Koulun Suurjuhlat - Nuori Osaaja 2000
Skolas Storfest - Unga Talanger 2000

SHAKKI
Schack / Chess / Schach
 
 
Joukkuekilpailu / Lagtävling
Yläaste J2 / Högstadiet J2
Varmistus perjantaina klo 8:00-10:30
Bekräfta i fredag kl. 8:00-10:30

YHTEYSHENKILÖT seuratkaa, että joukkueet tulee kirjatuksi oikein ja vastatkaa sähköpostitse allaolevaan osoitteeseen, mikäli virhe ei korjaannu. Päivityksessä viikon viive!  JOS KOULUNNE PUUTTUU, ILMOITTAKAA VÄLITTÖMÄSTI SIITÄ SÄHKÖPOSTITSE (ks. ao)!
Muistakaa myös cup-kilpailut lauantaina ja PALKINTOJEN JAKO SUNNUNTAINA!
 
 
Nr Koulu / Skola Pelaajat / Spelarer S/F Selo 1 2 3 4 5 6 7 Pst/Pkt Yht/Sam Sij/Pla
1 Vaisaaren koulu 1,
Raisio
1338
Pekka Rantala
Teemu Seikkula
Jussi Seppälä
Lasse Toivonen
1260
1403
1325
1363
2 Vaisaaren koulu 2,
Raisio
1073
Mikko Arvola
Konsta Malmi
Johannes Mattila
Juhani Arimaa
1291
1000
1000
1000
3 Puistolan yläaste 1,
Hki
1189
Samu Ristoja
Nico Vallenius
Samuli Kauranne
Lari Kettunen
1757
1000
1000
1000
4 Puistolan yläaste 2,
Hki
1000
Pekka Rainio
Jesse Laatikainen
Mikael Kaasinen
Atte Pekkola
1000
1000
1000
1000
5 Hyökkälän ya,
Tuusula
1552
Tomi Nybäck
Jukka Nybäck
Jarmo Löytynoja
Tommi Ruusu
2175
1715
1320
1000
6 Pälkäneen ya
1000
Tuomas Tuomaala
Heikki Niemi
Jarno Salonen
Kim Vuorinen
1000
1000
1000
1000
7 Mäntän ya
1490
Timo Ala-Ajos
Teemu Ronko
Asko Niivee
Jaakko Saarinen
?
84
?
?
1383
1461
1525
1424
8 Sotungin ya 1,
Vantaa
1591
Jani Luuppala
Lauri Virkamäki
Kimmo Lehtonen
Lauri Lahti
1897
1635
1442
1391
9 Sotungin ya 2,
Vantaa
?
10 Naukion ya 1,
Kuusankoski
1132
Jukka Lahtinen
Tommi Stenberg
Tommi Pöysä
Antti Jokinen
84
84
84
84
1000
1000
1528
1000
11 Naukion ya 2,
Kuusankoski
1000
Tuukka Seppälä
Mika Myllylä
Niko Sallinen
Martti Matola
84
84
85
85
1000
1000
1000
1000
12 Karhulan ya 1
1000
Petteri Peltola
Laura Marttinen
Tuomas Heino
Tomi Anttila
1000
1000
1000
1000
13 Karhulan ya 2
1000
Klaus Ovaskainen
Juho Nykänen
Niko Pyysing
Ville Teittinen
1000
1000
1000
1000
14 Länsimäen ya,
Vantaa
1370
Timo Pesonen
Harri Pesonen
Kristian Prusskij
Janne Nykvist
1555
1490
1436
1000
15 Steinerkoulu, 
Vantaa
1000
Toni Kirjoranta
Rauli Lehtinen
Miitri Raatikainen
Matti Riutamaa
1000
1000
1000
1000
16 Ressun peruskoulu,
Helsinki
1000
Yilong Li
Frans Nilsen
Antonio Mikkonen
Miika-Petteri Matikainen
1000
1000
1000
1000
17 Sampolan ya 1,
Tampere
1515
Konsta Kapanen
Ville Airo
Lauri Lehtinen
Tuomas Lehtinen
2012
1396
1285
1367
18 Sampolan ya 2,
Tampere
1344
Kaarlo Nisso
Heikki Wilen
Sampsa Kapanen
Jalmari Nisso
1251
1512
1296
1317
19 Merenkurkun yläaste ?
?
?
?
?
?
?
?
20 Kouvolan
yhteiskoulun ya
1000
Antti Äijälä
Timo Manninen
Anssi Velin
Immo Reinikainen
1000
1000
1000
1000
21 Kuusluodon ya,
Oulu
1000
Marko Moilanen
Eljas Kauppila
Veli-Matti Siira
Visa Lang
1000
1000
1000
1000
22 Koivukylän ya,
Vantaa
1143
Kimmo Karvinen
Janne Hytönen
Pasi Meskonen
Ville Peltoniemi
1392
1179
1000
1000
23 Korson ya,
Vantaa
1315
Juho Pakarinen
Laura Toivanen
Toni Hynynen
Sami Rantanen
85
85
84
85
1481
1272
1312
1196

 
Nuori Osaaja shakkitoimihenkilöt
Unga Talanger schackfunktionärer
HSL / Shakkikoti
HSF / Schackhemmet
Ylen teksti-tv:n Shakkisivut
Yles text-tv Schacksidor
Nuori Osaaja Shakkisivut
Unga Talanger Schacksidor
Suomen Shakkiliitto
Finlands Schackförbund
ShakkiNet kotisivu
ShakkiNet hemsidan
Nuori Osaaja kotisivut
Unga Talanger hemsidor
Suomen shakkikerhot
Finlands schackklubbar
Shakkilinkkejä
Schacklänkar

Lisätietoja / oikaisut: Timo Munukka 050-5480260

Sivu päivitetty / Sidan uppdaterad 18.5.2000 10:00 (OESZ)