Radanvarsisarja
Päivitetty 12.5.2019/S.Molin

Radanvarsisarja 2018-2019

Hyvinkään, Keski-Uudenmaan, Keravan, Lahden, Loviisan, Riihimäen, Tuusulan ja Vantaan keilailuliittojen rekisteröidyille keilaajille tarkoitettu 28. RADANVARSISARJA on päättynyt.


Sarjan sääntöjen tiivistelmä

Osallistujamäärä on edelleen nousussa ja oli nyt 142 kpl.

Kauden 2018-19 finaalin tulokset

Kauden finaali heitettiin Tikkurilassa 6.5.2019
Voittoon heitti Kaito Stenroos, Cosmic Järvenpää 6 sarjan tuloksella 1456 (162). Juuso Tiainen, Siniset taipui tällä kertaa toiseksi 1391 (0) ja Mika Luoto, Pinjets kuittasi kolmannen sijan 1380 (0).

Lahjakortin arvonnan voitti Tuomo Heinonen TBC:stä .

SijaKeilaaja tas/s 1.s 2.s 3.s 4.s 5.s 6.s puhdas tas/yht Yht ero
1Stenroos Kaito27227236224213208186129416214560
2Tiainen Juuso0258223258248221183139101391-65
3Luoto Mika0258210229203236244138001380-76
4Parviainen Ilkka141941942451762032271239841323-133
5Tukiainen Antti51672161752262402501274301304-152
6Hietala Sulo152051892212361691941214901304-152
7Nurminen Jukka101881892072012322111228601288-168
8Heikkilä Harri111971572371882342061219661285-171
9Parkkamäki Veli-Jukka2221518119015819118411191321251-205
10Wathen Arto2520216516818419318911011501251-205
11Tamminen Jarmo1815219319922418219211421081250-206
12Ikävalko Janne121812541681882051801176721248-208
13Hyvönen Jarmo2520315521718915117710921501242-214
14Salminen Pertti142441501681652102021139841223-233
15Peltonen Jukka2520519417315416718010731501223-233
16Sinilaakso Jarmo0256194189181211187121801218-238
17Saari Ilkka31812112142092151631193181211-245
18Leppänen Jouko91572121781952431721157541211-245
19Onnila Kari112112191781542031711136661202-254
20Ilmaranta Kalevi3312814218920213121110031981201-255
21Ylimäki Veikko321551881371741911499941921186-270
22Haikarainen Tuomo1715522518021411917710701021172-284
23Leskinen Simo0202224181202184146113901139-317
24Suokas Jukka301711661831391551439571801137-319

Kauden 2018-19 alkukilpailun tilanne:

