Kilpailutuloksia vuodelta 2001 ja aiemmilta vuosilta

Kilpailutuloksia vuodelta 2002

Kilpailutuloksia vuodelta 2003

Kilpailutuloksia vuodelta 2004

Kilpailutuloksia vuodelta 2005

SKSL:n kilpailukalenteri 2006

Vko Pvm Tapahtuma
5227.12.-8.1.Helsingin mestaruus, TULOKSET
16.-8.1.TaSY:n III IFS-turnaus, TULOKSET
7.1.Kaakonketju 6., Hamina, TULOKSET
7.-8.1.Etelä-Pohjanmaan piirin avoin mestaruus, TULOKSET
214.1.JSM
15.1.Shakin päivä
15.1.Turun turnaus, TULOKSET
320.-22.1.Käpylän turnaus, TULOKSET
21.-22.1.Lahden turnaus, TULOKSET
427.-29.1.Jyväskylän Talven turnaus, TULOKSET
28.1.Pikashakin HM, TULOKSET
54.-5.2.Pikashakin SM (Vantaa, Remi)
611.2.JSM
12.2.Levoranta-turnaus, TULOKSET
717.-19.2.Koululaisten PM (Espoo)
18.2.1. nopean shakin turnaus Shakkikodissa, TULOKSET
824.-26.2.Matin päivän turnaus, TULOKSET
25.-26.2.Shakki-77:n turnaus, TULOKSET
94.3.Nopean shakin joukkue-SM, SELOMUUTOKSET
5.3.Nopean shakin SM, TULOKSET
4.-5.3.Satakunnan mestaruus, TULOKSET
4.-5.3.Kaarlen turnaus, TULOKSET
1011.-12.3.JSM ja karsintaotteluja
1118.3.Koivuturnaus, TULOKSET
18.-19.3.Tammer-Shakin turnaus, TULOKSET
19.3.Altti Riitingin muistoturnaus Huovinrinteellä (EurSK)
1225.3.Liigakarsinnat (elleivät joukkueet sovi aikaisemmasta pelipäivästä)
25.-26.3.HSL:n koulujoukkuekilpailut Shakkikodissa (25.3. ala-aste, 26.3. muut)
25.-26.3.XXVIII Kalakukko-turnaus, TULOKSET
1331.3.-2.4.TSY:n turnaus, TULOKSET
1.4.Oulun 5+5 minuutin turnaus (OSS)
143.-17.4.EM-kilpailut (Aydin-Kusadasi, Turkki)
7.-9.4.Shakkivaltikka-turnaus, TULOKSET
8.-9.4.Päämajaturnaus, TULOKSET
9.4.Kerhojen kokous (Helsinki)
1513.-17.4.HSL:n pääsiäisturnaus, TULOKSET
17.4.KarhTS:n pikashakkiturnaus, TULOKSET
1622.-23.4.Shakkilaakson turnaus, TULOKSET
22.-23.4.Koulujoukkueiden SM (Vammala, VammSK)
22.-23.4.VammSK:n turnaus, TULOKSET
1728.4.Jyrki Parkkisen turnaus, TULOKSET
29.4.2. nopean shakin turnaus Shakkikodissa, TULOKSET
6.5.OpusCapita-turnaus, TULOKSET
6.5.Kaakkois-Suomen Shakkipiirin joukkuemestaruus Imatralla
6.-7.5.EtVaSin turnaus, TULOKSET
13.5.Oulun avoin 15+15 min. mestaruus, TULOKSET
13.5.Salon SK:n 30+30 min. turnaus, TULOKSET
2019.-21.5.Klubin XVIII turnaus, TULOKSET
19.5.-5.6.Shakkiolympialaiset (Torino, Italia)
20.-21.5.Reilu-turnaus, TULOKSET
20.-21.5.Tampereen 15+15 minuutin turnaus, TULOKSET
2125. ja 27.5.X:n nopean shakin turnaus, TULOKSET
28.5.HSL:n 3. nopean shakin turnaus Shakkikodissa, TULOKSET
222.-4.6.I-HSK:n turnaus, TULOKSET
238.-11.6.Nuorten SM, TULOKSET
10.-18.6.SM-turnaukset, TULOKSET
10.-11.6.Hämeenlinnan turnaus, TULOKSET
17.-18.6.Lappeenrannan turnaus, TULOKSET
25
261.-2.7.Kurikan turnaus, TULOKSET
273.-9.7.Avoin SM, TULOKSET
8.-9.7.Kemi-turnaus, TULOKSET
2811.-16.7.Heart of Finland, TULOKSET
16.7.Pikashakin avoin Porin mestaruus (PSY)
17.-20.7.Salon Shakkikerhon kesäleiri
2922.7.Myllyturnaus (Vantaa, Remi, 15+15 min. ei selokelpoinen)
22.-23.7.Heinolan turnaus, TULOKSET
22.-23.7.XXV Eino Leino -turnaus, TULOKSET
