Helsingin koululaiskilpailut 2007

Koulu HM pelattiin ala-asteen sarjassa 27.10. Yläaste ja lukiot 28.10. Peliaikana oli 20'+10"/1z.

KOULU HM 2007

Tuomari: Timo Munukka, turnausjohtaja Heikki Luoma, kilpailutoimikunta Timo Konttinen

Shakkikoti aa 27.10.2007
 
 1. Ebeling Daniel          English Sch   S+17 W+ 8 S+ 3 W+ 5 S+ 2 W+ 4 S+ 9  7  31.00 31.00
 2. Tumanova Irina          Suom-Venäl    S+ 7 W+26 S+20 W= 3 W- 1 S+ 5 S+ 8  5½ 30.00 20.50
 3. Tumanov Dimitri         Suom-Venäl    S+25 W+ 4 W- 1 S= 2 W+ 6 S+ 7 W= 5  5  33.00 21.00
 4. Tumanov Viktor          Suom-venäl    W+18 S- 3 W+19 S+11 W+15 S- 1 W+10  5  29.00 17.00
 5. Liu Dennis              Komeetta      W+ 9 S+ 6 W+15 S- 1 W+10 W- 2 S= 3  4½ 33.00 18.00
 6. Larionova Katariina     Vesala        S+21 W- 5 S+14 W= 7 S- 3 W+16 S+11  4½ 28.00 16.25
 7. Larionova Maria         Vesala        W- 2 S+28 W+12 S= 6 W+ 9 W- 3 S+15  4½ 26.50 13.75
 8. Ebeling Gabriela        English       W+11 S- 1 W+25 S-10 W+19 S+13 W- 2  4  29.50 13.00
 9. Jääskeläinen Aleksander Suom-venäl    S- 5 W+21 S+22 W+16 S- 7 S+12 W- 1  4  29.00 13.00
10. Ahokas Ville            Norssi        S+19 W+22 S-16 W+ 8 S- 5 W+18 S- 4  4  25.50 13.00
11. Demidov Jan             Kilta Ker     S- 8 W+17 S+26 W- 4 S+16 S+15 W- 6  4  24.50 11.00
12. Huuskonen Santeri       English Sch   S-20 W+23 S- 7 W+14 S+26 W- 9 S+18  4  23.00 11.50
13. Kolehmainen Antti       Martinkallio  S-16 W-14 S+23 W+22 S+20 W- 8 S+19  4  22.50 11.50
14. Lempinen Mark           Gygnaeus      W-15 S+13 W- 6 S-12 W+27 S+25 W+21  4  21.00  9.50
15. Ahokas Aleksi           Norssi        S+14 W+16 S- 5 W+20 S- 4 W-11 W- 7  3  28.00 10.00
16. Kerttula Toni           Martinkallio  W+13 S-15 W+10 S- 9 W-11 S- 6 W+25  3  25.50 10.00
17. Volkov Nikita           Ven.lähetystö W- 1 S-11 W+24 S-18 W-21 W+23 S+26  3  24.00  7.00
18. Kerttula Jani           Martinkallio  S- 4 W-25 S+21 W+17 S+24 S-10 W-12  3  23.50  8.50
19. Gheorghiu Ana           Postipuu      W-10 S+27 S- 4 W+23 S- 8 W+20 W-13  3  23.00  6.00
20. Kemppinen Antti         Pelimanni     W+12 S+24 W- 2 S-15 W-13 S-19 W+28  3  22.50  7.00
21. Nyäppinen Mihael        Steiner Vnt   W- 6 S- 9 W-18 S+27 S+17 W+26 S-14  3  21.00  5.50
22. Maan Vaije              Cygnaeus      W+27 S-10 W- 9 S-13 W-25 S+28 W+24  3  17.50  3.50
23. Gheorghiu Vlad          Postipuu      W=24 S-12 W-13 S-19 W+28 S-17 W+27  2½ 17.50  2.25
24. Kuusisto Severi         Pähkinärinne  S=23 W-20 S-17 W+28 W-18 S+27 S-22  2½ 15.50  2.25
25. Zolotov Daniel          Suom-venäl    W- 3 S+18 S- 8 W-26 S+22 W-14 S-16  2  24.00  6.00
26. Rajala Leena            Kulosaari     W+28 S- 2 W-11 S+25 W-12 S-21 W-17  2  22.00  2.50
27. Rissanen Elisa          Deutsche Sch  S-22 W-19 S=28 W-21 S-14 W-24 S-23   ½ 18.50  0.25
28. Lempinen Christiina     Gygnaeus      S-26 W- 7 W=27 S-24 S-23 W-22 S-20   ½ 18.00  0.25
Shakkikoti ya 28.10.2007

Tuhkanen Daniel   Leppävaara    XX 0  1  0  0  0  0  0    1   (7.)
Immonen Vihtori   Maunula       1  XX 1  1  0  +  0  1    5   (3.)
Lappi Janne       Oulunkylä     0  0  XX 0  ½  0  0  0     ½  (8.)
Siltala Henri     Töölö         1  0  1  XX 1  0  0  0    3   (6.)
Hiltunen Ville    Maunula       1  1  ½  0  XX 1  0  0    3½  (4.)
Jakimtchouk Jana  P-Haaga       1  -  1  1  0  XX 0  0    3   (5.)
Kurkijärvi Mikko  Saarnilaakso  1  1  1  1  1  1  XX ½    6½  (1.)
Linna William     Saarnilaakso  1  0  1  1  1  1  ½  XX   5½  (2.)

* vertailuna keskinäinen peli

 
Shakkikoti l/aol 28.10.2007
 
Rinne Heini       Mat.lukio    0 1 ½ ½   2  00 0 (2.)
Hitruhin Lauri    Ressu        1 0 ½ ½   2  11 2 (1.)

* uusinta 3'+2s/1z

Sivu päivitetty 03.11.2007 19:10 (OEZ)