOB BIG 4

3.6.2017 Estonian Winner, Tallinn
PUPPY 1. HP BOS
(BOB brother Boss)

18.6.2017 Kotka Int
PUPPY 1. HP BOS
(BOB brother Bono)

2.7.2017 Riihimäki Int
JUN EX 3 CQ

9.7.2017 Karjaa nat
JUN EX 1
(too puppy for CQ)

15.7.2017 Oulu Int
JUN EX 1 CQ BF 1 CAC BOB

16.7.2017 Oulu Int
JUN EX 1 CQ BF 4

13.8.2017 Turku Int
JUN EX 1 CQ BF 2 CAC

19.8.2017 Tallinn Int
JUN EX 1 CQ BF 2 JUN-CAC BOB-JUN

20.8.2017 Tallinn Int
JUN EX 1 CQ BF 4 JUN-CAC BOS-JUN

10.9.2017 Porvoo
JUN EX 1 CQ BF 3 CAC

23.9.2017 Tallinn Int
JUN EX 1 CQ BF 1 JUN-CAC BOB-JUN BOB
EE JCH

7.10.2017 Tuulos
JUN EX 1 CQ BF 2 CAC

8.10.2017 Tuulos
JUN EX 1 CQ BF 1 CAC BOS

14.10.2017 Valmiera, Latvia
JUN EX 1 CQ JUN-CAC BF 3
LV JCH
 

LYHYTKARVAINEN MÄYRÄKOIRA:

FI & EE MVA & JVA
KESKI-MAAN HIIDENPEIKKO
, "Leevi"


Leevi 1,5 v

Leevi 3,5 v

Leevi 3,5 v

s. 2.11.2006
isä: FIN JVA Keski-Maan Varjaagi
emä: INT, FIN, S & N MVA FIN JVA FIN KVA-L Keski-Maan Salama
kasv. Inari ja Kimmo Kuisma, Pietarsaari

Näyttelyt:

29.7.07 Vantaa PEK 1. KP ROP-PENTU
4.8.07 Helsinki MÄYRÄKOIRIEN ERIKOISNÄYTTELY
JUN ERI 1 PU 1 SERT ROP  BIS 3(Ikää 9 kk 2 pv!!!)
8.9.07 Porvoo JUN ERI 2 PU 2 VARA-SERT
24.3.08 Lpr JUN ERI 2 PU 2 VARA-SERT
1.5.08 Hollola NUO ERI 2 PU 2 VARA-SERT
24.5.08  Maarianhamina POHJOISMAIDEN MÄYRÄKOIRAERIKOISNÄYTTELY NUO ERI 1
28.6.08 Borås, Ruotsi NUO EX 1 PU 1 ROP RYP 2
30.8.08 Helsinki MÄYRÄKOIRIEN ERIKOISNÄYTTELY
KÄY ERI 1 PU 2 VARA-SERT
26.4.09 Lahti Int KÄY ERI 2 PU 3
1.5.09 Hollola KÄY ERI 1 PU 1 SERT VSP
4.4.10 Lappeenranta KÄY ERI 1 PU 2 SERT FI MVA
10.7.10 Oulu Int VAL ERI 1 PU 2 VARA-CACIB
18.7.10 Ylivieska Int VAL ERI 1 PU 1 CACIB ROP
RYP 4
6.11.10 Tarto Int VAL EX 2 PU 2 VA-CACIB
8.1.11 Tarto VAL EX 1 PU 1 SERT ROP EE MVA
 

Kokeet:

18.7.08 Pomarkku MEJÄ AVO 1 (43 p)
5.10.08 Oittaa MEJÄ AVO 1 (45 p)
16.11.08 Oittaa MEJÄ VOI 2 (39 p)
- tämä tulos oikeuttaa Leeville pääsyn mäyräkoirien Erikoiskantakirjaan!
24.5.09 Loppi MEJÄ VOI 2 (38 p)
3.7.09 Pomarkku MEJÄ VOI 2 (37 p)
9.7.10 Pomarkku MEJÄ VOI 1 (40 p)
14.7. Kauhava MEJÄ VOI 1 (44 p)
15.8. Oittaa MEJÄ VOI 1 (43 p)
SUOMEN JÄLJESTÄMISVALIO