SijaNimiSeuraLiitto Tuusulan Järvenpään Lahden Riihimäen Hyvinkään Vantaan Yhteis- pisteetEro ens.Keila- pisteetEro ens.
TulosPisteetTulosPisteetTulosPisteet TulosPisteetTulosPisteetTulosPisteet
1 Tiainen Juuso Siniset Rii 1404 79 1430 77     1435 76 1405 76 1386 79 387 0 7060 0
2 Heikkilä Harri Bay Lah 1346 66 1292 45 1308 69 1375 63 1409 77 1283 57 377 -10 8013 953
3 Sinilaakso Jarmo Mistral Lov 1356 73 1356 68 1242 36 1459 78 1360 69 1230 36 360 -27 8003 943
4 Saari Ilkka HylSy Tuu 1351 70 1284 39 1265 52 1331 46 1402 75 1301 64 346 -41 7934 874
5 Leskinen Simo Bay Lah 1311 49 1254 15 1337 73 1457 77 1282 49 1383 78 341 -46 8024 964
6 Salminen Pertti Bay Lah 1324 59 1267 27 1284 62 1338 51 1386 73 1295 63 335 -52 7894 834
7 Suokas Jukka Kaato Lah 1350 69 1254 14 1376 77 1381 65 1323 63 1261 44 332 -55 7945 885
8 Onnila Kari Starmen Lah 1290 38 1171 1 1265 51 1363 60 1439 80 1349 74 304 -83 7877 817
9 Tukiainen Antti Mistral Lov 1320 58 1260 20 1238 33 1395 70 1281 46 1357 76 303 -84 7851 791
10 Ikävalko Janne Siniset Rii 1259 19 1451 79 1302 67 1199 1 1309 58 1324 69 293 -94 7844 784
11 Parkkamäki Veli-Jukka Tuus' Jo Tuu 1394 77 1379 73 1164 1 1328 42 1301 55 1249 40 288 -99 7815 755
12 Parviainen Ilkka RKM-Vantaa Van 1265 22 1300 52 1389 78 1381 67 1269 38 1214 28 285 -102 7818 758
13 Peltonen Jukka Eleven Van 1364 74 1379 72 1159 1 1178 1 1376 71 1291 61 280 -107 7747 687
14 Haikarainen Tuomo Futura BC Tuu 1306 46 1526 80 1307 68 1306 35 1195 6 1250 42 277 -110 7890 830
15 Luoto Mika Pinjets Hyv     1317 58     1386 68 1356 68 1409 80 274 -113 5468 -1592
16 Ylimäki Veikko Tuus' Jo Tuu 1263 21 1326 60 1264 47 1347 54 1301 54 1229 35 271 -116 7730 670
17 Tamminen Jarmo UK88 Hyv 1355 72 1227 1 1251 43 1333 48 1338 67 1225 32 263 -124 7729 669
18 Hietala Sulo Bay Lah 1249 11 1368 70 1372 76 1236 1 1236 24 1354 75 257 -130 7815 755
19 Nurminen Jukka Mistral Lov 1158 1 1302 54 1311 71 1356 57 1334 65 1184 7 255 -132 7645 585
20 Leppänen Jouko Siniset Rii 1314 53 1229 1 1232 30 1434 75 1268 37 1274 50 246 -141 7751 691
21 Wathen Arto SeitenViis Ker 1317 55 1354 67 1280 60 1193 1 1318 61 1143 1 245 -142 7605 545
22 Hyvönen Jarmo JBT Jär 1341 63 1383 74 1264 48 1245 1 1197 8 1268 47 241 -146 7698 638
23 Ilmaranta Kalevi Jackpot Ker 1231 1 1327 61 1345 74 1283 19 1376 72 1188 9 236 -151 7750 690
24 Stenroos Kaito Cosmic Jär 1207 1 1324 59 1236 32 1473 79 1143 1 1279 54 226 -161 7662 602
25 Parviainen Esko RKM-Vantaa Van 1250 12 1270 32 1350 75 1302 32 1128 1 1341 73 225 -162 7641 581
26 Keränen Risto TaKu Rii 1286 36 1225 1 1310 70 1363 59 1254 29 1210 26 221 -166 7648 588
27 Mäkinen Tero HylSy Tuu 1273 27 1261 21 1244 41 1352 56 1308 57 1191 14 216 -171 7629 569
28 Sällström Pekka HylSy Tuu 1329 62 1240 4 1210 13 1325 40 1281 45 1277 51 215 -172 7662 602
29 Salminen Mauno HylSy Tuu 1310 48 1304 56 1245 42 1279 17 1273 42 1189 10 215 -172 7600 540
30 Matilainen Seppo TaKu Rii 1256 17 1296 50 1224 24 1333 47 1305 56 1198 17 211 -176 7612 552
31 Domin Jussi Kaato Lah 1208 1 1371 71 1330 72 1342 52 1219 13 1150 1 210 -177 7620 560
32 Laine Raine Starmen Lah 1341 64 1389 75 1264 49 1208 1 1229 16 1142 1 206 -181 7573 513
33 Koskimäki Timo CarBo Jär 1268 25 1255 18 1277 58 1334 49 1298 52 1173 3 205 -182 7605 545
34 Makkonen Miro HylSy Tuu 1244 6 1406 76 1264 50 1336 50 1232 20 1153 1 203 -184 7635 575
35 Valtanen Janne HyKe Hyv 1310 47 1244 7 1137 1 1258 8 1392 74 1291 62 199 -188 7632 572
36 Kallio Isto Eleven Van 1214 1 1265 26 1211 15 1364 61 1296 51 1267 45 199 -188 7617 557
37 Helander Matti JBT Jär 1277 30 1270 31 1239 34 1309 36 1167 1 1313 67 199 -188 7575 515
38 Nykänen Timo CarBo Jär 1320 56 1231 1 1259 45 1267 10 1267 34 1270 48 194 -193 7614 554
39 Kasula Hannu Kera Ker 1367 75 1293 47 1178 1 1270 13 1142 1 1282 56 193 -194 7532 472
40 Pyy Markku CarBo Jär 1302 44 1232 1 1270 54 1253 5 1284 50 1243 38 192 -195 7584 524
41 Nurmesniemi Ari TeKe Rii 1131 1 1190 1 1140 1 1373 62 1313 59 1316 68 192 -195 7463 403
42 Janger Stig HylSy Tuu 1123 1 1349 65     1321 38 1205 10 1379 77 191 -196 6377 -683
43 Laukkanen Risto Argon Van 1221 1 1433 78 1220 22 1291 24 1255 31 1222 29 185 -202 7642 582
44 Piirainen Leo Starmen Lah 1242 1 1349 64 1243 37 1244 1 1242 25 1280 55 183 -204 7600 540
