Kilpailutuloksia vuodelta 2000 ja aiemmilta vuosilta

Kilpailukalenteri 2001

Vko Pvm Tapahtuma
1 6.1. Kaakonketjun 6. osakilpailu Haminassa, TULOKSET
  -7.1. Helsingin mestaruus 2001, TULOKSET
6.-7.1. Hervanta-turnaus, TULOKSET
2 13.1. JSM
14.1. Maaottelu Viroa vastaan laivalla
3 19.-21.1. Lepola-turnaus, TULOKSET
19.-21.1. Näkövammaisten SM, TULOKSET
20.-21.1. Etelä-Pohjanmaan avoin mestaruus, TULOKSET
4 26.-28.1. Jyväskylän Talvi, TULOKSET
5 3.-4.2. Pikashakin SM (Vammala, VammSK)
3.-4.2. MaSa:n turnaus, TULOKSET
6 10.2. JSM
7 12.-22.2. Helsinki Chess Circuit IM / ELO (Helsinki)
8 23.-25.2. MatSK:n turnaus, TULOKSET
  24.2. ST:n vuosikokous ja pikaratkaisemisen SM (Helsinki)
24.-25.2. Sh-77:n turnaus, TULOKSET
25.2. Levorannan autoliikkeen pikashakkiturnaus (Vammala, VammSK)
9 2.-4.3. Järvenpään avoin mestaruus, TULOKSET
  3.3. Koulujoukkueiden HM (HSL, Helsinki)
3.-4.3. Satakunnan mestaruus, TULOKSET
3.-4.3. Avoin Pohjois-Karjalan mestaruus, TULOKSET
10 10.-11.3. JSM
11 16.-18.3. Koivuturnaus, TULOKSET
17.-18.3. Kaarlen turnaus, TULOKSET
12 24.-25.3. Talvi-turnaus, TULOKSET
24.-25.3. Avoin Turun turnaus, TULOKSET
13 31.3. OSS:n 5+5 min. turnaus (Oulu)
31.3.-1.4. Nopean shakin SM ja nuorten pikashakin SM (Tampere, TaSY)
14 7.4. TShL:n ja TUL:n avoin mestaruus, TULOKSET
  7.-8.4. Kaakkois-Suomen Sp:n avoin joukkuemestaruus (Hamina, SHYM)
15 8.4. Kerhojen kokous (Helsinki)
15 11.-16.4. Tarauksen pääsiäisturnaus, TULOKSET
  12-16.4. Shakkikodin pääsiäisturnaus, TULOKSET
16 21.-22.4. EtVaS-turnaus, TULOKSET
21.-22.4. Oulaisten SK:n turnaus, TULOKSET
17 25.-29.4. VR:n mestaruus, TULOKSET
18 4.-6.5. TSY:n turnaus, TULOKSET
5.5. Oulun 15+15 min. mestaruus, TULOKSET
5.-6.5. Kalakukkoturnaus, TULOKSET
5.-6.5. TaSYn tunnin turnaus, TULOKSET
19 12.5. Salon SK:n 30+30 min turnaus, TULOKSET
20 18.-20.5. Klubin XXII turnaus, TULOKSET
19.-20.5. Pyynikki-turnaus, TULOKSET
21 26.-27.5. MikkSK:n turnaus, TULOKSET
22 2.-3.6. KurVi-turnaus, TULOKSET
23 7.-10.6. Nuorten SM-turnaukset, TULOKSET
  9.-10.6. Itä-Helsingin Shakkikerhon turnaus, TULOKSET
9.-10.6. PSY:n turnaus, TULOKSET
24 11.-16.6. Naisten SM-turnaus, TULOKSET
11.-19.6. SM-turnaus, TULOKSET
16.-17.6. ImSh-48:n turnaus, TULOKSET
16.-17.6. Jämsän turnaus, TULOKSET
25 21.-30.6. III ShakkiNet turnaus, TULOKSET
26 30.6.-1.7. Kemin turnaus, TULOKSET
30.6.-1.7. Eino Leino-turnaus, TULOKSET
27 2.-8.7. Naantalin turnaus, TULOKSET
6.-8.7. Hakumatin turnaus, TULOKSET
28 9.-12.7. Salon Shakkikerhon leiri
10.-11.7. Hotelli Pitkä-Jussin kylpyläturnaussarjan osakilpailu (Shakin Tuki, Kurikka)
