Koululaisten henkilökohtainen PM 2006

Individuella Skol-NM 2006

Individual Nordic School Championship 2006

Espoo/Esbo, Suomi/Finland 17.-19.2.2006

D-Ryhmä / D-Grupp / Group D

Lopputulokset / Slutresultaten / Final standings

                                      FED DOB        FIDE NAT.  P.  Buch1 Buch2

  1. Hjörvar Steinn Grétarsson        ISL 29.05.1993 2046 1965  5.0 17.00 19.50  W+ 12 B+  9 W+  7 B+  3 W=  2 B=  5                                          
  2. Frode Urkedal                    NOR 14.05.1993 2069 2003  4.0 19.00 21.00  B-  5 B+  4 W+ 13 W+  9 B=  1 B=  3                                          
  3. Nils Grandelius                  SWE 03.06.1993 2035 2145  4.0 18.50 21.00  B+ 11 W=  5 B+ 10 W-  1 B+  6 W=  2                                          
  4. Svanberg Már Pálsson             ISL 23.03.2993 1720 1765  4.0 16.00 18.50  B= 10 W-  2 B+  8 W+ 11 B=  5 W+  7                                          
  5. Even Thingstad                   NOR 18.06.1993      1622  3.5 20.50 23.50  W+  2 B=  3 W=  6 B=  7 W=  4 W=  1                                          
  6. Roope Kiuttu                     FIN 19.04.1993 2000 2028  3.5 15.50 17.50  W+ 13 B-  7 B=  5 W+ 10 W-  3 B+ 12                                          
  7. Jakob Apéria                     SWE 04.01.1994      1688  3.0 18.50 18.50  B+ 14 W+  6 B-  1 W=  5 B=  9 B-  4                                          
  8. Heiđrikkur T. Jacobsen           FAI 29.07.1993      1259  3.0 13.50 13.50  B-  9 W- 11 W-  4 B+ 14 B+ 13 W+ 10                                          
  9. Aleksander Orava                 EST 20.04.1993      1906  2.5 17.50 19.50  W+  8 W-  1 B= 11 B-  2 W=  7 B= 13                                          
 10. Christoffer Ellegĺrd Christensen DEN 21.12.1993      1356  2.5 17.00 17.00  W=  4 B+ 12 W-  3 B-  6 W+ 14 B-  8                                          
 11. Tobias R. Břje                   DEN 22.09.1993      1527  2.5 16.00 16.00  W-  3 B+  8 W=  9 B-  4 W- 12 B+ 14                                          
 12. Vihtori Immonen                  FIN 09.05.1993      1532  2.5 15.50 15.50  B-  1 W- 10 B+ 14 W= 13 B+ 11 W-  6                                          
 13. Aleksi Olander                   FIN 26.05.1993      1389  2.0 15.50 15.50  B-  6 W+ 14 B-  2 B= 12 W-  8 W=  9                                          
 14. Jóhann E. Vřrmadal               FAI 05.11.1994      1000  0.0 13.50 15.50  W-  7 B- 13 W- 12 W-  8 B- 10 W- 11                                          

FED = MAA / LAND /COUNTRY
DOB = SYNTYMÄAIKA / FÖDELSEDAG / DATE OF BIRTH 
FIDE = FIDE RATING 
NAT. = KANSALLINEN LUKU / NATIONAL RATING / NATIONAL RATING
P. = Pisteet / Poäng / Points

Tulokset 6. kierros / Resultaten 6. rond / Results Round 6

  1    8 Thingstad               ( 3  ) ½-½   2 Gretarsson              ( 4.5)
  2    3 Grandelius              ( 3.5) ½-½   1 Urkedal                 ( 3.5)
  3    5 Palsson                 ( 3  ) 1-0   7 Aperia                  ( 3  )
  4    9 Immonen                 ( 2.5) 0-1   4 Kiuttu                  ( 2.5)
  5   13 Jacobsen                ( 2  ) 1-0  12 Christensen             ( 2.5)
  6   11 Olander                 ( 1.5) ½-½   6 Orava                   ( 2  )
  7   14 Vörmadal                ( 0  ) 0-1  10 Böje                    ( 1.5)

