Nopean shakin ketjukilpailu 2006
Shakkikodissa

Kilpailukutsu



Kokonaistilanne 2006


 SI. NIMI              KERHO  1802 2904 2805 2008 1410 1612  YHT OS PEL
 1. Pudas Teemu        ESK     7    5    6½   7    5    6    36½ 6  41
 2. Munukka Timo       ESK     --   4½   --   4½   2    4½   15½ 4  27
 3. Auvinen Esa        ES-78   4    3½   3½   3    --   --   14  4  28
 4. Ahokas Heikki      KäpSK   4    --   --   3½   --   2     9½ 3  21
 5. Smeds Tom          RikSha  --   --   3½   4    --   --    7½ 2  14
 6. Nossenko Nikita    Int     3    3½   --   --   --   --    6½ 2  14
 7. Akkanen Timo       KäpSK   --   3½   3    --   --   --    6½ 2  14
 8. Tiitta Ilja        Int     3    3    --   --   --   --    6  2  14
 9. Ivanov Sergei      RUS     --   6    --   --   --   --    6  1  07
10. Broman Hannu       SSK     --   --   --   --   --   6     6  1  07
12. Hytönen Janne      Remi    --   --   5     ½   --   --    5½ 2  14
13. Tiitto Kim         Int     3    2    --   --   --   --    5  2  14
14. Grönroos Matti     KirkSK  --   --   3½   --   --   1½    5  2  14
15. Ebeling Mika       MatSK   --   5    --   --   --   --    5  1  07
16. Hagelberg Lauri    LahS    5    --   --   --   --   --    5  1  07
17. Tuovinen Jukka     SSK     --   5    --   --   --   --    5  1  07
18. Lönnqvist Henrik   JakSK   5    --   --   --   --   --    5  1  07
19. Miikkulainen Jouko I-HSK   --   --   --   --   --   5     5  1  07
20. Kimpiharju Tapio   X       4    --   --   --   --   --    4  1  07
21. Puroila Sippo      X       --   4    --   --   --   --    4  1  07
22. Skrjabin Igor      RUS     --   4    --   --   --   --    4  1  06
23. Heikkilä Olavi     KirkSK  --   3½   --   --   --   --    3½ 1  07
24. Poduval Praseet    Garde   --   --   --   --   --   3½    3½ 1  07
25. Perman Torvald     JakSK   --   --   --   --   --   3½    3½ 1  07
26. Ebeling Daniel     MatSK   --   3    --   --   --   --    3  1  07
27. Kohvakka Raimo     LauttSK --   --   --   3    --   --    3  2  14
28. Li Yilong          HSK     --   --   3    --   --   --    3  1  07
29. Karppinen Raimo    MatSK   --   2½   --   --   --   --    2½ 1  07
30. Isak Kelmendi      KSBH    --   --   --   --   --   2½    2½ 1  07
31. Patola Eero        KäpSK   --   --   --   2½   --   --    2½ 1  07
32. Konttinen Timo     X       --   --   --   --   2½   --    2½ 1  06
33. Hagelberg Lauri    LahS    --   --   --   --   2½   --    2½ 1  06
34. Larionova Maria    Int     0    2½   --   --   --   --    2  2  14
35. Saharinen Petri    KäpSK   2    --   --   --   --   --    2  1  07
36. Muhonen Sami       JyS     2    --   --   --   --   --    2  1  07
37. Larionova Katarina Int     --   1½   --   --   --   --    1½ 1  07
38. Mäkelä Reijo       Garde   --   --   --   --   --    ½     ½ 1  07
39. Liu Dennis         MatSK   --   --   0    --   --   --    0  1  07

1.Osakilpailu 18.2.

