Kilpailutuloksia vuodelta 2001 ja aiemmilta vuosilta

Kilpailutuloksia vuodelta 2002

Kilpailutuloksia vuodelta 2003

Kilpailutuloksia vuodelta 2004

Kilpailutuloksia vuodelta 2005

Kilpailutuloksia vuodelta 2006

SKSL:n kilpailukalenteri 2007

Vko Pvm Tapahtuma
5227.12.-Helsingin mestaruus, TULOKSET
16.-7.1.Tammer-Shakin turnaus, TULOKSET
6.1.Kaakonketjun 6. osakilpailu Haminassa, TULOKSET
213.1.JSM
14.1.Shakin päivä
14.1.Shakin päivä Shakkikodissa
14.1.Helsingin pikashakkimestaruus (Helsinki, HSL)
320.1.LahS:n 30+30 min. turnaus, TULOKSET
20.1.Koululaisottelu Helsinki-Turku
21.1.TuTS:n 25+25 min. turnaus, TULOKSET
21.1.Shakkitehtävien kansainvälinen ratkaisukilpailu (ST, Helsinki)
427.-28.1.Jyväskylän Talven turnaus, TULOKSET
53.-4.2.Pikashakin SM (Tampere, Tammer-Shakki)
610.2.JSM
11.2.HSL:n nopean shakin 1. osakilpailu, TULOKSET
716.-18.2.Koululaisten PM-turnaus (Islanti)
16.-24.2.Seniorien avoin joukkue-EM (Dresden, Saksa)
823.-25.2.Matin päivän turnaus, TULOKSET
24.-25.2.Sh-77:n turnaus, TULOKSET
93.-4.3.Satakunnan mestaruus, TULOKSET
1010.-11.3.JSM
1117.-18.3.Koulujoukkueiden HM (Helsinki, HSL, ala-aste 17.3., muut 18.3.)
17.-18.3.Kaarlen turnaus, TULOKSET
1224.3.Koivuturnaus, TULOKSET
24.-25.3.XXIX Kalakukkoturnaus, TULOKSET
1331.3.JSM-karsintaottelut
1.4.HSL:n nopean shakin 2. osakilpailu, TULOKSET
142.-16.4.EM-kilpailut (Dresden, Saksa)
6.4.Mäntän avoin nopean shakin mestaruus, TULOKSET
5.-9.4.HSL:n pääsiäisturnaus, TULOKSET
1514.-15.4.Shakkilaakson kevät 2007, TULOKSET
14.-15.4.Julkisten ja hyvinvointialojen liiton shakkikisat Hauholla
15.4.Kerhojen kokous (Helsinki)
1621.-22.4.Koululaisten joukkue-SM (Tampere, Tammer-Shakki)
21.-22.4.Nopean shakin viikonlopputurnaus Tampereella, TULOKSET
21.-22.4.Päämajaturnaus Mikkelissä, TULOKSET
1728.-29.4.EtVaS-turnaus, TULOKSET
185.-6.5.Lahden Shakin turnaus (ei selokelpoinen)
6.5.Levoranta-turnaus, TULOKSET
1912.5.Salon SK:n 30+30 minuutin turnaus, TULOKSET
12.5.Flooran päivän turnaus (Helsinki)
12.5.AY-Shakkiturnaus Tampereella, TULOKSET
12.5.Creacut-turnaus (15+15 min) Tampereella, TULOKSET
12.5.Oulun 15+15 min. avoin mestaruus, TULOKSET
13.5.Reilu-turnaus (30+30 min) Tampereella, TULOKSET
2019.-20.5Nopean shakin SM, TULOKSET
2125.-27.5.Klubin XXVIII turnaus, TULOKSET
221.-3.6.TSY:n turnaus, TULOKSET
2.-10.6.Seniorien EM (Hockenheim, Saksa)
2.6.HSL:n nopean shakin 3. osakilpailu (Helsinki)
237.-10.6.Nuorten SM, TULOKSET
9.-10.6.HämSK:n turnaus, TULOKSET
11.-19.6.SM-turnaus sekä ja seniorien SM-turnaukset, TULOKSET
15.6.Opettajien kesäpäivien shakkiturnaus (Lohja)
15.-26.6.EU:n mestaruus (Arvier, Italia)
2415.-17.6.I-HSK:n turnaus (Helsinki) Siirtyy myöhemmäksi
16.-17.6.Imatran turnaus, TULOKSET
25
2629.6.-1.7.HSL:n turnaus, TULOKSET
30.6.-1.7.KurVi:n turnaus, TULOKSET
30.6.-1.7.Kemi-turnaus, TULOKSET
272.-8.7.Naantalin turnaus, TULOKSET
