Kalenteri
Täällä:
https://www.facebook.com/#!/groups/10333704921/
   
Yhteysopettajakoulutus Tallinna 27.3.2010 - la
EKOAY:n hallitus ja kevätkokous Kuitinmäen koulu 23.3.2010 ti klo 16.15 -
Matinkylän demarien vuosikokous Olari 22.3. 2010 ma klo 18 -
OAJ:n vaalit Espoo, Pasila: Valopiha 22.3. - 25.3.2010
Mainiot MAININKILAISET Mainingin koulu 20.3.2010 la
Espoon teatteri: missä mennään Revontulihalli, Tapiola 17.3.2010 ke klo 19 -
Keskusvaaliltk ja piirihallitus EKOAY:n tsto, Olari 15.3.2010 ma klo 17 -
Uudenmaan alueverkostot Pasila: HOAY:n tilat 10.3.2010 ke klo 17.30 -
EKPY:n hallitus EKOAY:n tsto, Olari 8.3.2010 ma klo 18.30 -
Matinkylän demarit Iso Omena 6.3.2010 la klo 10 - 15
OAJ:n pks-alueverkosto Pasila: HOAY:n tilat 4.3.2010 to klo 17 -
Kulttuurilautakunta WeeGee 3.3.2010 ke klo 17 -
Uudenmaan PSKJ-kokous (SAK, STTK, Akava) Mikonkatu 2.3.2010 ti klo 17.30 -
Matinkylän demarit: johtokunta Iso Omena 22.2.2010 ma
Yhdistystoiminnan sparrauspäivät Park Hotel 16. - 17.2. 2010 ti - ke
EKPY:n työjaosto EKOAY:n tsto: Olari 15.2.2010 ma klo 18.15 -
Uusien toimihenkilöiden kouluttajana Lohjan Kisakallio 12. - 13.2.2010 pe - la
Esitystalous Espoon kansainvälinen teatteri: Revontulihalli 10.2.2010 ke klo 19.00 -
Työvaliokunta-asioita EKOAY:n tsto 8.2.2010 ma klo 17.00 -
Huomenna Espoon teatteri: Louhisali 5.2.2010 pe klo 19.00 -
OAJ:n pks-alueverkosto Pasila: HOAY:n tilat 4.2.2010 to klo 17.00 -
Akavan Uudenmaan aluetoimikunta Pasila: OAJ ja Akava 2.2.2010 ti klo 16.30 -
OAJläiset Akavassa OAJ:n Valopiha 2.2.2010 ti klo 9.30 - 16.00
Länsi-Uudenmaan oay-piirihallitus Olari, tsto 1.2.2010 ma klo 18.00 -
Educa ja OAJ-risteily Pasila - Tallinna 30.1. - 31.1. pe - la
Erityisopetusilta, pks-alueverkosto OAJ:n Valopiha 28.1.2010 to klo 17.00 -
Matinkylän demarit Iso Omena 26.1.2010 ti klo 18.00 -
OAJ:n Espoon ja Kauniaisten py:n hallitus Olari, tsto 25.1.2010 ma klo 18.00 -
Kulttuurilautakunta Kannusali 21.1.2010 to klo 17.00 -
OAJ.n vaalit, keskusvaalilautakunnan kokous Olari, tsto 20.1.2010 ke klo 18.00 -
OAJ:n vaalit, vaaliliiton asiakirjat Olari, tsto 19.1.2010 ti klo 17.30 -
Uudenmaan PSKJ-kokous (SAK, STTK, Akava) Helsinki, Akavatalo 18.1.2010 ma klo 17.00 -
Johan Westerholmin hautajaiset Hanko, Tammisaari 16.1.2010 la klo 7 - 17
     
Kulttuurilautakunta   16.12.2009 ke klo 17.00 -
EKOAY:n hallitus Alberga 15.12.2009 ti klo 17.30 -
OAJ:n Espoon ja K:n py:n työjaosto Olari, tsto 14.12.2009 ma klo 18.15 -
Wirman pikkujoulu   11.12.2009 pe klo 18.00 -
Länsi-Uudenmaan oay-piirin hallitus Olari, tsto 8.12.2009 ti klo 18.00 -
OAJ:n Espoon ja Kauniaisten py:n hallitus Olari, tsto 7.12.2009 ma klo 18.00 -
Espoonlahden demarien ja Nuorien Kotkien itsenäisyysjuhla Meritorin koulu 6.12.2009 su klo 12.00 -
     
