HSL koulujoukkuekilpailut 2010
Pelipaikka: Saksalainen koulu (Deutsche Schule, DSH)

Kilpailun tuomari: Timo Munukka, Kilpailun johtaja: Heikki Luoma
Kilpailutoimikunta: Mikael Lembidakis, Sauli Tiitta, Mikael Nouro ja Petri Suuronen.
Koulun edustaja: Tarja Aurell ja avustajana Claus Hoffmeister
Koulun yhteysoppilas: Dmitri Vyskybov

Vuonna 1999 aloitettu Helsingin koulujoukkuekilpailu, pelattiin nyt ensi kertaa Shakkikodin ulkopuolella. Saksalainen koulu oli pelipaikkana.

Ala-asteen kilpailussa kaikki pelit voittivat 1.pöytä: Ellis Saavalainen (Komeetta) 5/5!, 2.pöytä: Santeri Huuskonen (TES) 5/5!, 3.pöytä Matias Riikonen (TES) 5/5! Lukion sarjassa kaikki pelinsä voitti Dmitry Vyskubov (DSH) 5/5!

Katso myös
Helsingin koululaiskilpailu (henkilökohtainen kilpailu)



Lopputulokset (tarkistamattomat)

SI  ALA-ASTE 7.3.2010 SELO 1 2 3 4 5 JP PP JV (AN)
 1. Englantilainen koulu, TES 1375 28m 2 22v 2 06m 2 05v 2 03m 2 10 14½ 5 (1)
 2. Englantilainen koulu, TES 2 1115 23m 2 07v 2 04v 0 14m 2 15m 2 8 12 4 (15)
 3. Jousenkaaren aa 1321 24v 2 12m 2 18v 2 04m 2 01v 0 8 11½ 4 (3)
 4. Komeetan aa 1258 30m 2 08v 2 02m 2 03v 0 12m 2 8 11 4 (5)
 5. Kantokasken aa 1088 13v 2 14m 2 16v 2 01m 0 07m 2 8 10 4 (19)
 6. Aarnivalkean aa 1215 20v 2 19m 2 01v 0 18m 2 08v 2 8 09 4 (6)
 7. Cygnaeus lågstadium 1197 29v 2 02m 0 24v 2 20m 2 05v 0 6 10 3 (8)
 8. Matinlahden aa 1115 32v 2 04m 0 29v 2 13m 2 06m 0 6 10 3 (14)
 9. Kronohagens lågstadium 1293 21v 2 18m 0 19v 2 12m 0 28v 2 6 09 3 (4)
10. Kallion aa 1000 14v 0 13m 0 32v 2 19v 2 22m 2 6 08½ 3 (25)
11. Meritorin aa 1185 16m 1 17v 1 25v 2 29m 2 21v 2 6 08 3 (7)
12. Westendinpuiston aa 1161 17m 2 03v 0 30m 2 09v 2 04v 0 6 07½ 3 (11)
13. Tähtiniityn aa 1306 05m 0 10v 2 15m 2 08v 0 16m 2 6 07 3 (3)
14. Komeetan aa 2 1185 10m 2 05v 0 21m 2 02v 0 20m 2 6 07 3 (9)
15. Nöykkiönlaakson aa 1178 25v 2 16m 1 13v 0 24m 2 02v 0 5 08 2 (10)
16. Ranskalainen koulu 1000 11v 2 15m 1 05m 0 28m 2 13v 0 5 07½ 3 (23)
17. Tähtiniityn aa 2 1000 12v 2 11v 2 28v 0 27m 2 18v 1 5 06½ 2 (27)
18. Englantilainen koulu TES 4 1145 27m 2 09v 2 03m 0 06v 0 17m 1 5 06½ 2 (13)
19. Englantilainen koulu TES 3 1114 26v 2 06v 0 09m 0 10m 0 30v 2 4 08 2 (16)
20. Käpylän aa 1000 06m 0 23v 2 22m 2 07v 0 14v 0 4 07½ 2 (22)
21. Iivisniemen aa 1076 09m 0 27v 2 14v 0 23m 2 11m 0 4 07 2 (20)
22. Tuomarilan aa 1148 31v 2 01m 0 20v 0 30m 2 10v 0 4 06 2 (12)
23. Englantilainen koulu TES 5 1000 02v 0 20m 0 31m 2 21v 0 29v 2 4 05½ 2 (31)
24. Jousenkaaren aa 2 1099 03m 0 31v 2 07m 0 15v 0 25v 2 4 05 2 (18)
25. Ressun aa 1000 15m 0 28v 1 11v 1 26v 2 24m 0 3 06 1 (26)
26. Ranskalainen koulu 2 1000 19m 0 29m 0 27v 1 25m 0 31v 2 3 05½ 1 (32)
27. Töölön aa 2 1000 18v 0 21m 0 26m 1 17v 0 32m 2 3 05 1 (29)
28. Nöykkiönlaakson aa 2 1100 01v 0 25m 1 17m 2 16v 0 09m 0 3 04 1 (17)
29. Viherkallion aa 1000 07m 0 26v 2 08m 0 11v 0 23m 0 2 06 1 (24)
30. Töölön aa 1000 04v 0 32m 2 12v 0 22v 0 19m 0 2 04 1 (21)
31. Aarnivalkean aa 2 1000 22m 0 24m 0 23v 0 32v 1 26m 0 1 03½ 1 (28)
32. Töölön aa 3 1000 08m 0 30v 0 10m 0 31m 1 27v 0 1 03 1 (30)
Vertailut: 1. Joukkuepisteet, 2. Pelaajien pisteet, 3. Joukkuevoitot,
4. keskinäinen peli, 5. voitot peleissä, 6. Buchholz.


