Helsingin koululaiskilpailut 2009

Koulu HM pelattiin ala-asteen sarjassa 10.10. Yläaste ja lukiot 11.10. Peliaikana oli 20'+10"/1z.

KOULU HM 2009

Kilpailun tuomari Timo Munukka, kilpailun johtaja Heikki Luoma
kilpailutoimikunta -


Shakkikoti aa 10.10.2009
 
HELSINGIN KOULULAISKILPAILU 2009
Shakkikoti
Kilpailun tuomari: Timo Munukka
Kilpailun johtaja: Heikki Luoma

Ala-aste

SI  NIMI                KOULU            1    2    3    4    5    6   YHT BCHZ  SO-BE
 1. Demidov Jan         Kilta Kerava    W+16 S+11 W+ 4 S- 3 W+ 5 S+ 2  5  26.50 21.50
 2. Tumanov Dmitri      Suom.-Venäl.    S+17 W+18 S+15 W+ 6 S+ 3 W- 1  5  23.50 18.50
 3. Larionova Katariina Poikkilaakso    S+20 W+22 S+29 W+ 1 W- 2 S+ 6  5  22.00 17.00
 4. Kemppinen Antti     Pelimanni       S+24 W+30 S- 1 W+19 S+17 W+ 7  5  20.00 15.00
 5. Riikonen Matias     TES             W+37 S=10 W+26 W+15 S- 1 S+ 8  4½ 21.50 14.50
 6. Saavalainen Ellis   Komeetta        S+23 W+14 S+ 7 S- 2 W+13 W- 3  4  24.50 14.50
 7. Tumanov Viktor      Suom.-Venäl.    W+27 S+ 8 W- 6 S+ 9 W+16 S- 4  4  22.50 13.50
 8. Kugappi Tomi        Hevoshaka       S+12 W- 7 S+32 W+18 S+14 W- 5  4  21.00 12.50
 9. Nyappinen Michael   Steiner Vnt     S-14 W+20 S+22 W- 7 S+18 W+19  4  19.50 12.00
10. Ebeling Gabriela    TES             S+33 W= 5 S-12 W+25 S+26 S=15  4  19.50 11.50
11. Huuskonen Santeri   TES             S+31 W- 1 S+36 W-17 S+23 W+16  4  17.00  9.00
12. Lindholm Jere       Uomarinne       W- 8 S+39 W+10 S-16 W+29 S+21  4  16.50  9.50
13. Ahokas Ville        Viikin NK       S-36 W+24 S+38 W+29 S- 6 W+17  4  14.00  9.00
14. Tenhunen Jonatan    Jousenkaari     W+ 9 S- 6 W+31 S=26 W- 8 S+32  3½ 18.50  9.25
15. Ahokas Aleksi       Viikin NK       S+38 W+36 W- 2 S- 5 S+22 W=10  3½ 18.50  7.00
16. Ebeling Mikaela     TES             S- 1 W+33 S+25 W+12 S- 7 S-11  3  22.00  9.00
17. Eränne Jani         Jousenkaari     W- 2 S+35 W+30 S+11 W- 4 S-13  3  22.00  8.00
18. Jääskeläinen Alex   Suom.-Venäl.    W+21 S- 2 W+37 S- 8 W- 9 W+26  3  21.00  8.00
19. Er„nne Tomi         Jousenkaari     W-26 S+27 W+21 S- 4 W+30 S- 9  3  19.00  7.50
20. Majidian Erika      Kauppakartano   W- 3 S- 9 W+35 S-21 S+24 W+33  3  19.00  7.00
21. Pancin Ruslan       Myllypuro       S-18 W+23 S-19 W+20 S+32 W-12  3  18.00  8.00
22. Miettinen Emil      Kallahti        W+34 S- 3 W- 9 S+31 W-15 S+30  3  18.00  5.50
23. Galita Alexandru    Eestinkallio    W- 6 S-21 W+27 S+33 W-11 S+34  3  17.00  6.00
24. Passi Jere          Westendinpuisto W- 4 S-13 W+34 S+40 W-20 S+29  3  16.50  4.50
25. H„nninen Saku       Nöykkiönlaakso  W+39 S-29 W-16 S-10 W+31 S+35  3  13.50  4.50
26. Issa Kamil          Kallahti        S+19 W+32 S- 5 W=14 W-10 S-18  2½ 20.00  6.75
27. Vaitilo Joel        Jousenkaari     S- 7 W-19 S-23 S=28 W+39 W+36  2½ 13.50  2.50
28. Jing Leo            Komeetta        S-30 W-31 S-33 W=27  +FF W+38  2½ 11.50  3.25
29. Seppälä Samuel      Nöykkiönlaakso  S+40 W+25 W- 3 S-13 S-12 W-24  2  20.00  4.00
30. Nyappinen Maxim     Leppäkoski      W+28 S- 4 S-17 W+38 S-19 W-22  2  17.00  3.00
31. Ketola Eero         Tähtiniitty     W-11 S+28 S-14 W-22 S-25 W+40  2  16.50  3.00
32. Nuotio Leo          Nöykkiönlaakso  W+35 S-26 W- 8 S+36 W-21 W-14  2  16.00  3.00
33. Kivimäki Kasper     Westendinpuisto W-10 S-16 W+28 W-23 S+38 S-20  2  16.00  3.00
34. Castren Casper      Iivisniemi      S-22 W-38 S-24  +FF W+36 W-23  2  12.50  1.75
35. Branea Victor       Postipuu        S-32 W-17 S-20 S+39 W+40 W-25  2  12.50  1.50
36. Koistinen Rasmus    Lintulahti      W+13 S-15 W-11 W-32 S-34 S-27  1  17.50  4.00
37. Puistosalo Antti    Nöykkiönlaakso  S- 5 W+40 S-18  --   --   --   1  16.00  4.75
38. Toivonen Niko       Matinlahti      W-15 S+34 W-13 S-30 W-33 S-28  1  15.00  1.50
39. Toivonen Kimi       Matinlahti      S-25 W-12 S-40 W-35 S-27  +FF  1  13.00  0.25
40. Sandholm Eikka      Matinlahti      W-29 S-37 W+39 W-24 S-35 S-31  1  12.00  0.50
Shakkikoti ya 11.10.2009

