Kilpailutuloksia vuodelta 2001 ja aiemmilta vuosilta

Kilpailutuloksia vuodelta 2002

Kilpailutuloksia vuodelta 2003

Kilpailutuloksia vuodelta 2004

SKSL:n kilpailukalenteri 2005

/
Vko Pvm Tapahtuma
17.-9.1.TaSY-turnaus, TULOKSET
8.1.Kaakonketjun turnaus Haminassa, TULOKSET
215.1.JSM
16.1.Shakin päivä
16.1.Pikashakin HM-turnaus (Helsinki)
16.1.Turun Turnaus, TULOKSET
321.-23.1.Käpylän SK:n turnaus, TULOKSET
428.-30.1.Jyväskylän Talven turnaus, TULOKSET
612.2.JSM
20.2.HSL:n nopean shakin turnaus, TULOKSET
20.2.Levoranta-turnaus, TULOKSET
825.-27.2.Matin päivän turnaus, TULOKSET
26.-27.2.Shakki-77:n turnaus, TULOKSET
95.-6.3.Satakunnan mestaruus, TULOKSET
5.-6.3.Kaarlen turnaus,TULOKSET
5.-6.3.Koulujoukkueiden HM-turnaukset, TULOKSET
1011.-13.3.JSM
12.-13.3.Näkövammaisten SM, TULOKSET
1118.-20.3.Koivuturnaus, TULOKSET
1221.3.-3.4.EU:n mestaruus (Cork, Irlanti)
24.-28.3.HSL:n pääsiäisturnaus, TULOKSET
28.3.TaSY:n nopean shakin turnaus, TULOKSET
131.-3.4.TSY:n turnaus, TULOKSET
2.4.JSM-karsintaottelut
2.4.OSS:n pikashakkiturnaus, TULOKSET
2.4.Nopean shakin turnaus Shakkikodissa, TULOKSET
149.-10.4.Shakkilaakson turnaus, TULOKSET
9.-10.4.Päämaja-turnaus, TULOKSET
16.-17.4.EtVaS-turnaus, TULOKSET
23.4.Shakkinappulakisa Shakkikodissa, TULOKSET
23.4.Jyrki Parkkisen turnaus, TULOKSET
23.-24.4.TShL:n ja TUL:n avoin mestaruus, TULOKSET
23.-24.4.Kalakukkoturnaus, TULOKSET
17
184.-8.5.Naisten Suomen mestaruus, TULOKSET
3.-9.5.Timo Munukan 40v. juhlaturnaus, TULOKSET
7.5.Salon 30+30 min. turnaus, TULOKSET
14.5.OSS:n 15+15 min. mestaruus, TULOKSET
14.5.Opus Capita -Tournament in Laterna, TULOKSET
2021.5.Suomi-Viro -ottelu Helsingissä, TULOKSET
21.-22.5.Pyynikki-turnaus, TULOKSET
2127.-29.5.Klubin 26. turnaus, TULOKSET
28.5.AY-mestaruuskilpailut, TULOKSET
224.-5.6.Hämeenlinnan SK:n turnaus, TULOKSET
5.6.Nopean shakin turnaus Shakkikodissa, TULOKSET
239.-12.6.Nuorten SM, TULOKSET
10.-24.6.Naisten EM-turnaus (Chisinau, Moldova)
10.-12.6.I-HSK:n turnaus, TULOKSET
11.-12.6.Imatra-turnaus, TULOKSET
2414.-22.6.SM-turnaus ja seniorien SM, TULOKSET
17.6.-3.7.EM-turnaus (Varsova, Puola)
17.-19.6.Hangon turnaus, TULOKSET
18.-19.6.Lahden Shakin turnaus, TULOKSET
25
262.-3.7.Kurikan Visan turnaus, TULOLKSET
2.7.Nopean shakin SM-joukkuekilpailu, selomuutokset
3.7.Nopean shakin henkilökohtainen SM-kilpailu, TULOKSET
274.-10.7.Naantalin turnaus, TULOKSET
9.-10.7.KemTS:n turnaus, TULOKSET
16.-17.7.HeinSK:n ja HartSK:n turnaus, TULOKSET
16.-17.7.Eino Leino -turnaus Kajaanissa, TULOKSET
2918.-24.7.Avoin SM-turnaus, Heart of Finland, TULOKSET
24.7.Nopean shakin turnaus Shakkikodissa, TULOKSET