Alkuperäinen taulukko

NR  ALA-ASTE 7.3.2010 SELO 1 2 3 4 5 JP PP JV (SI)
01 Englantilainen koulu TES 1375 17m 2 12v 2 06m 2 19v 2 02m 2 10 14½ 5 1.
02 Jousenkaaren aa 1321 18v 2 11m 2 13v 2 05m 2 01v 0 08 11½ 4 3.
03 Tähtiniityn aa 1306 19m 0 25v 2 10m 2 14v 0 23m 2 06 07 3 12.
04 Kronohagens lågstadium 1293 20v 2 13m 0 16v 2 11m 0 17v 2 06 09 3 9.
05 Komeetan aa 1258 21m 2 14v 2 15m 2 02v 0 11m 2 08 11 4 4.
06 Aarnivalkean aa 1215 22v 2 16m 2 01v 0 13m 2 14v 2 08 09 4 6.
07 Meritorin aa 1206 23m 0 27v 0 26v 2 24m 2 20v 2 06 07 3 14.
08 Cygnaeus lågstadium 1197 24v 2 15m 0 18v 2 22m 2 19v 0 06 10 3 7.
09 Komeetan aa 2 1185 25m 2 19v 0 20m 2 15v 0 22m 2 06 07 3 13.
10 Nöykkiönlaakson aa 1178 26v 2 23m 1 03v 0 18m 2 15v 0 05 08 2 15.
11 Westendinpuiston aa 1161 27m 2 02v 0 21m 2 04v 2 05v 0 06 07½ 3 11.
12 Tuomarilan aa 1148 28v 2 01m 0 22v 0 21m 2 25v 0 04 06 2 22.
13 Englantilainen koulu TES 4 1145 29m 2 04v 2 02m 0 06v 0 27m 1 05 06½ 2 18.
14 Matinlahden aa 1115 30v 2 05m 0 24v 2 03m 2 06m 0 06 10 3 8.
15 Englantilainen koulu TES 2 1115 31m 2 08v 2 05v 0 09m 2 10m 2 08 12 4 2.
16 Englantilainen koulu TES 3 1114 32v 2 06v 0 04m 0 25m 0 21v 2 04 08 2 19.
17 Nöykkiönlaakson aa 2 1100 01v 0 26m 1 27m 2 23v 0 04m 0 03 04 1 28.
18 Jousenkaaren aa 2 1099 02m 0 28v 2 08m 0 10v 0 26v 2 04 05 2 24.
19 Kantokasken aa 1088 03v 2 09m 2 23v 2 01m 0 08m 3 08 10 4 5.
20 Iivisniemen aa 1076 04m 0 29v 2 09v 0 31m 2 07m 0 04 07 2 21.
21 Töölön aa 1000 05v 0 30m 2 11v 0 12v 0 16m 0 02 04½ 1 30.
22 Käpylän aa 1000 06m 0 31v 2 12m 2 08v 0 09v 0 04 07½ 2 20.
23 Ranskalainen koulu 1000 07v 2 10v 1 19m 0 17m 2 03v 0 05 07½ 2 16.
24 Viherkallion aa 1000 08m 0 32v 2 14m 0 07v 0 31m 0 02 06 1 29.
25 Kallion aa 1000 09v 0 03m 0 30v 2 16v 2 12m 2 06 08½ 3 10.
