HSL joukkuevartit 2004
 
 

SI M-RYHMÄ 19.4.2004  1  2  3  4  5  6  7  8 JP PP JV
 1. HSK 1 XX 3 5 6 5 - 11 27  
 2. Garde 1 3 XX 3 4 - 10 24½  
 3. MatSK 1 3 XX 4 5 - 7 20½  
 4. SSK 1 ½ 2 XX 4 6 - 6 17½  
 5. I-HSK 1 1 2 XX 3 - 3 14½  
 6. HSK 2 0 2 3 XX 4 - 3 14  
 7. KäpSK 1 1 ½ 1 0 2 XX - 2 8  
 -. EtVaS 1 - - - - - - - XX - -  

1. HSK 1 (Riku Molander 4/6, Markku Hartikainen 4, Juhani Sorri 5½, Antti Niemelä 3½, Jyrki Parkkinen 5½, Pasi Pollari 4½)
2. Garde 1 (Jouni Yrjölä 5, Mikael Nouro 4½, Jan Ristoja 3, Thomas Ristoja 6, Eetu Prieur 4, Helge Ruotanen 2)
3. MatSK 1 (Miikka Mäki-Uuro 2, Petri Kekki 4½, Kari Pulkkinen 3, Janne Salimäki 2, Kari Nieminen 5, Panu Laine 4)
4. SSK 1 (Juhani Lehti 3½, Harri Hurme 3½, Ilkka Sarén 3, Seppo Aakio 3½, Jukka Tuovinen 2, Kimmo Pietinen 2)
5. I-HSK 1 (Aleksander Vatanski 2, Panu Kilpelä 2½, Marko Lehtisalo 3½, Tomi Åberg 3, Harri Hytönen 1½, Kim Jolkkonen 2)
6. HSK 2 (Matti Uimonen 2, Matti Kauranen 1, Jouko Unhola 3, Kimmo Keski-Koukkari 2, Teemu Tiinanen 2, Johannes Laire 4
7. KäpSK 1 (Timo Holopainen 2½, Vladimir Agopov 1, Tuomas Niemelä 0, Antti Pihlajamäki 1, Aulis Toivonen 1, Mikael Calonius 2½)
-. EtVaS 1 ei osallistunut ja putoaa ensi vuodeksi E-ryhmään
 

SI A-RYHMÄ 20.4.2004  1  2  3  4  5  6  7  8 JP PP JV
 1. HSK 3 XX 4 3 4 5 11 26½  
 2. MatSK 2 XX 4 2 3 6 11 25½  
 3. Remi 1 2 XX 4 4 10 25  
 4. Garde 2 2 XX 3 5 7 24  
 5. LiShaKe 3 2 XX 4 7 20  
 6. LauttSK 1 4 2 3 XX 3 4 6 21  
 7. ESK 1 2 3 3 XX 2 16  
 8. Garde 3 1 0 ½ 1 2 2 XX 2 10  

1. HSK 3 ( Riho Grünthal 4½, John Fieandt 5, Allan Kiviaho 5, Erkki Aaltio 5½, Ilkka Mustonen 3½, Tauno Turtiainen 3)
2. MatSK 2 (Petri Tuutti 2, Esko Koskimaa 3½, Kim Räisänen 5, Antti Suominen 4½, Ari Möttönen 5,
Martti Kauppinen 5½)
3. Remi 1 (Markus Kiili 3, Sasu Lappalainen 2½, Leo Peltola 3, Jere Louhivaara 4½, Kimmo Karvinen 6, Ville Länsimäki 6)
4. Garde 2 (Jon Erikson 4, Kaarle Ojanen 4½, Kauko Kaiju 3½, Henrik Järnström 4, Timo Koivistoinen 4, Ari Mäkelä 4)
5. LiShaKe (Sami Hallenberg 5, Simo Rinkinen 3, Juan Sanchez 3, Lauri Keskinen 5, Olavi Dannenberg 2½,
Juha Kontinen 1½)
6. LauttSK 1 (Pekka Kauppala 3, Jyrki Heikkinen 4½, Matti Rantanen 3½, Evgeny Sobenin 2, Timo Joutsivuo 4,
Raimo Kohvakka 4)
7. ESK 1 ( Vesa Meskanen 4½, Tommy Ilmoni 5, Timo Munukka 3, Paavo Mäkelä ½, Pertti Raivio 2, Juhani Berg 1)
8. Garde 3 (Veijo Loikkanen 2, Janne Huttunen 0, Esa Kokko 2, Erkki Koskinen 2, Hannu Sandström 1, Reijo Mäkelä 3)