SI. NIMI              KERHO    1    2    3    4    5    6    7    YHT BCHZ  SO-BE
 1. Pudas Teemu       ESK     W+ 6 B+ 5 W+ 3 B+ 2 W+ 4 B+10 W+ 7  7.0 27.00 27.00
 2. Hagelberg Lauri   LahS    W+ 7 B+10 W+ 5 W- 1 B- 3 B+ 9 W+ 4  5.0 28.00 16.00
 3. Lönnqvist Henrik  JakSK   B+11 W+ 4 B- 1 W+10 W+ 2 B- 7 W+ 8  5.0 26.00 16.00
 4. Kimpiharju Tapio  X       W+ 9 B- 3 W+ 6 B+ 7 B- 1 W+ 5 B- 2  4.0 31.00 14.00
 5. Auvinen Esa       ES-78   B+ 8 W- 1 B- 2 B+ 6 W+ 7 B- 4 W+12  4.0 26.00 10.00
 6. Ahokas Heikki     KäpSK   B- 1 W+ 8 B- 4 W- 5 W+11 B+12 W+ 9  4.0 23.00  8.00
 7. Nossenko Nikita   Int     B- 2 W+12 B+11 W- 4 B- 5 W+ 3 B- 1  3.0 27.00  7.00
 8. Tiitta Ilja       Int     W- 5 B- 6 B+12 W+ 9 B-10 W+11 B- 3  3.0 20.00  5.00
 9. Tiitto Kim        Int     B- 4 W+11 B+10 B- 8 B+12 W- 2 B- 6  3.0 20.00  4.00
10. Saharinen Petri   KäpSK   B+12 W- 2 W- 9 B- 3 W+ 8 W- 1 B-11  2.0 25.00  3.00
11. Muhonen Sami      JyS     W- 3 B- 9 W- 7 W+12 B- 6 B- 8 W+10  2.0 20.00  2.00
12. Larionova Maria   Int     W-10 B- 7 W- 8 B-11 W- 9 W- 6 B- 5  0.0 21.00  0.00

2. Osakilpailu 29.4.

SI. NIMI               KERHO    1    2    3    4    5    6    7    YHT BCHZ  SO-BE
 1. Ivanov Sergei      JoeSK   S+11  + 6 W+ 4 W= 2 S+ 5 S= 3 W+ 8  6.0 31.50 24.00
 2. Ebeling Mika       MatSK    +FF S+ 5 W+ 3 S= 1 W- 4 S= 8 W+ 9  5.0 31.50 19.75
 3. Tuovinen Jukka     SSK     S+ 9 W= 8 S- 2 W+ 6 S+10 W= 1 S+ 4  5.0 30.00 21.00
 4. Pudas Teemu        ESK     W+14 S+ 7 S- 1 W+ 8 S+ 2 W+12 W- 3  5.0 28.00 17.50
 5. Munukka Timo       ESK     S+16 W- 2 S+12 W+ 9 W- 1 S= 7 S+11  4.5 25.50 13.50
 6. Skrjabin Igor      RUS     W+12  - 1  --  S- 3 W+16 S+13 W+14  4.0 24.50 14.50
 7. Puroila Sippo      X       S+15 W- 4 S+13 S-10 W= 8 W= 5 S+12  4.0 23.50 11.50
 8. Auvinen Esa        ES-78   W+13 S= 3 W+10 S- 4 S= 7 W= 2 S- 1  3.5 29.50 12.25
 9. Nossenko Nikita    Int     W- 3 S+17 W+15 S- 5 S=11 W+10 S- 2  3.5 23.50  7.75
10. Heikkil„ Olavi     KirkSK  W+17 S=14 S- 8 W+ 7 W- 3 S- 9  +FF  3.5 22.50  7.75
11. Akkanen Timo       KäpSK   W- 1 S-13 W+14 S+16 W= 9 S+15 W- 5  3.5 22.00  7.75
12. Tiitto Ilja        Int     S- 6 W+16 W- 5 S+15 W+14 S- 4 W- 7  3.0 24.50  6.00
13. Ebeling Daniel     MatSK   S- 8 W+11 W- 7 S-14  +FF W- 6 S+17  3.0 22.00  5.75
14. Karppinen Raimo    MatSK   S- 4 W=10 S-11 W+13 S-12 W+17 S- 6  2.5 23.00  5.00
15. Larionova Maria    Int     W- 7  +FF S- 9 W-12 S=17 W-11 S+16  2.5 18.50  3.00
16. Tiitto Kim         Int     W- 5 S-12 W+17 W-11 S- 6  +FF W-15  2.0 20.50  1.75
17. Larionova Katarina Int     S-10 W- 9 S-16  +FF W=15 S-14 W-13  1.5 16.00  1.50