SILMÄT TERVEET (23.1.2008 & maaliskuu 2010)

SELKÄ KUVATTU: kaksi lievää kalkkeumaa jotka eivät lääkärin mukaan tule sijaintinsa vuoksi aiheuttamaan koiralle ongelmia. (5.11.2008)

Kuvia Leevin kehityksestä löytyy täältä.


SIJOITUS- JA OSA-OMISTUSKOIRAT
CO-OWNED DOGS






FI, EE, LV, LT & BALT CH, FI JW 2012, EE & LV JCH
SEMPER ANTE ON-LINE WITH A'DREAMS, "Olavi"
(Semper Ante High Hope-Joker Show Ya Vasha Radost)
Born 18.2.2012

HEALTHY EYES & KNEES (18.3.2013)

Shows:

18.8. Tallinna Int Baltic Winner BOB PUPPY
25.8. ISPU WINNER BOB PUPPY
26.8. ESTONIAN SPECIAL SHOW BOB & BIS 2 PUPPY
20.10. Turku Int BOB PUPPY
10.11. Jyväskylä Int BOB PUPPY

9.12. Helsinki Int JUN EX 1 CQ
 FINNISH JUNIOR WINNER 2012

12.1.2013 Tarto, Estonia
JUN EX 1 CQ JUN-CAC BM 2 BOB-JUN

13.1.2013 Tarto, Estonia
  JUN EX 1 CQ JUN-CAC BM 2 BOO-JUN

3.3.2013 Tallinn, Estonia
JUN EX 1 CQ JUN-CAC BOB-JUN BM 1 BOB EE JCH

14.4.2013 Vaasa Int
JUN EX 1 CQ
BM 1 CAC BOO

10.8.13 Joensuu Int
INTERM EX 1 CQ BM 2 CAC RES-CACIB

11.8.13 Joensuu Int
INTERM EX 1 CQ BM 4 RES-CAC

7.9.13 Vantaa
INTERM EX 1 CQ BM 2 CAC

14.12.13 Helsinki Int
INTERM EX 1 CQ BM 4 RES-CAC


17.5.2014 Joensuu Int
OPEN EX 2 CQ BM 4 RES-CAC

1
8.5.2014 Joensuu
OPEN EX 2 CQ BM 4 RES-CAC

27.9.2014 Tallinn
OPEN EX 1 CQ BM 1 CAC BOB -
EE & FI CH

27.9.2014 Tallinn
OPEN EX 1 CQ BM 1 BOB

11.10.2014 Valmiera, Latvia
OPEN EX 1 CQ BM 1 CAC BOB -
LV CH  BIG 2

18.10.2014 Panevezys, Lithuania
OPEN EX 1 CAC BM 1 N-CAC BOS -
LT & BALT CH




A'DREAMS BLACK INCA, "Inca"
Born 10.3.2013

EE JW-12, EE W-12, BALT JW-12 (BOB)
ISPU JW-13 (BOB), EE JCH
Kaden Tikras Biciulis
&
FI & EE CH, FI JW-11, EE JCH
A'Dreams Black Candida

3.5.2014 Tampere Int JUN EX 1 CQ BF 4 RES-CAC
24.8.2014 Heinola INTERM EX 1 CQ BF 3
5.10.2014 Hämeenlinna INTERM EX 1 CQ BF 3
10.5.2015 Lahti OPEN EX 1 CQ

HEALHTY EYES & KNEES
(28.2.2017 second time)




A'DREAMS BLACK HYAZINTH
(9 months)
(Semper Ante On-Line with A'Dreams - ADB Candida)
born 2.4.2014

