HSL pääsiäisturnaus 2007

Shakkikodissa 5.- 9.4.2007

Kilpailun tuomari: Jouni Lehtivaara, kilpailun johtaja Timo Munukka. Kilpailutoimikunta: Timo Konttinen, Lauri Kosunen, Toivo Pudas.


Turnauksen (pelejä)

AIKATAULUT (loppuajat arvioita, nuorten ryhmä ks. alempaa)

To 05.04. 1.kierros 18:00-23:00
Pe 06.04. 2.kierros 10:00-15:00
Pe 06.04. 3.kierros 16:00-21:00
La 07.04. 4.kierros 16:00-21:00
Su 08.04. 5.kierros 10:00-15:00
Su 08.04. 6.kierros 16:00-21:00
Ma 09.04. 7.kierros 10:00-16:00

  M - RYHMÄ SEURA ELO SELO 1 2 3 4 5 6 7 8 YHT VERT SIJ
 1 Korhonen Pasi I-HSK 2106 2134 X 0 1 0 0 ½ + 0   7.
 2 Tuovinen Jukka SSK 2109 2074 1 X 0 0 ½ 1 0 ½ 3

11,00

5.
 3 Parkkinen Jyrki HSK 2246 2214 0 1 X 1 ½ ½ 1 ½

14,75

2.
 4 Luukkonen Tommi JyS 2196 2190 1 1 0 X ½ 0 0 1   4.
 5 Sofiev Alexey I-HSK 2118 2109 1 ½ ½ ½ X ½ 1 1 5   1.
 6 Pudas Teemu ESK 2219 2249 ½ 0 ½ 1 ½ X 1 1

14,50

3.
 7 Hurme Harri SSK 2231 2215 - 1 0 1 0 0 X 0 2   8.
 8 Rehn Ralf HaSS 2181 2218 1 ½ ½ 0 0 0 1 X 3

8,25

6.

 

Avoin ryhmä

TURNAUSTAULUKKO
 1. Miettinen Teemu    Garde   1915 W=21 S+17 W+23 S+14 S= 6 W+ 4 W+ 2  6  28.50 24.75
 2. Kallio Juho        OSS     1890 S+34 W+ 5 S= 6 W+15 S= 4 W+ 9 S- 1  5  29.50 18.75
 3. Järvinen Seppo     LauttSK 1835 W+30 S+23 W- 7 S+21 W+ 8 W= 6 S= 9  5  27.00 18.00
 4. Sarsa Erkki                1920 W+33 S+32 W=14 S+ 5 W= 2 S- 1 W+13  5  26.00 15.50
 5. Haanpää Jorma      RikSha  1999 W+26 S- 2 W+27 W- 4 S+24 S+22 W+ 6  5  25.50 15.50
 6. Rautanen Sari      I-HSK   1960 W+18 S+27 W= 2 S+ 7 W= 1 S= 3 S- 5  4½ 31.50 18.50
 7. Sanchez Juan       JärvSK  1997 S+24 W+20 S+ 3 W- 6 S=11 W-13 W+18  4½ 28.00 17.00
 8. Kangas Mauno       I-HSK   1826 S+ 9 W=16 S-15 W+24 S- 3 W+26 S+19  4½ 25.50 15.25
 9. Korhonen Erkki     Me-Ra   1949 W- 8 S+10 W+33 S+26 W+22 S- 2 W= 3  4½ 25.50 13.50
10. Smeds Tom          RikSha  1791 S-16 W- 9 S+28 W+31 W+21 S=12 W+17  4½ 24.50 14.50
11. Tocklin Tomi       SalSK   1860 W=29 S=12 W+32 S+20 W= 7 S+14  --   4½ 24.00 16.00
12. Lardot Derik       OSS     1989 S-20 W=11 S+29 W=25 S=26 W=10 S+21  4  23.50 13.00
13. Suominen Antti     KäpSK   1925 S-14 W-18 S+34 W+27 W+20 S+ 7 S- 4  4  23.50 11.00
14. Jalo Pentti        KäpSK   1698 W+13 S+25 S= 4 W- 1 S+15 W-11  -23  3½ 30.50 15.00
15. Patola Eero        KäpSK   1931 W=17 S+29 W+ 8 S- 2 W-14 S-19 W+22  3½ 26.00 11.75
16. Haggren Stig-Olof  I-HSK   1980 W+10 S= 8 W=21 S-22 W=18 S-17 W+26  3½ 24.50 12.50
17. Tikka Erkki        I-HSK   1702 S=15 W- 1 S-20 W+34 S+25 W+16 S-10  3½ 24.50  9.25
18. Poduval Praseet    Garde   1788 S- 6 S+13 W-22 W+32 S=16 W+24 S- 7  3½ 23.50  9.75
19. Saharinen Petri    KäpSK   1729 W-25 S-22 W+30 S=23 S+27 W+15 W- 8  3½ 22.50 10.25
20. Tikanmäki Heikki   Pässi   1707 W+12 S- 7 W+17 W-11 S-13 S=28 W=29  3  27.50 10.75
21. Auvinen Esa        ES-78   1965 S= 1 W+31 S=16 W- 3 S-10 W+29 W-12  3  27.50  9.25
22. Laitinen Martti    SSK     1855 S-31 W+19 S+18 W+16 S- 9 W- 5 S-15  3  25.50 10.50
23. Turtiainen Tauno   HSK     2019 S+36 W- 3 S- 1 W=19 S=29 W+31  -14  3  25.00  9.25
24. Koskinen Erkki     Garde   1802 W- 7 S+30 W+25 S- 8 W- 5 S-18 W+31  3  25.00  7.50
25. Suuronen Petri     I-HSK   1944 S+19 W-14 S-24 S=12 W-17 S+33 W=27  3  21.50  7.75
26. Tuominen Joona     HeinSK  1812 S- 5 W+34 S+31 W- 9 W=12 S- 8 S-16  2½ 24.50  5.00
27. Kujasalo Marjatta  I-HSK   1728 S+35 W- 6 S- 5 S-13 W-19 W+34 S=25  2½ 24.00  5.50
28. Karppinen Mikael   Garde   1610  --   --  W-10 S+30 S+32 W=20  --   2½ 23.00 11.00
29. Ahokas Heikki      KäpSK   1608 S=11 W-15 W-12 S+33 W=23 S-21 S=20  2½ 23.00  6.75
30. Karppinen Raimo    MatSK   1433 S- 3 W-24 S-19 W-28 S=34 W+32 W+33  2½ 18.50  2.50
31. Löyttyniemi Marko  NoPy    1496 W+22 S-21 W-26 S-10 W+33 S-23 S-24  2  20.50  4.00
32. Lindholm Ulf-Peter         1384  +FR W- 4 S-11 S-18 W-28 S-30 W=34  1½ 22.00  1.00
33. Kelmendi Isak      KSHB    1635 S- 4 W+36 S- 9 W-29 S-31 W-25 S-30  1  22.00  2.50
34. Telenius Kimmo     KäpSK   1624 W- 2 S-26 W-13 S-17 W=30 S-27 S=32  1  21.00  1.75
35. Lyly Seppo         KS-58   1942 W-27  --   --   --   --   --   --   0  20.50  9.00
36. Kunnas Erkki       HSK     1813 W-23 S-33  --   --   --   --   --   0  17.00  6.25

