Joukkueiden kokoonpanot

Mestaruusryhmä

1. Garde 3: Rytshakov Mihail, Kallio Heikki, Välkesalmi Kimmo, Raaste Eero
2. Garde 1: Andersson Ulf, Sammalvuo Tapani, Tella Jussi, Yrjölä Jouni
3. JoeSK 1: Salmensuu Olli, Kiik Kalle, Karttunen Mika, Pihlajasalo Antti
4. TuTS 1: Liiva Riho, Holmsten Aleksei, Lassila Erkki, Tuominen Risto
5. MatSK 1: Pulkkinen Kari, Mäki-Uuro Miikka, Hentunen Asko, Kekki Petri
6. Garde 2: Karlsson Lars, Ristoja Thomas, Nouro Mikael, Ristoja Jan
7. HSK 1: Manninen Marko, Norri Joose, Hartikainen Markku, Niemelä Antti
8. JyS 1: Solozhenkin Evgeniy, Hakulinen Esko-Matti, Nevanlinna Risto, Luukkonen Tommi
9. VammSK 1: Neiksans Arturs, Kauko Jussi, Satonen Arto, Hautaniemi Jarmo
10. KarhTS 1: Vooremaa Andres, Pitkänen Sami, Tuomala Tapio, Nippula Timo
11. Taraus 1: Kytöniemi Jyrki, Penttinen Jarkko, Lehtinen Heikki, Lampen Timo
12. Garde 5: Jepson Christian, Koskela Niina, Ruotanen Helge, Paasikangas-Tella Johanna
13. EtVaS 1: Kokkila Tero, Puranen Jukka, Koskinen Henri, Alava Mikko
14. Taraus 2: Nyysti Sampsa, Kiltti Jyrki, Mertanen Janne, Hokkanen Petri
15. SSK 1: Hurme Harri, Saren Ilkka, Aakio Seppo, Lehti Juhani
16. Taraus 3: Taivainen Jukka, Lehtioksa Jorma, Lehtinen Antti, Heinola Kari
17. Garde 6: Rantala Jyrki, Tanner Henry, Kivimäki Jaakko, Hörhammer Stefan
18. TuTS 2: Keskisarja Teemu, Nokso-Koivisto Antti, Seppänen Asko, Nokso-Koivisto Aki
19. SalSK 1: Kivijärvi Juha, Byggmästar Lars, Lindqvist Tor-Erik, Keskinen Sauli
20. SalSK 2: Lehto Ville, Haapasalo Jukka-Pekka, Leino Jukka, Salo Tapio
21. HSK 3: Uimonen Matti, Pollari Pasi, Unhola Jouko, Fieandt John
22. I-HSK 1: Vatanski Aleksander, Molander Riku, Korhonen Pasi, Hytönen Harri
23. KaSY 1: Haataja Riku, Kauppila Osmo, Takalo-Eskola Anssi, Mankinen Mika
24. PSY 1: Vetemaa Juri, Koskinen Jukka, Vesalainen Petteri, Keto-Tokoi Markko
25. EtVaS 2: Salo Heikki, Vihinen Teemu, Hallenberg Sami, Eskola Risto
26. TSY 1: Laato Antti, Henriksson Svante, Rantanen Tanja, Kyrölä Jouko
27. ESK 1: Talasterä Tapio, Salmenkivi Eero, Ilmoni Tommy, Meskanen Vesa