26 Ressun aa 1000 10m 0 17v 1 07m 0 32v 2 18m 0 03 06 1 25.
27 Tähtiniityn aa 1000 11v 0 07v 2 17v 0 29m 2 13v 1 05 06½ 2 17.
28 Aarnivalkean aa 2 1000 12m 0 18m 0 31v 0 30v 1 32m 0 01 03½ 0 31.
29 Töölön aa 2 1000 13v 0 20m 0 32m 1 27v 0 30m 2 03 05 1 27.
30 Töölön aa 3 1000 14m 0 21v 0 25m 0 28m 1 29v 0 01 03 0 32.
31 Englantilainen koulu TES 5 1000 15v 0 22m 0 28m 2 20v 0 24v 2 04 05½ 2 23.
32 Ranskalainen koulu 2 1000 16m 0 24m 0 29v 1 26m 0 28v 2 03 05½ 1 26.

01. Englantilainen koulu   1375  28 22 06 05 03   10
Gabriela Ebeling           1373  M1 V1 M1 V1 M½   4½
Santeri Huuskonen          1340  V1 M1 V1 M1 V1   5
Matias Riikonen            1412  M1 V1 M1 V1 M1   5
                                 3  3  3  3  2½  14½

02. Englantilainen koulu 2 1115  23 07 04 13 15   08
Kalle Mäki                 1000  M1 V0 V0 M1 M1   3
Mariela Ebeling            1054  V1 M1 M0 V1 V1   4
Mikaela Ebeling            1290  M1 V1 V1 M1 M1   5
                                 3  2  1  3  3   12

03. Jousenkaaren aa        1321  24 11 18 04 01   08
Jonatan Tenhunen           1326  V1 M1 V1 M0 V½   3½
Tomi Eränne                1303  M1 V1 M1 V1 M0   4
Jani Eränne                1335  V1 M1 V1 M1 V0   4
                                 3  3  3  2   ½  11½

04. Komeetan aa            1258  30 08 02 03 11   08
Ellis Saavalainen          1487  M1 V1 M1 V1 M1   5
Jamin Hu                   1286  V1 M1 V1 M0 V1   4
Hao Hao Liu                1000  M1 V0 M0 V0 M1   2
                                 3  2  2  1  3   11

05. Kantokasken aa         1088  12 13 16 01 07  08
Mikko Malmi                1265  V0 M1 V1 M0 M1   3
Alex Halme                 1000  M1 V1 M1 V0 V1   4
Johan Yli-Hukkala          1000  V1 M0 V1 M0 M1   3
                                 2  2  3  0  3   10