Alkujärjestys
Turtiainen Tauno         HSK                      1    2019
Haanpää Jorma            RikSha                   2    1999
Sanchez Juan             JärvSK                   3    1997
Lardot Derik             OSS                      4    1989
Haggren Stig-Olof        I-HSK                    5    1980
Auvinen Esa              ES-78                    6    1965
Rautanen Sari            I-HSK                    7    1960
Korhonen Erkki           Me-Ra                    8    1949
Suuronen Petri           I-HSK                    9    1944
Lyly Seppo               KS-58                   10    1942
Patola Eero              KäpSK                   11    1931
Suominen Antti           KäpSK                   12    1925
Sarsa Erkki                                      13    1920
Miettinen Teemu          Garde                   14    1915
Kallio Juho              OSS                     15    1890
Tocklin Tomi             SalSK                   16    1860
Laitinen Martti          SSK                     17    1855
Järvinen Seppo           LauttSK                 18    1835
Kangas Mauno             I-HSK                   19    1826
Kunnas Erkki             HSK                     20    1813
Tuominen Joona           HeinSK                  21    1812
Koskinen Erkki           Garde                   22    1802
Smeds Tom                RikSha                  23    1791
Poduval Praseet          Garde                   24    1788
Saharinen Petri          KäpSK                   25    1729
Kujasalo Marjatta        I-HSK                   26    1728
Tikanmäki Heikki         Pässi                   27    1707
Tikka Erkki              I-HSK                   28    1702
Jalo Pentti              KäpSK                   29    1698
Kelmendi Isak            KSHB                    30    1635
Telenius Kimmo           KäpSK                   31    1624
Ahokas Heikki            KäpSK                   32    1608
Löyttyniemi Marko        NoPy                    33    1496
Karppinen Raimo          MatSK                   34    1433
Lindholm Ulf-Peter                               35    1384
Karppinen Mikael         Garde                   36    1610

HSL pääsiäisturnaus 2007

  14v. RYHMÄ SEURA SELO 1 2 3 4 5 6 7 8 YHT VERT SIJ
 1 Larionova Katarina Int 1246 X 1 0 0 ½ 0 0 0   6.
 2 Mazlov Vitali Int 1373 0 X 0 + 0 0 0 0 1   8.
 3 Liu Dennis MatSK 1429 1 1 X + 1 ½ 1 1   1.
 4 Korhonen Kai Int 1000 1 - - X ½ 0 0 -   7.
 5 Larionova Maria Int 1307 ½ 1 0 ½ X 0 0 0 2   5.
 6 Ebeling Daniel MatSK 1457 1 1 ½ 1 1 X 1 ½ 6   2.
 7 Nossenko Nikita Int 1588 1 1 0 1 1 0 X 1 5   3.
 8 Siltala Henri HSK 1409 1 1 0 + 1 ½ 0 X   4.

 

Sivu päivitetty 09.04.2007 19:00 (OESZ)