45 Ollikainen Rosa Cosmic Jär 1349 68 1294 49 1271 56 1240 1 1194 4 1174 4 182 -205 7522 462
46 Nicklen Kimmo RKM-Vantaa Van 1381 76 1185 1 1154 1 1391 69 1102 1 1228 34 182 -205 7441 381
47 Puolakka Tuukka CarBo Jär 1298 42 1297 51 1129 1 1380 64 1077 1 1202 20 179 -208 7383 323
48 Lindberg Tuomo TeKe Rii 1327 61 1195 1 1200 6 1381 66 1273 41 1054 1 176 -211 7430 370
49 Pärssinen Kari HylSy Tuu 1234 1 1309 57 1226 26 1432 74 1231 18     176 -211 6432 -628
50 Karhula Vesa RKM-Vantaa Van 1122 1 1246 9 1228 27 1306 34 1266 33 1330 71 175 -212 7498 438
51 Kekki Riitta Eleven Van 1299 43 1263 25 1096 1 1314 37 1187 1 1306 66 173 -214 7465 405
52 Lindberg Helena TeKe Rii 1099 1 1277 35 1292 65 1352 55 1178 1 1197 16 173 -214 7395 335
53 Leskinen Roni Bay Lah 1396 78 1288 41 1206 10 1267 12 1254 30     171 -216 6411 -649
54 Tamminen Tuula aCat Hyv 1313 51 1252 13 1217 19 1343 53 1165 1 1224 31 168 -219 7514 454
55 Savolainen Seppo VanKei Van 1199 1 1123 1 1220 21 1405 72     1334 72 167 -220 6281 -779
56 Heinonen Tuomo TBC Tuu 1420 80 1242 6 1130 1 1276 15 1211 11 1277 52 165 -222 7556 496
57 Salonen Jukka TaKu Rii 1254 14 1233 1 1287 63 1220 1 1277 43 1253 43 165 -222 7524 464
58 Löfgren Satu Eleven Van 1256 15 1206 1 1206 9 1496 80 1231 17 1250 41 163 -224 7645 585
59 Tastula Teresa TBC Tuu 1243 3 1242 5 1210 12 1396 71 1164 1 1327 70 162 -225 7582 522
60 Ahlfors Markku PinKe Ker 1320 57 1279 36 1136 1 1188 1 1319 62 1174 5 162 -225 7416 356
61 Malm Pentti Kaato Lah 1254 13 1213 1 1390 79 1254 6 1235 23 1244 39 161 -226 7590 530
62 Nurminen Vesa VanKei Van 1236 1 1293 48 1183 1 1250 3 1329 64 1231 37 154 -233 7522 462
63 Kyttälä Erkki PinKe Ker 1157 1 1304 55 1253 44 1267 11 1270 39 1059 1 151 -236 7310 250
64 Lyhykäinen Petri CarBo Jär 1316 54 1217 1 1196 5     1336 66 1206 25 151 -236 6271 -789
65 Tonteri Juhani Bay Lah 1351 71     1403 80             151 -236 2754 -4306
66 Tiikkainen Terttu TeKe Rii 1224 1 1292 44 1242 35 1284 20 1222 15 1224 30 145 -242 7488 428
67 Vaaralahti Taisto UK88 Hyv 1247 10 1301 53 1133 1 1192 1 1417 78 1170 2 145 -242 7460 400
68 Rydberg Eeli Pinjets Hyv 1348 67 1116 1 1214 16 1142 1 1315 60     145 -242 6135 -925
69 Matinlassi Sinikka TaKu Rii 1245 8 1206 1 1266 53     1268 36 1268 46 144 -243 6253 -807
70 Westlin Joakim Pinjets Hyv 1188 1 1357 69         1363 70     140 -247 3908 -3152
71 Naumanen Reino SeitenViis Ker 1174 1 1269 30 1288 64 1295 27 1205 9 1187 8 139 -248 7418 358
72 Saarinen Raimo RKM-Vantaa Van 1207 1 1262 23 1279 59 1261 9 1282 47     139 -248 6291 -769
73 Hartikainen Kari Eleven Van 1292 39 1351 66 1129 1 1301 29         135 -252 5073 -1987
74 Pekkanen Pia Eleven Van 1212 1     1196 4 1426 73     1277 53 131 -256 5111 -1949
75 Träskelin Mikael RKM-Vantaa Van 1279 33 1196 1     1331 45 1246 26 1199 19 124 -263 6251 -809
76 Parviainen Jouko TaKu Rii 1259 18 1210 1 1282 61     1234 21 1203 22 123 -264 6188 -872
77 Vihro Pasi PinKe Ker 1232 1 1262 24 1143 1 1247 1 1267 35 1285 58 120 -267 7436 376
78 Pönkä Liisa Eleven Van 1245 7 1347 63 1105 1 1282 18 1189 2 1205 23 114 -273 7373 313
79 Honkanen Marketta SeitenViis Ker 1266 23 1269 29 1189 1 1119 1 1122 1 1288 59 114 -273 7253 193
80 Tiikkainen Tarmo TeKe Rii 1111 1 1293 46 1116 1 1302 31 1196 7 1214 27 113 -274 7232 172
81 Tiainen Olli Siniset Rii 1185 1 1105 1 1112 1 1301 30 1428 79     112 -275 6131 -929
82 Heino Raimo TaKu Rii 1165 1 1223 1 1299 66 1285 22 1232 19 1107 1 110 -277 7311 251
83 Vähä-Lummukka Kaija Vampit Van 1219 1 1251 12 1146 1 1361 58 1218 12 1206 24 108 -279 7401 341
84 Rakkolainen Jussi JBT Jär 1187 1 1262 22 1277 57 1297 28         108 -279 5023 -2037
85 Keskiniva Jaana TBC Tuu 1289 37 1200 1 1177 1 1227 1 1166 1 1303 65 106 -281 7362 302
86 Piiroinen Esko PinKe Ker 1181 1 1290 42 1128 1 1187 1 1282 48 1190 11 104 -283 7258 198
87 Silvennoinen Miro Jackpot Ker 1345 65 1282 38                 103 -284 2627 -4433
88 Ikonen Matti RKM-Vantaa Van 1237 1 1146 1 1216 17 1326 41 1272 40     100 -287 6197 -863
89 Aaltonen Pekka Siniset Rii 1314 52     1260 46 1119 1         99 -288 3693 -3367
90 Peltonen Juha PinKe Ker 1213 1 1251 11 1219 20 1329 44 1194 5 1193 15 96 -291 7399 339
91 Hämäläinen Veli-Matti Siniset Rii 1304 45     1232 29 1284 21         95 -292 3820 -3240
