Helsingin koululaiskilpailut 2006

Koulu HM pelattiin ala-asteen sarjassa 30.9. Yläaste ja lukiot 1.10.

KOULU HM 2006
Ala-aste Shakkikoti 30.9.

HELSINGIN KOULULAISKILPAILU
Shakkikoti 30.9.2006 a-a
 1. Nossenko Nikita    Suom.venäl   S+ 10 W+  5 S-  8 W+  2 W+  3 S+  4 S+  7  6.0 32.50 28.50
 2. Tiitto Kim         Suom.venäl   W+ 11 S+ 14 W=  4 S-  1 W+  9 S+  6 W+  3  5.5 31.50 23.00
 3. Liu Dennis         Komeetta     S+ 16 W+  7 S+  9 W+  8 S-  1 W+  5 S-  2  5.0 31.50 20.00
 4. Ebeling Daniel     Engl.        S+ 22 W+ 15 S=  2 W=  5 S+  8 W-  1 S+ 10  5.0 28.00 17.00
 5. Siltala Henri      Taivallahti  W+ 20 S-  1 W+ 11 S=  4 W+ 14 S-  3 W+  9  4.5 28.50 15.00
 6. Tumanova Irina     Suom.venäl   S+ 13 W-  8 S+ 16 W+ 20 S=  7 W-  2 S+ 15  4.5 25.00 13.25
 7. Tumanov Dimitri    Suom.venäl   W+ 19 S-  3 W+ 21 S+ 18 W=  6 S+  8 W-  1  4.5 24.50 11.25
 8. Rättel Georgi      Kallio       W+ 21 S+  6 W+  1 S-  3 W-  4 W-  7 S+ 14  4.0 29.00 14.50
 9. Larionova Katarina Vesala       S+ 17 W+ 10 W-  3 S+ 14 S-  2 W+ 15 S-  5  4.0 27.50 12.50
10. Nesterov Bogdan    Suom.venäl   W-  1 S-  9 W+ 19 S+ 21 W+ 18 S+ 12 W-  4  4.0 23.50  8.50
11. Vatanen Anastasia  Hakunila     S-  2 W+ 12 S-  5 W- 15 S+ 19 W+ 18 W+ 17  4.0 23.00 10.00
12. Paldanius Tuomas   Pähkinärinne W- 14 S- 11 W= 13 W+ 16 S+ 20 W- 10 S+ 18  3.5 21.00  8.25
13. Levanto Roope      Pähkinärinne W-  6 S- 21 S= 12 W+ 17 S- 15 W+ 20 S+ 22  3.5 17.00  6.75
14. Tumanov Viktor     Suom.venäl   S+ 12 W-  2 S+ 15 W-  9 S-  5 W+ 16 W-  8  3.0 27.50  9.50
15. Larionova Maria    Vesala       W+ 18 S-  4 W- 14 S+ 11 W+ 13 S-  9 W-  6  3.0 26.00  9.50
16. Laurikainen Janne  Päivänkehrä  W-  3 S+ 19 W-  6 S- 12 W+ 21 S- 14 S+ 20  3.0 20.50  4.50
17. Nikkanen Jesse     Pähkinärinne W-  9 S= 20 W- 18 S- 13 W+ 22 W+ 19 S- 11  2.5 18.00  3.75
18. Nilsson Janne      Pähkinärinne S- 15 W+ 22 S+ 17 W-  7 S- 10 S- 11 W- 12  2.0 22.50  3.50
19. Paldanius Niklas   Pähkinärinne S-  7 W- 16 S- 10 W+ 22 W- 11 S- 17 S+ 21  2.0 20.00  2.00
20. Lehtinen Tia       Pähkinärinne S-  5 W= 17 S+ 22 S-  6 W- 12 S- 13 W- 16  1.5 22.50  2.25
21. Marjanen Lauri     Aurinkolahti S-  8 W+ 13 S-  7 W- 10 S- 16 S- 22 W- 19  1.0 22.00  3.50
22. Ojaste Cosmo       Aurinkolahti W-  4 S- 18 W- 20 S- 19 S- 17 W+ 21 W- 13  1.0 17.50  1.00
Yläaste Shakkikoti 1.10.