06. Aarnivalkean aa        1215  20 19 01 18 08  08
Atte Tommiska              1408  V1 M1 V0 M1 V1   4
Reko Wenell                1236  M1 V1 M0 V1 M0   3
Juhana Viitamo             1000  V0 M0 V0 M1 V1   2
                                 2  2  0  3   2   9

07. Cygnaeus lågstadium    1197  29 02 24 20 05  06
Marc Lempinen-Cabana       1282  -- M1 V1 M1 V0   3
Niki Seppälä               1112  V1 V0 M1 V1 M0   3
Vaije Maen                 1198  M1 -- V1 M1 V0   3
Axel Pellosniemi           1000  V1 M0 -- -- --   1
                                 3  1  3  3  0   10

08. Matinlahden aa         1115  32 04 29 12 06  06
Henri Lahdelma             1346  V1 M0 V1 M1 M0   3
Rasmus Hellström           1000  M1 V0 M1 V1 V1   4
Kedon Lutt                 1000  V1 M1 V0 M1 M0   3
                                 3  1  2  3  1   10

09. Kronohagens lågstadium 1293  21 18 19 11 28  06
Constantin Brummer         1244  V1 M0 V1 M1 V1   4
Severin Brummer            1303  M1 V0 V0*V0 M1   2
Saga Brummer               1318  -- -- -- -- --  --
Alexander Brummer          1258  V1 M0 M1*M0 V1   3
                                 3  0  2  1  3    9
* 3.k:lla: 2p Alexander Brummer, 3p Severin Brummer

10. Kallion aa             1000  14 12 32 19 22  06
Joonatan Linkola           1000  V1 M0 V1 V1 M1   4
Juha Pukkinen              1000  M0 V1 M1 M1 M0*  4
Eero Österlund             1000  V0 M0 V½ V0 V1*  0½
                                 1  1  2½ 2  2    8½

* 2p Eero Österlund, 3p Juha Pukkinen

11. Meritorin aa           1206  16 17 25 29 21  06
Iida-Maria Vesala          1280  M1 V0 V1 M1 M1   4
Oona Paananen              1337  V0 M1 M1 V1 V1   3
Fanny Virtanen             1000  -- -- -- -- --  ei mukana
                                 1  1  2  2  2    8

12. Westendinpuiston aa    1161  17 03 30 09 04  06
Juulia Tuuri               1000  M1 V0 M½ V0 V0   1½
Jere Passi                 1293  V1 M0 V1 M1 M0   3
Kasper Kivimäki            1191  M1 V0 M1 V1 V0   3
                                 3  0  2½ 2  0    7½

13. Tähtiniityn aa         1306  05 10 15 08 16  06
Johannes Collan            1374  M1 V1 M1 V0 M1   4
Hiski Huovila              1289  V0 M0 V1 M0 V1   2
Eero Ketola                1256  M0 V1 M0 V0 M0   1
                                 1  2  2  0  2    7

14. Komeetan aa 2          1185  10 05 21 02 20  06
Oliver Wesamaa             1291  M0 V0 M0 V0 M0   0
Leo Jing                   1263  V1 M0 V1 M0 V1   3
Lasse Keskinen             1000  M1 V1 M1 V0 M1   4
                                 2  1  2  0  2    7

15. Nöykkiönlaakson aa     1178  25 16 12 24 02  05
Leo Nuotio                 1309  V½ M1 V0 M1 V0   2½
Olli Varila                1224  M1 V½ M0 V1 M0   2½
Samuli Nenonen             1000  V1 M0 V1 M1 V0   3
                                 2½ 1½ 1  3  0    8

16. Ranskalainen koulu     1000  14 15 05 28 12  05
Victor Lardot              1000  V0 V0 M0 M1 V0   1
Henri Brax                 1000  M1 M½ V0 V1 M0   2½
Oskari Ojavuo              1000  ++ V1 M0 M1 V1   4
                                 2  1½ 0  3  1    7½

