Helsingin koululaiskilpailut 2008

Koulu HM pelattiin ala-asteen sarjassa 11.10. Yläaste ja lukiot 12.10. Peliaikana oli 20'+10"/1z.

KOULU HM 2008

Tuomari Jouni Lehtivaara, kilpailun johtaja Timo Munukka, 
kilpailutoimikunta Heikki Luoma, Sippo Puroila, Sauli Tiitta.


Shakkikoti aa 11.10.2008
 
                                              Pisteet Buchh. Sonneb. tulokset kierroksittain  
  1. Ebeling Daniel           The English Sch.  6.0   25.00   25.00  M+ 11 V+ 17 M+  5 V+  6 M+  4 V+  2                                          
  2. Tumanov Dmitri           Suom.-venäl.k     5.0   26.00   20.00  M+ 24 V+  8 M+  7 V+  3 M+  5 M-  1                                          
  3. Liu Dennis               Komeetan koulu    5.0   21.50   16.50  V+ 27 M+ 22 V+ 14 M-  2 V+  9 M+  8                                          
  4. Tumanova Irina           Suom.-venäl.k     5.0   21.50   15.50  V+ 16 M+ 19 V+ 26 M+ 14 V-  1 M+  6                                          
  5. Demidov Jan              Kilta             4.0   26.00   15.00  V+ 20 M+  9 V-  1 M+ 12 V-  2 V+ 11                                          
  6. Riikonen Matias          The English Sch.  4.0   24.00   13.00  V+ 15 M+ 10 V+ 22 M-  1 M+ 17 V-  4                                          
  7. Saavalainen Ellis        Komeetan koulu    4.0   21.00   12.00  V+ 29 M+ 12 V-  2 M-  9 V+ 16 M+ 20                                          
  8. Larionova Katariina      Poikkilaakso      4.0   20.00   10.00  V+ 37 M-  2 V+ 16 M+ 15 V+ 18 V-  3                                          
  9. Ahokas Ville             Viikin normaalik. 4.0   19.50   10.50  M+ 38 V-  5 M+ 25 V+  7 M-  3 V+ 21                                          
 10. Tumanov Viktor           Suom.-venäl.k     4.0   19.00   11.00  M+ 18 V-  6 M+ 21 V+ 28 M- 11 V+ 24                                          
 11. Kangas Olli              Martinkallio      4.0   19.00    9.00  V-  1 M+ 35 V+ 29 M+ 26 V+ 10 M-  5                                          
 12. Kemppinen Antti          Pelimanni         4.0   18.00   10.00  M+ 34 V-  7 M+ 23 V-  5 M+ 19 V+ 17                                          
 13. Ebeling Gabriela         The English Sch.  4.0   16.50   10.00  V+ 36 M- 14 V- 20 M+ 25 V+ 15 M+ 18                                          
 14. Lindholm Jere            Myllymäki         3.0   22.50   10.75  M+ 21 V+ 13 M-  3 V-  4 M+ 28                                                
 15. Rantonen Rasmus          Soukka            3.0   20.00    8.00  M-  6 V+ 23 M+ 24 V-  8 M- 13 V+ 32                                          
 16. Panchin Ruslan           (ei tietoa)       3.0   20.00    7.00  M-  4 V+ 33 M-  8 V+ 23 M-  7 V+ 31                                          
 17. Nissinen Paavo           Martinkallio      3.0   20.00    6.00  V+ 35 M-  1 V+ 27 M+ 20 V-  6 M- 12                                          
 18. Avela Max                Deutsche Schule   3.0   19.00    7.00  V- 10 M+ 30 V+ 19 M+ 27 M-  8 V- 13                                          
 19. Jääskeläinen Aleksandr   Suom.-venäl.koulu 3.0   18.00    6.00  V+ 33 V-  4 M- 18 M+ 29 V- 12 M+ 26                                          
 20. Nucci Luca               Maininki          3.0   17.50    6.50  M-  5 V+ 38 M+ 13 V- 17 M+ 29 V-  7                                          
 21. Suolinna Jani            Latokaski         3.0   17.50    6.00  V- 14 M+ 36 V- 10 M+ 22 V+ 30 M-  9                                          
 22. Ahokas Aleksi            Viikin normaalik. 3.0   17.00    5.00  M+ 32 V-  3 M-  6 V- 21 M+ 35 V+ 28                                          
 23. Tenhunen Jonatan         Jousenkaari       3.0   16.00    6.00  V+ 31 M- 15 V- 12 M- 16 V+ 27 M+ 30                                          
 24. Näppinen Mihail          Rudolf Steiner-k. 3.0   16.00    4.00  V-  2 M+ 37 V- 15 M+ 35 V+ 26 M- 10                                          
 25. Sukanen Eetu             Mankkaanpuro      3.0   14.00    4.00  M- 26 M+ 31 V-  9 V- 13 M+ 36 V+ 35                                          
 26. Pihlman Joni             Meritori          2.0   20.00    5.00  V+ 25 M+ 28 M-  4 V- 11 M- 24 V- 19                                          
 27. Miettinen Emil           (esikoulu)        2.0   17.00    3.00  M-  3 V+ 32 M- 17 V- 18 M- 23 V+ 36                                          
 28. Eränne Tomi              Jousenkaari       2.0   16.50    4.00  V+ 30 V- 26 M+ 31 M- 10 V- 14 M- 22                                          
 29. Ebeling Mikaela          The English Sch.  2.0   16.00    2.00  M-  7 V+ 34 M- 11 V- 19 V- 20 M+ 37                                          
 30. Myllyniemi Ville         Meritori          2.0   15.00    4.00  M- 28 V- 18 M+ 33 V+ 32 M- 21 V- 23                                          
 31. Paananen Oona            Meritori          2.0   14.00    3.00  M- 23 V- 25 V- 28 M+ 37 V+ 33 M- 16                                          
 32. Naatula Simo             Laurinlahti       2.0   12.00    2.00  V- 22 M- 27 V+ 36 M- 30 V+ 37 M- 15                                          
 33. Rechardt Akilles         Tähtiniitty       2.0   11.50    1.50  M- 19 M- 16 V- 30 V+ 34 M- 31 V+ 38                                          
 34. Litkey Otto              Päivänkehrä       1.5   10.50    0.75  V- 12 M- 29 V- 37 M- 33 S= 38  + FF                                          
 35. Varila Olli              Nöykkiönlaakso    1.0   16.50    0.50  M- 17 V- 11 M+ 38 V- 24 V- 22 M- 25                                          
 36. Tikka Onni               Päivänkehrä       1.0   14.50    0.50  M- 13 V- 21 M- 32 V+ 38 V- 25 M- 27                                          
 37. Hahkio Helka             Tähkäniitty       1.0   14.00    1.00  M-  8 V- 24 M+ 34 V- 31 M- 32 V- 29                                          
 38. Pekkarinen Joonatan      Iivisniemi        0.5   12.00    0.50  V-  9 M- 20 V- 35 M- 36 W= 34 M- 33                                          

