Uutiset     Joukkue     Bandyliiga     Valioliiga     Pistepörssi     Historia     Kuvat     Linkit


Bandyliiga 2001-2002

Joukkueet pelaavat yksinkertaisen sarjan, jonka seitsemän parasta jatkaa valioliigassa ja kuusi muuta pelaavat Bandyliigan jatkosarjaa.

Ottelufaktat 

Alkusarja

lauantai 17.11. Kemi 17.00 Vastus - Akilles 3 - 9  
    Oulu 17.00

OLS - HIFK

5 - 2 (4 - 1)
    Lappeenranta 17.00 Veiterä - WP 35 4 - 2  
    Pori 17.00 Narukerä - OPS 5 - 2  
    Jyväskylä 17.00 JPS - ToPV 0 - 7  
    Hki, Oulunkylä 17.00 Botnia - Vesta 5 - 4  
sunnuntai 18.11. Kemi 14.00 Vastus - HIFK 0 - 10 (0 - 4)
    Oulu 14.00

OLS - Akilles

16 - 5  
    Hki, Oulunkylä 14.00 Botnia - WP 35 4 - 8  
    Pori 14.00 Narukerä - ToPV 1 - 7  
    Jyväskylä 14.00 JPS - OPS 5 - 2  
keskiviikko 21.11. Porvoo 18.30 JPS - Narukerä 4 - 2  
    Lappeenranta 18.30 Veiterä - OLS 1 - 2  
perjantai 23.11. Haaparanta 18.30 Vastus - Botnia 4 - 9  
lauantai 24.11. Porvoo 17.00 Akilles - Veiterä 6 - 3  
    Haaparanta 17.00 ToPV - Botnia 12 - 1  
    Pori 17.00 Narukerä - PaSa Bandy 13 - 2  
    Oulu 17.00 OPS - Vesta 8 - 6  
sunnuntai 25.11. Lappeenranta 14.00 Veiterä - HIFK 0 - 14 (0 - 6)
    Jyväskylä 14.00 JPS - Vastus 11 - 1  
    Oulu 14.00 OPS - Botnia 3 - 2  
    Porvoo 14.00 Akilles - PaSa Bandy 8 - 3  
    Haaparanta 14.00 ToPV - Vesta 7 - 0  
keskiviikko 28.11 Haaparanta 18.30 ToPV - OPS 4 - 4  
    Hki, Oulunkylä 18.30 HIFK - JPS 4 - 5 (2 - 1)
    Imatra 18.30 PaSa Bandy - Botnia 1 - 8  
    Porvoo 18.30 Akilles - Vesta 5 - 5  
lauantai 1.12. Hki, Oulunkylä 17.00 Vesta - OLS 3 - 9  
    Pori 17.00 Narukerä - Vastus 4 - 3  
    Haaparanta 17.00 ToPV - PaSa Bandy 18 - 2  
    Oulu 17.00 OPS - Veiterä 5 - 2  
sunnuntai 2.12. Hki, Oulunkylä 14.00 Botnia - OLS 1 - 13
    Hki, Kallio 14.00 Vesta - Vastus 5 - 4  
    Haaparanta 14.00 ToPV - Veiterä 9 - 1  
    Oulu 14.00 OPS -PaSa Bandy 12 - 0  
keskiviikko 5.12. Hki, Oulunkylä 18.30 Vesta - Narukerä 5 - 3  
    Imatra 18.30 PaSa Bandy - WP 35 0 - 8  
torstai 6.12. Oulu 14.00 OPS - Akilles 7 - 6  
    Hki, Kallio 14.00 Vesta - JPS 3 - 5  
    Varkaus 14.00 WP 35 - HIFK 3 - 11 (2 - 6)
keskiviikko 12.12. Hki, Oulunkylä 18.30 Botnia - Veiterä 3 - 3  
    Oulu 18.30 OLS - ToPV 7 - 8  
    Kemi 18.30 Vastus - OPS 3 - 6  
    Varkaus 18.30 WP 35 - Vesta 4 - 1  
lauantai 15.12. Lappeenranta 17.00 Veiterä - JPS 3 -  8  
    Oulu 17.00 OLS - PaSa Bandy 30 - 1  
    Porvoo 17.00 Akilles - ToPV 4 - 4  
    Hki, Oulunkylä 17.00 Botnia - Narukerä 6 - 11  
sunnuntai 16.12. Porvoo 14.00 Akilles - JPS 5 - 3  
    Kemi 14.00 Vastus - WP 35 2 - 14  
    Hki, Oulunkylä 14.00 HIFK - ToPV 5 - 7 (3 - 1)
keskiviikko 19.12. Jyväskylä 18.30 JPS - Botnia 2 - 2  
    Oulu 18.30 OLS - Vastus 10 - 2  
    Hki, Kallio 19.00 Vesta - Veiterä 1 - 10  
    Varkaus 18.30 WP 35 - Narukerä 1 - 4  
keskiviikko 26.12. Varkaus 14.00 WP 35 - JPS 3 - 3  
    Oulu 14.00 OPS - OLS 5 - 3  
    Porvoo 14.00 Akilles - Narukerä 3 - 8  
    Kemi 14.00 Vastus - ToPV 3 - 10  
    Lappeenranta 14.00 Veiterä - PaSa Bandy 6 - 3  
    Hki, Oulunkylä 14.00 Vesta - HIFK 1 - 9 (0 - 2)
lauantai 29.12. Haaparanta 17.00 ToPV - WP 35 7 - 2  
    Pori 17.00 Narukerä - Veiterä 6 - 4  
    Imatra 17.00 PaSa Bandy - JPS 0 - 6  
    Hki, Oulunkylä 17.00 HIFK - Akilles 8 - 1 (3 - 0)
sunnuntai 30.12. Imatra 14.00 PaSa Bandy - Vesta 0 - 5  
    Oulu 14.00 OLS - WP 35 5 - 6  
    Hki, Oulunkylä 14.00 HIFK - Narukerä 7 - 3 (5 - 3)
keskiviikko 2.1.02 Hki, Oulunkylä 18.30 HIFK - Botnia 11 - 1 (5 - 0)
lauantai 5.1.2 Jyväskylä 17.00 JPS - OLS 0 - 6  
    Hki, Oulunkylä 18.00 HIFK - OPS 6 - 5 (4 - 2)
    Imatra 17.00 PaSa Bandy - Vastus 3 - 4  
    Varkaus 17.00 WP 35 - Akilles 6 - 3  
sunnuntai 6.1.02 Pori 14.00 Narukerä - OLS 3 - 2  
    Imatra 14.00 PaSa Bandy - HIFK 1 - 17 (1 - 9)
    Varkaus 14.00 WP 35 - OPS 5 - 4  
    Lappeenranta 14.00 Veiterä - Vastus 8 - 2  
    Hki, Oulunkylä 14.00 Botnia - Akilles 2 - 10  