3. Osakilpailu 28.5. (täysi turnaus)

SI. NIMI               KERHO   1 2 3 4 5 6 7 8  YHT SO-BE
 1. Pudas Teemu        ESK     X 1 ½ 1 1 1 1 1  6½
 2. Hytönen Janne      Remi    0 X 1 ½ 1 ½ 1 1  5 
 3. Auvinen Esa        ES-78   ½ 0 X 1 0 0 1 1  3½  9.75
 4. Smeds Tom          RikSha  0 ½ 0 X 1 1 0 1  3½  9.00
 5. Grönroos Matti     KirkSK  0 0 1 0 X ½ 1 1  3½  8.00
 6. Li Yilong          HSK     0 ½ 1 0 ½ X 0 1  3   7.75
 7. Akkanen Timo       KäpSK   0 0 0 1 0 1 X 1  3   6.50
 8. Liu Dennis         MatSK   0 0 0 0 0 0 0 X  0

4. Osakilpailu 20.8.

SI. NIMI               KERHO   1 2 3 4 5 6 7 8  YHT SO-BE
 1. Pudas Teemu        ESK     X 1 1 1 1 1 1 1  7
 2. Munukka Timo       ESK     0 X 0 1 ½ 1 1 1  4½
 3. Smeds Tom          RikSha  0 1 X 1 1 0 0 1  4
 4. Ahokas Heikki      KäpSK   0 0 0 X ½ 1 1 1  3½
 5. Kohvakka Raimo     LauttSK 0 ½ 0 ½ X 1 ½ ½  3   8.50
 6. Auvinen Esa        ES-78   0 0 1 0 0 X 1 1  3   7.00
 7. Patola Eero        KäpSK   0 0 1 0 ½ 0 X 1  2½
 8. Hytönen Janne      Remi    0 0 0 0 ½ 0 0 X   ½

5. Osakilpailu 14.10.

SI. NIMI               KERHO   1 2 3 4  1 2 3 4  YHT
 1. Pudas Teemu        ESK     X ½ 1 1  X 1 ½ 1  5
 2. Konttinen Timo     X       ½ X 1 ½  0 X ½ 0  2½  1.5
 3. Hagelberg Lauri    LahS    0 0 X ½  ½ ½ X 1  2½  0.5
 2. Munukka Timo       ESK     0 ½ ½ X  0 1 0 X  2

6. Osakilpailu 16.12.

 1. Pudas Teemu         ESK     W+ 3 S+ 6 W- 2 W+ 4 S+ 5 W+ 7 S+ 8  6  27.00 21.00
 2. Broman Hannu        SSK     S+ 8 W= 4 S+ 1 W+ 6 S= 3 W+10 S+ 5  6  25.00 20.25
 3. Miikkulainen Jouko  I-HSK   S- 1 W= 5 S+10 W+ 9 W= 2 S+ 4 S+ 6  5  25.50 14.75
 4. Munukka Timo        ESK     W+ 7 S= 2 W+ 5 S- 1 S+ 9 W- 3 S+10  4½ 25.00 11.00
 5. Poduval Praseet     Garde   W+ 9 S= 3 S- 4 W+ 7 W- 1 S+ 8 W- 2  3½ 27.50  8.50
 6. Perman Torvald      JakSK   W+10 W- 1 S= 7 S- 2 W+ 8 S+ 9 W- 3  3½ 23.50  5.25
 7. Isak Kelmendi       KSHB    S- 4 W+ 8 W= 6 S- 5 W+10 S- 1 W- 9  2½ 21.50  4.25
 8. Ahokas Heikki       KäpSK   W- 2 S- 7 W+ 9 S+10 S- 6 W- 5 W- 1  2  23.50  2.00
 9. Grönroos Matti      KirkSK  S- 5 W=10 S- 8 S- 3 W- 4 W- 6 S+ 7  1½ 21.50  2.75
10. Mäkelä Reijo        Garde   S- 6 S= 9 W- 3 W- 8 S- 7 S- 2 W- 4   ½ 25.00  0.75

Sivu päivitetty 16.12.2006 23:35 (OEZ)