Koulun Suurjuhlat - Nuori Osaaja 2000
Skolas Storfest - Unga Talanger 2000

SHAKKI
Schack / Chess / Schach
 
 
Joukkuekilpailu / Lagtävling
Lukio/muut J3 / Ungdomstadiet J3
Varmistus perjantaina klo 8:00-10:30
Bekräfta i fredag kl. 8:00-10:30

YHTEYSHENKILÖT seuratkaa, että joukkueet tulee kirjatuksi oikein ja vastatkaa sähköpostitse allaolevaan osoitteeseen, mikäli virhe ei korjaannu. Päivityksessä viikon viive!  JOS KOULUNNE PUUTTUU, ILMOITTAKAA VÄLITTÖMÄSTI SIITÄ SÄHKÖPOSTITSE (ks. ao)!
Muistakaa myös cup-kilpailut lauantaina ja PALKINTOJEN JAKO SUNNUNTAINA!
 
 
Nr Koulu / Skola Pelaajat / Spelarer S/F Selo 1 2 3 4 5 6 7 Pst/Pkt Yht/Sam Sij/Pla
1 Olarin lukio,
Espoo
1299
Antti Tahvanainen
Olli Viitaniemi
Tuomo Hurri
Tuomas Seppänen
1830
1367
1000
1000
2 Ylivieskan lukio
1263
Ville Qvist
Jesse Nurmenniemi
Jussi Männistö
Lasse Lehtohalme
1593
1000
1000
1457
3 Helsingin mat.lukio
1627
Mikko Kangasmaa
Matti Korttila
Antti Arpalahti
Ville Nordberg
1971
1477
1524
1537
4 Aurajoen lukio,
Turku
1884
Teemu Topi-Hulmi
Ville Vainio
Antti Koskinen
Ville Junnila
2144
1985
1750
1655
5 Sotungin lukio,
Vantaa
1641
Elia Liitiäinen
Matti Sinisalo
Anton Nurminen
Juha Halme
2107
1542
1358
1556
6 Ressun lukio 1,
Helsinki
1610
Jaakko Kortesharju
Aapo Ahola
Max Finne
Sampo Tiensuu
1583
1595
1629
1634
7 Ressun lukio 2,
Helsinki
1517
Petri Arvo
Teemu Varis
Pekka Rajala
Einar Karttunen
1507
1573
1501
1485
8 Kotkan lyseon lukio 1
1413
Antti Almgren
Juho Makkonen
Teo Siren
Antti Mattsson
1577
1000
1552
1522
9 Kotkan lyseon lukio 2
1000
Matias Ahonen
Lukas Priklopil
Aleksei Batov
Tommi Reinikainen
1000
1000
1000
1000
10 Karhulan lukio 1,
Kotka
1240
Miika Kauppinen
Verneri Vulkko
Veikko Veijola
Jani Wahlman
1520
1000
1439
1000
11 Karhulan lukio 2,
Kotka
1000
Esa Ahlqvist
Tomi Paananen
Valtteri Vulkko
Teemu Arho
1000
1000
1000
1000
12 Langinkosken lukio,
Kotka
1103
Mikko Paloneva
Simo Terho
Atte Kilpelä
Maria Junnila
1413
1000
1000
1000
13 Kouvolan yk lukio
1707
Tuukka Inkinen
Mikael Repo
Tuomo Komulainen
Antti Kiiski
1750
1943
1586
1547
14 Jyväskylän lyseon lukio
1099
Martin Marvan
Joonas Pasanen
Kalle Leino
Atte Wahlström
1395
1000
1000
1000
15 Kurikan lukio
1170
Tero Keski-Valkama
Jouni Parkkonen
Tommi Leppälä
Elias Jaakkola
1291
1000
1387
1000
16 Kurikan amm.oppilaitos
1537
Ville-Veikko Koivusalo
Timo Haavisto
Taneli Jyllilä
Toni Koski-Säntti
1888
1742
1519
1000
17 Iitin lukio
1555
Teemu Helineva
Lauri Kokko
Sergei Onishko
Antti Jokinen
1641
1628
1424
1528
18 Kuopion lyseo 1
1601
Lauri Pautola
Ari-Pekka Perkkiö
Lauri von Wright
Tommi Kauppinen
1736
1605
1588
1473
19 Kuopion lyseo 2
1339
Tuukka Sarvi
EeroPalomäki
Artturi Björk
Rebecca Mills
1466
1000
1479
1411
20 Kuopion lyseo 3
1223
Timo Mustonen
Linda Rainio
Jonna Maijala
Arttu Arstila
1491
1000
1000
1000
21 Töölön yk lukio 1,
Helsinki
1064
Tuomas Hallamaa
Juha Itkonen
Kyösti Knuutila
Ville Laitinen
1000
1000
1000
1255
22 Töölön yk lukio 2,
Helsinki
1000
Ossi Myllyniemi
Samuli Tani
Pekka Hassinen
Juha Litmanen
1000
1000
1000
1000
23 Valkeakosken aik.lukio
1635
Tapio Helin
Kimo Boissonner
Rauno Inkeroinen
Teemu Murtola
2254
1921
1000
1365
24 Tampereen yk:n lukio
1373
Hannu Nyrhinen
Jaakko Mela
Veli-Pekka Huotari
Matias Bragge
1653
1838
1000
1000
25 Hermannin lukio,
Salo
1208
Tomi Hakkarainen
Miikka Lehtonen
Pasi Melin
Lauri Tuominen
1451
1382
1000
1000
26 Raision lukio
1240
Matias Mäkinen
Joona Upponen
Lauri Rautiainen
Sami Mäkinen
1584
1000
1375
1000

 
Nuori Osaaja shakkitoimihenkilöt
Unga Talanger schackfunktionärer
HSL / Shakkikoti
HSF / Schackhemmet
Ylen teksti-tv:n Shakkisivut
Yles text-tv Schacksidor
Nuori Osaaja Shakkisivut
Unga Talanger Schacksidor
Suomen Shakkiliitto
Finlands Schackförbund
ShakkiNet kotisivu
ShakkiNet hemsidan
Nuori Osaaja kotisivut
Unga Talanger hemsidor
Suomen shakkikerhot
Finlands schackklubbar
Shakkilinkkejä
Schacklänkar

Lisätietoja / oikaisut: Timo Munukka 050-5480260

Sivu päivitetty / Sidan uppdaterad 14.5.2000 14:20 (OESZ)