HSK 3 ei noussut M-ryhmään, koska siellä on jo kaksi HSK:n joukkuetta

SI B-RYHMÄ 22.4.2004  1  2  3  4  5  6  7  8 JP PP JV
 1. Velhot XX 4 4 5 4 5 - 12 25½  
 2. SSK 2 2 XX 4 4 - 10 22½  
 3. HSK 4 2 2 XX - 8 23  
 4. RikSha ½ XX 3 - 5 17½  
 5. I-HSK 2 1 3 XX 3 - 4 15½  
 6. X 1 2 2 XX - 2 16  
 7. HSK 5 1 ½ ½ ½ 3 ½ XX - 1 6  
 -. EtVaS 2 - - - - - - - XX 0 0  

 

1. Velhot (Sampsa Nyysti 4, Sauli Tiitta 3½, Tomi Nybäck 6, Jussi Tella 6, Marko Manninen 6, Lauri Hallila 0)
2.. SSK 2 (Hannu Broman 3, Klaus Ketola 4½, Neal Turner 2½, Harri Nyrhinen 4, Jyrki Kauppinen 3, Kalevi Laukkanen 5½)
3. HSK 4 (Joose Norri 5, Ilkka Kanko 4, Erkki Sahlberg 3, Kaj Funck 2½, Pekka Pesonen 3½, Ilkka Varho 5)
4. RikSha (Tapani Tähkävuori 3½, Harri Laakso 3½, Jorma Haanpää 4, Tom Smeds 2, Jari Lehvonen 2, Risto Reijo 2½)
5. I-HSK 2 (Eero Wilen 3½, Martti Myllyniemi 1, Kari Laiho 2, Sari Rautanen 1, Ilkka Melanko 4, Petri Suuronen 4)
6. X 1 (Tuukka Tusa 2, Petteri Paronen 4, Sippo Puroila 2, Timo Konttinen 4, Timo Kärnä 1, Tommi Vainikainen 3)
7. HSK 5 (Risto Peltola 0, Jari Mustonen ½, Mika Laitinen 1½, Mikael Stening 1½, Miikka Heinäsmäki 1½, Matti Pöri 1)
8. EtVaS 2 (ei osallistunut ja putoaa E-ryhmään)

SI C-RYHMÄ 26.4.2004  1  2  3  4  5  6  7  8 JP PP JV
 1. I-HSK 3 XX 4 3 5 13 27  
 2. KäpSK 2 XX 3 5 5 5 11 28½  
 3. Aatos 3 XX 3 4 10 22  
 4. Hm-93 1 XX 3 4 7 21  
 5. Remi 2 2 1 3 XX 4 4 7 19½  
 6. MatSK 3 3 3 2 XX 4 16  
 7. ES-78 2 XX 3 3 19½  
 8. Garde 4 1 1 2 2 3 XX 1 12  


1. I-HSK 3 (Pekka Pietinen 4, Pasi Korhonen 5½, Mikko Sjöberg 4, Pentti Heikkinen 2½, Seppo Toikkanen 5, Paavo Väisänen 6)
2. KäpSK 2 (Stefan Hörhammer 4½, Ilpo Tiihonen 3, Pirkka Kärenlampi 4½,Tapio Nupponen 6, Jaakko Santala 6½, Eero Patola 4)
3. Aatos (Timo Väätäinen 3, Jari Toivola 5½, Tuomo Halmeenmäki 7, Esa Jokela 4½, Timo Nuutilainen 3, Mika Puittinen 0 wo)
4. Hm-93 (Elia Liitiäinen 3½, Juha Riipinen 3, Lauri Virkamäki 4, Reijo Ahjonen 3, Kari Teräsalo 4, Marko Elg 3½)
5. Remi 2 (Timo Rönnqvist 3½, Jussi Siltanen 2, Juho Pakarinen 3, Niko Penttinen 3, Kalle Kumpulainen 2½, Anti Kahri 2)
6. MatSK 3 (Tapani Sjöman 3½, Jukka Syrjänen ½, Mikko Kurkijärvi 2, Olavi Mattila 3, Bennie Wardi 4½, Kalevi Kurkijärvi 2½)
7. ES-78 (Jarmo Pystynen 4, Timo Mähönen 3½, Arto Lindholm 1, Tero Lehtinen 4, Kaarlo Kaarlonen 3, Esa Auvinen 4)
8. Garde 4 (Heikki Susimaa 2, Hannu Vuori 5, Antti Lehtelä 2½, Harri Takalo 2½, Åke Boström 0, wo 0)

