HSL pääsiäisturnaus 2013

Shakkiareenalla 28.3. - 1.4.2013 Kilpailun tuomari: FS Timo Munukka, kilpailun johtaja Jyrki Raki.
Kilpailutoimikunta: IA Jouni Lehtivaara (parien määrääjä), Seppo Karasmäki, Timo Konttinen, Ari Möttönen ja Toivo Pudas (kuvat).

Kilpailun tuloksia ja pareja myös Chess-Resultissa (M-ryhmä), (Avoin ryhmä)
Nuorten ryhmä tämän sivun alareunassa.
AIKATAULUT (loppuajat arvioita)
To 28.03. 1.kierros 18:00-23:00
Pe 29.03. 2.kierros 10:00-15:00
Pe 29.03. 3.kierros 16:00-21:00
La 30.03. 4.kierros 16:00-21:00
Su 31.03. 5.kierros 10:00-15:00
Su 31.03. 6.kierros 16:00-21:00
Ma 01.04. 7.kierros 10:00-15:00
NR M - RYHMÄ SEURA ELO SELO 1 2 3 4 5 6 7 8 YHT VERT SIJ
 1 Tuovinen Jukka SSK 2058 2063 X 0 ½ 0 0 ½ ½ 1 09,25 8.
 2 Ketola Ville VammSK 2109 2151 1 X ½ ½ 0 1 ½ 0 11,75 5.
 3 Nokso-KoivistoAntti TuTS 2127 2137 ½ ½ X ½ 0 ½ ½ ½ 3 11,00 6.
 4 Elomaa Arto JärvSK 2039 2141 1 ½ ½ X 1 ½ ½ ½ 14,50 1.
 5 Luukkonen Tommi JyS 2321 2324 1 1 1 0 X 0 0 0 3 09,00 7.
 6 Ristoja Samu Garde 2097 2144 ½ 0 ½ ½ 1 X ½ ½ 12,00 4.
 7 Parkkinen Jyrki HSK 2191 2200 ½ ½ ½ ½ 1 ½ X ½ 4 13,50 3.
 8 Paronen Petteri X 2132 2145 0 1 ½ ½ 1 ½ ½ X 4 14,00 2.

 * Vertailut: 1. Sonneborn-Berger (Standard), 2. keskinäinen peli, 3. voittojen määrä.

Avoin ryhmä (TARKISTAKAA OIKEAT PARIT CHESS-RESULT)


L O P P U T U L O K S E T (tilanne 0/7)


Turnaustaulukko alkuperäisjärjestyksessä
(vertailuseuranta Chess-Resultin Swiss-Manager -järjestelmässä)

* selo

AVOIN RYHMÄ

01 Ertbjerg Per        2029    0 LauttSK 
02 Suominen Antti      2020    0 KäpSK 
03 Kangas Lauri        2001    0 Pässi 
04 Karvinen Kimmo      1994    0 Remi 
05 Tumanov Dmitri      1976    0 Remi 
06 Kumpulainen Jari    1972    0 HyvSK 
07 Auvinen Esa         1962    0 ESK 
08 Hynnä Kevin         1953    0 Garde 
09 Alenius Arto           0 1949 I-HSK 
10 Patola Eero         1929    0 KäpSK 
11 Pihlajamäki Antti   1914    0 KäpSK 
12 Mannberg Henry      1908    0 Remi 
13 Piiroinen Tero      1900    0 AS 
14 Nikolakaros Kimon   1888    0 PaimSK 
15 Demidov Jan         1884    0 Int 
16 Saharinen Petri     1882    0 HSK 
17 Lehtohalme Lasse    1877    0 HämSK 
18 Smeds Tom           1872    0 RikSha 
19 Järvinen Seppo      1871    0 LauttSK 
20 Nyman Leif          1870    0 X 
21 Engelberg Jan       1854    0 KymS 
22 Puroila Sippo       1842    0 I-HSK 
23 Käkränen Aapo       1836    0 HSK 
24 Huttunen Jarkko        0 1826 NurmSK 
25 Rajaji Suseenthiram 1824    0 I-HSK 
26 Teräsalo Kari       1818 1659 
27 Laitinen Martti     1811    0 SSK 
28 Tocklin Tomi        1796    0 SalSK 
29 Hänninen Heikki     1792    0 HSK 
30 Hiltunen Ville      1769    0 EtVaS 
31 Jalo Pentti         1760    0 KäpSK 
32 Tikka Erkki         1760    0 I-HSK 
33 Kugappi Tomi        1753    0 Int 
34 Lallukka Taneli        0 1750 EtVaS 
35 Lindholm Pertti     1749    0 HyvSK 
36 Hallman Valo        1729    0 HSK 
37 Ståhle Sten         1711    0 HSK 
38 Vainikainen Tommi      0 1708 X 
39 Saavalainen Ellis   1661    0 MatSK 
40 Bergström Hans      1639    0 HSK 
41 Muhonen Sami        1628    0 JyS 
42 Nappu Maxim         1604    0 Int 
43 Laakso Joel            0 1599 HSK 
44 Khanov Pavel           0 1494 HSK 
45 Ebeling Mikaela        0 1408 MatSK 
46 Ebeling Mariela        0 1276 MatSK 
47 Wahlbäck Stefan        0 1215 Int 


Nuorten ryhmä  

ei erillistä nuorten ryhmää


Sivu päivitetty 01.04.2013 15:30 (OEZ)