LOPPUTULOKSET
                                                    Pisteet     Buchholz Sonneb.
  1. Immonen Vihtori          Maunula                 5.5        29.50   21.25
 S+  9 W+  7 S=  2 W+  4 S-  3 W+  5 W+  8                                    
  2. Kurkijärvi Mikko         Saarnilaakso            5.5        29.50   21.25
 W+  8 S+  4 W=  1 S-  3 W+  9 S+  6 W+  7                                    
  3. Linna William            Saarnilaakso            5.5        27.50   20.50
 S+ 14 W+ 11 S=  5 W+  2 W+  1 S+  7 S-  4                                    
  4. Hiltunen Ville           Maunula                 5.0        25.50   14.50
 W+ 13 W-  2 S+  9 S-  1 W+ 12 S+  8 W+  3                                    
  5. Elomaa Arto              Sompio                  4.0        23.50   10.25
 W=  6 S+ 12 W=  3 S-  8 W+ 10 S-  1 W+ 14                                    
  6. Astaptsev Aleksei        Suom.venäl              4.0        20.00    7.75
 S=  5 W-  8 S+ 14 W=  7 S+ 13 W-  2 S+ 12                                    
  7. Lappi Janne              Oulunkylä               3.5        29.50   11.00
 W+ 10 S-  1 W+ 11 S=  6 W+  8 W-  3 S-  2                                    
  8. Tiitto Ilja              Suom.venäl              3.0        30.50   11.00
 S-  2 S+  6 W+ 10 W+  5 S-  7 W-  4 S-  1                                    
  9. Seligson Julius          Ressu                   3.0        25.00    6.00
 W-  1 S+ 13 W-  4 S+ 11 S-  2 W+ 12 S- 10                                    
 10. Ojanperä Dimitri         Ressu                   3.0        19.00    5.50
 S-  7 W+ 14 S-  8 W+ 13 S-  5 S- 11 W+  9                                    
 11. Mazlov Vitali            Kristillinen            3.0        19.00    5.50
 W+ 12 S-  3 S-  7 W-  9 S+ 14 W+ 10 S- 13                                    
 12. Bedretdin Ferhand        Ressu                   1.5        21.50    1.75
 S- 11 W-  5 S= 13 W+ 14 S-  4 S-  9 W-  6                                    
 13. Juusti Jaakko            Viherlaakso             1.5        20.50    3.75
 S-  4 W-  9 W= 12 S- 10 W-  6 S- 14 W+ 11                                    
 14. Ma Heikki                Ressu                   1.0        22.50    1.50
 W-  3 S- 10 W-  6 S- 12 W- 11 W+ 13 S-  5                                    
Lukio/aol Shakkikoti 1.10.

Alkuperäisjärjestyksessä oleva turnaustaulukko
                                                           pisteet sij.
 1. Erol Leitzinger       SYK        XX ½  0  0  0  +  1  1   2½   6.
 2. Antti Kähkönen        DHL        ½  XX 0  0  0  +  0  0   1½   7.
 3. Niko Penttinen        Lumo       1  1  XX ½  1  1  0  0   4½   4.
 4. Alexey Sofiev         HML        1  1  ½  XX 1  1  ½  ½   5½   2.
 5. Sebastian Suchodolski DHL        1  1  0  0  XX 1  0  0   3    5.
 6. Zach Rishling         Internat   -  -  0  0  0  XX -  0   0    8.
 7. Antti Kahri           Lumo       1  1  1  ½  1  +  XX 0   5½   3.
 8. Teemu Pudas           Ressu      0  1  1  ½  1  1  1  XX  5½   1.

Vertailu 1.keskinäinen peli, 2.voittojen määrä, 3.Sonneborn-Berger

Sivu päivitetty 03.10.2006 23:15 (OESZ)