17. Tähtiniityn aa 2       1000  11 14 28 27 18  05
Nette Kiviranta            1000  V0 M1 V0 M½ V1   2½
Roosa-Maria Salomaa        1000  M0 V0 M½ V1 M0   1½
Ellen Mäkelä               1000  V0 ++ V0 M1 V½   2½
                                 0  2  0½ 2½ 1½   6½

18. Englantilainen koulu 4 1145  27 09 03 06 17  05
Areeb Quadir               1264  -- -- -- -- --  ei mukana
Katariina Kokkonen         1000  M0 V1 M0 V0 M0   1
Lotta Rantanen             1172  V1 M1 V0 M0 V1   3
Kaspian Arvilommi          1000  M1 V1 M0 V0 M½   2½
                                 2  3  0  0  1½   6½

19. Englantilainen koulu 3 1114  26 06 09 10 30  04
Roi Rantanen               1343  V1 V0 M0 M0 V1   2
Jasse Tuunanen             1000  M0 M0 V1 V0 M1   2
Roberto Martinez           1000  ++ V1 M0 M1 V1   4
                                 2  1  1  1  3    8

20. Käpylän aa             1000  06 23 22 07 13  04
Ilkka Savela               1000  M0 V1 M1 V0 V1   3
Mikko Savela               1000  V0 M1 V½ M0 M0   1½
Timi Leskinen              1000  M1 -- M1 V0 V0   2
Akseli Liimatainen         1000  -- V1 -- -- --   1
                                 1  3  2½ 0  1    7½

21. Iivisniemen aa         1076  09 27 13 23 14  04
Casper Castren             1227  M0 V1 V1 M1 V0   3
Jere Lemberg               1000  V0 M1 M0 V1 M0   2
Meri Heikkinen             1000  M0 V1 V0 M0 ++   2
                                 0  3  1  2  1    7

22. Tuomarilan aa          1148  31 01 20 30 10  04
Oskari Korhonen            1160  V1 M0 V0 M0 V0   1
Saku Ihalainen             1066  M½ V0 M½ V1 M0   2
Eelis Erkkilä              1000  V1 M0 V0 M1 V1   3
                                 2½ 0  0½ 2  1    6

23. Englantilainen koulu 5 1000  02 20 31 21 29  04
Egor Garanin               1000  V0 M0 M1 -- V1   2
Aino Huuskonen             1000  M0 V0 -- V0 M1   1
Malik Abhayantha           1000  V0 -- V1 M0 V0   1
Oskari Hallamaa            1000  -- M0 M½ V1 --   1½
                                 0  0  2½ 1  2    5½

24. Jousenkaaren aa 2      1099  03 31 07 15 25  04
Joel Vaitilo               1298  M0 V1 M0 V0 V1   2
Elmo Joutsimo              1000  V0 M1 V0 M0 M½   1½
Torsti Förbom              1000  M0 V1 M0 V0 V½   1½
                                 0  3  0  0  2    5

25. Ressun aa              1000  15 28 14 26 24  03
Sergei Ichthenko           1000  M½ V0 M0 V1 M0   1½
Lalai Viljakainen          1000  V0 M½ V0 M0 V½   1
Selma Lehtola              1000  M0 V1 ++ V1 M½   3½
                                 0½ 1½ 1  2  1    6

26. Ranskalainen koulu 2   1000  19 29 27 25 31  03
Topias Myllykangas         1000  M0 M0 V0 M0 V0   0
Maksimilian Koreneff       1000  V1 V0 M½ V1 M1   3½
Sebastian Lardot           1000  -- -- V1 M0 V1   2
                                 1  0  1½ 1  2    5½

27. Töölön aa 2            1000  18 21 26 17 32  03
Jarno Linnainmaa           1000  V1 M0 M1 V½ M1   3½
Pablo Tiilikainen          1000  M0 V0 V½ M0 V1   1½
Sampo Tiilikainen          1000  V0 M0 M0 V0 M0   0
                                 1  0  1½ 0½ 2    5

