Ala-astejoukkueiden PM-kilpailu Porisssa 12.-14.9.2003

Nordiska Mästerskapet för barnskolelag, Björneborg, 12.-14.9.2003

(Henkilökohtaiset tulokset kierrosjärjestyksessä

Individuella resultaten i rondordning)

1. Ruotsi/Sverige Aspuddens skola            15 /20
Nikolaj Zadruzny            1   1   1   0   1     4
Isak Revelj                 0   1   1   0   1     3
Kalle Thisner               0   ½   1   1   ½     3
Joakim Ronström             1   1   1   1   1     5

2. Tanska/Danmanrk N. Zahles Gymnasieskole   13
Matias Lolk Anderssen       0   1   ½   1   0     2½
Alex Fong                   1   ½   1   0   0     2½
Jacob Brorsen               1   1   1   1   1     5
Troels Madsen               0   1   1             2/3
He He                                   1   0     1/2

3. Islanti/Island Rimaskoli                   9½
Hjörvar Steinn Gretarsson   1   0   0   1   1     3 
Ingvar Asbjörnsson          1   ½   1   1   1     4½
Egill Gautur Steingrimsson  0   0   0   0   0     0
Sverrir Asbjörnsson         0   0   1   0   1     2

4. Suomi/Finland I Käppärän koulu             9 (2,5,2,2½-1½)
Markus Viljanen             1   1   1   0   0     3
Miro Leppäkoski             ½   ½   0   1   0     2
Panu Hautamäki              1   0   1   0   ½     2½
Mari Viljanen               ½   1   0   0   0     1½

5. Norja/Norge Nordstrands skola              9 (2,5,2,1½-2½)
Frederik Helness            0   0   0   ½   1     1½
Daniel Pitz Jacobsen        0   ½   0   1   1     2½
Torkil Moe Bråten           1   1   0   1   0     3
H. Gulbrandsen              1       0       1     2/3
H. Espegren                     0       0         0/2

6. Suomi/Finland II Suhmuran ala-aste         4½
Jari Åke                    0   0   ½   ½   0     1
Kimmo Myller                ½   0   0   0   0      ½
Jouko Puustinen             0   ½   0   0   1     1½
Heikki Puustinen            ½   0   0   1   0     1½

Joukkuetulokset / Lagresultaten

                       1   2   3   4   5   6
1.  Ruotsi/Sweden      XX  3½  4   2   3½  2      15
2.  Suomi/Finland II    ½  XX  1½  1   1    ½     4½
3.  Norja/Norge        0   2½  XX  2   1½  3      9
4.  Islanti/Island     2   3   2   XX  2    ½     9½
5.  Suomi/Finland I     ½  3   2½  2   XX  1      9
6.  Tanska/Danmark     2   3½  1   3½  3   X     13