Kulttuurilautakunta WeeGee 21.10.2009 ke klo 17.00 -
EKOAY:n hallitus ja kevätkokous Vanttilan koulu 20.10. 2009 ti klo 16.30 - 21.00
OAJ:n pääkaupunkiseudun alueverkosto Akavatalo 19.10 2009 ma klo 17.30 -
     
Espoon demarit: koulutus ja tapaaminen Raseborg-opisto, Karjaa 10.10.2009 la klo 9.00 - 18.00
OAJ:n pääkaupunkiseudun alueverkosto Akavatalo 5.10.2009 ma klo 18.00 -
Työnarviointivapaa hemester-sävyinen 5.10. ma - 11.10.2009 su
     
     
     
Länsi-Uudenmaan oay-piirin hallitus Olari, tsto 26.8.2009 ke klo 18.00 -
EKOAY:n hallitus Olari, tsto 25.8.2009 ti klo 18.00 -
Kulttuurilautakunta Sivistystoimi 25.8.2009 ti klo 17.00 -
OAJ:n E:n ja Kauniaisten py:n työjaosto Olari, tsto 24.8.2009 ma klo 18.25 -
     
Oppilaat tulevat :-) Mainingin koulu 18.8.2009 ti klo 9.00 -
OAJ:n Espoon ja K:n py:n työjaosto Olari, tsto 17.8.2009 ma klo 18.15 -
Suunnittelupäivä Mainingin koulu 17.8.2009 ma klo 9.00 -
     
Länsi-Uudenmaan oay-piirin tvk Lohja 14.8.2009 pe klo 14.00 -
Pori Jazz ja oheistapahtumia Isomäki, Kirjuri ym. 16.7.2009 to - 19.7. su
Kiveen hakattu elämä Virolahden lukion pihanäyttämö 3.7.2009 pe klo 18.00 -
Laiturinlaskutalkoot ja Hamina by Night Sannanperä ja Kompassi 27.6. 2009 la klo 12.00 - 28.6. su klo 5.00
Kulttuurilautakunta Sellon kirjasto 16.6.2009 ti klo 17.00 -
Vapaus valita toisin Kulttuuritalo 13.6.2009 la klo 10.00 - 22.00
Espoon kulttuuriseura taiteilijakoti Lallukka 12.6.2009 pe klo 14.00 -
Mainingin koulun johtoryhmä   11.6.2009 to klo 14.00 -
SDP:n kiitoskahvit Kolmen sepän patsas 10.6.2009 ke klo 13.00 -
Demareiden vaalivalvojaiset Juttutupa 7.6. - 8.6. 2009 klo 11.30 -
Eu-vaalit, Tapiolan vaalilautakunnan pj. Tapiolan koulu, Espoon keskus 7.6.2009 su klo 8.20 - 21.30
MOVE-monikulttuuritapahtuma Espoon keskus, Espoontori 6.6.2009 la klo 11.00 - 15.00
Eu-vaalit, Tapiolan vaalilautakunnan pj. Espoon keskus, Tapiolan koulu 6.6.2009 la klo 8.50 - 10.20
     
     

Lokakuu

     
Demarinaisten Unelmaklubi Tapiolan Wayne´s Coffee 15.10. ke klo 18 - 19.30
Tapiolan demarit Mankkaan kauppakeskus 17.10. pe klo 17 -19
Espoonlahden, Tapiolan ja Leppävaaran demarit Lippulaiva, Stokkan ja Sokoksen edusta, Läkkitorin tienoo (puoluesihteeri Ari Korhonen 16 -) 18.10. la klo 10 - 18
(puh. 050 556 9584)
Matinkylän demarit Joosepin Siwa ym. 19.10. su klo 12 -14
     
OAJ:n Espoon ja Kauniaisten py. Leppävaaran Sellon Robert´s Coffee 21.10. ti klo 17 - 19
     
Espoonlahden demarit ym. Lippulaiva, sisätilat;
Espoontori
25.10. la klo 10 - 13
25.10. la klo 14 -
Espoon kaupunki järjestää
Espoon demarit: vaalivalvojaiset
Friisilän koulu
Espoon keskus
26.10. su
26.10. su klo 19 -
     