Tulokset 5. kierros / Resultaten 5. rond / Results Round 5

  1    2 Gretarsson              ( 4  ) ½-½   1 Urkedal                 ( 3  )
  2    4 Kiuttu                  ( 2.5) 0-1   3 Grandelius              ( 2.5)
  3    8 Thingstad               ( 2.5) ½-½   5 Palsson                 ( 2.5)
  4    6 Orava                   ( 1.5) ½-½   7 Aperia                  ( 2.5)
  5   10 Böje                    ( 1.5) 0-1   9 Immonen                 ( 1.5)
  6   11 Olander                 ( 1.5) 0-1  13 Jacobsen                ( 1  )
  7   12 Christensen             ( 1.5) 1-0  14 Vörmadal                ( 0  )

Tulokset 4. kierros / Resultaten 4. rond / Results Round 4

  1    3 Grandelius              ( 2.5) 0-1   2 Gretarsson              ( 3  )
  2    7 Aperia                  ( 2  ) ½-½   8 Thingstad               ( 2  )
  3    1 Urkedal                 ( 2  ) 1-0   6 Orava                   ( 1.5)
  4    4 Kiuttu                  ( 1.5) 1-0  12 Christensen             ( 1.5)
  5    5 Palsson                 ( 1.5) 1-0  10 Böje                    ( 1.5)
  6    9 Immonen                 ( 1  ) ½-½  11 Olander                 ( 1  )
  7   14 Vörmadal                ( 0  ) 0-1  13 Jacobsen                ( 0  )

Tulokset 3. kierros / Resultaten 3. rond / Results Round 3

  1    2 Gretarsson              ( 2  ) 1-0   7 Aperia                  ( 2  )
  2   12 Christensen             ( 1.5) 0-1   3 Grandelius              ( 1.5)
  3    8 Thingstad               ( 1.5) ½-½   4 Kiuttu                  ( 1  )
  4    1 Urkedal                 ( 1  ) 1-0  11 Olander                 ( 1  )
  5   10 Böje                    ( 1  ) ½-½   6 Orava                   ( 1  )
  6   13 Jacobsen                ( 0  ) 0-1   5 Palsson                 ( 0.5)
  7   14 Vörmadal                ( 0  ) 0-1   9 Immonen                 ( 0  )

Tulokset 2. kierros / Resultaten 2. rond / Results Round 2

  1    6 Orava                   ( 1  ) 0-1   2 Gretarsson              ( 1  )
  2    3 Grandelius              ( 1  ) ½-½   8 Thingstad               ( 1  )
  3    7 Aperia                  ( 1  ) 1-0   4 Kiuttu                  ( 1  )
  4    5 Palsson                 ( 0.5) 0-1   1 Urkedal                 ( 0  )
  5    9 Immonen                 ( 0  ) 0-1  12 Christensen             ( 0.5)
  6   13 Jacobsen                ( 0  ) 0-1  10 Böje                    ( 0  )
  7   11 Olander                 ( 0  ) 1-0  14 Vörmadal                ( 0  )

Tulokset 1. kierros / Resultaten 1. rond / Results Round 1

  1    8 Thingstad               ( 0  ) 1-0   1 Urkedal                 ( 0  )
  2    2 Gretarsson              ( 0  ) 1-0   9 Immonen                 ( 0  )
  3   10 Böje                    ( 0  ) 0-1   3 Grandelius              ( 0  )
  4    4 Kiuttu                  ( 0  ) 1-0  11 Olander                 ( 0  )
  5   12 Christensen             ( 0  ) ½-½   5 Palsson                 ( 0  )
  6    6 Orava                   ( 0  ) 1-0  13 Jacobsen                ( 0  )
  7   14 Vörmadal                ( 0  ) 0-1  7 Aperia                  ( 0  )