Sijoituskilpailu 1

1. Garde 4: Seeman Tarvo, Linnanen Lassi, Toivola Jari, Halmeenmäki Tuomo
2. JoeSK 2: Jouhki Yrjö Markus, Lahtinen Markku, Behm Jukka, Saastamoinen Aarne
3. MatSK 2: Nieminen Kari, Lehtivaara Risto, Tolonen Mikko, Lindstedt Johan
4. JyS 2: Tolonen Leo, Franssila Tommi, Hämäläinen Sami, Koponen Antti
5. KS-58 1: Pirttimäki Timo, Kivipelto Kaj, Tuomala Timo, Lauren Martti
6. HSK 2: Sorri Juhani, Kanko Ilkka, Kiviaho Allan, Aaltio Erkki
7. Remi 1: Maidla Vallo, Lehtisalo Marko, Kosonen Marko, Jääskeläinen Esko
8. OSS 1: Vinke Dietmar, Parkkinen Jyrki, Paasi Ossi, Kemppainen Tuomo
9. TuTS 3: Morant Paul, Topi-Hulmi Teemu, Levomäki Rikumatti, Salopää Tero
10. LauttSK 1: Clarke Tom, Kauppala Pekka, Heikkinen Jyrki, Lehto Arto
11. LprSK 1: Harjula Mika, Loisa Antti, Kemppinen Juha, Niemelä Tuomo
12. LahS 1: Äijälä Jouko, Tauriainen Marko, Joentausta Hannu, Tikander Timo
13. Taraus 4: Sisättö Olli, Kapanen Konsta, Salokangas Hannu, Kapanen Keijo
14. VammSK 3: Pzjuba Vsevolodz, Nurmi Timo, Lindholm Tommi, Kangasmaa Mikko
15. POKS 1: Lehtosaari Mauri, Väkevä Jani, Oikamo Teijo, Suninen Jukka
16. JyS 3: Laihonen Petteri, Haapamäki Marko, Kalsi Janne, Oksanen Timo
17. Remi 2: Remmel Anto, Eklund Kari, Molari Jukka-Pekka, Tuominen Jari
18. Taraus 5: Pessi Juha, Järvenpää Jari, Sietiö Jari, Kaatiala Pekka
19. Garde 7: Toppola Kari, Eriksson Jon, Salminen Jussi, Saarinen Harri
20. RSY 1: Purokallio Jyrki, Lundstedt Antti, Kallio Jaakko, Kuro Timo
21. HyvSK 1: Virtanen Antti, Ailama Kari, Pukkinen Seppo, Ahonen Jari
22. MatSK 3: Pirttilahti Janne, Salimäki Janne, Kauppinen Martti, Suominen Antti
23. VSS 1: Kinnunen Kari, Nyman Karl, Linqvist Grels, Sellberg Joel
24. KarjUra 1: Syvälahti Heikki, Högberg Toivo, Åkerfelt Hardy, Wikman Bengt
25. TSY 3: Sirkiä Mauri, Suoranta Asko, Sundsten Kaj, Karvinen Juhani
26. LahS 2: Alutoin Kalevi, Pitkänen Jorma, Pärnänen Hannu, Eloranta Pekka
27. AkaaS 1: Alho Sauli, Pyykkönen Mika, Virtanen Tommi, Perttula Juha

Sijoituskilpailu 2

1. JärvSK 1: Nybäck Tomi, Asomäki Pekka, Luiro Ari, Graeffe Petri
2. MikkSK 1: Nokka Risto, Ihonen Jari, Aalto Timo, Väkimies Juha
3. VammSK 2: Tammiaho Jarno, Kauko Pekka, Tanni Kalle, Rintakoski Pentti
4. RikSha 1: Laakso Harri, Tähkävuori Tapani, Rauramaa Kari, Haanpää Jorma
5. TuTS 4: Vainio Ville, Ojanen Jyrki, Hillilä Eero, Lehtosaari Kalevi
6. KarhTS 2: Johansson Jukka, Toikka Jussi, Marttinen Pauli, Koskinen Mika
7. JoeSK 3: Turunen Markus, Nivala Tuomas, Arppi Heikki, Sieviläinen Tuomo
8. ValkSK 1: Tusa Tuukka, Ojanen Hannu, Mikkonen Harri, Heinonen Jouni
9. ES-78 1: Pystynen Jarmo, Mähönen Timo, Lehtinen Tero, Kaarlonen Kaarlo
10. TaSY 1: Rantanen Yrjö, Mäntyniemi Jaakko, Lahtinen Kim, Helander Olli
11. LprSK 2: Sopanen Pekka, Korhonen Marko, Tuusvuori Raimo, Myyrä Markku
12. EkSK 1: Ovaskainen Juha, Öberg Tommy, Ekberg Leif, Miettinen Larry
13. ImSh-48 1: Hirvonen Klaus, Lifländer Vilho, Räty Sampo, Korhonen Jani
14. TSY 2: Kaveniemi Kari, Ranki Martti, Sopanen Pekka, Blomberg Antero
15. RiiSY 1: Pihlajasalo Hannu, Rasimus Pekka, Malmivirta Martti, Vehviläinen Pertti
16. KS-58 2: Katajainen Kimmo, Sihvonen Tero, Koskinen Veikko, Pesola Jyrki
17. KSY 1: Runonen Rolf, Jauhiainen Kari, Martikainen Esko, Kinnunen Markku
18. X 1: Puroila Sippo, Paronen Petteri, Kärnä Timo, Tervaniemi Kimmo
19. KäpSK 1: Niemelä Tuomas, Holopainen Timo, Calonius Mikael, Tiihonen Ilpo
20. ESK 2: Borenius Mika, Talvensaari Hannu, Nyström Leif, Ruokamo Jouko
21. TSY 4: Alkkiomäki Jyrki, Kaitanen Veijo, Koponen Juha, Vannassalo Seppo
22. EurSK 1: Palmo Pentti, Ketola Ville, Leino Pauli, Jääskeläinen Pasi
23. I-HSK 2: Tuovinen Jukka, Sjöberg Mikael, Wilen Eero, Toikkanen Seppo
24. SSK 2: Alivirta Orri, Ketola Klaus, Nyrhinen Harri, Väisänen Kauko
25. KarhTS 3: Raki Jyrki, Stolt Janne, Räsänen Jarmo, Kiviharju Arvo
26. MatSK 6: Lattu Simo, Mattila Olavi, Tahvanainen Antti, Muhonen Esko
27. KurVi 1: Iinattiniemi Kari, Perä Teppo, Rantanen Veikko, Pitkäranta Tapio

