HSL pääsiäisturnaus 2006

Shakkikodissa 13.- 17.4.2006

 Kilpailun tuomari: Timo Konttinen, kilpailun johtaja Timo Munukka. Kilpailutoimikunta: Lauri Kosunen, Jouni Lehtivaara, Sippo Puroila, Toivo Pudas.


Turnauksen (pelejä)

AIKATAULUT (loppuajat arvioita, nuorten ryhmä ks. alempaa)

To 1.kierros 18:00-23:00
Pe 2.kierros 10:00-15:00
Pe 3.kierros 16:00-21:00
La 4.kierros 16:00-21:00
Su 5.kierros 10:00-15:00
Su 6.kierros 16:00-21:00
Ma 7.kierros 10:00-16:00

  M - RYHMÄ SEURA ELO SELO 1 2 3 4 5 6 7 8 YHT VERT SIJ
 1 Timo Pääkkönen Velhot   2285 X 1 0 ½ ½ 0 1 1 4   2.
 2 Teemu Pudas ESK   2224 0 X 0 ½ 1 1 ½ 0 3   7.
 3 Harri Hurme SSK   2223 1 1 X ½ 0 ½ 0 0 3   6.
 4 Mikko Niemi VammSK   2149 ½ ½ ½ X 1 1 1 0   1.
 5 Kalle Niemi TuTS   2265 ½ 0 1 0 X 1 ½ 1 4   3.
 6 Tommi Luukkonen JyS   2182 1 0 ½ 0 0 X ½ ½   8.
 7 Janne Salimäki MatSK   2179 0 ½ 1 0 ½ ½ X ½ 3   5.
 8 Antti Nokso-Koivisto TuTS   2258 0 1 1 1 0 ½ ½ X 4   4.

 

