Shakkivaltikka-turnaus 7.-9.4.2006

Tasapisteessä olevat ovat tässä taulukossa normaalin (Buchhola, Sonneborn-Berger) vertailun mukaisessa järjestyksessä, kilpailussa on saatettu käyttää muuta vertailujärjestystä.

A-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  
                                     selo                             selo

   1 Heikki Westerinen G             2396  + 8 +10 = 3 = 2 = 4    3,5 2403
   2 Pasi Korhonen I-HSK             2071  + 9 =12 + 7 = 1 = 5    3,5 2107  
   3 Kalle Kiik JoeSK                2498  + 7 + 5 = 1 - 4 + 8    3,5 2494  
   4 Sergei Ivanov JoeSK             2429  - 5 + 7 = 8 + 3 = 1    3,0 2425  
   5 Kalle Niemi TuTS                2251  + 4 - 3 +10 = 8 = 2    3,0 2265  
   6 Kari Rauramaa RikSha            2101  -10 - 8 +12 = 9 +15    2,5 2102  
   7 Niina Sammalvuo Velhot          2221  - 3 - 4 - 2 +10 +11    2,0 2212  
   8 Timo Pirttimäki KS-58           2230  - 1 + 6 = 4 = 5 - 3    2,0 2233  
   9 Timo Porrasmaa JoeSK            2091  - 2 +14 =11 = 6 -10    2,0 2079  
  10 Santul Kosmo JoeSK              2190  + 6 - 1 - 5 - 7 + 9    2,0 2182  

B-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  
                                     selo                             selo

  11 Jyrki Alkkiomäki TSY            1985  +17 +19 = 9 +16 - 7    3,5 2020  
  12 Mikko Kurkijärvi MatSK          2048  =14 = 2 - 6 +13 +16    3,0 2054  
  13 Yilong Li HSK                   1896  +18 +17 =16 -12 =22    3,0 1921  
  14 Klaus Hirvonen LprSK            2041  =12 - 9 +19 =21 +17    3,0 2047  
  15 Tero Penttilä LprSK             1990  =19 -16 +21 +24 - 6    2,5 1984  
  16 Seppo Järvinen LauttSK          1928  +20 +15 =13 -11 -12    2,5 1937  
  17 Laura Savola PSY                1957  -11 -13 +30 +28 -14    2,0 1938  
  18 Antti Lehtelä G                 1927  -13 -21 -28 +20 +35    2,0 1897  
  19 Jorma Haanpää RikSha            2036  =15 -11 -14 -22 +30    1,5 1997  
  20 Ilppo Salonen ES-78             1934  -16 =26 -24 -18 -27    0,5 1862  

C-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  
                                     selo                             selo

  21 Esa Auvinen ES-78               1882  +26 +18 -15 =14 +23    3,5 1923
  22 Stefan Kyburz I-HSK             1864  +30 =24 =23 +19 =13    3,5 1899  
  23 Simo Tukiainen ImSh-48          1838  =27 +25 =22 +35 -21    3,0 1851  
  24 Ari Savola PSY                  1814  +28 =22 +20 -15 =26    3,0 1851  
  25 Matti Pulli KäpSK               1780  +29 -23 +37 -26 =32    2,5 1781  
  26 Mikko Nikula UudSK              1894  -21 =20 =35 +25 =24    2,5 1881  
  27 Tapio Kimpiharju X              1821  =23 -30 -31 +41 +20    2,5 1819  
  28 Wilhelm Järnefelt ESK           1804  -24 +32 +18 -17 -31    2,0 1787  
  29 Sven Löf I-HSK                  1766  -25 -31 +47 =36 =33    2,0 1730  
  30 Päivi Walta I-HSK               1858  -22 +27 -17 +40 -19    2,0 1849  

D-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  
                                     selo                             selo

  31 Antti Salmela PoKS              1670  +38 +29 +27 +34 +28    5,0 1795  
  32 Timo Toivola KäpSK              1674  +36 -28 +45 +37 =25    3,5 1728  
  33 Esko Jokinen EtVaS              1668  =39 -36 +51 +50 =29    3,0 1687  
  34 Erkki Koskinen G                1754  -35 +42 +41 -31 +40    3,0 1767  
  35 Jouko Miikkulainen I-HSK        1752  +34 +40 =26 -23 -18    2,5 1771  
  36 Marjatta Kujasalo I-HSK         1692  -32 +33 -40 =29 +41    2,5 1701  
  37 Jouko Peltoniemi KäpSK          1743  +42 =41 -25 -32 +45    2,5 1735  
  38 Tiina Turunen SSK               1669  -31 -44 -46 +51 +39    2,0 1630  
  39 Heikki Ahokas KäpSK             1632  =33 -45 =49 =43 -38    1,5 1592  
  40 Karl-Erik Juselius G            1754  =41 -35 +36 -30 -34    1,5 1721  
  41 Juhani Häkkinen Remi            1762  =40 =37 -34 -27 -36    1,0 1707  
  42 Jouko Tolonen LahS              1750  -37 -34 -43 -49 -50    0,0 1646  

E-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  
                                     selo                             selo

  43 Kalevi Kurkijärvi MatSK               +52 +54 +42 =39 +47    4,5 1698  
  44 Vihtori Immonen I-HSK           1555  +48 +38 +50 -47 +49    4,0 1640  
  45 Kari Rahkamo HSK                1606  +49 +39 -32 +46 -37    3,0 1637  
  46 Janne Lardot OSS                1517  +53 =52 +38 -45 =48    3,0 1555  
  47 Seppo Toikkanen I-HSK           1629  +51 =50 -29 +44 -43    2,5 1636  
  48 Tero Nurminen X                 1548  -44 -51 +53 +54 =46    2,5 1553  
  49 Markku Pokki I-HSK              1601  -45 +53 =39 +42 -44    2,5 1603  
  50 Pasi Hiisiö KäpSK               1610  +54 =47 -44 -33 +42    2,5 1620  
  51 Pentti Heikkinen I-HSK          1628  -47 +48 -33 -38 +52    2,0 1600  
  52 Pauli Kiviaho TöysSK            1528  -43 =46 =54 =53 -51    1,5 1502  
  53 Alpo Inkinen HyvSK              1499  -46 -49 -48 =52 +54    1,5 1474  
  54 Kimmo Telenius KäpSK            1617  -50 -43 =52 -48 -53    0,5 1514