LahS:n nopean shakin turnaus 5.8.2006

Tasapisteessä olevat ovat tässä taulukossa normaalin (Buchhola, Sonneborn-Berger) vertailun mukaisessa järjestyksessä, kilpailussa on saatettu käyttää muuta vertailujärjestystä.

A-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   6   pist uusi  KP
                                     selo                                 selo

   1 Kalle Niemi TuTS                2323  + 9 + 6 + 2 = 8 = 5 =10    4,5 2323  
   2 Ari Issakainen Aatos            2238  +10 + 9 - 1 + 6 + 8 = 5    4,5 2241  
   3 Lauri Hagelberg LahS            1963  + 7 = 8 - 4 = 9 +10 +14    4,0 1972  
   4 Marko Tauriainen TammerSh       1992  = 8 - 7 + 3 - 5 +11 +16    3,5 1993  
   5 John Fieandt HSK                2143  = 6 =10 = 9 + 4 = 1 = 2    3,5 2145  
   6 Jussi Upero KarhTS              2128  = 5 - 1 +10 - 2 = 9 + 8    3,0 2128  
   7 Rami Taipale SeinSK             1958  - 3 + 4 - 8 +10 +16 - 9    3,0 1959  
   8 Leo Peltola Remi                1978  = 4 = 3 + 7 = 1 - 2 - 6    2,5 1981  
   9 Ilkka Mustonen HSK              2048  - 1 - 2 = 5 = 3 = 6 + 7    2,5 2049  
  10 Jorma Pitkänen LahS             2059  - 2 = 5 - 6 - 7 - 3 = 1    1,0 2050  

B-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

  11 Pekka Vahtera HyvSK             1806  +14 +12 -16 +22 - 4 +24    4,0 1815  
  12 Marko Taipale SeinSK            1806  +16 -11 -14 +18 =15 +23    3,5 1806  
  13 Samu Heikkilä HSK               1673  -15 =23 -24 +28 +27 +25    3,5 1668  
  14 Erkki Pursiainen Taraus         1870  -11 +19 +12 -16 +22 - 3    3,0 1864  
  15 Aimo Heino LahS                 1682  +13 -22 =21 +19 =12 -20    3,0 1683  
  16 Ari Pitkänen LahS               1776  -12 +18 +11 +14 - 7 - 4    3,0 1782  
  17 Panu Hautamäki PSY              1684  -18 =20 =23 +27 -19 +28    3,0 1677  
  18 Erkki Latvio TSY                1692  +17 -16 +20 -12 =23 -22    2,5 1688  
  19 David Barnstable LahS           1736  +20 -14 -22 -15 +17 =26    2,5 1726  
  20 Martti Karppinen LahS           1765  -19 =17 -18 +26 -24 +15    2,5 1752  

C-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

  21 Antti Ristimäki EtVaS           1546  +25 +24 =15 -23 +28 +27    4,5 1565  
  22 Janne Hytönen Remi              1627  +24 +15 +19 -11 -14 +18    4,0 1653  
  23 Matti Lamminen HyvSK            1600  +26 =13 =17 +21 =18 -12    3,5 1613  
  24 Eino Hällström LahS             1672  -22 -21 +13 +25 +20 -11    3,0 1671  
  25 Taisto Jokinen LahS             1554  -21 +28 +27 -24 +26 -13    3,0 1551  
  26 Mika Pirttimäki JyS             1559  -23 +27 +28 -20 -25 =19    2,5 1552  
  27 Tuomo Lindell JyS               1424  +28 -26 -25 -17 -13 -21    1,0 1408  
  28 Juha Hirvonen Remi              1048  -27 -25 -26 -13 -21 -17    0,0 1045