01. Ebeling Daniel     TES          W+ 4 S+ 7 W+ 2 S+ 3 W+ 6 W+ 5 S+ 9  7  23.00 23.00
02. Liu Dennis         Ressu        S+ 6 W+ 5 S- 1 W= 7 S+ 8 W+ 3 S+ 4  5½ 25.50 17.00
03. Tumanova Irina     Suom.-venäl. W- 5 S+ 9 W+ 4 W- 1 S+ 7 S- 2  =FF  3½ 26.50  8.75
04. Larionova Maria    Kulosaari    S- 1 W+ 6 S- 3 W+ 8  =FF S+ 9 W- 2  3½ 25.00  7.25
05. Mylläri Nicholas   TES          S+ 3 S- 2 W- 7  =FF W+ 9 S- 1 S+ 8  3½ 24.50  7.25
06. Laurikainen Janne  Olari        W- 2 S- 4  =FF W+ 9 S- 1 W+ 8 S+ 7  3½ 24.50  6.75
07. Räsänen Otto       Vantaa IS    S+ 8 W- 1 S+ 5 S= 2 W- 3  =FF W- 6  3  27.50  9.25
08. Nazarov Igor       Euro Lpr     W- 7  =FF S+ 9 S- 4 W- 2 S- 6 W- 5  1½ 21.00  1.25
09. Kivimäki Julius    Olari         =FF W- 3 W- 8 S- 6 S- 5 W- 4 W- 1   ½ 23.00  0.25

 
Shakkikoti lukiot/aol 11.10.2009
 
1 von Hellens Otto    Ressu    XX 0  1  ½  0   1½ (4.)
2 Laine Tommi         Ressu    1  XX 1  0  0   2  (3.)
3 Väisänen Aleksi     VSSK     0  0  XX 0  0   0  (5.)
4 Elomaa Arto         Kilta K  ½  1  1  XX 0   2½ (2.)
5 Kurkijärvi Mikko    Espoonl. 1  1  1  1  XX  4  (1.)
Tulokset vuoden 2008 kilpailusta
Tulokset vuoden 2007 kilpailusta 
Tulokset vuoden 2006 kilpailusta 
Tulokset vuoden 2005 kilpailusta
Tulokset vuoden 2004 kilpailusta
Tulokset vuoden 2003 kilpailusta
Tulokset vuoden 2002 kilpailusta
Tulokset vuoden 2001 kilpailusta
Tulokset vuoden 2000 kilpailusta
Tulokset vuoden 1999 kilpailusta



Sivu päivitetty 11.10.2009 23:04 (OESZ)