7.-8.7.XXVI Eino Leino-turnaus, TULOKSET
16.-19.7.Salon Shakkikerhon kesäleiri
2916.-20.7.Avoin SM-turnaus, Heart of Finland, TULOKSET
20.7.Kansainvälinen shakin päivä
21.-29.7.PM-kilpailut (Helsingör, Tanska)
21.-22.7.Heinola-turnaus (HeinSK ja HartSK, S)
30
3130.7.Tampereen avoin pikashakkimestaruus
31.7.-9.8.EU:n nuorten mestaruus (10-14 v.) Mureck, Itävalta
4.-5.8.Joukkuepikashakin SM, TULOKSET
3210.8.Toimitsija- ja turnausjohtajakurssi Oulaisissa (ks. Raputurnauksen kutsu)
11.-12.8.Raputurnaus, TULOKSET
11.8.I Akaan turnaus, TULOKSET
3318.-19.8.TARAUS-turnaus, TULOKSET
3425.8.Kaakonketjun 2. osakilpailu, TULOKSET
25.8.HSL:n nopean shakin 4. osakilpailu, TULOKSET
25.-26.8.Seinäjoen turnaus, TULOKSET
3531.8.-2.9.HSK:n IX syysturnaus, TULOKSET
1.-2.9.Pohjois-Suomen avoin mestaruus, TULOKSET
367.-9.9.Koulujoukkueiden PM-kilpailut (Lukiot Ruotsi, Yläasteet Suomi, Ala-asteet Ruotsi)
7.-9.9.Tammer-Shakin viikonlopputurnaus, TULOKSET
3713.-24.9.Nuorten EM-kilpailut (Sibenik, Kroatia)
15.-16.9.JSM
3822.-23.9.Järvenpään 35. avoin mestaruus, TULOKSET
3822.-23.9.Ruska-turnaus Rovaniemellä, TULOKSET
3929.9.Nopean shakin HM, TULOKSET
29.-30.9.Vaasan SS:n turnaus, TULOKSET
29.-30.9.TshL:n ja TUL:n mestaruus, TULOKSET
30.9.Kerhojen kokous (Helsinki)
402.-10.10.Seurajoukkueiden EM (Kemer, Turkki)
2.-10.10.Nuorten (alle 20-v.) MM (Jerevan, Armenia)
5.-7.10.MäntSK:n turnaus, TULOKSET
5.-7.10.VII Shakkikodin lokakuun turnaus, TULOKSET
418.-11.10.Joukkuepikashakin HM (Helsinki, HSL, M-ryhmä 8.10. selokelpoinen, A-ryhmä 9.10. selokelpoinen, B- ryhmä 11.10. Ei selokelpoinen)
13.-14.10.Lahden Shakin turnaus, TULOKSET
14.10.Turun avoin pikashakkimestaruus (TuTS)
4215.-19.10.Sotaveteraanien SM, TULOKSET
20.10.JSM
21.10.HSL:n nopean shakin 5. osakilpailu (Helsinki)
4327.10.Remin 30+30 min. turnaus, TULOKSET
27.10.-7.11.Maajoukkueiden EM (Heraklio, Kreikka)
27.-28.10.Jukka Partasen 50-v. ja ValkSK:n 60-v. juhlaturnaus
27.-28.10.Koululaisten HM, TULOKSET
443.-4.11.Raahen turnaus, TULOKSET
3.-4.11.Salon turnaus, TULOKSET
455.11.-3.12.Shakkikotiturnaus, TULOKSET
10.11.Kaakonketju Lappeenrannassa, TULOKSET
10.-11.11.Koululaisten SM, TULOKSET
4617.-18.11. JSM
17.-29.11.Nuorten (10-18 -v.) MM-kilpailut (Antalya, Turkki)
4724.11.SPS 75-vuotisturnaus (Shakkikoti)
25.11.Nuorten pikashakin SM-turnaukset (PoKS)
4830.11.-2.12.TuTS:n turnaus, TULOKSET
1.12.Kaakonketju Imatralla, TULOKSET
1.-2.12.Derik Lardot'n muistoturnaus, TULOKSET
497.-9.12.ESK:n turnaus, TULOKSET
5014.-16.12.X:n turnaus, TULOKSET
16.12.Kinkkuturnaus Tampereella, TULOKSET
5119.12.PoKS:n pikashakkiturnaus
22.12.HSL:n nopean shakin 6. osakilpailu, TULOKSET
5227.12.-6.1.Helsingin mestaruus, TULOKSET
29.12.Simultaani Mäntän Klubilla (MäntSK)
30.12.Mäntän avoin pikashakkimestaruus (MäntSK)

S Kilpailu kuuluu SKSL:n turnaussarjaan