92 Löfgren Jukka Eleven Van 1219 1 1246 8 1216 18 1279 16 1278 44 1076 1 88 -299 7314 254
93 Jurvakainen Heini aCat Hyv 1096 1 1120 1 1211 14 1136 1 1235 22 1271 49 88 -299 7069 9
94 Mikkola Kari Killer Tuu 1202 1 1201 1 1243 39 1328 43 1182 1     85 -302 6156 -904
95 Reen Aleksi Cosmic Jär 1295 40 1220 1 1209 11 1305 33         85 -302 5029 -2031
96 Johansson Sami Eleven Van 1224 1 1272 33 1179 1     1250 27 1202 21 83 -304 6127 -933
97 Roivas Urho Kaato Lah 1232 1 1162 1 1243 38 1323 39 1177 1     80 -307 6137 -923
98 Franzen Gunnar SeitenViis Ker 1114 1 1185 1 1221 23 1295 26 1221 14 1191 13 78 -309 7227 167
99 Himanka Kari TaKu Rii 1237 1 1177 1 1203 8 1274 14 1300 53     77 -310 6191 -869
100 Marttila Tiina SeitenViis Ker 1272 26 1291 43 1149 1             70 -317 3712 -3348
101 Knuuttila Timo HylSy Tuu 1244 4 1217 1 1159 1 1189 1 1151 1 1289 60 68 -319 7249 189
102 Rosilainen Juho CarBo Jär 1150 1 1335 62 1079 1     1065 1     65 -322 4629 -2431
103 Pulli Martti Killer Tuu 1297 41 1181 1     1290 23         65 -322 3768 -3292
104 Kukkonen Keijo Bay Lah 1325 60 1194 1 1191 2             63 -324 3710 -3350
105 Hiihtola Maritta CarBo Jär 1174 1 1139 1 1107 1 1295 25 1183 1 1227 33 62 -325 7125 65
106 Venäläinen Markku SeitenViis Ker 1207 1 1281 37 1184 1 1251 4     1199 18 61 -326 6122 -938
107 Ekberg Tor Erik HylSy Tuu 1277 31 1269 28                 59 -328 2546 -4514
108 Mononen Timo Bay Lah 1211 1 1147 1 1270 55             57 -330 3628 -3432
109 Allonen Teemu BDT Jär 1282 34 1255 17 1159 1 1150 1         53 -334 4846 -2214
110 Romppanen Lauri UK88 Hyv 1228 1 1248 10 1244 40 1235 1         52 -335 4955 -2105
111 Pylkkänen Timo Taxi-80 Van 1313 50 1168 1 1170 1             52 -335 3651 -3409
112 Valkokivi Juhani Kera Ker 1190 1 1187 1 1201 7 1249 2 1252 28 1191 12 51 -336 7270 210
113 Mäkelä Juho Siniset Rii     1257 19 1229 28             47 -340 2486 -4574
114 Tenhunen Irma TaKu Rii 1219 1 1255 16 1225 25 1242 1 1093 1     44 -343 6034 -1026
115 Romppanen Lea aCat Hyv 1242 1 1287 40 1172 1 1166 1         43 -344 4867 -2193
116 Tauriainen Jouko CarBo Jär 1061 1 1174 1 1125 1 1197 1 1256 32 1077 1 37 -350 6890 -170
117 Ekström Alf VanKei Van 1283 35 1203 1     1213 1         37 -350 3699 -3361
118 Kokkonen Katja CarBo Jär 1243 2 1237 3 1233 31             36 -351 3713 -3347
119 Laine Jouni Taxi-80 Van 1219 1 1276 34 1147 1             36 -351 3642 -3418
120 Vainio Mikko CarBo Jär 1275 29 1210 1 1106 1     1114 1 1071 1 33 -354 5776 -1284
121 Paakkonen Reijo SeitenViis Ker 1278 32 1179 1                 33 -354 2457 -4603
122 Ripatti Hannes Cosmic Jär 1260 20 1225 1     1256 7         28 -359 3741 -3319
123 Kananen Erkki Kamut Hyv 1273 28                     28 -359 1273 -5787
124 Tuominen Kirsti aCat Hyv 1267 24 1069 1 1080 1             26 -361 3416 -3644
125 Kangas Heikki Tuus' Jo Tuu 1256 16 1145 1                 17 -370 2401 -4659
126 Sakala Ari RKM-Vantaa Van 1138 1 1117 1 1146 1 1197 1 1138 1 1176 6 11 -376 6912 -148
127 Silvasti Timo UK88 Hyv 1245 9                     9 -378 1245 -5815
128 Knuuttila Taina CarBo Jär 1237 1 1220 1 1192 3 1119 1 1090 1 1162 1 8 -379 7020 -40
129 Nurmesniemi Irma TeKe Rii 1170 1 1086 1 1081 1 1200 1 1147 1 1147 1 6 -381 6831 -229
130 Rahikainen Seppo Tuus' Jo Tuu 1244 5 1179 1                 6 -381 2423 -4637
131 Lähteenmäki Rasmus Cosmic Jär 1233 1 1237 2 1072 1 1221 1         5 -382 4763 -2297
132 Nordlund Juhani Pyrstö Hyv     1232 1     1216 1 1191 3     5 -382 3639 -3421
133 Saarnio Pekka SP Van 1207 1 1157 1     1190 1         3 -384 3554 -3506
134 Lepistö Kaj TIKS Van 1159 1 1215 1 1169 1             3 -384 3543 -3517
135 Rikkonen Martti UK88 Hyv 1171 1 1192 1                 2 -385 2363 -4697
136 Jaakkola Aki TBC Tuu 1196 1 1049 1                 2 -385 2245 -4815
137 Junttila Jarmo RiKe Rii 1231 1                     1 -386 1231 -5829
138 Kuisma Seppo Kamut Hyv 1199 1                     1 -386 1199 -5861
139 Heino Mika Pinjets Hyv 1187 1                     1 -386 1187 -5873
140 Riikonen Joonas Siniset Rii 1179 1                     1 -386 1179 -5881
141 Yrjö Tuovinen Siniset Rii         1168 1             1 -386 1168 -5892
142 Kovalainen Juhani TBC Tuu 1090 1                     1 -386 1090 -5970

