Koulun Suurjuhlat - Nuori Osaaja 2000
Skolas Storfest - Unga Talanger 2000

SHAKKI
Schack / Chess / Schach
 
Joukkuekilpailu / Lagtävling
Ala-aste J1 / Lågstadiet J1
Varmistus perjantaina klo 8:00-10:30
Bekräfta i fredag kl. 8:00-10:30

YHTEYSHENKILÖT seuratkaa, että joukkueet tulee kirjatuksi oikein ja vastatkaa sähköpostitse allaolevaan osoitteeseen, mikäli virhe ei korjaannu. Päivityksessä viikon viive! JOS KOULUNNE PUUTTUU, ILMOITTAKAA VÄLITTÖMÄSTI SIITÄ SÄHKÖPOSTITSE (ks. ao)!
Muistakaa myös cup-kilpailut lauantaina ja PALKINTOJEN JAKO SUNNUNTAINA!
 
 
Nr Koulu / Skola Pelaajat / Spelarer S/F Selo 1 2 3 4 5 6 7 Pst/Pkt Yht/Sam Sij/Pla
1 Marttilan aa,
Vammala
1224
Tuomo Eeronheimo
Rauno Järvinen
Markus Raesilta
Jarne Sundgren
1252
1383
1262
1000
2 Hannunniitun aa 1,
Turku
1359
Siina Mohammad
Henrik Levämäki
Petteri Jalonen
Miikka Merinen
87
87
87
87
1439
1331
1331
1336
3 Hannunniitun aa 2,
Turku
1331
Juhani Heinonen
Ilpo Leppä
Lauri Honkaniemi
Jaakko Oksa
87
87
87
90
1451
1330
1314
1229
4 Hannunniitun aa 3,
Turku
1241
Anton Luhtala
Johannes Ruuni
Aleksi Koivu
Eero Tähtinen
88
88
89
88
1309
1343
1316
1000
5 Hannunniitun aa 4,
Turku
1062
Kalle Pansio
Matti Järvinen
Matias Heikkilä
Tomi Topi-Hulmi
89
89
89
89
1000
1000
1000
1247
6 Puolalan aa, Turku
1059
Maunu Toivari
Katariina Laato
Jesse Hyytiäinen
Samuli Laato
1000
1000
1234
1000
7 Vuosaaren aa,
Helsinki
1302
Verneri Lehtovirta
Ville Rossi
Mikael Kronholm
Valtteri Johansson
1430
1232
1278
1266
8 Itä-Hakkilan aa 1,
Vantaa
1283
Tuomas Virkamäki
Antti Vaaranen
Ilkka Vaaranen
Otto Melu
1612
1279
1242
1000
9 Itä-Hakkilan aa 2,
Vantaa
1142
Elisa Lappalainen
Elina Lappalainen
Laura Ahlfors
Onerva Korhonen
1360
1209
1000
1000
10 Myllypuron aa 1,
Helsinki
1086
Teemu Tiinanen
Davie Chen
Tobias Burton
Mika Laitinen
1000
1000
1000
1343
11 Myllypuron aa 2,
Helsinki
1000
Viljo Silvennoinen
Edgar Koval
Sergei Tsekurov
Markku Maunula
1000
1000
1000
1000
12 Suhmuran aa 1,
Pyhäselkä
1394
Teemu Myller
Janne Myller
Jukka Suvanto
Olli Muttonen
1404
1387
1353
1433
13 Suhmuran aa 2,
Pyhäselkä
1000
Harri Kekkonen
Kimmo Kekkonen
Olavi Suvanto
Henri Huttunen
1000
1000
1000
1000
14 Suhmuran aa 3,
Pyhäselkä
1032
Tytti Alastalo
Paso Puustinen
Jouko Puustinen
Jari Åke
1000
1000
1000
1126
15 Soukan aa,
Espoo
1426
Rasmus Boman
Mikko Salama
Lauri Särkilahti
Mikko Jakobsson
1598
1434
1454
1212
16 Käppärän koulu,
Pori
1188
Tuomo Hakanen
Markus Viljanen
Jere Mäkinen
Juha Arvola
1429
1323
1000
1000
17 Oulun normaalikoulu, aa ?
18 Ultran ala-aste, ? ?
19 Keskustan aa,
Oulainen
1231
Teemu Lauronen
Tapio Lauronen
Saku Laakso
Terhi Lauronen
87
91
91
89
1413
1302
1000
1209
20 Linnalan aa 1,
Imatra
1000
Oskari Vilkama
Ville Raskila
Teemu Meuronen
Tero Raijas
1000
1000
1000
1000
21 Linnalan aa 2,
Imatra
1000
Riku Kyyhkynen
Jesse Valtasola
Juuso Utti
Tuomas Hämäläinen
1000
1000
1000
1000

 
Nuori Osaaja shakkitoimihenkilöt
Unga Talanger schackfunktionärer
HSL / Shakkikoti
HSF / Schackhemmet
Ylen teksti-tv:n Shakkisivut
Yles text-tv Schacksidor
Nuori Osaaja Shakkisivut
Unga Talanger Schacksidor
Suomen Shakkiliitto
Finlands Schackförbund
ShakkiNet kotisivu
ShakkiNet hemsidan
Nuori Osaaja kotisivut
Unga Talanger hemsidor
Suomen shakkikerhot
Finlands schackklubbar
Shakkilinkkejä
Schacklänkar

Lisätietoja / oikaisut: Timo Munukka 050-5480260

Sivu päivitetty / Sidan uppdaterad 17.5.2000 01:00 (OESZ)