13.7. Shakkitoritapahtuma Joensuun torilla
14.-15.7. Susirajaturnaus, TULOKSET
14.-15.7. Heinolan ja Hartolan SK:n turnaus, TULOKSET
29 18.-22.7. Avoin SM-turnaus, Heart of Finland, TULOKSET
21.7. Myllyturnaus (Remi, Vantaa, 15+15 min.)
30 27.-29.7. VammSK:n turnaus, TULOKSET
28.7. Kaakonketjun 1. osakilpailu, Karhula, TULOKSET
31 1.8. Opettajien nopean shakin mestaruus (Seinäjoki, OSY)
2.8. Espoon avoin pikashakkimestaruus
4.-5.8. Joukkuepikashakin SM, TULOKSET
32 10.-14.8. Turnaus Shakkikodissa, TULOKSET
11.-12.8. Oulaisten SK:n turnaus, TULOKSET
33 17.-19.8. Tarauksen turnaus, TULOKSET
18.8. Pietarsaaren SK:n turnaus (JakSK, 30+30 min.)
34 25.8. Kaakonsarjan 2. osakilpailu Mikkelissä, TULOKSET
24.-26.8. HSK:n III elokuun turnaus, TULOKSET
35 1.9. SSK:n nopean shakin ketjukilpailu 1, TULOKSET
1.-2.9. PSY:n turnaus, TULOKSET
1.-2.9. Pohjois-Suomen avoin mestaruus, TULOKSET
36 8.-9.9. Ruska-turnaus, TULOKSET
  9.9. Nopean shakin HM, TULOKSET
37 14.-16.9. Garden turnaus, TULOKSET
14.-16.9. Reilu-turnaus, TULOKSET
15.9. Kaakonketjun 3. osakilpailu (Kouvola), TULOKSET
38 17.-21.9. Sotaveteraanien mestaruus, TULOKSET
22.-23.9. JSM
23.9. Espoon koululaiskilpailu, TULOKSET
39 28.-30.9. Lepola-turnaus, TULOKSET
29.9. SSK:n nopean shakin ketjukilpailu 2, TULOKSET
40 6.10. SSK:n nopean shakin ketjukilpailu 3, TULOKSET
6.-7.10. VSS:n turnaus, TULOKSET
41 13.10. Pohjois-Suomen 15+15 min. avoin mestaruus, TULOKSET
13.10. Kaakonketjun 4. osakilpailu (Lappeenranta), TULOKSET
13.10. SSK:n nopean shakin ketjukilpailu 4, TULOKSET
13.-14.10. KankSK:n turnaus, TULOKSET
  14.10. Koululaisten HM, TULOKSET
42 20.10. JSM
43 27.10. Remin nopean shakin turnaus, TULOKSET
  27.-28.10. 21. TaSY-turnaus, TULOKSET
44 2.-4.11. Salon SK:n turnaus, TULOKSET
  2.-4.11. Garde-turnaus, TULOKSET
  3.-4.11. RaahLi:n turnaus, TULOKSET
45 5.11.-3.12. Shakkikotiturnaus maanantaisin, TULOKSET
10.11. SSK:n nopean shakin ketjukilpailu 5, TULOKSET
10.-11.11. Koululaisten SM, TULOKSET
46 17.-18.11. JSM
47 24.-25.11. MatSK:n turnaus, TULOKSET
48 1.12. Kaakonketjun 5. osakilpailu Imatralla, TULOKSET
1.12. SSK:n nopean shakin ketjukipailu 6, TULOKSET
1.-2.12. OSS:n turnaus, TULOKSET
49 7.-9.12. TuTS:n turnaus, TULOKSET
8.12. SSK:n nopean shakin ketjukilpailu 7, TULOKSET
50 14.-16.12. X:n turnaus, TULOKSET
51
52 27.12.2000-7.1.2002 Helsingin mestaruus, TULOKSET