TULOKSIA KILPAILUISTA

VUODENVAIHDE

27.12.2009 - 7.1.2010 Helsingin mestaruus / Ilkka Kankon 75-vuotisjuhlaturnaus (Helsinki, HSL)

TAMMIKUU

10.1. Kaakonketjun turnaus Haminassa (Hamina, SHYM)
17.1. Turun turnaus (Turku, TSY)
26.-28.1. Mesikämmen-turnaus (Ähtäri, TöysSK)
29.-31.1. Jyväskylän Talven turnaus (Jyväskylä, JyS)

HELMIKUU

6.2. LoimSK:n turnaus (Loimaa, LoimSK)
6.-7.2. MaSa:n turnaus (Ilmajoki, MaSa)
26.-28.2. Matin päivän turnaus (Espoo, MatSK)
27.-28.2. Shakki-77:n turnaus (Oulu, Sh-77)

MAALISKUU

6.-7.3. Satakunnan mestaruus (Sastamala, VammSK)
13.3. Koivuturnaus (Vantaa, Remi)
12.-14.3. Garden kevätturnaus (Helsinki, G)
13.-14.3. Kaarlen turnaus (Kokkola, KokkSK)
27.3. LauttSK:n nopean shakin turnaus (Helsnki, LautTSK)
27.-28.3. Tammer-Shakin turnaus (Tampere, TammerSh)

HUHTIKUU

1.-5.4. HSL:n pääsiäisturnaus (Helsinki, HSL)
9.-11.4. TSY:n turnaus (Turku, TSY)
9.-11.4. Näkövammaisten SM (Helsinki)
10.4. Jyrki Parkkisen turnaus (Helsinki)
10.-11.4. Käenpesä-turnaus (Ylivieska, Shlaakso)
17.4. I-HSK:n turnaus, Reima Paavilaisen muistoturnaus (Helsinki, I-HSK)
18.4. Levoranta-turnaus (Sastamala, VammSK)
24.-25.4. EtVaS-turnaus (Vantaa, EtVaS)
24.-25.4. Päämaja-turnaus (Mikkeli, MikksSK)

TOUKOKUU

8.5. SalSK:n nopean shakin turnaus (Salo, SalSK)
8.5. Oulun 15+15 mestaruus (Oulu, OSS)
8.-9.5. Kalakukko-turnaus (Kuopio, KSY)
15.5. Nopean shakin henkilökohtainen SM (Mänttä, MikkSK)
16.5. Nopean shakin joukkue-SM (Mänttä, MikkSK)
28.-30.5. XXXI Klubin turnaus (Helsinki, HSK)

KESÄKUU

6.6. Kaakonketjun turnaus Lappeenrannassa (Lappeenranta, LprSK)
10.-13.6. Nuorten SM (Espoo, MatSK)
12.-13.6. MatSK:n kesäturnaus (Espoo, MatSK)
14.-24.6. SM 2010 (Helsinki, HSL+SKSL)
19.-20.6. HämSK:n turnaus (Hämeenlinna, HämSK)
12.-13.6. Kemi-turnaus (Kemi, KemTS)

HEINÄKUU

28.6.-4.7. Avoin SM (Naantali, TSY)
2.-4.7. HSL:n viikonlopputurnaus (Helsinki, HSL)
5.-11.7. Heart of Finland (Jyväskylä, JyS)
17.-18.7. Eino Leino -turnaus (Kajaani, KaSY)
23.-25.7. Kimmel-turnaus (Joensuu, JoeSK)

ELOKUU

7.8. Akaan turnaus (Toijala, AkaaS)
7.-8.8. Raputurnaus (Oulainen, Shlaakso)
14.-15.8. Taraus-turnaus (Tampere, Taraus)
21.-22.8. Seinäjoen turnaus (Seinäjoki, SeinSK)
28.8. Kaakonketjun turnaus Mikkelissä (Mikkeli, MikkSK)
27.-29.8. XII Klubin syysturnaus (Helsinki, HSK)

SYYSKUU

4.9. Nopean shakin HM (Helsinki, HSL)
4.-5.9. Yrjö Kilven muistoturnaus (Oulu, OSS)
11.9. Loimaan nopean shakin turnaus (Loimaa, LoimSK)
10.-12.9. Garden syysturnaus (Helsinki, Garde)
11.-12.9. Pauli Kiviahon turnaus (Töysä, TöysSK)
11.-12.9. TUL:n avoin mestaruus (Valkeakoski, ValkSK)
12.9. Kaakonketjun turnaus Kouvolasa (Kouvola, PoKS)
25.-26.9. JärvSK:n 75-vuotisjuhlaturnaus (Järvenpää, JärvSK)

LOKAKUU

2.-3.10. Lahden Shakin turnaus (Lahti, LahS)
9.10. Pohjois-Suomen avoin 15+15 mestaruus (Oulu, OSS)
9.-10.10. VSS:n turnaus (Vaasa, VSS)
9.-10.10. SalSK:n viikonlopputurnaus (Salo, SalSK)
23.10. Remin syysturnaus (Vantaa, Remissi)

MARRASKUU

6.-7.11. Koululaisten SM (Turku, TuTS)
6.-7.11. Tammer-Shakin turnaus (Tampere, Tammer-Shakki)
6.-7.11. Raahen Linnoituksen turnaus (Raahe, RaahLi)
26.-28,11. TuTS:n viikonlopputurnaus (Turku, TuTS)
27.-28,11. OSS:n viikonlopputurnaus (Oulu, OSS)

JOULUKUU

3.-6.12. ESK:n turnaus (Espoo, ESK)
4.12. Kaakonletjun turnaus Imatralla (Imatra, ImSh-48)
10.-12.12. Risto Redsvenin muistoturnaus Helsinki, X)
18.12. Esa Auvisen 60-vuotisjuhlaturnaus (Helsinki, ESK)