3029.7.-8.8.Maajoukkueiden EM-turnaus (Göteborg, Ruotsi)
30.-31.7.Susirajaturnaus, TULOKSET
6.-7.8.Joukkuepikashakin SM, TULOKSET
3212.-16.8.Shakkikodin elokuun turnaus, TULOKSET
13.8.Kaakonketjun turnaus Karhulassa, TULOKSET
13.-14.8.Raputurnaus, TULOKSET
3319.-21.8.HSK:n 7. elokuun turnaus, TULOKSET
20.-21.8.Seinäjoen SK:n turnaus, TULOKSET
3424.8.-4.9.PM-turnaukset, TULOKSET
27.8.Kaakonketju 2., Mikkeli, TULOKSET
3528.8.Vammalan SK:n nopean shakin turnaus, TULOKSET
352.-4.9.Vammalan SK:n turnaus, TULOKSET
3.-4.9.Pohjois-Suomen avoin mestaruus, TULOKSET
4.9.Nopean shakin Helsingin mestaruus, TULOKSET
10.-11.9.Reilu-turnaus Tampereella, TULOKSET
10.-11.9.Ruska-turnaus Rovaniemellä, TULOKSET
3713.-24.9.Nuorten EM-turnaukset (Budva, Serbia & Montenegro)
17.-18.9.JSM
17.-25.9.Seurajoukkueiden EM-turnaus (St. Vincent, Italia)
3824.9.Kaakonketju 3., Kuusankoski, TULOKSET
24.9.Oulun pikashakkiturnaus (5+5 min.), TULOKSET
24.-25.9.JärvSK:n turnaus, TULOKSET
24.-25.9.LOMASÄKYLÄ-turnaus, TULOKSET
391.-2.10.Vaasan turnaus, TULOKSET
2.10.Nuorten pikashakin SM (Turku, TuTS), TULOKSET
408.-9.10.JSM
4110.-13.10.Joukkuepikashakin HM-turnaus, TULOKSET
15.10.Lahden shakin nopean shakin turnaus, TULOKSET
15.-16.10.Koululaisten SM, TULOKSET
4217.-21.10.Suomen Sotaveteraaniliiton mestaruus Mikkelissä, TULOKSET
22.10.Kaakonketju 4., Lappeenranta, TULOKSET
23.10.Turun avoin pikashakkiturnaus (TuTS), TULOKSET
4315.10.Pohjois-Suomen 15+15 min. mestaruus, TULOKSET
29.10.30+30 min turnaus (Vantaa, Remi), TULOKSET
29.10.Lions-liiton mestaruus, TULOKSET
4431.10.-28.11.Shakkikotiturnaus maanantaisin, TULOKSET
5.-6.11.Salon turnaus, TULOKSET
5.-6.11.Raahen turnaus, TULOKSET
8.-21.11.Nuorten (alle 20-v.) MM-kilpailut (Istanbul, Turkki)
4512.11.JSM
13.11.HSL:n nopean shakin turnaus, TULOKSET
4618.-20.11.HSL-viikonlopputurnaus Shakkikodissa, TULOKSET
19.-20.11.Kankaanpään turnaus, TULOKSET
4726.-27.11.OSS:n turnaus, TULOKSET
482.-4.12.ESK-turnaus, TULOKSET
2.-4.12.TuTS:n turnaus, TULOKSET
3.12.Kaakonketju Imatralla, TULOKSET
496.12.Koululaisten HM-turnaukset, TULOKSET
9.-11.12.X:n turnaus (Helsinki, TULOKSET
5017.12.Nopean shakin turnaus Shakkikodissa, TULOKSET
5018.12.TaSY:n kinkkuturnaus, TULOKSET
51
5227.12.-8.1.Helsingin mestaruus, TULOKSET

Kilpailukalenteri vuodelle 2006

S Kilpailu kuuluu SKSL:n turnaussarjaan.
Vuoden 2006 SM-kilpailut
Joukkuepikashakin SM: PSY
Pikashakin SM: Remi
Avoin SM: TSY (3.-9.7.2006)
Nopean shakin SM: ESK (Helsingissä)
Nuorten SM: TaSY
Koululaisten SM: Joensuun SK
Koulujoukkueiden SM: Vammalan SK
Nuorten pikashakin SM: Matinkylän SK
SM-turnaus ja naisten SM: ???