Kilpailutuloksia vuodelta 2001 ja aiemmilta vuosilta

Kilpailukalenteri 2002

Vko Pvm Tapahtuma
1 5.-6.1. Hervanta-turnaus, TULOKSET
6.1. Kaakonketjun 6. osakilpailu, TULOKSET
2 12.-13.1. Etelä-Pohjanmaan Shakkipiirin avoin mestaruus, TULOKSET
13.1. Ottelu Suomi-Viro, TULOKSET
3 19.1. JSM
20.1. Turun turnaus, TULOKSET
4 25.-27.1. Lepola-turnaus, TULOKSET
5 1.-3.2. Jyväskylän Talven turnaus, TULOKSET
7 16.2. JSM
8 22.-24.2. Matin päivän turnaus, TULOKSET
23.-24.2. Sh-77:n turnaus, TULOKSET
9 25.2.-6.3.Helsinki Chess Circuit, TULOKSET
2.-3.3. Satakunnan mestaruus, TULOKSET
2.-3.3. MaSa:n turnaus, TULOKSET
2.-3.3. Akaan Shakin turnaus, TULOKSET
10 8.-10.3. XXX Järvenpään avoin mestaruus, TULOKSET
9.-10.3. Kaarlen turnaus, TULOKSET
9.3. Koulujoukkueiden HM (Helsinki, HSL)
11 16.-17.3. JSM
12 22.-24.3 Koivuturnaus, TULOKSET
23.-24.3. Nopean shakin SM, TULOKSET
13 27.3.-1.4. Tarauksen pääsiäisturnaukset, TULOKSET
28.3.-1.4. HSL:n pääsiäisturnaus, TULOKSET
6.-7.4. Oulaisten SK:n turnaus, TULOKSET
15 12.-14.4. TSY:n turnaus, TULOKSET
16 20. Parkkisen kisa, TULOKSET
20.-21.4. TShL:n ja TUL:n avoin mestaruus, TULOKSET
20.-21.4. Kalakukkoturnaus, TULOKSET
17 27.-28.4. TaSY:n avoin tunnin turnaus, TULOKSET
27.-28.4. EtVaS-turnaus, TULOKSET
18 4.5. Oulun 15+15 min. mestaruus, TULOKSET
1911.5. Salon SK:n 30+30 min turnaus, TULOKSET
20 18.-19.5. Pyynikki-turnaus, TULOKSET
21 24.-26.5. Klubin XXIII turnaus, TULOKSET
25.-26.5. MikkSK:n turnaus, TULOKSET
23 6.-9.6. Nuorten SM, TULOKSET
7.-9.6. I-HSK:n turnaus, TULOKSET
7.-19.6. SM-turnaus, TULOKSET
24 15.-16.6. LprSK:n turnaus, TULOKSET
15.-16.6. Eino Leino -turnaus, TULOKSET
25
2624.6-4.7. ShakkiNet-turnaus, TULOKSET
27 2.-8.7. Naantalin turnaus (avoin SM), TULOKSET
13.-14.7. HeinSK:n ja HartSK:n turnaus, TULOKSET
13.-14.7. Kemi-turnaus, TULOKSET
29 17.-21.7 Heart of Finland, TULOKSET
27.7. Kaakonketju Karhulassa, TULOKSET
27.-28.7. Susirajaturnaus, TULOKSET
31 3.-4.8. Joukkuepikashakin SM, TULOKSET
32 9.-13.8. Turnaus Shakkikodissa, TULOKSET
10.-11.8. Oulaisten turnaus, TULOKSET
16.-18.8. Taraus-turnaus, TULOKSET
34 19.-23.8. Sotaveteraanien mestaruus Lappeenrannassa, TULOKSET
23.-25.8. HSK:n IV elokuun turnaus, TULOKSET
24.8. Kaakonketju Mikkelissä, TULOKSET
24.8.-1.9. Naisten suurmestariturnaus (Vammala/Ellivuori, VammSK)
Naisten suurmestariturnaus, TULOKSET
31.8.-1.9.Vammalan SK:n turnaus,TULOKSET
35 31.8.-1.9.Pohjois-Suomen avoin mestaruus, TULOKSET
7.-8.9. PSY:n turnaus, TULOKSET
7.-8.9. Ruska-turnaus, TULOKSET
37 14.9. Kaakonketju Kouvolassa, TULOKSET
13.-15.9. Garde-turnaus, TULOKSET
14.-15.9. Reilu-turnaus, TULOKSET
38 21.9. JSM
22.9. Espoon koululaiskilpailu, TULOKSET
39 27.-29.9. Lepola-turnaus, TULOKSET
29.9. Nuorten pikashakin SM (Pori, PSY)
40 5.-6.10 MatSK:n syysturnaus, TULOKSET
5.-6.10. VSS:n turnaus, TULOKSET
41 12.10. Pohjois- Suomen avoin mestaruus, 15+15 min.,TULOKSET
12.10. Kaakonketju Lappeenrannassa, TULOKSET
12.-13.10. KankSK:n turnaus, TULOKSET
13.10. Koululaisten HM, TULOKSET
42 19.-20.10. JSM
26.-27.10. 22. TaSY-turnaus, TULOKSET
27.10. Remin nopean shakin turnaus, TULOKSET
44 2.-3.11. SalSK:n turnaus, TULOKSET
45 4.11.-2.12. Shakkikotiturnaus, TULOKSET
9.-10.11. Koululaisten SM, TULOKSET
46 16.-17.11. JSM
47 20.11. Jyväskylän eläkkeensaajien nopean shakin turnaus
23.-24.11. Hm-93:n turnaus, TULOKSET
48 29.11. Antin Blixti
30.11. Kaakonketju Imatralla, TULOKSET
30.11. SPS:n 70-v. juhlaturnaus. TULOKSET
30.11.-1.12. OSS:n turnaus, TULOKSET
49 5.-8.12. ESK-turnaus, TULOKSET
6.-8.12. TuTS:n turnaus, TULOKSET
50 13.-15.12. X:n turnaus, TULOKSET
5122.12. TaSY:n kinkkuturnaus (Tampere, 30+30 min.)
52 27.12.-6.1. HM-turnaus (Helsinki, HSL)
1 5.1. Kaakonketju (Hamina, SHYM)
4 24.-26.1. Lepola-turnaus (Lahti, S)
S Kilpailu kuuluu SKSL:n turnaussarjaan.