Sijoituskilpailu 3

1. MatSK 4: Sjöman Tapani, Möttönen Ari, Koskivirta Tero, Tuutti Petri
2. HM-93 1: Liitiäinen Elia, Riipinen Juha, Laitinen Jarmo, Luuppala Jani
3. NurmSK 1: Rynö Melnik, Kivi Jouni, Rantala Eero, Wahlman Torsten
4. TaSK 1: Lehmusvaara Esa, Markkanen Seppo, Ahava Olavi, Poutanen Olavi
5. I-HSK 3: Vatanski Nikolai, Jolkkonen Kim, Juslin Petri, Myllyniemi Martti
6. PSY 2: Nordlund Jukka, Peurala Jussi, Aalto Seppo, Koivunen Aimo
7. TuTS 5: Eriksson Tom, Suominen Antti, Rostedt Jethro, Koskinen Antti
8. RiiSY 2: Kastinen Riku, Saarinen Timo A, Vahtera Pekka, Koskinen Erkki
9. IisSK 1: Härkönen Esa, Hiltunen Jari, Kainulainen Paavo, Hallikainen Osmo
10. Garde 8: Lemettinen Petteri, Puittinen Mika, Vanhanen Jussi, Nuutilainen Timo
11. MatSK 5: Keloharju Matti, Sinervuo Veli-Pekka, Sihvonen Keijo, Saari Pertti
12. SalSK 3: Leppälä Matti, Helminen Marko, Haanila Erkki, Nei Toomas
13. LeppSisu 1: Parkkinen Pekka, Talas Ulo, Parkkinen Marko, Rikama Samuli
14. KSY 2: Kaukinen Antti, Niemi Jarkko, Wright von Aarne, Ruokolainen Janne
15. PorvSk 1: Heikkilä Raine, Mäenpää Tapio, Keipi Jaakko, Viio Matti
16. EtVaS 3: Eskelinen Aarno, Männistö Eero, Vuori Sami, Äijö Jukka
17. Remi 3: Rytkönen Jarmo, Peltola Leo, Satukangas Pekka, Louhivaara Jere
18. PaimSK 1: Manninen Juha, Tötterström Raino, Rautarinta Pentti, Tuomaala Osmo
19. PSY 3: Torkkola Jari, Sampakoski Kimmo, Kangasniemi Jussi, Lindholm Sakari
20. HervS 1: Neuvonen Olavi, Taivainen Kari, Keihänen Pentti, Kantola Kalevi
21. Garde 9: Hölsä Jorma, Ojala Hannu, Linden Leo, Jokelainen Jaakko
22. JärvSK 2: Nybäck Jukka, Halme Olavi, Harju Antero, Bomb Timo
23. UudSK 1: Männistö Hemmo, Sandholm Kalevi, Vuorio Leo, Sjölund Martti
24. LauttSK 2: Järvinen Seppo, Kohvakka Raimo, Rantanen Matti, Kauppinen Janne
25. I-HSK 4: Virpi Simo, Levanko Toivo, Tikka Erkki, Kyburz Stefan
26. HangTS 1: Hermlin Aarne, Lindroos Olavi, Vornanen Reijo, Fromholz Klaus
27. HyvSK 2: Salmi Ilkka, Helen Mikko, Nieminen Niilo, Saarinen Timo

