LahS:n turnaus 14.-15.10.2006

Tasapisteessä olevat ovat tässä taulukossa normaalin (Buchhola, Sonneborn-Berger) vertailun mukaisessa järjestyksessä, kilpailussa on saatettu käyttää muuta vertailujärjestystä.

A-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

   1 Augustin Madan **Romania        2419  +10 =11 + 7 + 8 = 2    4,0 2414  79
   2 Stefan Kyburz I-HSK             1870  + 5 + 9 - 8 +11 = 1    3,5 1925  70
   3 Erkki Pursiainen Taraus         1873  - 9 = 4 + 5 + 7 =15    3,0 1892  57
   4 Antti Salmela PoKS              1858  = 6 = 3 =17 -14 +19    2,5 1845  45
   5 Esa Auvinen ES-78               1863  - 2 =13 - 3 +17 +12    2,5 1854  46
   6 Pekka Vahtera HyvSK             1806  = 4 -15 +23 +16 -13    2,5 1793  44
   7 Jorma Pitkänen LahS             2057  + 8 =10 - 1 - 3 +11    2,5 2058  52
   8 Juha Mäki TammerSh              1924  - 7 +12 + 2 - 1 =10    2,5 1946  49
   9 Matti Silvennoinen ImSh-48      1886  + 3 - 2 -15 +12 -14    2,0 1861  40
  10 Jouko Äijälä LahS               2083  - 1 = 7 -11 +15 = 8    2,0 2069  39
  11 Jouni Soppela JyS               2083  =12 = 1 +10 - 2 - 7    2,0 2069  44
  12 Aki Perho PSY                   1887  =11 - 8 =14 - 9 - 5    1,0 1845  22

B-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

  13 Juhani Salonen HeinSK           1714  +22 = 5 +16 +23 + 6    4,5 1804  81
  14 Martti Karppinen LahS           1752  +19 +18 =12 + 4 + 9    4,5 1844  85
  15 Raimo Kohvakka LauttSK          1796  +18 + 6 + 9 -10 = 3    3,5 1852  65
  16 David Barnstable LahS           1696  +24 +27 -13 - 6 +29    3,0 1717  52
  17 Pauli Hakaniemi JämSS           1742  +21 +19 = 4 - 5 =18    3,0 1780  54
  18 Esa Tuominen HeinSK             1806  -15 -14 =22 +28 =17    2,0 1768  34
  19 Ari Pitkänen LahS               1790  -14 -17 +34 +22 - 4    2,0 1762  37
  20 Joona Tuominen HeinSK           1685  -23 =28 -29 =25 +35    2,0 1643  33
  21 Erkki Latvio TSY                1722  -17 =34 +31 -29 =27    2,0 1687  35
  22 Peter Kyburz I-HSK              1715  -13 +24 =18 -19 =31    2,0 1700  37
  23 Tauno Häkkinen SHYM             1687  +20 =31 - 6 -13 -25    1,5 1645  28
  24 Raimo Munukka ImSh-48           1700  -16 -22 -26 -32 +33    1,0 1612  19

C-ryhmä


 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

  25 Tauno Granlund LahS             1511  +30 +38 +37 =20 +23    4,5 1624  73
  26 Mikko Kovero PoKS               1516  +38 +35 +24 -27 +34    4,0 1618  66
  27 Joonas Hakaniemi JämSS          1651  +29 -16 =28 +26 =21    3,0 1665  48
  28 Ville Takala JärvSK             1585  +35 =20 =27 -18 +32    3,0 1632  49
  29 Jouko Tolonen LahS              1619  -27 +37 +20 +21 -16    3,0 1655  51
  30 Tenho Bäckström HSK             1490  -25 -33 +36 =38 +37    2,5 1482  37
  31 Matti Lamminen HyvSK            1664  =34 =23 -21 +37 =22    2,5 1666  41
  32 Kalervo Joutsijärvi HartSK      1578  -37 +36 =35 +24 -28    2,5 1572  40
  33 Osmo Hynninen SHYM              1453  =36 +30 +38 -35 -24    2,5 1471  38
  34 Panu Hautamäki PSY              1668  =31 =21 -19 +36 -26    2,0 1636  31
  35 Kalevi Manninen LahS            1615  -28 -26 =32 +33 -20    1,5 1555  25
  36 Tauno Siltanen HeinSK           1241  =33 -32 -30 -34 +38    1,5 1274  26
  37 Taisto Jokinen LahS             1570  +32 -29 -25 -31 -30    1,0 1503  20
  38 Toivo Heinonen HartSK           1520  -26 -25 -33 =30 -36    0,5 1408  12