Lahti Int 21.3.2015 JUN EX 2
Lahti 5.6.2016 OPEN EX 1 CQ BF 1 CAC BOB
Raasepori 3.7.2016 OPEN EX 1 CQ BF 3 res-CAC
Mäntäsälä 16.7.2016 OPEN EX 2 CQ
Helsinki 27.8.2016 OPEN EX 1 CQ



A'DREAMS BLACK NINETTE (9 months)
(Semper Ante On-Line with A'Dreams - ADB Bria)
born 15.4.2014

Helsinki 29.5.2015 JUN EX 2 CQ
Lahti 15.1.2017 OPEN EX 4 CQ



HELSINKI JUNIOR WINNER 2016
OGRE JUNIOR WINNER 2016
EE, LV, LT & BALT JCH
TALLINN WINTER CUP WINNER 2017
FI & LT CH
A'DREAMS BLACK OLGA
(Multi CH ADB Echo-CH Hennessi for A'Dreams iz Zamka Priora)
Born 16.9.2015

St. Petersburg Int, Russia 26.-27.2.16  3 x BOB BABY
5.3.2016 Kouvola PUPPYSHOW  BF 1 BOS (BROTHER OSCAR BOB)
13.3.2016 Jyväskylä PUPPYSHOW
BF 1 BOS (BROHTER OSCAR BOB & BIG 4)
9.7.2016 Pärnu Int, Estonia JUN EX 2 CQ BF 3
10.7.2016 Pärnu Int, Estonia JUN EX 1 CQ JUN-CAC BF 3
16.7.2016 Ogre, Latvia JUN EX 1 CQ
JUN-CAC BF 1 BOB
BIG 5
27.8.2016 Helsinki JUN EX 2 CQ BF 3 res-CAC
24.9.2016 Tallinn JUN EX 2 CQ BF 2
5.10.2016 Tuulos JUN EX 1 CQ res-CAC
22.10.2016 Panevezys, Lithuania JUN-CAC, BOB-JUN, BOB,
BIG 3
22.10.2016 Panevezys, Lithuania JUN-CAC, BOB-JUN, BOB
29.10.2016 Lahti Int JUN EX 1 CQ BF 2 CAC BOB-JUN
10.12.2016 Helsinki Int JUN EX 1 CQ res-CAC
HELSINKI JUNIOR WINNER 2016
15.1.2017 Lahti group show JUN EX 1 CQ BF 3 res-CAC
11.2.2017 Tallinna Winter Cup Int INTERM EX 1 CQ BF 1 CACIB BOS
TLN WC'17
25.3.2017 Lahti Int INTERM EX 1 CQ BF 4 CAC
8.4.2017 Vaasa Int INTERM EX 1 CQ BF 1 CAC CACIB BOS
15.4.2017 Imatra Int INTERM EX 1 CQ BF 4 res-CAC
6.5.2017 Mikkeli INTERM EX 1 CQ BF 2 CAC
14.5.2017 Lahti INTERM EX 1 CQ BF 3 CAC
20.5.2017 Hamina Int INTERM EX 1 CQ BF 2 CAC res-CACIB
21.5.2017 Helsinki Int INTERM EX 1 CQ res-CAC
18.6.2017 Kotka Int INTERM EX 1 CQ
8.7.2017 Mikkeli INTERM EX 1 CQ BF 4 res-CAC
9.7.2017 Raasepori INTERM  EX 1 CQ BF 3 CAC
22.7.2017 Espoo Minpin Special Show INTERM EX 4 CQ
29.7.2017 Helsinki Int INTERM EX 1 CQ BF 1 CAC CACIB BOS
3.8. Druskininkai Int, Lithuania INTERM EX 1 CAC
4.8.2017 Druskininkai Int, Lithuania INTERM EX 1 CAC
13.8.2017 Turku INTERM EX 1 CQ BF 3 res-CAC
26.8.2017 Mäntyharju INTERM EX 1 CQ BF 3 res-CAC
16.9.2017 Äänekoski OPEN EX 1 CQ BF 1 CAC BOS
FI CH
7.10.2017 Tuulos OPEN EX 1 CQ BF 3
21.10.2017 Panevezys, Lithuania CH EX 1 CAC  LT CH
21.10.2017 Panevezys, Lithuania CH EX 1 CAC 