Sijoituskilpailu 4

1. NaShSe 1: Puhtila Marko, Harju Tommi, Soini Olli-Pekka, Suikkala Janne
2. JoeSK 4: Räty Risto, Kainulainen Tuomo, Marttila Marko, Juurikainen Juha-Matti
3. AkaaS 2: Rantanen Pekka, Kuparinen Ossi, Innala Tapio, Saliniemi Ari
4. MikkSK 2: Orpana Mikko, Manninen Harri, Takkinen Mikko, Koro Iiro-Tapio
5. TuTS 6: Leppälä Jussi, Hannukainen Teuvo, Alve Tomas, Renberg Tomi
6. ImSh-48 2: Urpalainen Mikko, Puolimatka Eino, Munukka Raimo, Räty Seppo
7. LaukSK 1: Olkinuora Tarmo, Kinnunen Seppo, Seppälä Aki, Sunio Yrjö
8. SHYM 1: Upero Jussi, Pussinen Ari, Häkkinen Tauno, Häkkinen Osmo
9. RampKa 3: Mäki Veijo, Mäki Juha, Mäki Esko, Mäki Esa
10. ÄäSK 1: Koski Kimmo, Piilonen Passe, Blom Seppo, Hokkanen Väinö
11. HaapajSK 1: Verkasalo Tommi, Nybacka Janne, Jämsä Juha, Vehkalahti Samuel
12. KokkSK 1: Lahti Jouko, Seppelin Vesa, Mörsky Olavi, Tikka Pentti
13. EkSK 2: Ståhlberg Rabbe, Wendelin Alf, Berglund Risto, Ståhlberg Erik
14. JyS 4: Herranen Matti, Kainulainen Joona, Rissanen Jarkko, von Wright Lauri
15. Garde 10: Lehtelä Antti, Sutinen Juha, Karppinen Mikael, Kerttula Pekka
16. LahS 5: Pitkänen Ari, Seppälä Tero, Tolkki Juha, Granlund Tauno
17. VihdSK 1: Kumpulainen Jari, Idman Taito, Räsänen Ismo, Haapaniemi Erkki
18. TSY 5: Rantanen Martti, Lindholm Sonja, Virtanen Harry, Latvio Erkki
19. SomSK 1: Uusimäki Jukka, Mäkelä Jari, Nuotio Simo, Heino Heikki
20. JämSS 1: Kopperi Arto, Hakaniemi Pauli, Pitkäniemi Osmo, Jokinen Erkki
21. RikSha 2: Smeds Tom, Kasonen Martti, Lehvonen Jari, Salermo Seppo
22. HM-93 2: Kotovuori Olli, Teräsalo Kari, Laitinen Pauli, Laitinen Tommi
23. HämSK 1: Sieranoja Ari, Viitasalo Joni, Karppinen Juhani, Suomi Heikki
24. MikkSK 3: Huvinen Petri, Ihonen Pentti, Kärkkäinen Pentti, Muotka Lasse
25. OSS 2: Siljander Juhana, Määttä Vesa, Luodonpää Martti, Kilpi Yrjö
26. TuTS 7: Salo Toni, Mäkinen Janne, Tontti Juha, Helstola Jarkko
27. JoeSK 5: Laukkanen Mika, Juntunen Reijo, Niemelä Risto, Honkanen Jouni

