TULOKSIA KILPAILUISTA

VUODENVAIHDE

27.12.2008 - 6.1.2009 Helsingin mestaruus / Kaarle Ojasen 90-vuotisjuhlaturnaus (Helsinki, HSL)

TAMMIKUU
3.-4.1. Tammer-Shakin VIII turnaus (Tampere, TammerSh)
11.1. Kaakonketjun turnaus (Hamina, SHYM)
11.1. Turun turnaus (Turku, TuTS)
30.1.-1.2. Jyväskylän Talven turnaus (Jyväskylä, JyS)

HELMIKUU
1.2. HSL:n nopean ketju
7.2 TUL Joy -turnaus
21.-22.2 Tammer-Shakin turnaus
27.2.-1.3. Matin päivän turnaus (Espoo, MatSK)
28.2.-1.3 Shakki-77:n turnaus

MAALISKUU
7.-8.3. Kaarlen turnaus (Kokkola, KokkSK)
7.-8.3. Satakunnan mestaruus (Sastamala, VammSK)
21.3. Koivuturnaus (Vantaa, Remi)
20.-22.3. Garden kevätturnaus (Helsinki, G)
29.3. LauttSK:n nopean shakin turnaus (Helsinki, LauttSK)

HUHTIKUU
4.4. HSL:n nopean shakin ketju (Helsinki, HSL)
3.-5.4. TSY:n turnaus (Turku, TSY)
10.4. MäntSK:n nopean shakin turnaus (Mänttä, MäntSK)
9.-13.4. HSL:n pääsiäisturnaus (Helsinki, HSL)
18.4. I-HSK:n nopean shakin turnaus (Helsinki, I-HSK)
18.-19.4. Päämaja-turnaus (Mikkeli, MikkSK)
18.-19.4. Käenpesä-turnaus (Oulainen, Shlaakso)
19.4. Levoranta-turnaus (Sastamala, VammSK)
25.-26.4. EtVaS-turnaus (Vantaa, EtVaS)
25.-26.4. TUL:n ja TShL:n mestaruus (Valkeakoski, ValkSK)

TOUKOKUU b
2.-3.5. Tammer-Shakin X turnaus (Tampere, Tammer-Shakki)
9.5. SalSK:n noepan shakin turnaus (Salo, SalSK)
9.5. Oulun 15+15 mestaruus (Oulu, OSS)
10.5. Pyynikki-turnaus ja Creacut-turnaus (Tampere, TampY)
15.-17.5. XXX Klubin turnaus (Helsinki, HSK)
15.-16.5. XXXI Kalakukkoturnaus (Kuopio, KSY)
23.5. Nopean Shakin SM (Espoo, ESK+Aatos)
24.5. Nopean Shakin JSM, selomuutokset (Espoo, ESK+Aatos)

KESÄKUU
4.-7.6. Nuorten SM 2009 (Oulu, OSS)
6.6. HSL:n nopean shakin turnaus (Helsinki, HSL)
6.6. Kaakonketjun turnaus (Lappeenranta, LprSK)
6.-7.6. TUL:n liittojuhlaturnaus (Tampere, Taraus)
6.-14.6. SM ja Seniorien SM (Tampere, Taraus)
26.-28.6. HSL:n viikonlopputurnaus (Helsinki, HSL)
27.-28.6. HämSK:n viikonlopputurnaus (Hämeenlinna, HämSK)
27.-28.6. Kemi-turnaus (Kemi, KemTS)
27.-28.6. KurVi:n turnaus (Kurikka, KurVi)
29.6.-5.7. Naantalin turnaus (Naantali, TSY)

HEINÄKUU
7.-12.7. Heart of Finland -turnaus (Jyväskylä, JyS)
18.-19.7. XXVIII Eino Leino -turnaus (Kajaani, KaSY)

ELOKUU
1.-2.8. Taraus-turnaus (Tampere, Taraus)
3.-9.8. Avoin SM-turnaus (Mänttä, MäntSK)
8.-9.8. Raputurnaus (Oulainen, Shlaakso)
22.8. III Akaan turnaus (Toijala, AkaaS)
22.-23.8. SeinSK:n turnaus (Seinäjoki, SeinSK)
23.8. HSL:n nopean shakin ketju (Helsinki, HSL)
29.8. Kaakonketjun turnaus Mikkelissä (Mikkeli, MikkSK)
28.-30.8. HSK:n XI syysturnaus (Helsinki, HSK)

SYYSKUU
5.9. Nopean Shakin HM (Helsinki, HSL)
5.-6.9. Pohjois-Suomen avoin mestaruus (Oulu, OSS)
5.-6.9. Tammer-Shakin turnaus (Tampere, TammerSh)
12.9. LoimSK:n nopean shakin turnaus (Loimaa, LoimSK)
11.-13.9. Garden syysturnaus (Helsinki, G)
12.-13.9. Ruskaturnaus (Rovaniemi, RovSK)
26.-27.9. Järvenpään 37. avoin mestaruus (Järvenpää, JärvSK)
26.-27.9. St. Michel -turnaus (Mikkeli, MikkSK)
26.-27.9. VSS:n turnaus (Vaasa, VSS)

LOKAKUU
3.10. HSL:n nopean shakin ketju (Helsinki, HSL)
4.10 Kaakonketjun turnaus (Kouvola, PoKS)
10.-11.10. Koululaisten HM (Helsinki, HSL)
10-11.10. LahS:n turnaus (Lahti, LahS)
24.10. Remin nopean shakin turnaus (Vantaa, Remi)
31.10.-1.11. Raahen Linnoituksen turnaus (Raahe, RaahLi)
31.10.-1.11. Salon Shakkikerhon turnaus (Salo, SalSK)

MARRASKUU
27.-29.11. TuTS:n turnaus (Turku, TuTS)
28.-29.11. OSS:n turnaus (Oulu, OSS)
28.-29.11. Koululaisten SM (Lavia, VammSK)
28.-29.11. TampY:n turnaukset (Tampere, TampY)
2.-30.11. Shakkikotiturnaus (Helsinki, HSL)

JOULUKUU
5.12. Kaakonketjun turnaus Imatralla (Imatra,ImSh-48)
4.-6.12. ESK:n turnaus (Espoo, ESK)
11.-13.12. X:n turnaus (Helsinki. X)