Sh-77:n turnaus 25.-26.2.2006

Tasapisteessä olevat ovat tässä taulukossa normaalin (Buchhola, Sonneborn-Berger) vertailun mukaisessa järjestyksessä, kilpailussa on saatettu käyttää muuta vertailujärjestystä.

A-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

   1 Keijo Kononen OSS               2127  +10 + 4 = 5 = 2 + 3    4,0 2153  82
   2 Tobias Pettersson **Ruotsi      2090  = 4 = 3 + 7 = 1 + 5    3,5 2109  71
   3 Roope Kiuttu OSS                2006  + 5 = 2 = 4 = 8 - 1    2,5 2023  52
   4 Pasi Terästi Sh-77              2137  = 2 - 1 = 3 + 7 =10    2,5 2125  51
   5 Tommi Luukkonen JyS             2195  - 3 + 6 = 1 +10 - 2    2,5 2177  52
   6 Jevgeni Gorfinkel **Venäjä      1988  + 8 - 5 -10 +12 = 7    2,5 1989  48
   7 Jukka Peltomaa RaahLi           1944  + 9 +10 - 2 - 4 = 6    2,5 1965  51
   8 Pekka Sassi RovSK               1984  - 6 +20 +11 = 3 L 0    2,5 1990  48
   9 Joona Kainulainen JyS           1968  - 7 -11 +19 +20 =17    2,5 1954  48
  10 Anssi Manninen OSS              2069  - 1 - 7 + 6 - 5 = 4    1,5 2050  33

B-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

  11 Frans Valli Shlaakso            1850  +19 + 9 - 8 +25 =12    3,5 1880  63
  12 Tapio Lauronen Shlaakso         1790  +18 +17 +20 - 6 =11    3,5 1847  65
  13 Erkki Latvio TSY                1768  =15 =18 =25 =16 =21    2,5 1761  42
  14 Juho Kallio OSS                 1791  -16 =15 =22 +18 =24    2,5 1781  43
  15 Mikko Paavola OSS               1756  =13 =14 =27 =22 =19    2,5 1756  42
  16 Kari Davidsainen KuusSK         1810  +14 -19 -17 =13 +25    2,5 1807  44
  17 Derik Lardot OSS                1911  -20 -12 +16 +19 = 9    2,5 1900  48
  18 Simo Lehtonen OSS               1780  -12 =13 =24 -14 =27    1,5 1739  27
  19 Mannifanzil Gubaidullin **Venäj 1832  -11 +16 - 9 -17 =15    1,5 1804  30
  20 Pekka Koski OSS                 1893  +17 - 8 -12 - 9 L 0    1,0 1866  23

C-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

  21 Raimo Leukkunen SodSK           1662  -23 +32 +26 +29 =13    3,5 1710  58
  22 Anssi Halmesvirta JyS           1681  +26 =24 =14 =15 =23    3,0 1713  49
  23 Daniel Adolfsson **Ruotsi             +21 -27 =28 +30 =22    3,0 1676  51
  24 Pentti Rintakoski VammSK        1722  =30 =22 =18 V27 =14    3,0 1727  46
  25 Sauli Huovinen Sh-77            1686  +28 +30 =13 -11 -16    2,5 1709  44
  26 Tapio Kumpuniemi KemTS          1683  -22 +40 -21 +35 =32    2,5 1657  40
  27 Panu Hautamäki PSY              1701  =29 +23 =15 L24 =18    2,5 1727  41
  28 Aleksi Wallin KemTS             1690  -25 =29 =23 =32 +30    2,5 1688  43
  29 Ismo Kaarne Sh-77               1695  =27 =28 -30 -21 +34    2,0 1667  34
  30 Simo Salo OSS                   1730  =24 -25 +29 -23 -28    1,5 1680  28

D-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo


  31 Kaarlo Jylhä-Ollila Shlaakso    1410  =37 -33 +39 +40 +38    3,5 1455  50
  32 Holger Pöykiö OSS               1625  +34 -21 +36 =28 =26    3,0 1645  48
  33 Raimo Kropsu KemTS*             1356  +39 +31 -35 -38 +37    3,0 1393  43
  34 Yrjö Kilpi OSS                  1541  -32 +36 +40 +37 -29    3,0 1565  46
  35 Risto Hagman LeppSisu           1425  +38 =37 +33 -26 -36    2,5 1437  36
  36 Anders Johansson **Ruotsi       1515  =40 -34 -32 +39 +35    2,5 1510  37
  37 Jere Huovinen Sh-77             1374  =31 =35 +38 -34 -33    2,0 1369  31
  38 Ari Saarto KuusSK               1428  -35 +39 -37 +33 -31    2,0 1392  30
  39 Tuomo Haurunen KuusSK           1373  -33 -38 -31 -36 +40    1,0 1328  20
  40 Juho-Matti Mäyrä Shlaakso       1512  =36 -26 -34 -31 -39    0,5 1419  12