Syyskuu

EKOAY:n jumppa Mainingin koulu 1.9.2008 ma klo 15.15 - 16.15
EKOAY:n hallituksen työvaliokunta Olarin toimisto 2.9. ti klo 16 - 19
HEV-puheenjohtajat HOAY:n toimisto, Pasila 3.9. ke klo 16 - 18
EKOAY:n lentopallo Mainingin koulu 3.9. ke klo 19 - 21
Espoon 550-vuotisjuhla henkilökunnalle Länsiautoareena 4.9. to klo 17.30 - 21.30
EKPY:n työseminaari ja hallitus Tallinna ja laiva 5. - 6.9. pe - la
SDP:n vaaliseminaari Hösmärinpuiston päiväkoti ja koulu 7.9. su klo 10 - 15
EKOAY:n jumppa Mainingin koulu 8.9. ma klo 15.15 - 16.15
Matinkylän demarit Ison Omenan kirjasto 8.9. ma klo 18 - 20
HEV-kokous Helsingin Lasipalatsi 9.9. ti klo 18 - 21
Suurten kaupunkien opettajien tapaaminen Rovaniemi 11. - 12.9. to - pe
Naisdemarien Unelmaklubi Leppävaaran Sello 12.9. pe klo 17 - 19
Demarit Espoonlahden syysmarkkinoilla Ulappatori 13.9. la klo 11 - 15
Blues - JyP Länsiautoareena 13.9. la klo 16 - 20
EKOAY:n jumppa Mainingin koulu 15.9. ma klo 15.15 - 16.15
EKOAY:n työseminaari Matinkylä 16.9. ti klo 16.30 - 21.30
EKOAY:n lentopallo Mainingin koulu 17.9. ke klo 19 - 21
Alueyhdistystoiminnan kehittäminen Pasila 18.9. to klo 9 - 16
Länsi-Uudenmaan oay-piirin seminaari Praha 18.9. - 21.9. to - su
EKOAY:n jumppa Mainingin koulu 22.9. ma klo 15.15 - 16.15
     
     

Elokuu

     

Heinäkuu

     

Kesäkuu

Heimo Suntion taidenäyttelyn avajaiset Hamina, Ruutikellari 4.6.2008 ke klo 17 -
Eero Koivistoinen, Johanna Iivanainen Kotkan Kairo 5.6. to klo 20 -
Laiturin lasku: TERVETULOA talkoisiin Hamina, Neuvoton, Sannanperä 7.6. la klo 15 -
Matinkylän demarit Maria G:n vieraana Eduskunta 11.6. klo 17 -
Mainingin sury Helsinki, Salve 17.6. klo 14 -

Toukokuu

Vasemmiston vappu Hakaniemi 1.5.2008 to klo 12 -14
EKOAY:n työvaliokunta Olarin toimisto 5.5. ma klo 16 - 19
HEV Karhusaari 6.5. ti klo 18 - 21
EKPY:n seminaari Gustavelund 9. - 10.5. pe - la
Senioriopettajat Komeetan koulu ja Olarin tsto 12.5. ma klo 16 - 18.30
EKPY:n työjaosto Olarin toimisto 13.5. ti klo 18.15 -
Erkki Tuomioja puheenjohtajaksi Kaapeli 16.5. pe klo 16.30 -
Länsi-Uudenmaan oay-piirin hallitus Lohjansaari, Simpukka 19.5. ma klo 18 - 21
EKOAY:n hallitus Olarin toimisto 20.5. ti klo 16.30 -
Erkin, Kaijan ja Pekan läksiäiset Maininki - Karhusaari 23.5. koko päivän
Tapiolan maalaismarkkinat SDP:n kojulla torilla 24.5. klo 11 - 14
EKPY:n hallitus Olarin toimisto 26.5. klo 18 -
OAJ:n pks-alueverkosto Vltava, Helsinki 27.5. klo 18 -
Perkkaanpuiston koulu 30 vuotta Leppävaara 28.5. klo 18 -
School´s Out For Teachers Paasiravintola, Helsinki 31.5.
LUKUVUOSI PÄÄTTYY.    