 


A'DREAMS BLACK UNNA (7 weeks in pic)
(MULTI CH Kaden Tikras Biciulis-ADB Chaya)
Born 29.1.2016

Kotka Int 18.6.2017 JUN EX 2


EE, LV, LT & BALT JCH, RIGA JW-17, OGRE JW-17
A'DREAMS BLACK BABIT
, "Elli" (9 months in pic)
(MULTI CH ADB Winner JR-MULTI CH Hennessi for A'dreams iz Zamka Priora)
Born 23.9.2016

14.5.2017 Varkaus BOB-PUPPY
10.6.2017 Latvian Winner Int, Riga  BOS-PUPPY (BOB brother BOSS)
17.6.2017 Pöytyä BOB-PUPPY
8.7.2017 Pärnu Int JUN EX 1 CQ JUN-CAC BOS-JUN BF 3
9.7.2017 Pärnu Int JUN EX 2 CQ
15.7. Ogre Latvia JUN EX 1 CQ JUN-CAC BF 3 OGRE JW-17
16.7. Ogre Latvia JUN EX 1 CQ JUN-CAC BF 3
12.8. Joensuu Int JUN EX 1 CQ BF 4
13.8. Joensuu JUN EX 1 CQ BF 4 res-CAC
30.9. Riga Int, Latvia JUN EX 1
CQ JUN-CAC
RIGA JUNIOR WINNER, LV & EE JCH
21.10.2017 Panevezys, Lithuania JUN EX 1 JUN-CAC BOB-JUN
22.10.2017 Panevezys, Lithuania JUN EX 1 JUN-CAC BOB-JUN
LT & BALT JCH

IN MEMORIAM (EDESMENNEET OMAT KOIRAMME)


C.I.B., FI, EE, RU & LV MVA, FINNSG
GOLAN ME BEIT HA'MAYYAN

(Piter Me Beit Ha'maayan-Zarit Me Beit Ha'maayan)
15.9.2006 - 7.2.2017



C.I.B., FI, EE,RU, LT, LV & BALT CH, LT W-06, LV W-07, FinnSg
A'DREAMS BLACK STATUS
, ”Sanni
(Onda's Vero Proprio-Babit Beit Ha'maayan)
23.8.2004 - 9.1.2016



JUNIORIVOITTAJA-04
A'DREAMS KARLA, "Karla"

19.8.2003 - 28.6.2013

(Hki PWin A'dreams Quingi-Fin Mva, HK 2, BH Tahi-Reme Kiwie)

Lonkat A, silmät 0, v Willebrandt kantaja, maksa M0.

Näyttelyistä mm. Messukeskus 04: JUN ERI 1, PN 4, SERT (& paras hännällinen),
 5 x SERT,  CACIB, 4 x ROP, 2 x VSP


LUONNETESTI +168 p/30.9.2007

TOIMINTAKYKY +1 kohtuullinen
TERÄVYYS +1 pieni ilman jäljelle jäävää hyökkäyshalua
PUOLUSTUSHALU -1 haluton
TAISTELUTAHTO +2 kohtuullinen
HERMORAKENNE +1 hieman rauhaton
TEMPERAMENTTI +3 vilkas
KOVUUS +1 hieman pehmeä
LUOKSEPÄÄSTÄVYYS +3 hyväntahtoinen,
luoksepäästävä, avoin
LAUKAUSPELOTTOMUUS laukausvarma





BH
SANT KREAL YURY DOLGORUKY, "Juri"
22.5.2005 - 14.3.2013

isä: ZTP 1A, IPO 1, HD-A, PHTVL/PHPV free    Sergius-Aleksandrija Rerih
emä: Rus Ch, HD-B  Sant Kreal Karmen
kasv. Elena Kruglova, Venäjä

