Koululaisten henkilökohtainen PM 2006

Individuella Skol-NM 2006

Individual Nordic School Championship 2006

Espoo/Esbo, Suomi/Finland 17.-19.2.2006

E-Ryhmä / E-Grupp / Group E

Lopputulokset / Slutresultaten / Final standings

                                      FED DOB        FIDE NAT.  P.  Buch1 Buch2

  1. Mads Andersen                    DEN 01.03.1995      1646  5.5 19.00 20.50  W+ 11 B+  2 W+  4 B+  5 W=  3 B+  7
  2. Simon Ellegĺrd Christensen       DEN 28.08.1995      1433  4.0 20.00 21.50  B+ 13 W-  1 B+  6 W+  7 W+  4 B-  3                                          
  3. Mark Lapidus                     EST 28.11.1995 1839 1925  4.0 19.50 22.00  B+  8 W=  5 B-  7 W+ 10 B=  1 W+  2                                          
  4. Carl Eidenert                    SWE 13.01.1995      1526  4.0 19.00 22.00  B+  7 W+  6 B-  1 W+  9 B-  2 W+  8                                          
  5. Dagur Andri Friđgeirsson         ISL 22.01.1995      1435  4.0 18.00 19.50  W+  9 B=  3 W+ 10 W-  1 B=  8 B+ 12                                          
  6. Friđrik Ţjálfi Stefánsson        ISL 25.05.1996            3.5 14.00 15.00  W+ 12 B-  4 W-  2 B+ 11 B+  9 W= 14                                          
  7. Jathavan Suntharalingam          NOR 02.09.1995      1224  3.0 20.00 21.50  W-  4 B+ 12 W+  3 B-  2 B+ 10 W-  1                                          
  8. Martin Östlund                   SWE 15.03.1996      1360  3.0 16.00 17.50  W-  3 B= 10 W+ 11 B+ 12 W=  5 B-  4                                          
  9. Hřgni Egilstoft Nielsen          FAI 29.04.1997      1014  3.0 14.50 15.50  B-  5 W+ 14 B+ 13 B-  4 W-  6 W+ 11                                          
 10. Tor Botheim                      NOR 06.08.1995       828  2.5 15.50 16.50  B+ 14 W=  8 B-  5 B-  3 W-  7 W+ 13                                          
 11. Qiyu Zhou                        FIN 06.01.2000      1267  1.5 16.50 17.50  B-  1 W= 13 B-  8 W-  6 W+ 14 B-  9                                          
 12. Tommi Tuomola                    FIN 16.10.1996      1371  1.5 15.00 16.00  B-  6 W-  7 B+ 14 W-  8 B= 13 W-  5                                          
 13. Jóhan Hentze                     FAI 22.05.1995      1000  1.5 12.50 13.50  W-  2 B= 11 W-  9 B= 14 W= 12 B- 10                                          
 14. Harri Peltoniemi                 FIN 09.06.1995      1372  1.0 12.00 13.50  W- 10 B-  9 W- 12 W= 13 B- 11 B=  6                                          

FED = MAA / LAND /COUNTRY
DOB = SYNTYMÄAIKA / FÖDELSEDAG / DATE OF BIRTH 
FIDE = FIDE RATING 
NAT. = KANSALLINEN LUKU / NATIONAL RATING / NATIONAL RATING
P. = Pisteet / Poäng / Points

Tulokset 6. kierros / Resultaten 6. rond / Results Round 6

  1   10 Suntharalingam          ( 3  ) 0-1   2 Andersen                ( 4.5)
  2    1 Lapidus                 ( 3  ) 1-0   5 Christensen             ( 4  )
  3    3 Eidenert                ( 3  ) 1-0   8 Östlund                 ( 3  )
  4    7 Tuomola                 ( 1.5) 0-1   4 Fridgeirsson            ( 3  )
  5   14 Stefansson              ( 3  ) ½-½   6 Peltoniemi              ( 0.5)
  6   11 Nielsen                 ( 2  ) 1-0   9 Zhou                    ( 1.5)
  7   13 Botheim                 ( 1.5) 1-0  12 Hentze                  ( 1.5)

