EtVaS-turnaus 6.-7.5.2006

Tasapisteessä olevat ovat tässä taulukossa normaalin (Buchhola, Sonneborn-Berger) vertailun mukaisessa järjestyksessä, kilpailussa on saatettu käyttää muuta vertailujärjestystä.

A-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

   1 Sergei Ivanov JoeSK             2430  +10 + 3 - 2 + 6 + 7    4,0 2431  86
   2 Antti Nokso-Koivisto TuTS       2260  = 3 =10 + 1 + 5 = 6    3,5 2273  77
   3 Tero Kokkila EtVaS              2243  = 2 - 1 +10 = 8 + 5    3,0 2248  65
   4 Mikko Kurkijärvi MatSK          2048  = 5 - 7 +19 = 9 +16    3,0 2056  61
   5 Matti Grönroos KirkSK           2034  = 4 + 8 +16 - 2 - 3    2,5 2049  53
   6 Kari Rauramaa RikSha            2095  + 9 =16 = 7 - 1 = 2    2,5 2103  53
   7 Kim Räisänen MatSK              2055  = 8 + 4 = 6 =10 - 1    2,5 2069  53
   8 Simo Rinkinen LprSK             2068  = 7 - 5 + 9 = 3 =10    2,5 2076  54
   9 Jukka Tuovinen SSK              2083  - 6 +20 - 8 = 4 =14    2,0 2066  41
  10 Ralf Rehn HaSS                  2218  - 1 = 2 - 3 = 7 = 8    1,5 2197  34

B-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

  11 Timo Koivistoinen G             1884  -17 +24 =15 +26 +20    3,5 1913  65
  12 Esa Kokko ESK                   1886  +15 -14 =22 =20 +18    3,0 1905  57
  13 Petri Suuronen I-HSK            1876  -18 -22 +24 +37 +19    3,0 1883  57
  14 Neal Turner SSK                 1930  -19 +12 +18 =15 = 9    3,0 1945  57
  15 Esa Auvinen ES-78               1908  -12 +28 =11 =14 =22    2,5 1901  47
  16 Jyrki Alkkiomäki TSY            2018  +20 = 6 - 5 +19 - 4    2,5 2018  51
  17 Jari Kumpulainen VihdSK         1882  +11 =23 -20 -22 =32    2,0 1862  38
  18 Jouko Viljanen SeinSK           1869  +13 =19 -14 =23 -12    2,0 1857  39
  19 Derik Lardot OSS                1910  +14 =18 - 4 -16 -13    1,5 1888  32
  20 Jyrki Pesola KS-58              1999  -16 - 9 +17 =12 -11    1,5 1966  31

C-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

  21 Esa Tuominen HeinSK             1773  =26 +27 +28 +36 =23    4,0 1830  70
  22 Seppo Kinnunen EtVaS            1828  =24 +13 =12 +17 =15    3,5 1875  64
  23 Jarkko Hellström EtVaS          1808  +29 =17 +37 =18 =21    3,5 1844  61
  24 Pekka Pesonen HSK               1835  =22 -11 -13 +25 +35    2,5 1829  45
  25 Heikki Pulkkinen LeppSisu       1778  =27 -26 +44 -24 +46    2,5 1765  43
  26 Teemu Miettinen G               1771  =21 +25 =32 -11 -31    2,0 1755  36
  27 Urpo Toivanen HaSS              1778  =25 -21 +30 -35 =34    2,0 1755  37
  28 Sari Rautanen I-HSK             1852  +30 -15 -21 -32 =36    1,5 1813  30
  29 Timo Akkanen KäpSK              1792  -23 -33 -35 -31 +38    1,0 1717  21
  30 Tuukka Inkinen PoKS             1847  -28 -37 -27 L 0 L54    0,0 1787   4

D-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

  31 Pentti Jalo KäpSK               1676  +34 -32 +38 +29 +26    4,0 1752  68
  32 Triin Narva **Viro                    +39 +31 =26 +28 =17    4,0 1773  68
  33 Ahmad Sahraravand OSS           1649  +38 +29 -36 +41 =37    3,5 1709  58
  34 Teppo Moilanen HyvSK            1682  -31 +39 +40 =44 =27    3,0 1700  50
  35 Esko Jokinen EtVaS              1687  -40 +45 +29 +27 -24    3,0 1719  52
  36 Heikki Tikanmäki Pässi          1746  -37 +40 +33 -21 =28    2,5 1745  44
  37 Erkki Latvio TSY                1750  +36 +30 -23 -13 =33    2,5 1758  46
  38 Jani Kokkonen KäpSK             1656  -33 +49 -31 +55 -29    2,0 1632  34
  39 Atte Palonen HyvSK                    -32 -34 -41 +50 =51    1,5 1637  28
  40 Ville Mäkinen LeppSisu          1691  +35 -36 -34 L 0 L 0    1,0 1673  19

E-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

  41 Janne Hytönen Remi              1543  =47 +43 +39 -33 +44    3,5 1604  56
  42 Joona Tuominen HeinSK           1536  =43 =47 =52 =51 +48    3,0 1563  45
  43 Erkki Haapaniemi VihdSK         1527  =42 -41 +54 =52 =55    2,5 1514  36
  44 Lars Lindholm HaSS              1603  +46 +50 -25 =34 -41    2,5 1617  43
  45 Eino Rehn HaSS                  1564  +48 -35 -55 +49 =52    2,5 1563  40
  46 Pasi Hiisiö KäpSK               1620  -44 =55 +49 +48 -25    2,5 1616  40
  47 Janne Lardot OSS                1555  =41 =42 -51 -57 +59    2,0 1518  29
  48 Ann Narva **Viro                      -45 +57 +50 -46 -42    2,0 1564  35
  49 Kati Kuustik **Viro                   =50 -38 -46 -45 +56    1,5 1578  25
  50 Tiina Turunen SSK               1630  =49 -44 -48 -39 +57    1,5 1570  26

F-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

  51 Enit Saag **Viro                      =57 +53 +47 =42 =39    3,5 1638  52
  52 Jarkko Jänis LiShaKe            1458  +53 V60 =42 =43 =45    3,5 1497  46
  53 Tenho Bäckström HSK             1464  -52 -51 +59 +54 +58    3,0 1464  38
  54 Emil Nurmi TuTS                 1387  +56 +58 -43 -53 V30    3,0 1384  36
  55 Elias Nummelin EtVaS            1507  +60 =46 +45 -38 =43    3,0 1539  45
  56 Julius Rauramaa MatSK           1375  -54 +59 =57 +58 -49    2,5 1375  32
  57 Ville Hiltunen EtVaS            1525  =51 -48 =56 +47 -50    2,0 1511  32
  58 Juha Hirvonen Remi              1024  +59 -54 V60 -56 -53    2,0 1048  26
  59 Håkan Lindholm HaSS                   -58 -56 -53 V60 -47    1,0 1275  15
  60 Jere Lindholm EtVaS                   -55 L52 L58 L59 L 0    0,0 1307   2