KANS & POHJ & FIN & DK & NO & EST & LT & LV & S(n)MVA, FIN JVA, PMV-05-10, PMJV-05, LTV-07-11, LVV-07, V-07, SEV-10, HEV-10 Catanka Knock on Wood "Patu"

Uros / Male
Syntymäaika / Date of Birth: 23.11.2004
Lonkat / Hips: C
Kyynärpäät / Elbows: 0
Isä / Sire: GB SH CH, FIN & DK & N & S MVA, PMV-04, NV-04, V-04, SV-04 Fynder Freethinker
Emä / Dam: FIN & S MVA Catanka Havis Amanda
Omistaja / Owner: Nina Kujala, Kokkola
Koira Suomen Kennelliiton tietokannassa

Patu muutti Kokkolaan Ninan ja Totin seuraksi. / Patu lives in Kokkola with Nina and 'big brother' Totti.

Meriittejä / Merits

Näyttelyt / Shows

HAUKIPUDAS 9.7.2005 Anne Livo Buvik, NO: ROP-pentu / BOB-puppy

NIVALA 16.7.2005 Ing-Marie Hagelin, S: ROP-pentu / BOB-puppy

PORI 30.7.2005 Sean Delmar, IRL: ROP-pentu / BOB-puppy

RAAHE 6.8.2005, Jorma Silta, FIN: ROP-pentu / BOB-puppy
NURMO 13.8.2005, Eeva Anttinen, FIN: ROP-pentu / BOB-puppy
HYVINKÄÄ, SSL 15.10.2005, Rui Oliveira, POR: vara-SERT / res-CC
JYVÄSKYLÄ 19.11.2005, Tino Pehar, KRT: SERT / CC
HELSINKI PMV-05 18.12.2005 Patsy Hollings, GB: SERT, VSP, PMV-05, PMJV-05/
CC, BOS, NORDW-05, NORDJW-05
KAJAANI 7.1.2006 Tino Pehair: SERT/CAC
TURKU 21.1.2006 Will de Vries-Hoogland, NL: SERT, VSP / CAC, BOS
KAJAANI 29.4.2006 Marjo Jaakkola, FIN: SERT, ROP, RYP-3 / CAC, BOB, GROUP-3
ALAJÄRVI 6.5.2006 Leila Kärkäs, FIN: SERT, ROP, RYP-1, BIS / CAC, BOB, GROUP-1, BIS
OULU 14.5.2006 Ligita Zake, LT: SERT, ROP / CAC, BOB
TEERIJÄRVI 25.5.2006 Markku Santamäki, FIN: SERT, ROP / CAC, BOB
CLUB SHOW 8.6.2006 Elena Ruskovaara, FIN: PU-4 / BM-4
HELSINKI EUV-06 9.6.2006 Hans van den Berg, NL: SERT / CAC
SSL TAMPERE 10.6.2006 Rita Kadike-Skadina, LT: SERT / CAC
YLIVIESKA 1.7.2006 Lena Eskills, FIN: SERT, ROP, RYP-1 / CAC, BOB, GROUP-1
PIETARSAARI 16.7.2006 Saija juutilainen, FIN: SERT, ROP, RYP-3 / CAC, BOB, GROUP-3
BRONDBY, DK 27.7.2006 Allan Pepper, CAN: CACIB
BRONDBY, DK 28.7.2006 Kari Granaas Hansen, N: SERT, CACIB, VSP / CAC, CACIB, BOS
KUOPIO 4.8.2006 Javier Sanches Fernandez, ES: SERT / CAC
KUOPIO 6.8.2006 Bjarne Sorensen, DK: SERT / CAC
HÄMEENLINNA 27.8.2006 Arja Koskelo, FIN: SERT, CACIB, VSP/ CAC, CACIB, BOS
HELSINKI 3.9.2006 Val Foss, GB: SERT / CAC
PORVOO 9.9.2006 Leila Kärkäs, FIN: SERT, VSP/ CAC, BOS
OULU 7.10.2006 Raija Tammelin, FIN: SERT, CACIB, VSP/ CAC, CACIB, BOS
SEINÄJOKI 5.11.2006 Petru Muntean, RO: SERT, CACIB, VSP/ CAC, CACIB, BOS
JYVÄSKYLÄ 18.11.2006 Lena Eskills, FIN: SERT, CACIB, VSP/ CAC, CACIB, BOS
HELSINKI V-06 9.12.2006 Allan Pepper, CAN: SERT, FIN MVA / CAC, FIN CH
KAJAANI 7.1.2007 Raija Tammelin, FIN: CACIB, ROP / CACIB, BOB
TURKU 27.1.2007 Lydia Erhart, NL: CACIB, ROP / CACIB, BOB
TALLINNA, EST 11.2.2007 Cristian Stavrache, RO: SERT, EST MVA, CACIB, ROP / CAC, EST CH, CACIB, BOB
VILNA, LT 10.3.2007 Libuse Ubrova, CZ: SERT, LT MVA, LTV-07, CACIB, ROP / CAC, LT CH, LTV-07, CACIB, BOB
RIIKA, LV 18.3.2007 Rita Kadike-Skadina, LV: SERT, LV MVA, LVV-07, CACIB, ROP / CAC, LV CH, LVV-07, CACIB, BOB
KOKKOLA 31.3.2007 Saija Juutilainen, FIN: ROP, RYP-2 / BOB, GROUP-2
VAASA 15.4.2007 Hans Lehtinen, FIN: CACIB, ROP / CACIB, BOB
HARSTAD, N 22.4.2007 Dan Ericsson, S: SERT, N MVA, CACIB, ROP / CAC, N CH, CACIB, BOB
ÖSTERBYBRUK, SV-07 12.5.2007 Bertil Lundgren, S: SERT, S(n) MVA / CAC, S(n) CH
ROVANIEMI 24.6.2007 Harri Lehkonen, FIN: CACIB, ROP/BOB
PITEÅ, S 8.7.2007 Svend Lövenkjaer, DK: CACIB, ROP/BOB
KOKKOLA 15.7.2007 Bertil Lundgren, S: CACIB, ROP / CACIB, BOB
PELLO 22.7.2007 Theo Leenen, B: ROP/BOB
PORI 29.7.2007, Theo Leenen, B: CACIB, KANS MVA/INT CH
HYVINKÄÄ SSL 6.10.2007, Jessie Borregaard Madsen, DK: VSP / BOS
OULU Dennis Kuzelj: ROP / BOB
SEINÄJOKI 20.10.2007 Elina Tan-Hietalahti, FIN: ROP / BOB
JYVÄSKYLÄ 18.11.2007 Tatjana Urek, SL: ROP / BOB