28. Nöykkiönlaakson aa     1100  01 25 17 16 09  03
Samuel Seppälä             1300  V0 M1 M1 V0 M0   2
Evan Mahmud                1000  M0 V½ V½ M0 V0   1
Joni Jokinen               1000  V0 M0 M1 V0 M0   1
                                 0  1½ 2½ 0  0    4

29. Viherkallion aa        1000  07 26 08 14 23  02
Eetu Hernesmaa             1000  M0 V1 M0 V0 M0   1
Auvo Karvonen              1000  V0 M1 V0 ++*V0   1
Jonatan Järvinen           1000  M0 ++ M1 M0 M1   4
                                 0  3  1  1  1    6
* 4k. Vastajoukkue Meritorilla oli vain kaksi pelaajaa,
ja Karvonen huilasi eli sai voiton.

30. Töölön aa              1000  04 32 11 22 19  02
Arttu Jauhiainen           1000  V0 M1 V½ V1 M0   2½
Paulus Katajisto           1000  M0 V1 M0 M0 V0   1
Richard Ranta              1000  V0 M1 V0 V0 M0   1
                                 0  3  0½ 1  0    4½

31. Aarnivalkean aa 2      1000  22 24 23 32 26  01
Eero Torpo                 1000  M0 M0 V0 V0 M1   1
Jaakko Pöntinen            1000  V½ V0 M0 M1 V0   1½
Klaus Kivirikko            1000  M0 M0 V½ V½ M0   1
                                 0½ 0  0½ 1½ 1    3½

32. Töölön aa 3            1000  08 30 10 31 27  01
Aleksi Andreev             1000  M0 V0 M0 M1 V0   1
Jonatan Lindström          1000  V0 M0 V0 V0 M0   0
Aatos Andreev              1000  M0 V0 M½ M½ V1   2
                                 0  0  0½ 1½ 1    3

SI YLÄ-ASTE 7.3.2010 SELO 1 2 3 1 2 3 JP PP (AN)
1. Englantilainen koulu, TES 1627 XX 2 3 3 9 12 (2)
2. Venäläinen koulu 1551 XX 2 3 3 8 11 (6)
3. Martinkallion ya 1311 1 XX 2 3 2 7 09½ (5)
4. Saksalainen koulu, DSH 1326 1 1 XX 3 2 4 07½ (1)
5. Saarnilaakson ya 2 1125 0 0 0 0 XX 2 2 02 (4)
6. Saarnilaakson ya 1193 0 0 1 1 1 XX 0 03 (3)


01. Englantilainen koulu     1837  03 04 02 06 05   09
Daniel Ebeling               2074  V1 M½ V1 V1 M1   4½
Riku Rantanen                1371  M0 V1 M0 M1 V1   3
Nicholas Mylläri             1437  V1 M1 V½ V1 M1   4½
                                   2  2½ 1½ 3  3   12

02. Venäläinen koulu         1551  04 05 01 03 06   08
Viktor Tumanov               1381  M0 V1 M0 V0 M1    2
Dmitri Tumanov               1638  V1 M1 V1 M1 V1    5
Irina Tumanova               1635  M1 V1 M½ V½ M1    4
                                   2  3  1½ 1½ 3    11

03. Martinkallion ya         1311  01 06 05 02 04   07
Antti Kolehmainen            1344  M1 V0 M1 M1 V0    2
Toni Kerttula                1310  V1 M1 V1 V0 M1    4
Olli Kangas                  1279  M0 V1 M1 M½ V1    3½
                                   1  2  3  1½ 2     9½

04. Saksalainen koulu DSH    1326  02 01 06 05 03   04
Julius Rauramaa              1842  V1 V½ M1 V1 M1    4½
Daniel Prisching             1137  M0 M0 V½ M1 V0    1½
Sebastian König              1000  V0 V0 M½ V1 M0    1½
                                   1  0½ 2  3  1     7½