3027.7.Espoon avoin pikashakkimestaruus (ESK)
29.-30.7.Joukkuepikashakin SM (Pori, PSY)
315.8.Lahden nopean shakin turnaus, TULOKSET
5.-6.8.Shakkituomaripäivät (Helsinki) Siirtyy myöhemmäksi
5.-6.8.Susiraja-turnaus, TULOKSET
328.-17.8.EU:n nuorten (10-14 v.) mestaruus (Mureck, Itävalta)
10.-14.8.Shakkikodin elokuun turnaus, TULOKSET
12.8.PoKS:n nopean shakin turnaus, TULOKSET
12.8.Toijalan kaupungin 60-vuotisjuhlaturnaus, TULOKSET
12.-13.8.Raputurnaus, TULOKSET
3319.-20.8.Taraus-turnaus, TULOKSET
19.8.Kaakonketju 1 Karhulassa, TULOKSET
20.8.4. nopean shakin turnaus Shakkikodissa, TULOKSET
3425.-27.8.HSK:n VIII elokuun turnaus, TULOKSET
26.8.Kaakonketju 2 (Mikkeli), TULOKSET
26.-27.8.Seinäjoen SK:n turnaus, TULOKSET
352.9.Nopean shakin HM, TULOKSET
2.-3.9.Pohjois-Suomen avoin mestaruus, TULOKSET
2.-3.9.TShL:n ja TUL:n avoin mestaruus, PSY:n 80-vuotisjuhlakilpailu, TULOKSET
368.-10.9Koulujoukkueiden PM-kilpailut (Lukiojoukkueet Suomi, yläasteet Islanti, ala-asteet Tanska)
9.-10.9.Tammer-Shakin turnaus, TULOKSET
9.-20.9.Nuorten EM-kilpailut (Herceg Novi, Montenegro)
3716.-17.9.JSM
3823.9.Kaakonketjun turnaus Kouvolassa, TULOKSET
23.-24.9.Järvenpään SK:n turnaus, TULOKSET
23.-24.9.XIII Ruska-turnaus, TULOKSET
3930.9.-1.10.HSL:n koululaiskilpailut, TULOKSET
30.9.-1.10.Pyynikki-turnaus, TULOKSET
402.-17.10.Nuorten (alle 20-v.) MM (Jerevan, Armenia)
7.-8.10.Vaasan turnaus, TULOKSET
7.-8.10.Koululaisten SM, TULOKSET
7.-15.10.Seurajoukkueiden EM (Fuegen, Itävalta)
419.10.HSL:n joukkuepikashakki, M-ryhmä (Shakkikoti)
10.10.HSL:n joukkuepikashakki, A-ryhmä (Shakkikoti)
12.10.HSL:n joukkuepikashakki, B-ryhmä (Shakkikoti)
14.10.5. nopean shakin turnaus Shakkikodissa, TULOKSET
14.10.Kaakkois-Suomen avoin pikashakkimestaruus (Mikkeli, MikkSK)
14.-15.10.Lahden turnaus, TULOKSET
15.10.Turun avoin pikashakkimestaruus (Turku, TuTS)
4218.-29.10.Nuorten (8-18 v.) MM-kilpailut (Batumi, Georgia)
21.10.JSM
22.10.Kaakonketju 4. Lappeenrannassa, TULOKSET
4323.-27.10.Suomen Sotaveteraaniliiton mestaruuskilpailut, TULOKSET
28.10.Kerhojen kokous (Helsinki)
28.10.Remin nopean shakin turnaus, TULOKSET
28.10.Pohjois-Suomen 15+15 minuutin mestaruus, TULOKSET
4430.10.-27.11.Shakkikotiturnaus, TULOKSET
4.-5.11.Salon turnaus, TULOKSET
4.-5.11.Raahen turnaus, TULOKSET
4510.-12.11.HSL:n viikonlopputurnaus, TULOKSET
4618.-19.11.JSM
4726.11.Nuorten pikashakin SM, TULOKSET
4830.11-4.12.ESK:n 60-v. turnaus, TULOKSET
1.-3.12.TuTS:n turnaus, TULOKSET
2.12.Kaakonketjun turnaus Imatralla, TULOKSET
2.-3.12.Oulun turnaus, TULOKSET
498.-10.12.X:n turnaus, TULOKSET
5016.12.6. nopean shakin turnaus Shakkikodissa, TULOKSET
51
5227.12.-Helsingin mestaruus, TULOKSET

S Kilpailu kuuluu SKSL:n turnaussarjaan

Vuoden 2007 SM-kilpailut
Koululaisten SM (10.-11.11.) PSY
Avoin SM (JyS, Heart of Finland)
Joukkuepikashakin SM: VammSK
Koululaisten joukkue-SM, Tammer-Shakki
Pikashakin SM, Tammer-Shakki
Nuorten pikashakin SM, PoKS
Nuorten SM, HSL