Koulun Suurjuhlat - Nuori Osaaja 2000
Skolas Storfest - Unga Talanger 2000

SHAKKI
Schack / Chess / Schach

Cup kilpailu / Cuptävling
Nuorisoaste Pojat C3 / Ungdomstadiet Pojkar C3

Cup kilpailu pelattiin 20.5. (peliajat 20'+10"/siirto ja uusinnassa 3'+2"/siirto).

KARSINTAKIERROS
Timo Haavisto       - Pekka Rajala           0-1
Matias Bragge       - Teo Siren              0-1
Lauri von Wright    - Lauri Tuominen         1-0
Ville Nordberg      - Jussi Männistö         0-1
Verneri Vulkko      - Arttu Arstila          -wo
Jarno Salo          - Olli Viitaniemi        +wo
Anton Nurminen      - Tommi Kauppinen        0-1
Ville Junnila       - Timo Hurri             1-0
Sampo Tiensuu       - Teemu Varis            0-1
Tuomo Komulainen    - Tero Keski-Valkama     -wo
Lasse Lehtohalme    - Antti Porkamaa         0-1
Tomi Paananen       - Tommi Reinikainen      +wo
Veikko Veijola      - Valtteri Vuokko        +wo
Lauri Rautiainen    - Aleksei Batov          1-0
Jani Wahlman        - Antti Koskinen         0-1
Jussi Kajala        - Ville-Veikko Koivusalo 1-0
Antti Jokinen       - Sergei Onishko         +wo
Aapo Ahola          - Einar Karttunen        +wo
Veli-Pekka Huotari  - Teemu Murtola          +wo
Antti Mattsson      - Pasi Melin             -wo
Sami Mäkinen        - Lukas Priklopil        1-0
Tommi Leppälä       - Antti Kiiski           -wo
Juha Halme          - Antti Arpalahti        0-1
Rauno Inkeroinen    - Tuomas Seppänen        0-1
Max Finne           - Atte Kilpelä           +wo

1. KIERROS
Pekka Rajala        - Teemu Topi-Hulmi       0-1
Lauri Kokko         - Mikael Repo            +wo
Teo Siren           - Miika Kauppinen        +wo
Antti Tahvanainen   - Lauri von Wright       1-0
Jussi Männistö      - Teemu Helineva         1-0
Arttu Arstila       - Esa Ahlqvist           +wo
Ville Vainio        - Olli Viitaniemi        +wo
Tommi Kauppinen     - Tuukka Inkinen         1-0
Lauri Pautola       - Ville Junnila          1-0
Miikka Lehtonen     - Juha Makkonen          +wo
Teemu Varis         - Mikko Paloneva         +wo
Tero Keski-Valkama  - Elia Liitiäinen        -wo
Antti Porkamaa      - Aki Korhonen           +wo
Petri Arvo          - Lasse Lehtohalme       1-0
Ari-Pekka Perkkiö   - Matti Sinisalo         +wo
Veikko Veijola      - Antti Almgren          -wo
Tapio Helin         - Lauri Rautiainen       -wo
Jesse Nurmenniemi   - Matti Korttila         1-0
Antti Koskinen      - Jaakko Kortesharju     1-0
Tomi Hakkarainen    - Jussi Kaijala          0-1
Ville Qvist         - Sampo Tiensuu          0-1
Matias Mäkinen      - Aapo Ahola             +wo
Kimo Boissonner     - Jaakko Mela            +wo
Veli-Pekka Huotari  - Mikko Kangasmaa        -wo
Tuukka Sarvi        - Pasi Melin             +wo
Eero Männistö       - Mika Jakovaara         0-1
Timo Mustonen       - Lukas Priklopil        1-0
Antti Kiiski        - Elias Jaakkola         +wo
Antti Arpalahti     - Hannu Nyrhinen         +wo
Tuomas Seppänen     - Matias Ahonen          +wo
Eero Palomäki       - Jouni Parkkonen        +wo
Aleksander Vatanski - Max Finne              -wo

2. KIERROS
Teemu Topi-Hulmi    - Lauri Kokko            1-0
Teo Siren           - Antti Tahvanainen      0-1
Arttu Arstila       - Jussi Männistö         1-0
Ville Vainio        - Tommi Kauppinen        1-0
Miikka Lehtonen     - Lauri Pautola          -wo
Elia Liitiäinen     - Teemu Varis            1-0
Petri Arvo          - Antti Porkamaa         0-1
Antti Almgren       - Ari-Pekka Perkkiö      0-1
Lauri Rautiainen    - Jesse Nurmenniemi      1-0
Jussi Kajala        - Antti Koskinen         0-1
Sampo Tiensuu       - Matias Mäkinen         0-1
Mikko Kangasmaa     - Kimo Boissonner        +wo
Mika Jakovaara      - Tuukka Sarvi           1-0
Antti Kiiski        - Timo Mustonen          1-0
Tuomas Seppänen     - Antti Arpalahti        0-1
Max Finne           - Eero Palomäki          -wo

3. KIERROS
Antti Tahvanainen   - Teemu Topi-Hulmi       0-1
Arttu Arstila       - Ville Vainio           0-1
Lauri Pautola       - Elia Liitiäinen        0-1
Antti Porkamaa      - Ari-Pekka Perkkiö      0-1
Antti Koskinen      - Lauri Rautiainen       1-0
Matias Mäkinen      - Mikko Kangasmaa        ½-½,0-1
Mika Jakovaara      - Antti Kiiski           1-0
Antti Arpalahti     - Eero Palomäki          1-0

4. KIERROS
Teemu Topi-Hulmi    - Ville Vainio           1-0
Ari-Pekka Perkkiö   - Elia Liitiäinen        0-1
Mikko Kangasmaa     - Antti Koskinen         ½-½,1-0
Antti Arpalahti     - Mika Jakovaara         0-1

5. KIERROS
Elia Liitiäinen     - Teemu Topi-Hulmi       1-0
Mika Jakovaara      - Mikko Kangasmaa        ½-½,0-1

PRONSSIOTTELU
Teemu Topi-Hulmi    - Mika Jakovaara         1-0

LOPPUOTTELU
Mikko Kangasmaa     - Elia Liitiäinen        ½-½,0-1