HELSINKI V-07 9.12.2007 Mikael Tranholm, DK: ROP V-07 / BOB, FINW-07

VAASA 26.4.2008 Kurt Nilsson, S: CACIB, ROP/ BOB

ERIKOISNÄYTTELY / BREED SPECIALTY 10.5.2008 Angela Williams, GB: PU-2 / BM-2

ROVANIEMI 21.6.2008 Jo Schepers, NL: CACIB, VSP / BOS

KUOPIO 1.8.2008 Harri Lehkonen, FIN: CACIB, VSP  / BOS

HYVINKÄÄ SSL Rui Goncalves, P: VSP / BOS

JYVÄSKYLÄ 22.11.2008 Harto Stockmari, FIN: CACIB, VSP / BOS

VAASA 25.4.2009 Tatjana Urek, SL: CACIB ROP, RYP-2 / BOB, GROUP-2

ERIKOISNÄYTTELY / BREED SPECIALTY 9.5.2009 Chris Attwood, GB: PU-3 / BM-3

MÄNTTÄ 31.5.2009 Eeva Resko, FIN: ROP, RYP-3 / BOB, GROUP-3

Kokeet / Trials

17.6.2006 Taipumuskoe / Working test, Juha Karlström: Hyväksytty / Passed

3.6.2007 Mejä-koe / Tracking test, Heikki Kulo: AVO3, 29 p.
11.8.2007 Mejä-koe / Tracking test, Heikki Kulo: AVO1, 48 p.
12.8.2007 Mejä-koe / Tracking test, Heikki Kulo: AVO1, 47 p.
1.5.2008 Mejä-koe / Tracking test, Sakari Kankaanpää: VOI1, 40 p.
7.5.2008 Mejä-koe / Tracking test, Torsten Lerstrand: VOI1, 43 p.
18.5.2008 Mejä-koe / Tracking test, Sakari Kankaanpää: VOI1, 45 p. FIN JVA / FIN T CH
24.5.2008 Mejä-koe / Tracking test, Jouni Simonen: VOI1, 41 p.