 

Bandyliigan alkusarjan lopullinen tilanne 7.1.2002

  ottelut voitot tasapelit tappiot maaliero pisteet
ToPV 12 10 2 0 100-30 22
HIFK 12 9 0 3 104-32 18
OLS 12 8 0 4 108-37 16
Narukerä 12 8 0 4 63-46 16
JPS 12 7 2 3 52-38 16
OPS 12 7 1 4 63-47 15
WP-35 12 7 1 4 62-48 15
Akilles 12 5 2 5 65-68 12
Veiterä 12 4 1 7 45-61 9
Botnia 12 3 2 7 44-82 8
Vesta 12 3 1 8 39-69 7
Vastus 12 1 0 11 31-99 2
PaSa 12 0 0 12 16-135 0

 
Bandyliigan jatkosarja 2002

 

lauantai 12.1.2002 Lappeenranta 17.00 Veiterä - Botnia 1 - 3
sunnuntai 13.1. Imatra 14.00

PaSa - Botnia

6 - 11
    Kemi 14.00 Vastus - Akilles 5 - 9
keskiviikko 16.1. Hki, Oulunkylä 18.30 Botnia - Vesta 4 - 2
lauantai 19.1. Kemi 17.00 Vastus - Vesta 5 - 2
    Porvoo 17.00 Akilles - Veiterä 3 - 5
sunnuntai 20.1. Hki, Oulunkylä 14.00 Vesta - Veiterä 3 - 7
    Kemi 14.00 Vastus - Botnia 6 - 6
    Porvoo 14.00 Akilles - PaSa 13 - 1
keskiviikko 23.1. Hki, Kallio 19.00 Botnia - PaSa 10 - 3
    Porvoo 18.30 Akilles - Vesta 7 - 6
lauantai 26.1. Hki, Kallio 17.00 Vesta - Botnia 2 - 4
    Imatra 17.00 PaSa - Akilles 2 - 8
    Lappeenranta 17.00 Veiterä - Vastus 8 - 5
sunnuntai 27.1. Imatra 14.00 PaSa - Vastus 4 - 6
    Lappeenranta 14.00 Veiterä - Akilles 4 - 0
tiistai 29.1. Imatra 18.30 PaSa - Veiterä 0 - 8
keskiviikko 30.1. Hki, Oulunkylä 18.30 Vesta - PaSa 16 - 2
    Porvoo 18.30 Akilles - Botnia 11 - 9
lauantai 2.2. Kemi 17.00 Vastus - Veiterä 10 - 4
sunnuntai 3.2. Hki, Oulunkylä 16.00 Botnia - Akilles 3 - 3
    Kemi 14.00 Vastus - PaSa 8 - 3
keskiviikko 6.2. Imatra 18.30 PaSa - Vesta 2 - 7
perjantai 8.2. Hki, Kallio 19.00 Vesta - Vastus 8 - 3
lauantai 9.2. Lappeenranta 17.00 Veiterä - Vesta 5 - 3
    Hki, Oulunkylä 17.00 Botnia - Vastus 11 - 6
sunnuntai 10.2. Hki, Kallio 14.00 Botnia - Veiterä 2 - 1
    Porvoo 14.00 Akilles - Vastus 11 - 3
keskiviikko 13.2. Lappeenranta 18.30 Veiterä - PaSa 15 - 0
    Hki, Oulunkylä 18.30 Vesta - Akilles 5 - 9

Bandyliigan jatkosarjan lopputilanne 13.2.2002

ottelut pisteet
Akilles 10 18
Botnia 10 17
Veiterä 10 16
Vastus 10 9
Vesta 10 6
PaSa 10 0

 Akilles pudotuspeleihin ja Botnia karsintaotteluun pudotuspeleihin pääsystä.

Copyright 1997-2002 HIFK-Bandy ry