Sijoituskilpailu 5

1. POKS 2: Aho Jukka, Kääriäinen Mika, Hyttinen Lari, Huovinen Jouni
2. VSS 2: Kuokkanen Kai, Valli Mikko, Kotomäki Pekka, Kukkonen Kalle
3. LauttSK 3: Siikonen Timo, Rautio Reijo, Mikkola Lauri, Valkeajärvi Simo
4. KäpSK 2: Patola Eero, Ripatti Markku, Pihlajamäki Antti, Toivonen Aulis
5. Remi 4: Ristoja Samu, Länsimäki Ville, Hynninen Juha, Jauhonen Wennu
6. X 2: Pakarinen Pekka, Kimpiharju Tapio, Nyman Leif, Vainikainen Tommi
7. KirkSK 1: Sandholm Klas, Grönroos Matti, Lehtiranta Jari, Vehanen Pekka
8. RampKa 1: Grönroos Jari, Saarinen Jaakko, Muttilainen Kai, Tuisku Kimmo
9. KurVi 2: Koivusalo Ville-Veikko, Haavisto Timo, Mäkelä Krister, Leppälä Tommi
10. EtVaS 4: Rannisto Olavi, Ostrovskij Jori, Anttila Perttu, Rantanen Kyösti
11. LahS 3: Vehkalahti Veli, Mäkelä Raimo, Heino Aimo, Jokinen Taisto
12. LovTS 1: Rönkkö Seppo, Peltonen Bengt, Tiainen Taneli, Nieminen Jouni
13. HartSK 1: Virtanen Esko, Saarinen Veli-Matti, Saarinen Risto, Tivas Leo
14. ESK 3: Latvanen Nils-Erik, Lahti Matti, Bergman Jouno, Mäkelä Paavo
15. ES-78 2: Lindholm Arto, Bergman Christer, Auvinen Esa, Mattila Pekka
16. LahS 4: Kivilahti Rami, Pitkänen Kalevi, Rantanen Yrjö, Vainionpää Timo
17. LprSK 3: Rinkinen Simo, Welling Pauli, Koponen Erkki, Suomalainen Sami
18. Moukat 1: Haapanen Aapo, Lahdensivu Toni, Mäki-Fränti Petri, Kosonen Eetu
19. VammSK 6: Peltomäki Markku, Niemelä Mika, Maier Gerhard, Mäkinen Heikki
20. JoeSK 6: Nygren Taisto, Riikonen Olavi, Myllynen Pekka, Toivanen Jari
21. KäpSK 4: Martikainen Pentti, Toivonen Markku, Nuortimo Matti, Luoma Heikki
22. HM-93 4: Virkamäki Pekka, Virkamäki Lauri, Virkamäki Tuomas, Kangas Arto
23. PorvSk 2: Vuorinen Mauno, Gustafsson Olavi, Väinölä Seppo, Luukas Matti
24. SSK 3: Kauppinen Jyrki, Manninen Mikko, Turunen Tiina, Harju Arja
25. VammSK 4: Lehto Pekka, Mäensivu Matti, Mäensivu Martti, Virtanen Raimo
26. TuTS 9: Karpoff Kari, Hannukainen Tauno, Kallio Jaakko, Kaulio Arvi
27. I-HSK 7: Salminen Matti, Oinonen Kalervo, Ruuhila Risto, Green Kaj

Sijoituskilpailu 6

1. KäpSK 3: Nurmela Janne, Kärenlampi Pirkka, Nupponen Tapio, Santala Jaakko
2. I-HSK 5: Väisänen Jaakko, Väisänen Paavo, Väisänen Veikko, Haikola Markku
3. TuTS 8: Erlund Kaj, Hautala Heikki, Mäkinen Matias, Junnila Ville
4. ImSh-48 3: Munnukka Juha, Zitting Timo, Vuojolainen Kari, Suikki Elmo
5. UudSK 2: Juurinen Rauno, Männistö Kari, Saarilahti Kauko, Westilä Mauno
6. SalSK 4: Paukku Jukka, Lähde Eino, Petterson Ola, Lähde Ensio
7. ÅmSK 1: Nyman Leif, Appelgren Alpo, Åsten Eero, Nyman Håkan
8. JoeSK 8: Piironen Timo, Kettunen Juha, Astikainen Antero, Heino Jari
9. X 3: Pulkkanen Anssi-Tapio, Kiili Sakari, Saksinen Raineri, Nurminen Tero
10. LaukSK 2: Jaakkola Antti, Nupponen Esko, Sailas Väinö, Seppälä Risto
11. SalSK 5: Tocklin Tomi, Taipale Reijo, Virtanen Antti, Hakkarainen Tomi
12. MatSK 8: Väyrynen Ville, Nummelin Mikko, Försti Eero, Karppinen Raimo
13. MatSK 7: Puuska Heini, Koskimaa Esko, Lindstedt Kirsi, Kekki Kristina
14. TöysSK 1: Myllymäki Taisto, Panttila Ville-Veikko, Ahola Martti, Nikkola Heikki
15. NurmSK 2: Smeds Kristian, Kymäläinen Markku, Herrala Timo, Salminen Ville
16. LahS 6: Ylitapio Onni, Vesterinen Kari, Lilja Olavi, Oksanen Urho
17. JoeSK 7: Munne Kalevi, Penttinen Arvo, Palosuo Juha, Loimusalo Kari
18. KirkSK 2: Kuivalainen Jouko, Sares Martti, Karppinen Reino, Rusanen Veikko