Avoin ryhmä

 
 1. Järvinen Rauno     VammSK W+18 S+ 6 W+21 W+ 2 S= 4 S+ 3 W+ 7  6.5 30.50 28.25
 2. Laitinen Mika      HSK    S+25 W+11 W+ 5 S- 1 W+21 S+ 4 W= 3  5.5 30.00 21.00
 3. Tuovinen Jukka     SSK    S+17 W+16 S= 4 W+ 5 S+22 W- 1 S= 2  5.0 31.50 20.00
 4. Wilen Eero         I-HSK  W+13 S+10 W= 3 S+ 9 W= 1 W- 2 S=12  4.5 33.00 19.75
 5. Sofiev Alexey      I-HSK  S+14 W+15 S- 2 S- 3 W+11 W+22 S= 6  4.5 30.00 17.25
 6. Tocklin Tomi       SalSK  S+24 W- 1 S=17 W+20 S= 9 W+14 W= 5  4.5 29.00 16.50
 7. Kainulainen Joona  JyS    W+23 S- 9 W+18 S=10 W+13 S+21 S- 1  4.5 28.00 15.50
 8. Lyly Seppo         KS-58  S=20 W=12 S=11 W=17 S+23 W= 9 S=15  4.0 26.00 14.50
 9. Koivistoinen Timo  Garde  S+32 W+ 7 S=33 W- 4 W= 6 S= 8 W=10  4.0 26.00 13.75
10. Lehtimäki Tero     VammSK S+28 W- 4 S+29 W= 7 S=14 W=12 S= 9  4.0 26.00 13.25
11. Lardot Derik       OSS    W+31 S- 2 W= 8 W=12 S- 5 S+27 W+17  4.0 26.00 12.00
12. Nisula Timo        OSS    W=27 S= 8 W=13 S=11 W+30 S=10 W= 4  4.0 25.00 13.50
13. Kortesharju Jaakko SSK    S- 4 W+28 S=12 W+33 S- 7 W=19 S+22  4.0 25.00 12.25
14. Laitinen Martti    SSK    W- 5 S=26 W+31 S+18 W=10 S- 6 W+21  4.0 24.00 11.75
15. Luodonpää Martti   OSS    W+26 S- 5 W+23 S-21 W+27 S=17 W= 8  4.0 23.00 11.75
16. Auvinen Esa        ES-78  S+34 S- 3 W+19 W-22 S-17 W+23 S+24  4.0 22.50 11.00
17. Aumüller Ingo      Garde  W- 3 S+34 W= 6 S= 8 W+16 W=15 S-11  3.5 27.00 11.75
18. Patola Eero        KäpSK  S- 1 W+24 S- 7 W-14 S+34 W+26 S=19  3.5 25.50  8.75
19. Luoma Heikki       KäpSK  S=33 W=20 S-16 W=26 S+29 S=13 W=18  3.5 23.00 10.75
20. Jalo Pentti        KäpSK  W= 8 S=19 W=26 S- 6 W-25 S+30 W+28  3.5 21.50  9.50
21. Turtiainen Tauno   HSK    S+29 W+22 S- 1 W+15 S- 2 W- 7 S-14  3.0 30.00  9.50
22. Smeds Tom          RikSha W+30 S-21 W+27 S+16 W- 3 S- 5 W-13  3.0 25.00  8.50
23. Rönnberg Ilse      KäpSK  S- 7 W+32 S-15 S+28 W- 8 S-16 W+30  3.0 22.50  6.00
24. Hytönen Janne      Remi   W- 6 S-18 W-28 S+32 W+31 S+25 W-16  3.0 20.50  6.00
25. Welling Jukka      TaSK   W- 2 S=31 W=34 S-30 S+20 W-24  +29  3.0 20.00  6.50
26. Mannberg Henry     Remi   S-15 W=14 S=20 S=19 W=28 S-18 W=27  2.5 23.50  8.00
27. Toivonen Markku    KäpSK  S=12 W=33 S-22 W+29 S-15 W-11 S=26  2.5 23.00  7.25
28. Lahtinen Jouko     JakSK  W-10 S-13 S+24 W-23 S=26 W+34 S-20  2.5 21.50  5.75
29. Hynnä Kevin        Garde  W-21 S+30 W-10 S-27 W-19 S+35  -25  2.0 20.50  6.25
30. Karppinen Raimo    MatSK  S-22 W-29 S+32 W+25 S-12 W-20 S-23  2.0 20.00  4.00
31. Lindholm Ulf-Peter        S-11 W=25 S-14 W=34 S-24 W=32 W=35  2.0 19.50  4.25
32. Korhonen Aleksi    Remi   W- 9 S-23 W-30 W-24  +FF S=31 S=34  2.0 17.00  2.50
33. Wallsten Johnny    JakSK  W=19 S=27 W= 9 S-13  --   --   --   1.5 23.00  9.50
34. Ahokas Heikki      KäpSK  W-16 W-17 S=25 S=31 W-18 S-28 W=32  1.5 19.50  3.00
35. Kulikov Vadim              --   --   --   --   --  W-29 S=31  0.5 19.50  8.50

 

HSL pääsiäisturnaus 2006

  14v. RYHMÄ SEURA SELO 1 2 3 4 5 6 YHT VERT SIJ
 1 Nikita Nossenko Int 1463 X 1 ½ 1 ½ - 3 1 1.
 2 William Linna MatSK 1589 0 X 1 1 1 - 3 0 2.
 3 Dennis Liu MatSK 1250 ½ 0 X 0 0 - ½ . 5.
 4 Daniel Ebeling MatSK 1242 0 0 1 X ½ - . 4.
 5 Henri Siltala HSK 1321 ½ 0 1 ½ X - 2 . 3.
 -       - - - - - X      

 

Nuorten ryhmä aikataulu (loppuajat arvioita)
To 1.kierros 18:00-23:00
Pe 2.kierros 10:00-15:00
Pe 3.kierros 16:00-21:00
La 4.kierros 16:00-21:00
Su 5.kierros 10:00-15:00

Sivu päivitetty 17.04.2006 17:20 (OESZ)