05. Saarnilaakson ya 2       1125  06 02 03 04 01   02
Tommi Salminen               1376  M1 M0 V0 M0 V0    1
Aleksi Kervinen              1000  V1 V0 M0 V0 M0    1
Trinh Khang                  1000  M0 V0 V0 M0 V0    0
                                   2  0  0  0  0     2

06. Saarnilaakson ya         1193  05 03 04 01 02   00
Petteri Ihalainen            1269  V0 M1 V0 M0 V0    1
Juuso Keto-Tokoi             1309  M0 V0 M½ V0 M0    0½
Mikko Hyppölä                1000  V1 M0 V½ M0 V0    1½
                                   1  1  1  0  0     3

SI LUKIOT / amm. ol. 7.3.2010 SELO 1 2 3 4 Y1 1 2 3 4 Y2 JP PP JV (AN)
1. Ressun lukio 1295 XX 1 2 3 4 XX 3 2 2 6 10 13 5 (2)
2. Matematiikkalukio 1607 2 XX 3 3 6 0 XX 2 2 4 10 12 5 (4)
3. Saksalainen koulu, DSH 1000 1 0 XX 1 0 1 1 XX 2 2 02 06 1 (1)
4. Ressun lukio 2 1519 0 0 2 XX 2 1 1 1 XX 0 02 05 1 (3)

01. Ressun lukio             1295  04 03 02 04 03 02  10
Olli Matilainen              1415  V1 M0 V0 M1 V0 M1   3
Niko Väisänen                1000  M1 V1 M0 V1 M1 V1   5
Julius Seligson              1469  V1 M1 V1 M0 V1 M1   5
                                   3  2  1  2  2  3   13


02. Matematiikkalukio        1607  03 04 01 03 04 01  10
Sakke Suomalainen            1538  M1 V1 M1 V0 M1 V0   4
Henri Niva                   1612  V1 M1 V1 M1 V½ M0   4½
Niklas Takala                1670  M1 V1 M0 V1 M½ V0   3½
                                   3  3  2  2  2  0   12


03. Saksalainen koulu, DSH   1000  02 01 04 02 01 04  02
Dmitry Vyskubov              1000  -- V1 M1 M1 M1 V1   5
Henri Avela                  1000  V0 M0 V0 V0 V0 --   0
Veronika Suchodolski         1000  M0 -- M0 -- M0 M1   1
Sarri Nykänen                1000  V0 V0 -- M0 -- V0   0
                                   0  1  1  1  1  2    6


04. Ressun lukio 2           1519  01 02 03 01 02 03  02
Otto von Hellens             1559  M0 M0 V0 -- -- --   0
Sakari Lepikko               1000  V0 V0 M1 V0 V0 M0   1
Tuuli Kauppala               1371  M0 M0 V1 M0 M½ V0   1½
Touko Väänänen               1628  -- -- -- V1 V½ M1   2½
                                   0  0  2  1  1  1    5



>>> koululaiskilpailuja 1980- <<<
TULOKSET 1999 TULOKSET 2000 TULOKSET 2001 TULOKSET 2002
TULOKSET 2003 TULOKSET 2004 TULOKSET 2005 TULOKSET 2006
TULOKSET 2007 TULOKSET 2008 TULOKSET 2009 TULOKSET 2010

Helsingin koulujoukkuekilpailut 1999- mitalistit
Saksalaisen koulun kv-koulujoukkuekilpailu 2009 (tulokset)

 

Koulun Suurjuhlat 1980-2005

Tampere 1980 Turku 1985 Lahti 1990 Jyväskylä 1995 Helsinki 2000 Oulu 2005

Koulun Suurjuhlat 2000

Huomautukset/korjaukset: Timo Munukka 050-9310608 / timo(at)munukka.net

Sivu päivitetty 13.03.2010 10:11 (OEZ)