Sijoituskilpailu 7

1. I-HSK 6: Kangas Mauno, Miikkulainen Jouko, Kujasalo Marjatta, Ristoja Aulikki
2. Remi 5: Annala Esa, Häkkinen Juhani, Merkl Hans, Mäki Kalevi
3. LeppSisu 2: Parkkinen Matti, Ritvanen Kari, Immonen Pentti, Söderlund Lars-Olof
4. PaimSK 2: Hannula Ossi, Kajanoja Kari, Heikkilä Juhani, Pitkänen Jouko
5. TuTS 10: Levo Niko, Kukkonen Matti, Ragnell Gunnar, Rantamo Keijo
6. OulSK 1: Lehtohalme Lasse, Hietala Riku, Lauronen Jouko, Qvist Ville
7. Taraus 7: Kvist Edvi, Sappinen Jorma-Veikko, Tuomisoja Leevi, Leskinen Vesa
8. JoeSK 9: Pietarinen Matti, Varis Ano, Pietarinen Mika, Happonen Raimo
9. VammSK 5: Peltomäki Markku, Niemelä Mika, Maier Gerhard, Mäkinen Heikki
10. JoeSK 10: Koivurinne Petri, Pelkonen Teemu, Eskelinen Kari, Heliövaara Simo
11. Taraus 6: Karttinen Risto, Vainionpää Jani, Nyrhinen Hannu, Vuorinen Juha
12. ÄäSK 2: Uusitalo Sami, Kokko Timo, Lamminmäki Oiva, Niininen Erkki
13. HM-93 3: Ahjonen Reijo, Kosonen Markku, Virtanen Raine, Kananen Vesa
14. MaSa 1: Vavuli Harri, Jaakkola Toivo, Sippola Markku, Heiska Heimo
15. RikSha 3: Takkinen Eero, Lehtinen Eero, Poutanen Risto, Kaunismäki Ensio
16. LeppSisu 3: Löfström Sven, Jääkallio, Vänttinen Vesa, Outinen Heikki
17. ÅmSK 2: Ekström Håkan, Täppinen Jan, Kaskinen Tommy, Ajalin Teemu
18. ESK 4: Färm Tom, Tiensuu Sampo, Arvo Petri, Pudas Teemu

Sijoituskilpailu 8

1. JämSS 2: Olkinuora Hannu, Kenias Tarmo, Liistamo Jouko, Salonen Erkki J.
2. KurVi 3: Keski-Valkama Tero, Jouni Parkkonen, Latvala Pentti, Wiklund Jan
3. SiikSK 1: Salmela Pentti, Vanhatalo Heikki, Henriksson Heikki, Haukijärvi Esko
4. HartSK 2: Nieminen Yrjö, Mäkinen Pekka, Heinonen Toivo, Lehtovirta Verneri
5. RampKa 2: Kortelainen Riku, Reiman Sakari, Markkula Jorma, Muttilainen Jukka
6. MatSK 9: Räisänen Kim, Boman Rasmus, Salama Mikko, Särkilahti Lauri
7. TSY 6: Hakala Mika, Halonen Jarmo, Zacheus Heikki, Laato Katariina
8. Remi 6: Karvinen Kimmo, Pakarinen Juho, Hynynen Toni, Hytönen Janne
9. KäpSK 5: Ahokas Heikki, Mäkipää Juuso, Ellilä Kalevi, Koskenmies Kalle
10. PertShE 1: Ossi Jukka, Javanainen Tuomo, Ossi Petri, Kiesilä Juhani
11. RikSha 4: Eskola Jari, Martikainen Aaro, Rintamäki Matti, Hirn Antero