Tulokset 5. kierros / Resultaten 5. rond / Results Round 5

  1    2 Andersen                ( 4  ) ½-½   1 Lapidus                 ( 2.5)
  2    5 Christensen             ( 3  ) 1-0   3 Eidenert                ( 3  )
  3    8 Östlund                 ( 2.5) ½-½   4 Fridgeirsson            ( 2.5)
  4   11 Nielsen                 ( 2  ) 0-1  14 Stefansson              ( 2  )
  5   13 Botheim                 ( 1.5) 0-1  10 Suntharalingam          ( 2  )
  6   12 Hentze                  ( 1  ) ½-½   7 Tuomola                 ( 1  )
  7    9 Zhou                    ( 0.5) 1-0   6 Peltoniemi              ( 0.5)

Tulokset 4. kierros / Resultaten 4. rond / Results Round 4

  1    4 Fridgeirsson            ( 2.5) 0-1   2 Andersen                ( 3  )
  2    3 Eidenert                ( 2  ) 1-0  11 Nielsen                 ( 2  )
  3    5 Christensen             ( 2  ) 1-0  10 Suntharalingam          ( 2  )
  4    1 Lapidus                 ( 1.5) 1-0  13 Botheim                 ( 1.5)
  5    7 Tuomola                 ( 1  ) 0-1   8 Östlund                 ( 1.5)
  6    9 Zhou                    ( 0.5) 0-1  14 Stefansson              ( 1  )
  7    6 Peltoniemi              ( 0  ) ½-½  12 Hentze                  ( 0.5)

Tulokset 3. kierros / Resultaten 3. rond / Results Round 3

  1    2 Andersen                ( 2  ) 1-0   3 Eidenert                ( 2  )
  2    4 Fridgeirsson            ( 1.5) 1-0  13 Botheim                 ( 1.5)
  3   10 Suntharalingam          ( 1  ) 1-0   1 Lapidus                 ( 1.5)
  4   14 Stefansson              ( 1  ) 0-1   5 Christensen             ( 1  )
  5   12 Hentze                  ( 0.5) 0-1  11 Nielsen                 ( 1  )
  6    8 Östlund                 ( 0.5) 1-0   9 Zhou                    ( 0.5)
  7    6 Peltoniemi              ( 0  ) 0-1   7 Tuomola                 ( 0  )

Tulokset 2. kierros / Resultaten 2. rond / Results Round 2

  1    1 Lapidus                 ( 1  ) ½-½   4 Fridgeirsson            ( 1  )
  2    5 Christensen             ( 1  ) 0-1   2 Andersen                ( 1  )
  3    3 Eidenert                ( 1  ) 1-0  14 Stefansson              ( 1  )
  4   13 Botheim                 ( 1  ) ½-½   8 Östlund                 ( 0  )
  5   11 Nielsen                 ( 0  ) 1-0   6 Peltoniemi              ( 0  )
  6    7 Tuomola                 ( 0  ) 0-1  10 Suntharalingam          ( 0  )
  7    9 Zhou                    ( 0  ) ½-½  12 Hentze                  ( 0  )

Tulokset 1. kierros / Resultaten 1. rond / Results Round 1

  1    8 Östlund                 ( 0  ) 0-1   1 Lapidus                 ( 0  )
  2    2 Andersen                ( 0  ) 1-0   9 Zhou                    ( 0  )
  3   10 Suntharalingam          ( 0  ) 0-1   3 Eidenert                ( 0  )
  4    4 Fridgeirsson            ( 0  ) 1-0  11 Nielsen                 ( 0  )
  5   12 Hentze                  ( 0  ) 0-1   5 Christensen             ( 0  )
  6    6 Peltoniemi              ( 0  ) 0-1  13 Botheim                 ( 0  )
  7   14 Stefansson              ( 0  ) 1-0   7 Tuomola                 ( 0  )