HELSINGIN MESTARUUSTURNAUS 2002

Shakkikodissa 27.12.2001 – 6.1.2002

Tämän kilpailun kilpailukutsu ja aikataulu

M-ryhmän pelit ja muita pelejä

Nro Nimi Seura

Selo

Elo

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Yht

Vert

Sija

1 Lehti Juhani SSK 2162 2064

X

0 0 1 1 ½ 1 ½ 1 ½   3.
2 Nouro Mikael Garde 2350 2385 1

X

0 0 ½ 1 1 ½ 1 0 5 20,75 4.
3 Parkkinen Jyrki HSK 2117 2118 1 1

X

1 ½ ½ 0 1 1 ½   1.
4 Tuovinen Jukka SSK 2061 2116 0 1 0

X

½ 0 ½ 0 0 ½ 11,75 9.
5 Liitiäinen Elia Hm-93 2137 2178 0 ½ ½ ½

X

½ ½ 1 ½ 0 4   7.
6 Salimäki Janne MatSK 2194 2208 ½ 0 ½ 1 ½

X

½ 0 1 1 5 20,75 5.
7 Raivio Yrjö JalSK 2069 2139 0 0 1 ½ ½ ½

X

0 ½ ½   8.
8 Hurme Harri SSK 2255 2212 ½ ½ 0 1 0 1 1

X

½ 0   6.
9 Korhonen Pasi I-HSK 2057 2102 0 0 0 1 ½ 0 ½ ½

X

0 8,5 10.
10 Porrasmaa Timo JoeSK 2235 2214 ½ 1 ½ ½ 1 0 ½ 1 1

X

6   2.

A1-ryhmä

Nro Nimi Seura

Selo

1 2

3

4

5

6

7

8

9

10

Yht

Vert

Sija

1 Puroila Sippo X 1899

X

½

1

½

½

½

1 0 ½

½

5

21,75 4.
2 Auvinen Esa ES-78 1977 ½ X

½

½

1

 1 1 1

1

0

  1.
3 Korkki Tomi MatSK 1893 0

½

X

½

0 1 ½

0

0

0

12,00 9.
4 Mavritchev Juri JyS 1993 ½

½

½

X

0

1

1

1

½

5

20,25 5.
5 Haanpää Jorma RikSha 2048 ½

0

1 1

X

½

½

1

½

1

6

  2.
6 Munukka Timo ESK 2000 ½ 0 0 1

½

X

½

½

1

½

  6.
7 Turtiainen Tauno HSK 1997 0 0 ½

0

½

½

X

1

1

0

  8.
8 Patola Eero KäpSK 1885 1 0

1

0

0

½

0

X

0

0

9,75 10.
9 Rytilahti Kauko HämSK 1902 ½

0

1

0

½

0

0

1

X

1

4

  7.
10 Nyström Leif ESK 2012 ½

1

1

½ 0

½

1

1

0

X

  3.

A2-ryhmä

Nro Nimi Seura

Selo

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Yht

Vert

Sija

1 Viljanen Jouko KyrSK 1824

X

0 ½ 1 ½ ½ 0 0 1 0   8.
2 Kangas Mauno I-HSK 1816 1

X

0 0 0 1 1 0 ½ 1 21,00 5.
3 Miikkulainen Jouko I-HSK 1845 ½ 1

X

0 0 0 0 ½ ½ 0   9.
4 Smeds Tom RikSha 1816 0 1 1

X

1 0 ½ 0 1 ½ 5   4.
5 Sanchez Juan JärvSK 1878 ½ 1 1 0

X

½ 0 0 ½ 1 17,50 6.
6 Arpalahti Antti   1868 ½ 0 1 1 ½

X

0 0 1 ½ 16,25 7.
7 Suominen Antti MatSK 1875 1 0 1 ½ 1 1

X

1 ½ ½ 27,25 1.
8 Mustonen Ilkka I-HSK 1841 1 1 ½ 1 1 1 0

X

1 0 25,25 2.
9 Mahrberg Ilpo MatSK 1821 0 ½ ½ 0 ½ 0 ½ 0

X

0 2   10.
10 Teräsalo Kari Hm-93 1829 1 0 1 ½ 0 ½ ½ 1 1

X

  3.

B1-ryhmä

Nro Nimi Seura

Selo

1

2

3

4

5

6

7

8

Yht

Vert

Sija

1 Porkamaa Antti I-HSK 1690

X

0 1 1 0 0 1 0 3 8,0 6.
2 Kohvakka Raimo LauttSK 1791 1

X

½ 1 1 1 1 0 15,5 2.
3 Rapo Aimo Garde 1778 0 ½

X

0 1 0 ½ 1 3 11,0 5.
4 Laitinen Martti SSK 1692 0 0 1

X

1 ½ 1 0   4.
5 Tikka Erkki I-HSK 1765 1 0 0 0

X

1 0 0 2   7.
6 Jalo Pentti KäpSK 1732 1 0 1 ½ 0

X

1 ½ 4   3.
7 Saarenpää Toivo OSS 1713 0 0 ½ 0 1 0

X

0   8.
8 Melanko Ilkka I-HSK 1789 1 1 0 1 1 ½ 1

X

17,5 1.

B2-ryhmä

20 pelaajan vajaakierroskilpailu, 7 kierrosta

Turnaustaulukko tästä

Lopputulokset tästä

 

Sivu päivitetty 6.1.2002 klo 22.50