Lonkat C, silmät 0, von Willebrandt  VAPAA (DNA-testi), maksa M0

Näyttelyistä:
Lpr 16.4.06 JUN ERI 1 PU 2 SERT
Somero 6.5.06 JUN ERI 1 PU 1 SERT ROP
Hki PK-tapahtuma
7.5.06 JUN ERI 1 PU 1 SERT ROP
13.5.06 Hamina
JUN ERI 1 PU 1 SERT VSP
18.6.06 Tuuri JUN ERI 1 PU 1 SERT ROP
18.11.06 Jyväskylä NUO ERI 1 PU 2 SERT vara-CACIB
5.5.2007
Hki PK-tapahtuma NUO ERI 1 PU 1 SERT VSP
6.5.2007 Somero NUO ERI 1 PU 2 VARA-SERT
17.6.2007 Kotka AVO ERI 1 PU 1 SERT CACIB VSP

LUONNETESTI +211/30.9.2007

TOIMINTAKYKY +2 HYVÄ
TERÄVYYS+1 pieni ilman jäljelle jäävää hyökkäyshalua
PUOLUSTUSHALU +1 pieni
TAISTELUTAHTO +3 SUURI
HERMORAKENNE +1 hieman rauhaton
TEMPERAMENTTI +3 vilkas
KOVUUS +3 KOHTUULLISEN KOVA
LUOKSEPÄÄSTÄVYYS +3 hyväntahtoinen, luoksepäästävä, avoin
LAUKAUSPELOTTOMUUS laukausvarma

Sukutaulu ja vanhempien tarkempi esittely löytyvät täältä.



 

FIN MVA, JMV-98
Babit Beit Hamaayan, "Kirppu" 15.5.1997 - 22.12.2007
(CH
Wlak Beit Hamaayan - Zatuta Beit Hamaayan)


FIN Mva, HK 2, BH
Tahi-Reme Kiwie, ”Kiwi” 10.5.1998 - 3.5.2006
(Rus & Ua Ch, EuJgSg, EuSg, ZTP V1B, SchH 1 Mauviers Mufasa de Stang Zu-IPO 1 Tahi-Reme Nursa)
 


Kääpiöpinseri narttu FIN MVA Of Leijliden Red-Sheila 10.6.1991 - 1.4.2006
(Hodan Beit Hamaayan-Vedhauge Kamilla)

 


HK 2, ZTP Sg 1A
A’dreams Medina Mercia, “Mersu” 11.1.1993 - 5.3.2006
(multi Ch, WW-94, ZTP V1A, IPO 3 Lobo Royal-Bell - V-89-91 A’dreams Samandah)


Du HK 1 A’dreams Firefox, ”Fox” s.22.6.1994
(IPO 1 A’dreams Exterminator-FIN MVA, IPO 3, ZTP V1A A’dreams Jolly Joannah)

Lindenwache Duschka, "Duschka" (Timitra Hermanni-Lindenwache Baronetta) s.20.3.84

Voittaja -89-91 A’dreams Samandah, "Sami" (Panton vh Rapenland-Lindenwache Duschka) s.7.4.87

A’dreams Sweet-Sensation, "Senna"

A’dreams Exterminator, "Exe" (Panton vh Rapenland-Lindenwache Duschka) s.4.7.89

PMV-97 Yumah v h Wantij, "Jummi" (Lucifer v Roveline-Heidi vh Wantij) s.1.12.91

Phantom Opera’s Isenguard, "Kira" (Jordan vd Kunnemaborgh-Kimberly v Mooi Oavelt), s.8.6-93

Queenie v h Wantij, "Kini" (Hargos v h Wantij-Gladys v Hermansjomaik)s. 15.1.90


Kini ja Exe


Jummi


Sami


Kira

[Home]

P