TULOKSIA KILPAILUISTA

VUODENVAIHDE

27.12.2010 - 9.1.2010 Helsingin mestaruus (Helsinki, HSL)

TAMMIKUU

9.1. Kaakonketjun turnaus Haminassa (Hamina, SHYM)
16.1. Turun turnaus (Turku, TuTS)
28.-30.1. Jyväskylän Talven turnaus (Jyväskylä, JyS)

HELMIKUU

4.-6.2. Garden kevätturnaus (Helsinki, G)
5.-6.2. LoimSK:n turnaus (Loimaa, LoimSK)
5.-6.2. Ilmajoki-turnaus (Ilmajoki, MaSa)
25.-27.2. Matin päivän turnaus (Espoo, MatSK)
25.-27.2. Näkovammaisten SM (Helsinki)

MAALISKUU

5.-6.3. Kaarlen turnaus (Kokkola, KokkSK)
5.-6.3. Satakunnan mestaruus (Sastamala, VammSK)
6.3. HSL:n nuorten nopean mestaruus (Helsinki, HsL)
19.3. Koivuturnaus (Vantaa, Remissi)
19.-20.3. XXXIII Kalakukkoturnaus (Kuopio, KSY)
19.-20.3. Tammer-Shakin turnaus (Tampere, TammerSh)
27.3. LauttSK:n nopean shakin turnaus (Helsinki, LauttSK)

HUHTIKUU

2.-3.4. Aimo Mäenpään muistoturnaus (Mikkeli, MikkSK)
15.-17.4. TSY:n turnaus (Turku, TSY)
16.-17.4. Käenpesä-turnaus (Ylivieska, Shlaakso)
17.4. Levoranta-turnaus (Sastamala, VammSK)
21.-24.4. HSL:n pääsiäisturnaus (Helsinki. HSL)

TOUKOKUU

7.5. OSS:n 15+15 minuutin turnaus (Oulu, OSS)
7.5. SalSK:n nopean shakin turnaus (Salo. SalSK)
14.-15.5. EtVaS-turnaus (Vantaa, EtVaS)
27.-29.5. HSK:n XXXII Klubin turnaus (Helsinki, HSK)

KESÄKUU

4.6. Nopean Shakin SM (Vammala, VammSK)
5.6. Kaakonketjun turnaus Lappeenrannassa (Lappeenranta,LprSK)
1.-9.6. Seniorien SM-turnaus (Helsinki, HSL)
9.-12.6. Nuorten SM (Turku, TuTS)
11.-19.6. SM ja naisten SM (Helsinki, SKSL&HSL)
18.-19.6. HämSK:n turnaus (Hämeenlinna.HämSK)
18.-19.6. KemTS:n turnaus (kemi, KemTS)

HEINÄKUU

1.-3.7. HSL:n viikonlopputurnaus (Helsinki, HSL)
1.-3.7. Eino Leino -turnaus (Kajaani, KaSY)
3.7. Naantalin nopean shakin turnaus (Naantali, TSY)
4.-10.7. Naantalin turnaus (Naantali, TSY)
11.-17.7. Heart of Finland (Jyväskylä, JyS)
25.-31.7. Avoin SM (Mänttä, MäntSK)
30.-31.7. Raputurnaus (Oulainen, Shlaakso)

ELOKUU

6.-7.8. Pikashakin joukkue-SM/Taulukot (Ilmajoki, KurVi+MaSa)
6.8. Pikashakin joukkue-SM/Lauantai (Ilmajoki, KurVi+MaSa)
7.8. Pikashakin joukkue-SM/Sunnuntai (Ilmajoki, KurVi+MaSa)
13.-14.8. Tammer-Shakin Stadionturnaus (Tampere, TammerSh)
20.8. Akaan nopean shakin turnaus (Akaa, AkaaS)
20.-21.8. SeinSK:n turnaus (Seinäjoki, SeinSK)
26.-28.8. HSK:n 125-vuotisjuhlaturnaus (Helsinki, HSK)

SYYSKUU

3.-4.9. Pohjois-Suomen mestaruus (Oulu, OSS)
9.-11.9. Garden turnaus (Helsinki, G)
10.9. LoimSK:n nopean shakin turnaus (Loimaa, LoimSK)
11.9. Kaakonketjun turnaus Kuusankoskella (Kuusankoski, PoKS)
24.9. Kaakonketjun turnaus Mikkelissä (Mikkeli, MikkSK)
24.-25.9. TUL:n mestaruus (Pori, PSY)
25.9. HSL:n nopean shakin mestaruus (Helsinki, HSL)

LOKAKUU

1.-2.10. 39.Järvenpään mestaruus (Järvenpää, JärvSK)
1.-2.10. VSS:n turnaus (Vaasa, VSS)
8.10. Avoin Pohjois-Suomen mestaruus, 15+15 min. (Oulu, OSS)
8.-9.10. LahS:n turnaus (Lahti, LahS)
8.-9.10. Helsingin koululaismestaruus (Helsinki, HSL)
22.10. Remin syysturnaus (Vantaa, Remi)
29.-30.10. Tammer-Shakin turnaus (Tampere, TammerSh)
29.-30.10. Koululaisten SM (Tampere, TammerSh)

MARRASKUU

5.-6.11. Raahen turnaus (Raahe, RaahLi)
5.-6.11. Salon Shakkikerhon turnaus (Salo, SalSK)
11.-13.11. Käpylän Shakkikerhon turnaus (Helsinki, KäpSK)
25.-27.11. Turun Työväen Shakkikerhon turnaus (Turku, TuTS)

JOULUKUU

3.12. Kaakonketjun turnaus Kuusankoskella (Kuusankoski, PoKS)
3.-4.12. OSS:n turnaus (Oulu, OSSK)
6.12. ESK:n nopean shakin turnaus (Helsinki, ESK)
9.-11.12. Mäntän Shakkikerhon turnaus (Mänttä-Vilppula, MäntSK)
10.12. X:n turnaus (Helsinki X)
18.12. TuTS:n jouluturnaus (Turku, TuTS)