Tulostettavissa olevat (pdf-muotoiset):

Radanvarsisarjan alkukilpailun 2018/2019 tulokset
Radanvarsisarjan kilpailukutsu kaudella 2018-2019
Radanvarsisarjan säännöt kaudella 2018-2019
Radanvarsisarjan 2018/2019 finaalin tulokset

Radanvarsisarja 2017-2018

Hyvinkään, Keski-Uudenmaan, Keravan, Lahden, Loviisan, Riihimäen, Tuusulan ja Vantaan keilailuliittojen rekisteröidyille keilaajille tarkoitettu 27. RADANVARSISARJA on päättynyt.

Osallistujia oli mukavat 132 kpl.

Kauden 2017-18 finaalin tulokset

Kauden 2017-18 finaali heitettiin Järvenpäässä 18.4.2018

Voittoon heitti jälleen Juuso Tiainen,Siniset Riihimäki 6 sarjan tuloksella 1404 (0). Simo Leskinen oli toinen 1373 (12) ja Hannes Ripatti kolmantena 1325 (228).

Kuva: Matti Helander
theBest

Lahjakortin arvonnan voitti Jukka Salonen TaKu:sta .

Sija Nimi Seura Liitto Tulos Tasoitus Viimeinen sarja
1 Juuso Tiainen Siniset Riihimäki 1404 0 246
2 Simo Leskinen Bay Lahti 1373 12 246
3 Hannes Ripatti Cosmic Järvenpää 1325 228 198
4 Veli-Jukka Parkkamäki Tuus' Jo Tuusula 1321 156 192
5 Teemu Asplund Valtti Lahti 1311 0 215
6 Harri Heikkilä Bay Lahti 1303 48 224
7 Mika Luoto Pinjets Hyvinkää 1289 0 191
8 Roni Leskinen Bay Lahti 1281 216 148
9 Janne Ikävalko Siniset Riihimäki 1243 42 177
10 Tuomo Haikarainen Futura BC Tuusula 1232 96 158
11 Jarmo Tamminen UK88 Hyvinkää 1215 114 196
12 Olli Tiainen Siniset Riihimäki 1205 36 201
13 Jouko Leppänen Siniset Riihimäki 1204 48 191
14 Miro Silvennoinen Jackpot Kerava 1194 90 195
15 Riitta Suhonen TaKu Riihimäki 1188 174 150
16 Emma Loikala Bay Lahti 1185 180 153
17 Joonas Riikonen Siniset Riihimäki 1168 138 161
18 Sami Luoto Pinjets Hyvinkää 1111 0 182
19 Janne Valtanen HyKe Hyvinkää 1102 90 159
20 Samuli Tiainen Siniset Riihimäki 368 0 171
S.Tiainen joutui valittettavasti keskeyttämään 2. sarjan jälkeen

