Nuorten pikashakin SM-kilpailut Turussa 2.10.2005

20- ja 18-vuotiaiden SM, yhdessä ryhmässä (2xsarja)

1. Riku Hietala Raahli 12,5/16
2. Jaakko Oksa TSY 12
3. Mikko Niemi VammSK 11
4. Kalle Niemi TuTS 10
5. Teemu Pudas ESK 8
6. Yilong Li HSK 6,5
7. Teemu Tiinanen HSK 6,5
8. Samuli Nieminen SalSK 5
9. Juuso Kataja Remi 0,5

MITALISTIT SARJOITTAIN

20-vuotiaiden SM

1. Riku Hietala Raahli
2. Kalle Niemi TuTS
3. Teemu Pudas ESK

18-vuotiaiden SM

1. Jaakko Oksa TSY
2. Mikko Niemi VammSK
3. Yilong Li HSK

16-vuotiaiden SM (2xsarja)

1. Kim Räisänen MatSK 17/18
2. Samuli Laato TSY 12,5
3. Eric Malmi TuTS 12,5
4. Frans Valli ShLaakso 12
5. Antti Karjanoja MatSK 9,5
6. Teppo Marttinen KarhTS 8,5
7. Samuli Saarinen VammSK 7,5
8. Joonas Hakaniemi JämSS 5
9. Markus Kangasvieri ShLaakso 4
10. Tatu Huuskonen TuTS 1,5

14-vuotiaiden SM

1. Johannes Laire HSK 9,5/11
2. Tero Lehtimäki VammSK 8
3. Tapio Lauronen ShLaakso 7,5
4. Mika Laitinen HSK 7,5
5. Ilari Pohjola VammSK 6,5
6. Mikko Kurkijärvi MatSK 6,5
7. Laura Savola PSY 6
8. Henri Pohjala VammSK 5,5
9. Jussi Marttinen KarhTS 4,5
10. Roger Norri TuTS 3,5
11. Perttu Paarlahti MäntSK 1
12. Antti Ojala TuTS 0

12-vuotiaiden SM

1. Mikael Hiltunen TSY 12/13
2. Erika Uusitupa TuTS 11,5
3. Aleksi Olander TuTS 11
4. Vihtori Immonen I-HSK 11
5. Tuomas Laato TSY 8,5
6. Lari Linden TuTS 6,5
7. Rafael Salmi TuTS 5
8. Akseli Hosia TuTS 5
9. Antti Lauhala PSY 5
10. Ella Stenfors PSY 4,5
11. Tero Savola PSY 4
12. Tatu Hyytiäinen TSY 3
13. Riku Koskinen TuTS 2
14. Matti Vuorisalo TSY 2

10-vuotiaiden SM (2xsarja)

1. Antti Uusitupa TuTS 9/10 (uusintaottelu 1,5-0,5)
2. Tommi Tuomola JyS 9
3. Kasperi Jakonen PSY 6
4. Miikka Rae TSY 2,5
5. Olli Herrala TSY 2
6. Tero Hyytiäinen TSY 1,5

JOUKKUEKILPAILUT

20-vuotiaiden SM (4xsarja)

1. Porin Shakinystävät 32,5/48
Veli-Matti Vuorisalo 7,5/12
Tuomo Hakanen 10
Joakin Wasen 9
Miro Leppäkoski 6

2. Helsingin Shakkiklubi 30
Mika Laitinen 8/12
Johannes Laire 7
Teemu Tiinanen 5
Yilong Li 10

3. Turun Työväen Shakkikerho 29,5
Kalle Niemi 7/12
Vilka Sipilä 5,5
Eric Malmi 9
Mikko Kangas 8

4. Turun Työväen Shakkikerho II 4
Roger Norri 1,5/12
Jesse Hentunen 1,5
Tatu Huuskonen 1
Jesse Savo 0

16-vuotiaiden SM (3xsarja)

1. Matinkylän Shakkikerho 40/48
Kim Räisänen 10/12
Mikko Kurkijärvi 8,5
Bennie Wardi 10
Antti Karjanoja 8,5/9 + 3,0 w.o. (3 luovutusta vajaalta joukkueelta)

2. Turun Shakinystävät 25
Jaakko Oksa 7,5/12
Samuli Laato 10
Martti Laato 4,5
Johannes Pulkkinen 0/9 + 3,0 w.o.

3. Shakkilaakso 23
Frans Valli 2/12
Tapio Lauronen 4,5
Markus Kangasvieri 7
Juha-Matti Mäyrä 6,5/9 + 3,0 w.o.

4. Vammalan Shakkikerho 20
Henri Pohjala 2,5/12
Tero Lehtimäki 5
Ilari Pohjola 6,5
Samuli Saarinen 3/9 + 3,0 w.o.

5. Turun Työväen Shakkikerho 12
Teemu Pudas 8/12
Laura Savola 2
Antti Ojala 2
ei pelaajaa

12-vuotiaiden SM (4xsarja)

1. Turun Työväen Shakkikerho 39/48
Erika Uusitupa 8,5/12
Aleksi Olander 9
Antti Uusitupa 11
Akseli Hosia 6,5/8 + 4,0 w.o.

2. Turun Shakinystävät 28,5
Mikael Hiltunen 11/12
Tuomas Laato 8,5
Tatu Hyytiäinen 4
Janne Holmijoki 1/8 + 4,0 w.o.

3. Porin Shakinystävät 23,5
Ella Stenfors 3/12
Antti Lauhala 6
Kasperi Jakonen 6
Tero Savola 4,5/8 + 4,0 w.o.

4. Turun Työväen Shakkikerho II 5
Rafael Salmi 1,5/12
Lari Linden 0,5
Riku Koskinen 3
ei pelaajaa