Huhtikuu

Mainingin koulun suunnitteluryhmä Mainingin koulu 2.4.2008 ke klo 15 -
OAJ:n Espoon ja Kauniaisten py:n tj. Olarin toimisto 2.4. ke klo 18.15 -
Heimo Suntion taidenäyttelyn avajaiset Galleria Uusikuva, Kotka 4.4. pe klo 18 -
Terveyspalvelut Espoossa,
keskusteluseminaari kaikille espoolaisille
Etelä-Tapiolan lukio, WG 5.4. la klo 10 - 14
TLKS:n Speksi 2008 Lapsuus Katkolla Komediateatteri Arena 6.4. su klo 19 -
EKOAY onnittelee 50-vuotiasta Auroraa Auroran koulu 7.4. ma klo 8 -
EKOAY:n työvaliokunta Olarin toimisto 8.4. ti klo 16 -
Jouni Hörkkö 50 v: EKOAY onnittelee Karamzinin koulu 9.4. ke klo 14 -
Länsi-Uudenmaan oay-piirin rehtorikoulutus Espoon Korpilampi 9.4. ke klo 14.30 -
OAJ:n alueelliset luottamusmiespäivät Hyvinkää 10.4. - 11.4. to - pe
OAJ:n Espoon ja Kaunaisten py:n hallitus Olarin toimisto 14.4. ma klo 18 -
Länsi-Uudenmaan oay-piirin hallitus ja kevätkokous Saarnilaakson koulu 15.4. ti klo 16 -
Ammatillisen koulutuksen suurtapahtuma Espoon Otaniemi ja Tapiola 16. - 19.4. ke - la
Koulujen henkilökuntien välinen lentopalloturnaus Matinkylän koulu 17.4 to klo 15.30 -
Suurtapahtuman järjestäneiden kuntayhtymien vastaanotto Tapiolan kulttuurikeskus 18.4. pe klo 17 - 18.30
SDP:n kuntavaaliehdokkaat Iso Omena 19.4. la klo 10 - 15
Heimo Suntion taidenäyttely Kotkan Galleria Uusikuva 20.4. su klo 12 - 14
EKOAY:n hallitus ym. Olarin toimisto 22.4. ti klo 17 - 21
Yhteiskunnallinen kerho: Espoon tulevaisuus, Aulis Pitkälä Sellon kirjasto 23.4. ke klo 18 - 20
Varaslähtö vappuun Espoon kaupunginteatteri 24.4. to klo 16 - 18
April Jazz, brasilialaista ja muuta latinoa Torin Outokumpu-teltta 24.4. to klo 19 - 22
Uudenmaan opettajien alueellinen yhteistyöseminaari Porvoon Haikko 25. - 26.4. pe - la
April Jazz, Maria Schneider ja Espoon Big Band Tapiolan Louhisali 26.4. la klo 21.30 - 23
Leppävaaran maalaismarkkinat SDP:n kojulla raitilla 27.4. su klo 11 - 15
SDP:n puheenjohtajaehdokkaat Tapiola 28.4. ma klo 14.30 - 17.30
EKOAY tapaa päättäjät Kuninkaantie 29.4. ti klo 18 - 21

 

Maaliskuu

Blues - Jokerit Espoon Areena 24.3.2008 ma klo 16 -
Tasa-arvofoorumi ja puheenjohtajapaneeli Paasitorni 25.3. ti klo 16 - 20
Sittenkin koti-ilta haaveillen ja runoillen Friisilä 26.3. ke
OAJ:n Espoon ja Kauniaisten py:n tj. Olarin tsto 27.3. to klo 18 -
Blues - Jokerit Espoon Areena 28.3. pe klo 18.30 -
Kunnallisjärjestön vaaliseminaari
ja edustajisto
Perkkaanpuiston
koulu
29.3. la klo 10 - 14.30,
            klo 15.30 -
Suomen erityiskasvatuksen liitto: kutsuvieraat
ja erityiset SELLI-bileet
hotelli Presidentti 29.3. la klo 17.30 -
            klo 19 -   
Kotona aurinko sydämessä Friisilä 30.3. su
Matinkylän demarit, vieraana
kansanedustaja Maria Guzenina-Richardson
Iso Omena 31.3. ma klo 18 -