Remin nopean shakin Koivu-turnaus 18.3.2006

Tasapisteessä olevat ovat tässä taulukossa normaalin (Buchhola, Sonneborn-Berger) vertailun mukaisessa järjestyksessä, kilpailussa on saatettu käyttää muuta vertailujärjestystä.

A-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   6   pist uusi  
                                     selo                                 selo

   1 Teemu Pudas ESK                 2225  + 6 + 3 - 2 = 5 + 4 +11    4,5 2225  
   2 Kari Rauramaa RikSha            2093  = 3 = 6 + 1 + 7 + 5 = 4    4,5 2101  
   3 Ilkka Mustonen HSK              2070  = 2 - 1 + 6 + 8 + 9 + 7    4,5 2079  
   4 Tauno Turtiainen HSK            1984  = 7 + 5 - 8 + 6 - 1 = 2    3,0 1990  
   5 Mikko Kurkijärvi MatSK          2046  = 8 - 4 + 7 = 1 - 2 + 9    3,0 2046  
   6 Erkki Aaltio HSK                2084  - 1 = 2 - 3 - 4 + 8 +15    2,5 2079  
   7 Jyrki Alkkiomäki TSY            1988  = 4 + 8 - 5 - 2 +13 - 3    2,5 1985  
   8 Matti Grönroos KirkSK           2032  = 5 - 7 + 4 - 3 - 6 +10    2,5 2028  
   9 Thomas Sandvik RaahLi           1973  =10 -20 +19 +13 - 3 - 5    2,5 1967  
  10 Pertti Vehviläinen RiiSY        1967  = 9 =19 -13 -15 +17 - 8    2,0 1954  

B-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   6   pist uusi  
                                     selo                                 selo


  11 Tomi Veteläinen Remi            1741  +14 +17 +20 =23 +15 - 1    4,5 1765  
  12 Jouko Miikkulainen I-HSK        1732  =17 -15 +16 +20 +19 +24    4,5 1752  
  13 Antti Kahri Remi                1791  +15 +18 +10 - 9 - 7 +17    4,0 1807  
  14 Erkki Koskinen G                1747  -11 +27 -15 +18 +20 =19    3,5 1754  
  15 Raimo Kohvakka LauttSK          1783  -13 +12 +14 +10 -11 - 6    3,0 1787  
  16 Antti Salmela PoKS              1672  -18 +24 -12 =22 =26 +20    3,0 1670  
  17 Kari Teräsalo Hm-93             1726  =12 -11 +18 +19 -10 -13    2,5 1728  
  18 Reijo Mäkelä G                  1737  +16 -13 -17 -14 -23 +30    2,0 1721  
  19 Esa Auvinen ES-78               1884  +20 =10 - 9 -17 -12 =14    2,0 1871  
  20 Olavi Heikkilä KirkSK           1827  -19 + 9 -11 -12 -14 -16    1,0 1803  

C-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   6   pist uusi  
                                     selo                                 selo


  21 Julius Rauramaa MatSK           1379  +28 =25 +26 +30 =24 +23    5,0 1420  
  22 Henry Mannberg Remi             1501  =25 +28 +30 =16 =27 +29    4,5 1524  
  23 Kari Rahkamo HSK                1630  =24 +26 +27 =11 +18 -21    4,0 1640  
  24 Pasi Hiisiö KäpSK               1614  =23 -16 +25 +29 =21 -12    3,0 1610  
  25 Alpo Inkinen HyvSK              1501  =22 =21 -24 -28 +29 +27    3,0 1499  
  26 Sami Palviainen KirkSK          1519  =29 -23 -21 +27 =16 +28    3,0 1518  
  27 Henrik Sievers Me-Ra            1595  +30 -14 -23 -26 =22 -25    1,5 1573  
  28 Dennis Liu MatSK                1245  -21 -22 -29 +25 =30 -26    1,5 1250  
  29 Sami Rautiainen Remi            1517  =26 -30 +28 -24 -25 -22    1,5 1495  
  30 Esa Laakso HSK                  1589  -27 +29 -22 -21 =28 -18    1,5 1560