Kilpailutuloksia vuodelta 1996

Kilpailutuloksia vuodelta 1997

Kilpailutuloksia vuodelta 1998

Kilpailutuloksia vuodelta 1999

Kilpailukalenteri 2000

Vko Pvm Tapahtuma
0 1.-13.1. HSL:n mestaruus, TULOKSET
1 8.-9.1. Hervanta-turnaus, TULOKSET
  9.1. Kaakonketjun turnaus Haminassa, TULOKSET
2 15.1. JSM
3 21.-23.1. Lepola-turnaus, TULOKSET
  22.-23.1. Etelä-Pohjanmaan mestaruus Kokkolassa, TULOKSET
4 28.-30.1. 21. Jyväskylän Talven turnaus, TULOKSET
5 2.-6.2. VR:n mestaruus, TULOKSET
  5.-6.2. Pikashakin SM (Helsinki, HSK)
6 12.2. JSM
7 18.-20.2. Garde-turnaus, TULOKSET
8 24.-27.2. Koululaisten PM (Espoo, SKSL+MatSK)
  25.-27.2. Matin päivän turnaus, TULOKSET
  26.2. ST:n vuosikokous ja pikaratkaisemisen SM
  26.-27.2. Sh-77:n turnaus, TULOKSET
  26.-27.2. Avoin Pohjois-Karjalan mestaruus, TULOKSET
  27.2. Levonrannan autoliikkeen Helmi-turnaus (Vammala, VammSK)
9 3.-5.3. XXVIII Järvenpään avoin mestaruus, TULOKSET
  4.3. TUL:n talvipäivät (Vaasa, 5+5 min.)
  4.-5.3. Talvi-turnaus Kajaanissa, TULOKSET
  4.3. VammSK:n nuorten turnaus (Vammala)
  4.-5.3. Satakunnan mestaruus, TULOKSET
10 11.-12.3. JSM
11 17.-19.3. Koivu-turnaus, TULOKSET
  18.-19.3. Kaarlen turnaus, TULOKSET
  18.-19.3. 20. TaSY-turnaus, TULOKSET
12 24.-26.3. TSY:n turnaus, TULOKSET
25.3. Kaakkois-Suomen Shakkipiirin avoin joukkuepikapelimestaruus (Lappeenranta, LprSK)
  25.-26.3. Koulujoukkueiden Helsingin mestaruus (HSL)
13 1.4. OSS:n 5+5 min. turnaus (Oulu)
  1.-2.4. Nopean shakin SM ja nuorten pikashakin SM (Pori, PSY/SatSL)
  1.-2.4. PoKS:n turnaus, TULOKSET
14 8.-9.4. EtVaS-turnaus, TULOKSET
  8.-9.4. RaahLi:n turnaus, TULOKSET
15 15.-16.4. TShL:n ja TUL:n mestaruus, TULOKSET
  15.-16.4. Jyväskylän avoin mestaruus, TULOKSET
  16.4. Kerhojen kokous (Helsinki)
16 19.-24.4. Tarauksen elo- ja pääsiäisturnaukset, TULOKSET
  20.-24.4. HSL:n pääsiäisturnaus, TULOKSET
  21.-24.4. Nuorten SM, TULOKSET
23.4 Itä-Suomen Shakkiliiton henkilökohtainen ja joukkuepikashakkimestaruus (Kuopio, KSY)
17 28.4-1.5.  Walpuri-turnaus, TULOKSET
18 6.5. Salon 30+30 minuutin turnaus, TULOKSET
6.5. Oulun 15+15 minuutin mestaruus, TULOKSET
6.-7.5 Kalakukko-turnaus, TULOKSET
19 13.-14.5. Kyrönmaan SK:n turnaus, TULOKSET
13.-14.5. Kaakkois-Suomen Shakkipiirin avoin mestaruus, TULOKSET
13.-14.5. Schackrutanin kevä:tturnaus (Maarianhamina,ScR)
20 19.-21.5. Koulujoukkueiden SM (Helsinki) Liittyy Koulun Suurjuhliin, lisätietoja
21 26.-28.5. XXI Klubin turnaus, TULOKSET
  27.-28.5. HaapajSK:n kevätturnaus, TULOKSET
  27.-28.5. MikkSK:n turnaus, TULOKSET
  27.-28.5. Reilu-turnaus, TULOKSET
22 1.6. Nopean shakin Helsingin mestaruus, TULOKSET
  3.-4.6. A.Hermlinin 60-v. juhlaturnaus, TULOKSET
4.6. Kaakonketjun 1. osakilpailu Karhulassa, TULOKSET
23 9.-13.6. Naisten SM, TULOKSET
  9.-21.6. SM 2000, TULOKSET
  10.6. I-HSK:n turnaus, TULOKSET
