HELSINGIN MESTARUUSTURNAUS 2001

Shakkikodissa 27.12.2000 – 7.1.2001

Pikashakin HM 20.1.2001, kilpailukutsu

M-ryhmä Pelit

Marko Manninen voitti Helsingin mestaruuden!
Jukka Tuovinen voitti A-ryhmän
Tauno Turtiainen voitti B1-ryhmän
Martti Laitinen voitti B2-ryhmän - Onnea voittajille !

 

Nro Nimi Seura

Selo

Elo

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Yht

Vert

Sija

1 Hokkanen Petri Taraus 2243 2247

x

½ 0 1 ½ 1 1 ½ ½ 1 6 24,00 2.
2 Manninen Marko HSK 2428 2436 ½

x

1 1 1 ½ 1 0 1 1 7   1.
3 Liitiäinen Elia Hm-93 2067 2108 1 0

x

½ ½ ½ 1 ½ 1 1 6 23,25 3.
4 Porrasmaa Timo JoeSK 2152 2180 0 0 ½

x

1 ½ 1 0 1 ½ 15,25 6.
5 Haanpää Jorma RikSha 2052 2101 ½ 0 ½ 0

x

½ 0 ½ ½ ½ 3 13,75 7.
6 Kekki Jorma MatSK 2116 2171 0 ½ ½ ½ ½

x

1 ½ ½ ½ 18,75 5.
7 Gustafsson Björn Rockaden 2076 2105 0 0 0 0 1 0

x

0 1 1 3 8,50 9.
8 Mäkinen Ilkka HSK 2053   ½ 1 ½ 1 ½ ½ 1

x

½ 0   4.
9 Parkkinen Jyrki OSS 2129 2147 ½ 0 0 0 ½ ½ 0 ½

x

½   10.
10 Nokso-Koivisto Antti TuTS 2234 2225 0 0 0 ½ ½ ½ 0 1 ½

x

3 12,75 8.


A1-ryhmä

Nro Nimi Seura

Selo

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Yht

Vert

Sija

1 Joutsen Rauli I-HSK 1830

x

0 1 ½ ½ 1 ½ 1 0 0   4.-5.
2 Mikkulainen Jouko I-HSK 1808 1

x

0 0 ½ 0 0 1 0 0   10.
3 Kemppainen Tuomo OSS 1942 0 1

x

1 ½ 1 0 1 0 0   4.-5.
4 Puroila Sippo X 1848 ½ 1 0

x

1 0 0 1 0 ½ 4   6.-7.
5 Mahrberg Ilpo MatSK 1804 ½ ½ ½ 0

x

½ ½ ½ ½ ½ 4   6.-7.
6 Frisk Ensio I-HSK 1831 0 1 0 1 ½

x

0 0 ½ 0 3   8.-9.
7 Tuovinen Jukka I-HSK 2028 ½ 1 1 1 ½ 1

x

1 1 ½   1.
8 Pihlajamäki Antti KäpSK 2024 0 0 0 0 ½ 1 0

x

1 ½ 3   8.-9.
9 Patola Eero KäpSK 1852 1 1 1 1 ½ ½ 0 0

x

0 5   3.
10 Auvinen Esa ES-78 1913 1 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1

x

7   2.

B1-ryhmä

Nro Nimi Seura

Selo

1

2

3

4

5

6

7

8

Yht

Vert

Sija

1 Rapo Aimo   1780

x

1 0 0 ½ 0 1 0   7.
2 Kangas Mauno I-HSK 1786 0

x

0 1 0 1 ½ 1   4.
3 Kukkonen Simo I-HSK 1786 1 1

x

1 0 0 0 0 3   5.-6.
4 Tikka Erkki I-HSK 1773 1 0 0

x

0 0 0 0 1   8.
5 Turtiainen Tauno HSK 1959 ½ 1 1 1

x

1 1 0   1.
6 Teräsalo Kari Hm-93 1799 1 0 1 1 0

x

1 1 5   2.
7 Koivistoinen Timo Garde 1831 0 ½ 1 1 0 0

x

½ 3   5.-6.
8 Sanchez Juan JärvSK 1768 1 0 1 1 1 0 ½

x

  3.

B2-ryhmä

Lopputulokset tästä

Edellisen HM-turnauksen tulokset tästä => HM-2000.htm

 

Päivitetty

02.01.2005 20:04:01