Shakkikoti ya 12.10.2008

 1 Larionova Maria   Kulosaari  XX 0  0  0  1   1  -  4.
 2 Immonen Vihtori   Maunula    1  XX 1  1  1   4  -  1.
 3 Siltala Henri     Töölö      1  0  XX ½  1   2½ 1  2.
 4 Hiltunen Ville    Maunula    1  0  ½  XX 1   2½ 0  3.
 5 Laurikainen Janne Olari      0  0  0  0  XX  0  -  5.

Uusinta 2./3. sijoituksista lyhennetyin peliajoin 10'+20"/1z
Hiltunen - Siltala 0-1

 
Shakkikoti lukiot/aol 12.10.2008
 
1 Ahkuputra Pongsan  SYK         XX 1  1   2 -  XX 1  1   2 =  4  1.
2 Kurkijärvi Mikko   Espoonlahti 0  XX 1   1 -  0  XX 1   1 =  2  2.
3 Laine Tommi        Ressu       0  0  XX  0 -  0  0  XX  0 =  0  3.
Tulokset vuoden 2007 kilpailusta 
Tulokset vuoden 2006 kilpailusta 
Tulokset vuoden 2005 kilpailusta
Tulokset vuoden 2004 kilpailusta
Tulokset vuoden 2003 kilpailusta
Tulokset vuoden 2002 kilpailusta
Tulokset vuoden 2001 kilpailusta
Tulokset vuoden 2000 kilpailusta
Tulokset vuoden 1999 kilpailusta



Sivu päivitetty 12.10.2008 21:00 (OESZ)