  10.-11.6. JämSS:n turnaus, TULOKSET
  10.-11.6. PSY:n turnaus, TULOKSET
24 16.-18.6. LprSK:n turnaus, TULOKSET
25    
26 1.-2.7. HeinSK:n ja HartSK:n turnaus, TULOKSET
  1.-2.7. KemTS:n turnaus, TULOKSET
27 3.-9.7. Avoin SM-turnaus, TULOKSET
  8.-9.7. Eino Leino-turnaus, TULOKSET
28 10.-18.7. Kv. kutsuturnaus (Helsinki, Shakkikoti)
28 14.7. Shakkitoritapahtuma (Joensuu, JoeSK)
15.-16.7. III Lukko-turnaus, TULOKSET
29 19.-23.7. Heart of Finland, TULOKSET
30 24.-27.7. Salon Shakkikerhon shakkileiri
  27.7. Espoon avoin pikashakkimestaruus (ESK)
  29.7. Myllyturnaus (Vantaa, Remi, 15+15 min.)
31 5.-6.8. Oulaisten SK:n turnaus, TULOKSET
32 12.-13.8. Joukkuepikashakin SM (Helsinki, HSL) ja VII Suomen Hiiva-cup
33 18.-20.8. Taraus-turnaus, TULOKSET
34 25.-27.8. HSK:n turnaus, TULOKSET
  26.8. Kaakonsarjan nopean shakin 2. osakilpailu, TULOKSET
  26.-27.8. KurVi:n turnaus, TULOKSET
35 1.-3.9. Hm-93:n turnaus, TULOKSET
2.-3.9. PSY:n turnaus, TULOKSET
  2.-3.9. Pohjois-Suomen avoin mestaruus, TULOKSET
36 9.9 Ilkka Sarenin 60-v. juhlaturnaus, TULOKSET
  9.-10.9 Ruska-turnaus, TULOKSET
  10.9 IFS-turnaus, TULOKSET
37 15.-17.9. Fischer-turnaus, TULOKSET
  16.9. Kaakonketjun 3. osakilpailu Kuusankoskella, TULOKSET
38 18.-22.9. Sotaveteraanien mestaruus, TULOKSET
  23.-24.9. JSM
39 2.-15.10. Jyväskylän kv. kutsuturnaus (JyS)
39 30.9. Espoon koululailaiskilpailut, TULOKSET
  30.9.-1.10. Kalevan turnaus, TULOKSET
  30.9.-1.10. VSS:n turnaus, TULOKSET
40 6.-7.10. Opettajien Shakkiturnaus (Helsinki)
  7.-8.10. Omppu-turnaus (Haapajärvi, HaapajSK, S)
  7.-8.10. KankSK:n turnaus, TULOKSET
  7.-8.10. Kotkan avoin mestaruus, TULOKSET
41 14.10. Pohjois-Suomen 15+15 min. mestaruus, TULOKSET
  14.10. Kaakonketjun turnaus Lappeenrannassa, TULOKSET
  14.-15.10. Pyynikki-turnaus, TULOKSET
  14.-15.10.
42 18.-20.10 EKL:n avoimet nopean shakin kilpailut (Virrat)
  21.10 JSM
  22.10. Kerhojen kokous (Helsinki)
43 27.-29.10. SalSK:n turnaus, TULOKSET
  27.-29.10. Lepola-turnaus, TULOKSET
  28.10. Lions-liiton mestaruus (Helsinki, 30+30 min.)
  28.-29.10. Peurunka-turnaus, TULOKSET
44 3.-5.11. Garde-turnaus, TULOKSET
  4.11. Remin nopean shakin turnaus, TULOKSET
  4.-5.11. RaahLi:n turnaus, TULOKSET
45 6.11.-4.12.
  11.11. Oulun SS:n 5+5 min. turnaus
  11.-12.11. Koululaisten SM, TULOKSET
46 18.-19.11 JSM
47 25.11. Kaakkois-Suomen avoin pikashakkimestaruus (Mikkeli, MikkSK)
  25.-26.11. MatSK:n turnaus, TULOKSET
48 1.-3.12. TuTS:n turnaus, TULOKSET
  2.12. Kaakonketjun 5. osakilpailu Imatralla, TULOKSET
  2.12. Antin Blixti (Helsinki, tasoituspikashakkiturnaus, Antti Pyhälän valmennustukiyhdistys)
  2.-3.12. OSS:n turnaus, TULOKSET
49 8.-10.12. ESK:n turnaus, TULOKSET
50 15.-17.12. X-turnaus, TULOKSET
  17.12. TaSY:n kinkkuturnaus, TULOKSET
51    
52 27.12.-7.1. Helsingin mestaruus 2001, TULOKSET