Kauden 2017-18 alkukilpailun tulokset

SijaNimiSeuraLiitto Vantaan Hyvinkään Riihimäen Tuusulan Järvenpään Lahden Yhteis- pisteetEro ens.Keila- pisteetEro ens.
TulosPisteetTulosPisteetTulosPisteet TulosPisteetTulosPisteetTulosPisteet
1 Jesse Ahokas Bay Lah 1292 56 1377 71 1331 52 1441 79 1423 79 1286 61 398 0 8150 0
2 Mika Luoto Pinjets Hyv 1418 80 1318 51 1511 79 1438 78 1317 65 1245 40 393 -5 8247 97
3 Veli-Jukka Parkkamäki Tuus' Jo Tuu 1326 69 1323 54 1359 62 1424 76 1316 64 1325 66 391 -7 8073 -77
4 Simo Leskinen Bay Lah 1311 65 1429 80 1265 23 1386 72 1351 74 1286 60 374 -24 8028 -122
5 Janne Ikävalko Siniset Rii 1415 79 1331 58 1318 48 1317 54 1283 51 1299 64 354 -44 7963 -187
6 Juuso Tiainen Siniset Rii 1393 78 1307 45 1381 69 1620 80     1389 79 351 -47 7090 -1060
7 Jarmo Tamminen UK88 Hyv 1265 42 1380 73 1372 66 1281 37 1322 66 1293 62 346 -52 7913 -237
8 Olli Tiainen Siniset Rii 1244 33 1319 53 1298 38 1374 67 1298 55 1383 78 324 -74 7916 -234
9 Jarmo Ahokas Bay Lah 1328 70 1376 70     1312 50 1300 58 1354 76 324 -74 6670 -1480
10 Teemu Allonen Killer Tuu 1158 1 1314 47 1423 76 1379 70 1386 78 1264 46 318 -80 7924 -226
11 Jouko Leppänen Siniset Rii 1353 73 1319 52 1357 61 1339 57 1237 19 1282 55 317 -81 7887 -263
12 Tuomo Haikarainen Futura BC Tuu 1295 58 1363 68 1414 75 1288 39 1171 1 1337 73 314 -84 7868 -282
13 Janne Valtanen HyKe Hyv 1242 30 1274 30 1399 71 1342 58 1271 44 1371 77 310 -88 7899 -251
14 Roni Leskinen Bay Lah 1307 64 1315 49 1300 39 1275 32 1281 50 1330 71 305 -93 7808 -342
15 Hannes Ripatti Cosmic Jär 1362 74 1353 63 1275 27 1353 61 1339 72     297 -101 6682 -1468
16 Riitta Suhonen TaKu Rii 1220 15 1265 25 1325 51 1377 68 1338 71 1276 51 281 -117 7801 -349
17 Joonas Riikonen Siniset Rii 1274 48 1425 79 1347 57     1252 30 1325 67 281 -117 6623 -1527
18 Sulo Hietala Bay Lah 1322 68 1290 36 1259 20 1297 45 1383 77 1240 34 280 -118 7791 -359
19 Miro Silvennoinen Jackpot Ker 1216 12 1416 78 1161 1 1365 65 1323 67 1283 56 279 -119 7764 -386
20 Samuli Tiainen Siniset Rii 1300 61 1308 46 1296 35 1362 64 1175 1 1328 70 277 -121 7769 -381
21 Sami Luoto Pinjets Hyv 1205 4 1354 65 1483 78     1277 48 1394 80 275 -123 6713 -1437
22 Teemu Asplund Valtti Lah 1378 76 1350 62 1351 59     1314 63 1180 10 270 -128 6573 -1577
23 Harri Heikkilä Bay Lah 1216 13 1194 1 1408 74 1296 43 1312 61 1331 72 264 -134 7757 -393
24 Emma Loikala Bay Lah 1228 21 1325 55 1357 60 1428 77 1226 15 1231 25 253 -145 7795 -355
25 Jukka Löfgren Eleven Van 1235 25 1218 1 1336 55 1317 53 1368 76 1247 41 251 -147 7721 -429
26 Kari Onnila Starmen Lah 1259 39 1314 48 1209 1 1307 49 1314 62 1274 49 248 -150 7677 -473
27 Riitta Kekki Vampit Van 1272 44 1168 1 1377 68 1396 74 1241 22 1245 38 247 -151 7699 -451
28 Juho Havanko Kera Ker 1314 66 1331 59 1262 22 1250 23 1285 53 1217 22 245 -153 7659 -491
29 Tuomo Lindberg TeKe Rii 1183 1 1408 76 1306 43 1374 66 1261 41 1196 17 244 -154 7728 -422
30 Raine Laine Starmen Lah 1165 1 1294 38 1402 72 1263 29 1248 27 1285 58 225 -173 7657 -493
31 Kari Mikkola Killer Tuu 1320 67 1307 44 1219 1 1263 28 1350 73 1183 12 225 -173 7642 -508
32 Timo Knuuttila HylSy Tuu 1334 71 1249 16 1342 56 1385 71 1140 1 1175 9 224 -174 7625 -525
33 Piitu Viianen Bay Lah 1287 55 1114 1 1449 77 1302 47 1163 1 1240 33 214 -184 7555 -595
34 Raimo Heino TaKu Rii 1303 62 1276 31 1302 41 1105 1 1259 39 1241 36 210 -188 7486 -664
35 Alex Rämänen Valtti Lah 1282 53 1401 75 1245 13     1324 68 1004 1 210 -188 6256 -1894
36 Kari Hartikainen Eleven Van 1235 26 1260 22 1297 36 1377 69 1243 25 1238 30 208 -190 7650 -500
37 Veikko Rahkonen TaKu Rii 1246 35 1264 23 1317 46 1387 73 1168 1 1235 28 206 -192 7617 -533
38 Risto Laukkanen Argon Van 1244 31 1241 10 1278 29 1279 35 1297 54 1269 47 206 -192 7608 -542
39 Jouko Parviainen TaKu Rii 1216 11 1175 1     1349 60 1432 80 1277 53 205 -193 6449 -1701
40 Isto Kallio Eleven Van 1306 63 1291 37 1289 33 1270 31 1221 13 1232 27 204 -194 7609 -541
41 Sami Johansson Eleven Van 1217 14 1161 1 1235 8 1356 62 1326 70 1245 39 194 -204 7540 -610
42 Lauri Romppanen UK88 Hyv 1280 50 1371 69 1318 47 1204 2 1238 20 1124 1 189 -209 7535 -615
43 Pasi Vuorio BDT Jär     1265 24 1325 50 1293 41 1273 45 1232 26 186 -212 6388 -1762
44 Aleksi Reen Cosmic Jär 1262 41 1378 72 1388 70 1137 1 1148 1     185 -213 6313 -1837
45 Helena Lindberg TeKe Rii 1250 38 1243 12 1224 4 1230 12 1262 42 1353 75 183 -215 7562 -588
46 Timo Korkeakoski TeKe Rii 1150 1 1267 26 1531 80 1204 3 1214 7 1308 65 182 -216 7674 -476
47 Jukka Salonen TaKu Rii 1156 1 1391 74 1242 9 1244 18 1279 49 1239 31 182 -216 7551 -599
48 Antti Loikala Valtti Lah 1226 20 1224 1 1252 16 1275 33 1325 69 1247 42 181 -217 7549 -601
49 Esko Salomäki Killer Tuu 1273 46 1302 42 1314 45 1297 44         177 -221 5186 -2964
50 Erkki Kansanen RKM-Vantaa Van 1282 52 1270 28 1249 15 1163 1 1299 57 1221 23 176 -222 7484 -666
51 Esko Piiroinen PinKe Ker 1298 60 1246 14 1190 1 1348 59 1260 40 1106 1 175 -223 7448 -702
52 Markku Venäläinen SeitenViis Ker 1005 1 1334 60 1171 1 1260 27 1357 75 1174 8 172 -226 7301 -849
53 Kalevi Ilmaranta CarBo Jär 1266 43 1210 1 1360 63 1177 1 1243 24 1245 37 169 -229 7501 -649
54 Markku Ahlfors PinKe Ker 1249 37 1252 18 1149 1 1313 51 1255 33 1236 29 169 -229 7454 -696
55 Matti Ikonen RKM-Vantaa Van 1160 1 1259 21 1332 53 1270 30 1302 59 1162 4 168 -230 7485 -665
56 Jouni Laine Taxi-80 Van 1179 1 1249 15 1153 1 1306 48 1299 56 1255 43 164 -234 7441 -709
57 Maritta Hiihtola CarBo Jär 1284 54 1237 8 1285 31 1183 1 1150 1 1327 68 163 -235 7466 -684
58 Reino Naumanen SeitenViis Ker 1098 1 1242 11 1367 65 1218 7 1254 32 1261 44 160 -238 7440 -710
59 Sakari Reen Kera Ker 1374 75 1328 57 1221 2 1219 8 1237 18     160 -238 6379 -1771
60 Ari Kinnunen Argon Van 1232 24 1257 19 1213 1 1191 1 1259 38 1347 74 157 -241 7499 -651
61 Raimo Saloranta TaKu Rii 1245 34 1194 1 1302 40 1336 56 1161 1 1190 14 146 -252 7428 -722
62 Eija Palola TaKu Rii 1247 36 1300 40 1216 1 1167 1 1258 36 1240 32 146 -252 7428 -722
