HELSINGIN MESTARUUS

Shakkikodissa 1.- 13.1.2000
Aikataulut katso HSL-kilpailukutsut.

HSL:n Shakinpäivän tilaisuus su 16.1. Shakkikodissa klo 12 alkaen!

Pikashakin HM 22.1. (kutsu)
 
 

  M - RYHMÄ SEURA ELO SELO 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 12 YHT SIJ
 1 Ilkka Mäkinen HSK 2000 2086 X ½ 0 0 0 ½ 0 0 0 0 1 0 2 12.
 2 Yrjö Raivio JalSK 2095 2073 ½ X 0 1 ½ 1 0 ½ ½ ½ 1 ½ 6 5.
 3 Hannu Pihlajasalo Taraus 2237 2213 1 1 X ½ 0 ½ ½ 1 0 1 ½ ½ 3.
 4 Janne Salimäki MatSK 2209 2189 1 0 ½ X ½ 0 0 1 ½ 1 1 0 8.
 5 Sami Hämäläinen JyS 2159 2176 1 ½ 1 ½ X 1 ½ 1 0 0 0 ½ 6 6.
 6 Panu Kilpelä I-HSK 2181 2062 ½ 0 ½ 1 0 X ½ 0 0 0 ½ 0 3 11.
 7 AnttiNokso-Koivisto TuTS 2230 2250 1 1 ½ 1 ½ ½ X ½ 0 1 ½ 1 2.
 8 Jukka-P.Haapasalo SalSK 2186 2186 1 ½ 0 0 0 1 ½ X 0 ½ ½ ½ 9.
 9 Tapani Sammalvuo Garde 2383 2435 1 ½ 1 ½ 1 1 1 1 X 0 ½ 1 1.
10 Tomi Nybäck JärvSK 2141 2076 1 ½ 0 0 1 1 0 ½ 1 X 1 ½ 4.
11 Ville Lehto SalSK 2292 2225 0 0 ½ 0 1 ½ ½ ½ ½ 0 X ½ 4 10.
12 Jyrki Parkkinen OSS 2121 2165 1 ½ ½ 1 ½ 1 0 ½ 0 ½ ½ X 6 7.


 

  A - RYHMÄ SEURA SELO  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10 YHT SIJ
 1 Tauno Turtiainen HSK 1990 XX ½ 1 1 1 1 ½ 0 ½ 0 4.
 2 Kauko Väisänen SSK 1998 ½ XX ½ 0 0 1 + 0 1 0 4 7.
 3 Juha Hyvärinen VantS 1853 0 ½ XX 1 0 0 + 1 1 0 6.
 4 Rauli Joutsen I-HSK 1906 0 1 0 XX ½ 1 0 0 1 0 8.
 5 Timo Munukka ESK 2011 0 1 1 ½ XX 1 ½ ½ 1 ½ 6 2.
 6 Juhani Pitkänen   1873 0 0 1 0 0 XX 0 ½ 0 ½ 2 9.
 7 Jorma Haanpää RikSha 2007 ½ - - 1 ½ 1 XX 1 1 0 5 5.
 8 Jukka Tuovinen I-HSK 1976 1 1 0 1 ½ ½ 0 XX 1 ½ 3.
 9 Seppo Järvinen LauttSK 1869 ½ 0 0 0 0 1 0 0 XX 0 10.
10 Timo Joutsivuo LauttSK 1873 1 1 1 1 ½ ½ 1 ½ 1 XX 1.


 
 

NR B1 - RYHMÄ SEURA SELO  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10 YHT SIJ
 1 Mauno Kangas I-HSK 1764 X 1 ½ 0 1 0 1 0 0 0 9.
 2 Pirkka Kärenlampi KäpSK 1843 0 X ½ ½ 0 1 1 1 ½ 1 2.
 3 Ilpo Mahrberg MatSK 1750 ½ ½ X ½ ½ ½ 1 1 ½ ½ 3.
 4 Simo Kukkonen I-HSK 1768 1 ½ ½ X ½ ½ 1 1 ½ 0 4.
 5 Ensio Frisk I-HSK 1781 0 1 ½ ½ X ½ 1 0 ½ ½ 7.
 6 Jukka Nybäck JärvSK 1756 1 0 ½ ½ ½ X 0 ½ 1 ½ 6.
 7 Raimo Kohvakka LauttSK 1781 0 0 0 0 0 1 X 0 0 0 1 10.
 8 Erkki Tikka I-HSK 1791 1 0 0 0 1 ½ 1 X 1 0 5.
 9 Ilkka Mustonen I-HSK 1849 1 ½ ½ ½ ½ 0 1 0 X 0 3 8.
10 Jouko Miikkulainen I-HSK 1810 1 0 ½ 1 ½ ½ 1 1 1 X 1.

B2-RYHMÄ

TULOKSET
 1. Heikki Väisänen    7½
 2. Lari Hyttinen      6
 3. Harry Juselius     6
 4. Michael Lembidakis 6
 5. Martti Laitinen    6
 6. Tapio Nupponen     5
 7. Kari Salminen      5
 8. Mikko Piippo       5
 9. Kari Rahkamo       4½
10. Karl-Erik Juselius 4½
11. Mikko Manninen     4½
12. Timo Arvola        4½
13. Raimo Karppinen    4
14. Veikko Byysing     4
15. Yrjö Kilpi         4
16. Juha Lyytikäinen   4
17. Harri Pesonen      3½
18. Ulf-Peter Lindholm 3
19. Tero Riskula       2
20. Erol Leitzinger    1

Sivu päivitetty 2.1.2005 20:02 (OEZ)