Nuorten pikashakin SM 26.11.2006 Espoossa

Joukkuekilpailu

20-vuotiaat

VammSK 25,5/4x8

Mikko Niemi 6,5/4x2, Rauno Järvinen 6, Henri Pohjala 5, Tero Lehtimäki 8

TuTS 13,5

Vilka Sipilä 3, Eric Malmi 3,5, Mikko Kangas 5, Tatu Huuskonen 2

Remi 9

Antti Kahri 2,5, Kalle Kumpulainen 2,5, Niko Penttinen 2, Pekka Rautiainen 2

16-vuotiaat

MatSK 27/4x8

Kim Räisänen 8/4x2, Mikko Kurkijärvi 7, Antti Karjanoja 6,5, Bennie Wardi 5,5

TuTS I 15

Roger Norri 4, Aleksi Olander 3, Erika Uusitupa 5, Antti uusitupa 3

TuTS II 6

Akseli Hosia 0, Lari Lindén 2, Riku Koskinen 0,5, Antti Ojala 3,5

12-vuotiaat

MatSK I 29/8x4

Julius Rauramaa 8/8x1, Daniel Ebeling 8, Dennis Liu 7, Viktor Andersson 6

MatSK II 3

Toni Kerttula 0, Janne Laurikainen 0, Judit Lindstedt 1, Antti Kolehmainen 2

Henkilökohtainen kilpailu

20- ja 18-vuotiaat

Pelattiin yhtenä sarjana, ikäryhmän sijoitukset ratkaistiin yhdistetyn kilpailun pisteiden mukaan

Antti Kahri Remi 13/15

Perttu Anttila EtVaS (20) 12,5

Mikko Niemi VammSK 12

Vilka Sipilä TuTS (20) 11,5

Rauno Järvinen VammSK 11

Teemu Pudas ESK 10

Eric Malmi TuTS 7,5

Yilong Li HSK (20) 7

Kalle Kumpulainen Remi 6

Teppo Marttinen KarhTS 6

Mikko Kangas TuTS (20) 5,5

Antti Salmela PoKS (20) 5

Antti Laurila TammSh 4,5

Niko Penttinen Remi (20) 4

Mikko Salama MatSK 3,5

Tatu Huuskonen TuTS 1

16-vuotiaat

Kim Räisänen MatSK 10,5/2x6

Tero Lehtimäki VammSK 10

Johannes Laire HSK 7

Teppo Moilanen HyvSK 5,5

Pekka Köykkä TammSh 5

Henri Mynttinen MikkSK 3

Atte Palonen HyvSK 1

14-vuotiaat

Henri Pohjala VammSK 11/11

Mikko Kurkijärvi MatSK 10

Nino Lind ImSH-48 7

Roger Norri TuTS 6,5

Erika Uusitupa TuTS 6,5

Aleksi Olander TuTS 6

Arto Elomaa JärvSK 5,5

Riku Koskinen TuTS 4,5

Antti Ojala TuTS 3,5

Henri Torkkola TammSh 3

Lari Lindén TuTS 1,5

Jaakko Juusti MatSK 1

12- ja 10-vuotiaat

Pelattiin yhtenä sarjana, ikäryhmän sijoitukset ratkaistiin yhdistetyn kilpailun pisteiden mukaan

Antti Uusitupa TuTS 12/13

Akseli Hosia TuTS (12) 11

Julius Rauramaa MatSK 10

Daniel Ebeling MatSK 10

Dennis Liu MatSK 10

Jere Lindholm EtVaS 8

Joonas Nordman TammSh (12) 6,5

Viktor Andersson MatSK (12) 6

Samuli Selänniemi JämSS 5,5

Henri Siltala HSK (12) 4

Alfred Andersson MatSK 3

Miika Laine MatSK 3

Valtteri Nokso-Koivisto LoimSK 1

Markus Nokso-Koivisto LoimSK 1