SI D-RYHMÄ 27.4.2004  1  2  3  4  5  6  7  8 JP PP JV
1. JärvSK XX 4       7 13½  
2. ESK 2 XX 5 5       6 18  
3. LauttSK 2 1 XX 3 3       3  
4. X 2 2 1 3 XX       3  
5. I-HSK 4 ½ 3 XX       1  
-. EtVaS 3           XX          
                XX        
                  XX      


1. JärvSK (Pekka Asomäki 3, Ari Luiro 3, Timo Bomb 1½, Ville Takala 1, Pasi Tienoo 4, Antero Harju 1)
2. ESK 2 (Tapio Talasterä 3, Leif Nyström 3, Jouko Ruokamo 2, Matti Lahti 3, Juri Seppä 3, Reijo Vuorinen 4)
3. LauttSK 2 (Seppo Järvinen 2, Timo Siikonen 0, Kimmo Turtiainen 3½, Mikko Piippo 3, Jonne Koski 1, Reijo Rautio 0)
4. X 2 (Jukka Peltonen 1, Leif Nyman 2, Risto Redsven 1½, Anssi Pulkkanen 2, Tero Nurminen 1, Risto Laitila 2)
5. I-HSK 4 (Aleksei Sofijev 1, Ensio Frisk 2, Juuso Frisk 1½, Risto Ruuhila 1, Markku Pokki 1, Vihtori Immonen 2)
-. EtVaS 3 (ei osallistunut ja putoaa E-ryhmään)

SI E-RYHMÄ 29.4.2004  1  2  3  4  5  6  7  8 JP PP JV
1. KS-58 1 XX 4 5 6 - 12 27½  
2. KäpSK 3 2 XX 3 4 - 9 22½  
3. I-HSK 5 1 3 XX 4 4 - 9 22  
4. HSK 6 2 XX 4 6 - 6 20½  
5. KäpSK 4 2 2 XX 4 6 - 4 18  
6. SSK 3 0 2 2 XX 6 - 2 14  
7. Shakkikoulu Intellekt ½ ½ ½ 0 0 0 XX - 0  
-. ESK 3 - - - - - - - XX - -  

1. KS-58 (Timo Pirttimäki 6, Kimmo Katajainen 5½, Terp Sihvonen 5, Jyrki Pesola 4, Veikko Koskinen 3, Heikki Visti 4)
2. KäpSK 3 (Timo Toivola 2, Pentti Jalo 2½, Heikki Luoma 3½, Timo Akkanen 5, Janne Nurmela 5, Jouko Peltoniemi 4½)
3. I-HSK 5 (Mauno Kangas 3, Erkki Tikka 3, Pauli Jormanainen 4, Kalevi Vallius 4, Kaj Green 2, Wilhelm Järnfelt 6)
4. HSK 6 (Heikki Turunen 4, Raimo Hall 3, Jarmo Virtanen 1½, Heikki Väisänen 4, Gösta Brantberg 5, Kari Rahkamo 3)
5. KäpSK 4 (Markku Toivonen 2, Kimmo Telenius 4, Heikki Ahokas 4, Johannes Remitz 3, Kyösti Rantanen 4, Pasi Ringbom 1)
6. SSK 3 (Jouni Bergman 3, Mikko Manninen 3, Jaakko Kortesharju 2½, Sampo Tiensuu 1, Petri Arvo 2, Tiina Turunen 2½)
7. Intellekt (Ari Hämäläinen 1, Ilja Tiitto 0, Nikita Nossenko ½, Kim Tiitto 0, Jana Jakimtschouk 0, Maria Larionova 0)
-. ESK 3 (ei osallistunut)

Sivu päivitetty 22.05.2004 klo 11:36