63 Kaija Vähä-Lummukka Vampit Van 1195 1 1147 1 1407 73 1212 4 1217 10 1281 54 143 -255 7459 -691
64 Jouni Helminen SBF Lah 1235 27 1354 66 1320 49             142 -256 3909 -4241
65 Patricia Luoto Pinjets Hyv 1294 57 1354 64 1174 1 1244 19         141 -257 5066 -3084
66 Pertti Salminen Bay Lah 1239 29 1328 56 1290 34 1232 14 1213 6     139 -259 6302 -1848
67 Göran Lindqvist Futura BC Tuu 1173 1 1243 13 1245 10 1217 6 1267 43 1297 63 136 -262 7442 -708
68 Jaana Keskiniva TBC Tuu 1212 7 1289 35 1169 1 1398 75 1186 1 1192 15 134 -264 7446 -704
69 Satu Löfgren Eleven Van 1209 5 1221 1 1258 19 1254 25 1285 52 1231 24 126 -272 7458 -692
70 Seppo Savolainen VanKei Van 1149 1 1315 50 1204 1 1241 15 1203 2 1285 57 126 -272 7397 -753
71 Joakim Westlin Pinjets Hyv 1388 77 1188 1 1308 44     1190 1     123 -275 5074 -3076
72 Pirkko Paananen Tuus' Jo Tuu 1171 1 1227 1 1277 28 1320 55 1231 16 1199 19 120 -278 7425 -725
73 Kaj Lepistö TIKS Van 1338 72 1190 1 1079 1 1248 20 1205 3 1211 21 118 -280 7271 -879
74 Taina Knuuttila CarBo Jär 1187 1 1129 1 1298 37 1175 1 1243 23 1277 52 115 -283 7309 -841
75 Terttu Tiikkainen TeKe Rii 1154 1 1239 9 1373 67 1191 1 1163 1 1241 35 114 -284 7361 -789
76 Kaito Stenroos Cosmic Jär 1277 49 1234 7 1284 30 1227 11 1232 17     114 -284 6254 -1896
77 Vesa Karhula RKM-Vantaa Van 1220 17 1302 43     1314 52 1151 1     113 -285 4987 -3163
78 Raimo Saarinen RKM-Vantaa Van 1280 51 1224 1 1136 1 1250 22 1257 35 1135 1 111 -287 7282 -868
79 Mikko Heinonen Eleven Van 1186 1 1250 17 1305 42 1283 38 1215 9     107 -291 6239 -1911
80 Seppo Matilainen TaKu Rii 1171 1 1198 1 1253 17 1253 24 1211 4 1286 59 106 -292 7372 -778
81 Mikael Träskelin RKM-Vantaa Van 1244 32 1284 33     1241 16 1239 21 1154 1 103 -295 6162 -1988
82 Lea Romppanen aCat Hyv 1273 45 1230 4 1286 32 1189 1 1226 14 1161 3 99 -299 7365 -785
83 Juhani Valkokivi Kera Ker 1119 1 1171 1 1102 1 1278 34 1312 60 1156 2 99 -299 7138 -1012
84 Erkki Kyttälä PinKe Ker 1094 1 1197 1 1215 1 1290 40 1252 29 1198 18 90 -308 7246 -904
85 Esko Parviainen RKM-Vantaa Van 1168 1 1188 1 1219 1     1259 37 1275 50 90 -308 6109 -2041
86 Irma Tenhunen TaKu Rii 1127 1 1079 1 1271 25     1274 47 1195 16 90 -308 5946 -2204
87 Erkki Arima SP Van 1224 18     1366 64             82 -316 2590 -5560
88 Tiina Marttila SeitenViis Ker 1167 1 1206 1 1160 1 411 1 1215 8 1328 69 81 -317 6487 -1663
89 Sinikka Matinlassi TaKu Rii 1213 8 1167 1 1262 21 1160 1 1169 1 1274 48 80 -318 7245 -905
90 Jarmo Hyvönen JBT Jär 1297 59 1082 1 1245 12 1143 1 1195 1 1167 5 79 -319 7129 -1021
91 Taisto Vaaralahti UK88 Hyv 1196 2 1416 77                 79 -319 2612 -5538
92 Arto Wathen SeitenViis Ker 1170 1 1203 1 1177 1 1358 63 1219 12     78 -320 6127 -2023
93 Tarja Eskolin TaKu Rii 1211 6 1231 5 1336 54 1214 5 1158 1 1168 6 77 -321 7318 -832
94 Tuula Tamminen aCat Hyv 1091 1 1258 20 1269 24 1161 1 1248 28     74 -324 6027 -2123
95 Vesa Nurminen VanKei Van 1232 23 1285 34 1205 1 1200 1 1201 1 1190 13 73 -325 7313 -837
96 Kari Himanka TaKu Rii 1127 1 1338 61 1228 6 1024 1 1180 1 1125 1 71 -327 7022 -1128
97 Pasi Vihro PinKe Ker 1155 1 1216 1 1274 26 1190 1 1254 31 1172 7 67 -331 7261 -889
98 Joni Suokas Siniset Rii     1362 67                 67 -331 1362 -6788
99 Veikko Ylimäki Tuus' Jo Tuu 1237 28 1195 1 1205 1 1281 36         66 -332 4918 -3232
100 Kim Kraappa TBC Tuu 1220 16             1273 46     62 -336 2493 -5657
101 Eija Finnbäck TBC Tuu 1180 1 1269 27 1245 11 1249 21 1138 1     61 -337 6081 -2069
102 Jouni Varjonen Killer Tuu 1183 1 1187 1 1351 58 1137 1         61 -337 4858 -3292
103 Risto Saukkonen Tuus' Jo Tuu 1192 1 1228 1 1205 1 1225 10 1198 1 1262 45 59 -339 7310 -840
104 Tero Mäkinen HylSy Tuu 1104 1 1232 6 1224 5 1295 42 1196 1 1137 1 56 -342 7188 -962
105 Juha Peltonen PinKe Ker 1225 19 1164 1 1223 3 1169 1 1219 11 1203 20 55 -343 7203 -947
106 Timo Niemi Pinjets Hyv 1215 10 1301 41                 51 -347 2516 -5634
107 Marketta Honkanen SeitenViis Ker 1273 47 1214 1 1047 1 1135 1         50 -348 4669 -3481
108 Juha Vinni Taxi-80 Van 1262 40 1101 1 1149 1 1203 1 1212 5     48 -350 5927 -2223
109 Soili-Marja Heinänen Eleven Van 1181 1 1180 1     1301 46         48 -350 3662 -4488
110 Timo Mononen Bay Lah 1166 1 1278 32 1248 14             47 -351 3692 -4458
111 Virpi Siira TBC Tuu     1143 1     1223 9 1257 34     44 -354 3623 -4527
112 Ossi Kosela PinKe Ker 1165 1 1141 1 1093 1 1231 13 1244 26     42 -356 5874 -2276
113 Reijo Paakkonen SeitenViis Ker 1230 22         1243 17         39 -359 2473 -5677
114 Linus Boström Bay Lah     1298 39                 39 -359 1298 -6852
115 Seija Ikonen TBC Tuu 1215 9 1069 1     1260 26         36 -362 3544 -4606
116 Keijo Kukkonen Bay Lah 1137 1 1272 29 1189 1             31 -367 3598 -4552
117 Raimo Louhio Taxi-80 Van 1171 1 1141 1 1256 18 1178 1 1190 1 1090 1 23 -375 7026 -1124
118 Kari Kohonen Valtti Lah 1169 1 1229 3 1234 7         1181 11 22 -376 4813 -3337
119 Ari Sakala RKM-Vantaa Van 1205 3 1098 1 1150 1     1118 1 1056 1 7 -391 5627 -2523
120 Gunnar Franzen SeitenViis Ker 1089 1 1141 1 1190 1 1194 1 1129 1 1153 1 6 -392 6896 -1254
121 Martti Pulli Killer Tuu 1172 1 1228 2 1210 1 1144 1         5 -393 4754 -3396
122 Maritta Saario TBC Tuu 1125 1 1048 1     1183 1 1167 1     4 -394 4523 -3627
123 Esa Nieminen HylSy Tuu 1126 1 1211 1     1053 1         3 -395 3390 -4760
124 Taimi Vaaralahti aCat Hyv 1116 1 1221 1                 2 -396 2337 -5813
125 Jukka Penttinen Eleven Van 959 1 950 1                 2 -396 1909 -6241
126 Hanna Wathen SeitenViis Ker     1224 1                 1 -397 1224 -6926
127 Aulis Rosendahl Kamut Hyv     1200 1                 1 -397 1200 -6950
128 Joni Saarinen TIKS Van 1189 1                     1 -397 1189 -6961
129 Kimmo Nicklen RKM-Vantaa Van 1169 1                     1 -397 1169 -6981
130 Rosa Ollikainen Cosmic Jär 1168 1                     1 -397 1168 -6982
131 Ilkka Parviainen RKM-Vantaa Van 1091 1                     1 -397 1091 -7059
132 Matti Helander JBT Jär 1064 1                     1 -397 1064 -7086

Tulostettavissa olevat (pdf-muotoiset):

Radanvarsisarjan alkukilpailun 2017/2018 tulokset
Radanvarsisarjan kilpailukutsu kaudella 2017-2018
Radanvarsisarjan säännöt kaudella 2017-2018
Radanvarsisarjan 2017/2018 finaalin tulokset

Radanvarsisarja 2016-2017

Hyvinkään, Keski-Uudenmaan, Keravan, Lahden, Loviisan, Riihimäen, Tuusulan ja Vantaan keilailuliittojen rekisteröidyille keilaajille tarkoitettu 26. RADANVARSISARJA on käyty.

Finaalin tulokset 2016-17

Kauden 2016-17 finaali heitettiin Hyvinkäällä 23.4.2017

Voittoon heitti Juuso Tiainen,Siniset Riihimäki 8 sarjan tuloksella 2014 (0).

Kuva: Jarmo Sinisalo
theBest

Lahjakortin arvonnan voitti Kalevi Ilmaranta Järvenpään CarBo:sta.

Tulostettavissa olevat (pdf-muotoiset):

Radanvarsisarjan alkukilpailun 2016/2017 tulokset
Radanvarsisarjan kilpailukutsu kaudella 2016-2017
Radanvarsisarjan säännöt kaudella 2016-2017
Radanvarsisarjan 2016/2017 finaalin tulokset

Radanvarsisarja 2015-2016

Hyvinkään, Keski-Uudenmaan, Keravan, Porvoon, Riihimäen, Tuusulan ja Vantaan keilailuliittojen rekisteröidyille keilaajille tarkoitettu Radanvarsisarja on käyty.

2016 Finaalin tulokset:

Kauden 2015-16 finaali heitettiin Keravalla 25.04.2016,
ja voiton nappasi Porvoon Mistral:in Jarmo Sinilaakso.
theBest
Lahjakortin arvonnan voitti Terttu Tiikkainen Teke/Riihimäki.

Tulostettavissa olevat (pdf-muotoiset):

Radanvarsisarjan alkukilpailun 2015/2016 tulokset
Radanvarsisarjan kilpailukutsu kaudella 2015/2016
Radanvarsisarjan säännöt kaudella 2015/2016
Radanvarsisarjan 2015/2016 finaalin tulokset

Aiempien kausien tuloksia:

3_bests

Voittajakolmikko 2011/12 kuvassa vasemmalta:
Iiro Kudel, Toni Toivonen (voittaja) ja Jarmo Sinilaakso.